Ako ste cítili odtečenie plodovej vody?

5. jún 2021

... mamky, teraz som sa sprchovala... Pred sprchou som bola na wc (močiť) počas sprchy v zápätí mi hneď zas trebalo močiť, tak, ze idem no nedokázala som to udržať a všetko stieklo do vane, vôbec to nevonialo ako moc, ani nebolo so žltá.... Normálne som v šoku ci to bol moc alebo plodova voda, ale aby som nedokázala udržať moc... Proste pocit ako na močenie a zrazu to vyšlo možno pollitrá cca, neviem lebo vo vani bola ešte voda aj pena, ktorá odtekala... (prvorodicka) takže ešte raz pocit na močenie, ked sa valí plodova voda....? Alebo to som vážne nedokázala udržať moc... Som už cez 40 tt

deedol
5. jún 2021

vyjdi z vane, osus sa (asi uz si🙂), chvilu sed a postav sa. uvidis, ci bude zas nieco tiect.

fifina75
5. jún 2021

Podľa mňa vám už odtiekla plodová voda, a išla by som do nemocnice.

vikybotka
5. jún 2021

Cítila som v sebe puknutie a zaplavila má tepla voda 🙂 keď tak počkaj ak to bola voda pôjde ďalšia 😊🍀

autor
5. jún 2021

Uz som vyšla, ležím pod perinou a čakám.... Bábätko sa hýbe no skôr puci ... Ale proste môže byť, že pocit na močenie a zrazu sa to valí... No ja som aj hneď volala partnera či necíti moč, ten sa smial, ze cíti teplo, paru a sprchac... ale moc isto nie... Podla neho a podla mňa no nebola to farba moča... Sice dnes som strašne veľa pila, tak možno preto bol svetlý...
@deedol
@vikybotka
@fifina75

deedol
5. jún 2021

mne isla voda po trochach vzdy, ked som sa postavila, podobne ako ked mas silnu menstruaciu a postavis sa a skratka to z teba ide... tak skus a uvidis. drzim palce 🙂

fifina75
5. jún 2021

Mne začala odtekať o 13:30 hod. úplné minimum možno tak polovica z poldecaka tiež som bola zmätená či je to plodová alebo moc behala som na WC... a tak viac vody cca pol litra mi začalo odtekať až o 23:30 ale to už som bola v nemocnici.
Keď tak dala by som si vložku a keby znovu nastal tento "únik" išla by som do nemocky nech spravia test či ide o plodovu vodu.

damiana1992
5. jún 2021

Bolo to ako príliv, doslova, stalo sa mi to v spánku... A zobudila som sa nato, akoby som sa pocikala bez toho aby som ja niečo urobila 😀

guiseppinka
5. jún 2021

@damiana1992 tiez by som to popisala ako priliv🤭🤭 pri prvej mi odisla az v nenocke, pri druhej voda pocas kontrakcie doslova vystrelila zatku ako na rozbuchanom sampuse a pri tretom som v posteli pocitila take lupnutie a zacalo sa to valit. Nastastie som sa stihla postavit a relativne skoro dobehnut na zachod, lebo mne odislo mega vela vody... A teda sedela som na zachode a cakala kedy ten vodopad skonci...

maris5
5. jún 2021

Budes citit prasknutie, ako velmi silny kopanec. Plodova voda odteka postupne ako sa hybes, to nie je, ze teraz mi vsetka odtiekla a ziadna tam neostala.

sapetka
6. jún 2021

Mne odtiekla uz v nemocnici a myslela som si ze som sa pocikala vyslo to zo mna vsetko naraz. Sestra urobila test a bola to plodova voda.. takze u mna pocit na cikanie ktory neudrzis a vyjde to tak ci tak. Ziadne prasknutie ani tlak som necitila..

jaskolka
6. jún 2021

Daj si vložku a choďte do nemocnice. Neviem, aký si týždeň ale je možné, že už začína pôrod, radšej ísť dvakrát zbytočne ako raz zanedbať

jaga18
6. jún 2021

Ja som ani nevedela, kedy a kde mi odtiekla. Bola som v nemocnici kvôli plánovanému vyvolanemu pôrodu, ktorý mal byť druhé ráno, no večerné ctg už ukazovalo slabé pravidelne kontrakcie, ktoré som vôbec necítila, tak ma sledovali. Okolo 3 v noci mi ctg už ukazovalo pravidelne kontrakcie, tak ma vyšetrila Dr, kázala, pre istotu, nech ma pripravia, že sa neotvaram zatiaľ, ale keby dačo.. že ma pozrie ešte pred šiestou ... Ako mi urobili klistir, prišli hrozne kŕče, že som to nevydržala a šla skôr na WC. Potom sprcha, počas nej zas silné kŕče, tak som šla ešte raz na WC a zas sprcha... Cítila som sa veľmi blbo, ľahla som, dostala som infuzku a po chvíli zas kŕče, tak som poprosila sestričku, nech mi dá dolu infuzku, že ešte raz idem na WC... Pre istotu ma pozrela a miesto WC som šla rovno na pôrodny stôl. (o cca 4,30) Dr dobehla a hneď ma dzubala, že som nenahlasila, že mi odtiekla plodová voda 🤷‍♀️ ale že kedy a kde a komplet všetka... Nič som necítila ani na WC ani v sprche. Mala som suchý pôrod, k tomu bez kontrakcii, no des, dúfam, že teraz to už bude inak...

kamagma
6. jún 2021

Nic mi nepuklo ani cikat mi netrebalo ale ked som sa postavila tak som mala pocit ze som neudrzala moc, ze zo mna vytieklo nieco.

25daniela
6. jún 2021

Trikrát to bolo puknutie a potom odtekanie postupne, po trochu. Na vložke urobili v nemocnici test a bola to plodová voda.

ivka21
6. jún 2021

Mne síce prepichli v nemocke a presne ako baby písali cítila som lupnutie v bruchu.

ivangeline
6. jún 2021

Mokro vzdy ako som vstala...viac mokre na papieri po utreti... ja som sa neotvarala...takze az vyvolavacka rozpohybovala moje telo a porod...nemusi to byt,ze odtecie plodova voda a sup do hodiny je babo. ;)

lenka2710
6. jún 2021

Cítila som ako keby nejaké puknutie v sebe a zrazu sa to valilo, riadna kaluz podomnou a odtekala potom po troche až do pôrodu, ona neodtecie komplet celá! Napríklad žienka co so mnou ležala, jej zas odchádzala po troške! Pri prvej som porodila do 17 hodín od odtecenia vody a pri druhom do 5 hodin

kiki68
6. jún 2021

Ja som pocula take lup a zrazu to tieklo, tepla voda, ked som zatlacila tak vytieklo viac a potom som si sadla a vylial sa asi liter vody. Bola uplne vsade. Tiez ked uz som mala kontrakcie tak ma poslali do sprchy a tam vytiekol zvysok. Ta uz ale strasne pachla, ako nechcem tu byt oplzla, ale pachlo to ako muzsky ejakulat. Mna z toho v sprche skoro naplo. Ale plodovka by mala byt bez zapachu a farby.

ada55333
7. jún 2021

Založiť vložku a keď bude vlhká do nemocnice a test na plodovu vodu

rozalinda2610
26. aug 2021

Ahojte chcem sa opitat co to môže byt od rána 2x ako keby som sa pocikala ale nie veľa malé množstvo keď som sedela na wcko ma netlacilo mali sa veľmi hýbe sem tam mam pichnúťie do posvi som 39tt a mam par dni do pôrodu

sapetka
26. aug 2021

@rozalinda2610 isla by som na tvojim mieste do nemocnice..

3petka
26. aug 2021

@maris5 no toto som si myslela aj ja. Ale mne plodová odtiekla tak že som cítila puknutie a proste všetko bolo von v sekunde som bola mokrá . Potom mi už v nemocnici išla len tak hustejšia tekutina po troske.

jana_eyre_2
26. aug 2021

Mne praskla samovoľne pri prvom v posteli.. lahla som si spat, otočila sa nabok a zrazu som cítila jemný puk a všetko sa zalialo.. tieklo zomna tak veľa vody že sa to nedalo zastaviť, matrac a všetko bolo premočené, aj parkety napucali.. dala som si vložku 🤣 a tá bola mokrá v sekunde, mala som tam aj krv to som sa veľmi zľakla.. tak sme šli do nemocnice, voda zomna tiekla stále.. pri dcére mi praskla voda počas pôrodu taký istý pukavy pocit ale bola som práve na fitlopte tak to bolo asi tým.., to bolo troška vody, ale urobili test a naozaj to bola plodová voda.. pri treťom mi praskli vodu doktori, to sa mi akoby v sekunde uvoľnilo brucho..

Podľa mňa v tvojom TT už chod do nemocky radšej..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre