Ako môže prísť skôr bábätko?

nadaa1
23. nov 2015

Ahojte babenky už mám 39 týždeň a už sa neviem dočkať bábätka ešte stále nechce prísť na svet. Chcela by som sa opýtať či sa náhodou nedá vyvolať pôrod počula som toho už veľa jedná sa najedla placiek a sa ich prejedla a bábätko bolo hned na svete. Ja už ho chcem mať tu termín mám 5 decembra druhým sa skôr narodili bábätka a ja musím čakať a to už ma ubíja to čakanie 9 dlhých mesiacov. Kedy môže asi podľa vás prísť bábätko na svet ? Vôbec sa necítim na pôrod nemám bolesti ani krče ani nič všetko mám pripravené postieľku kočiari aj som zbalená a to bábätko nie a nie prísť na svet čím to asi bude ?

jasminet
23. nov 2015

@nadaa1 asi to bude tym, ze este nie je pripravene a potrebuje cas 😀 dockas sa, mozes este kludne aj 2 tt po termine prenasat.... kam sa ponahlas? uzivaj si posledne dni kludu, pokoja a prespatej noci 😉 😉 😉

a ked uz, tak chod po schodoch, dlhe prechadzky, pikantne jedla a sex sex sex 😀

sophieeee
23. nov 2015

@nadaa1 neblaaazni 😊 babatko samo príde keď bude na to pripravene..ja som v deň terminu skusala všetko lebo som nechcela prenášať a aj tak som porodila 2 dni po termine.. Kúp si skôr čaj z malinikovych listov to ti pomoze na pôrodné cesty

fepe5
23. nov 2015

To je normalne,babatku je v brusku najlepsie,pride ked bude jeho cas.Ja som prvu dceru prenasala tyzden a druha prisla presne v termine,takze je to individualne.Netreba nic urychlovat.Trpezlivost,ked bude na svete uzijete si ho dosytosti.

bajana
23. nov 2015

@nadaa1 tým, že nie je pripravene? Určite si už počula o tom, že za porod v termíne sa považuje pôrod od 38+0 do 42+0, takže ešte stále máš čas. Môžeš skúšať všetky babské rady sveta,ale aj tak si dieťa vyberie, kedy sa narodí. Chce to trošku rešpektu, hold veci po tvojom nebudú. A nechápem, načo je dobré porovnávať sa s druhými. Tie "druhé" rodia často aj po termíne, s vyvolavackami, atd.

daniela1978
23. nov 2015

@nadaa1 my sme skúsili sex a ráno som už aj išla do pôrodnice.

gabrielaslivkova
23. nov 2015

@nadaa1 to, že máš všetko nachystané a si zbalená, neznamená, že je aj bábo nachystané a je pripravené ísť von. Proste, dieťa a tvoje telo vie, kedy to má prísť a ako sa na to pripraviť. Aj keď niekedy je nutné bábätku pomôcť, ale pokiaľ je všetko v poriadku, tak to nesiľ. A hlavne nie z dôvodu "však iní majú, aj ja už chcem." - dieťa nie je doplnok a ak si vyvolaním pôrodu privodíš komplikácie, iní sa o teba a dieťa nebudú starať. Len pekne vydrž. 😉

8291
23. nov 2015

Jooj verim ti ale ja si myslim že žiadne tie babske recepty nejak obzvlášť nepomahaju.aj môj gyndoš hovorí že bábo si rozhodne samé kedy mu už bude tesno v brušku😁.Ja som v 39tt rodina ale akútnou sekciou.uz len čakať a vydržať.kazdý den si hovor ze na Vianoce uz budete doma😁.ked mas termín 5.12 to kludne môže byt aj 12.12.tak si myslím ze len vydržať!!!!!a príde aj obdobie ked si povieš ako bolo dobre kým bol drobec v brušku.neboj ved tích 8 mes.ti ubehlo určite velmi rýchlo.tak 1-2 už nejak vydrž.Oplatí sa 👶🚼

8291
23. nov 2015

1-2 týždne som myslela😁 a môžu to byt aj tri.

monique986
23. nov 2015

Ja som prvu dceru prenasala 9 dni, syna som tiez prenasala. Skusali sme vsetko,chodila som peso hore na deviate poschodie,pila som caj z listov maliny ostruzinovej,jedla pikantne jedla a stale nic. Nakoniec prisiel na svet tiez na 9 den po termine ,ale aj to vyvolavackou lebo sa mu nechcelo :-P Skus este teply kupel,alebo sa uvolni ,skus to vypustit z hlavy, a mozno potom to pride 🙂 Drzim palce ✊

sharmana
23. nov 2015

@nadaa1 nemá význam vyvolávať pôrod skôr, než máš termín. Pravdupovediac ja sa nestotožnujem ani s názorom, že prenášanie 2 týždne po termíne je v pohode. Velakrát nie je, niekedy je už pokazená plodová voda, zlé prietoky, riziko rôznych komplikácií a ani lekári ho velmi nepreferujú. Dlhé prenášanie nerobí dobrotu a v nemocniciach vo väčšine prípadov navrhnú po 7 dnoch prenášania nástup do pôrodnice a vyvolanie pôrodu.
Takže do termínu ani neuvažuj o vyvolávaní, babské rady vôbec nerieš, sú to nezmysly. A nakoniec Ti poviem, že ked budeš mať bábo na svete už zopár týždnov a prežiješ si tie nevyspaté noci, tak si sama sebe povieš "kam som sa ja blbá ponáhlala" 😀 Uži si ešte spánok, budeš ho na najbližšie 2 roky potrebovať 😅

8291
23. nov 2015

@sharmana svätá pravda👍

mkmimka
23. nov 2015

ahoj. ja som natom rovnako ako ty. zacinam 39tt. a tiez sa neviem dockat. uz to minuly tyzden vyzeralo na spadnutie, zacali aj kontrakcie take nepravidelne ale ako prisli tak aj odisli. noc co noc sa budim s tym, ze uz mam bolesti ale rychlo pominu a rano som zase fit🙂 syn sa ma pyta vkuse kedy konecne uz pojdem po babätko do nemocnice?🙂 riesime to kazdy den. tiez mi je uz dlho a chcela by som to mat za sebou a uz mi aj radili sex kamosky ale suhlasim tu s dievcatami. kazde babo si vyberie svoj cas. neuponahlaj to. ja robim veci ktore ma bavia a ktore uz dlho robit nebudem ked sa drobcek narodi. napr. hackujem, malujem, robim malemu vianocne prkotinky do okna... najdi si daco co ta bavi a vyuzi tento cas cakania tak, ze sa budes venovat sebe samej. chod ku kadernicke, na kozmetiku🙂 ja som bola a hovorim si. uz asi najblizsi pol rok z toho nic.... uvidis zbehne to rychlo a vtedy ked to najmenej budes cakat tak to pride. drzte sa a uzi si brusko posledne dni🙂

andrejka1974
23. nov 2015

@nadaa1 neboj sa pride ten cas, uzivaj si dokial mozes

zuzanaete
23. nov 2015

Plne chapem tvoju nedockavost. Mozes skusat vsetky babske rady, ale ani to nic nezarucuje. Proste babo ma este cas. Porod je velmi individualny a kludne sa moze stat, ze zajtra porodis, aj ked dnes to tak vobec nevyzera. A su aj opacne pripady, ze vyzera, ze porod sa uz blizi a babu sa aj tak nechce. Prvorodicky maju nevyhodu, ze nie su zamestnane starsim dietatom a tak to cakanie je narocnejsie. 🙂 Drzim palce, aby islo vsetko bez problemov.

prego81
23. nov 2015

@nadaa1
neexistuje nic co porod vyvola alebo zastavi 😉 (mam na mysli babske rady samozrejme). Mozes vsak skusat a ked budes skusat dostatocne dlho tak aj porodis 😀
Teraz vazne, uzi si este par dni "klud" bez novorodenca a ono to pride. Ak sa citis nekomfortne tak az budes mat termin mozes riesit vyvolavanie s doktorom. Skor by som to asi nerobila, jedine ze je zdravotny dovod.
Drzim palceky 🙂

sardinka335
23. nov 2015

Priklánam sa k @sharmana 🙂
Dievča zlaté oddychuj, uzívaj si ešte klud, navštiv kamaratky na ktore nebude najbližší mesiac tolko času, zbehni si urobiť ešte radosť, ku kaderníčke, kozmetičke, kup si niečo pekné čo ťa poteší, čítaj časopisy, knihy, chod do kina, na kavu...toto všetko minimálne na pár týždnov budeš musieť ,,oželieť,, kým si vytvoríš nejaky systém a ,zžiješ,, sa s bábätkom. Ešte ťa čaka porod, potom kojenie - to byva niekedy ,,další porod,,. takze klideček a nohy v teple. Do terminu mas ešte čas.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre