Ako zistím, že kedy mám ísť do pôrodnice?

karmenka123
29. nov 2020

Ahojte baby poradíte mi ? Som prvorodička.
Ako zistím že je ten správny čas ísť už do nemocnice?
1.12. mám termín už. A otvorená som na 2 centimetre .
Neviete mi povedať či to teraz pôjde rýchlejšie alebo že či sa budem dlho trápiť ? Lebo v piatok som bola u lekára a povedal že 2 cm.
Myslíte si že keď začnú kontrakcie tak sa budem rýchlo otvárat?

ivangeline
29. nov 2020

Ja som bola 3 a pol už viac ako mesiac pred pôrodom a nešlo to rýchlo. Celý deň... Odteká plodová voda ale žiadne sťahy/kontrakcie...až po vyvolavacke a slo to pomaly. Bola som zničená. 😅

kiki68
29. nov 2020

To je rozne, ale kym nemas naozaj ze poriadne kontrakcie tak neni dovod plasit. To by sa muselo nieco zacat diat. Ja som z 0,5 na 10 isla za hodinu a pol. Ale tie kontrakcie boli priserne, rozbehla to horuca sprcha este viac. Co odporucam aj Tebe, keby sa nieco deje tak horucu sprchu a potom vyrazit do nemocky.

queenofdisaster_7
29. nov 2020

@karmenka123 ja som bola na 2cm keď som prišla do nemocnice o 9 ráno, Dr povedal, že cca 6 hodín a porodim. 11,24h už malá bola na svete.

alikal
29. nov 2020

mne ked praskla voda tak som prisla do nemocky otvorena na 3,5cm. trvalo dalsich 14 hodin kym som sa otvorila viac a to do mna liali oxytocin a cojaviem co, je to velmi individualne. vseobecne rady su: ked ti praskne voda ides hned, nemusis riesit. ak ti zacnu kontrakcie sleduj si na hodinkach ake su rozostupy, ked budu male okolo 10-15 minut alebo moc silne kontrakcie, tak ides. budes citit ze to je ono. ked tak ta otocia domov, ale radsej ist

18momo18
29. nov 2020

Ja som bola otvorena na 1 cm asi 2 tyzdne....kazali mi ako prvorodicke prist az ked budu kontrakcie cca kazdych 5 min aspon 2 hodiny. Ked som prisla do nemocky bola som len na 3 cm, ale potom sa to nejako rozbehlo a mala bola do 4 hodin na svete. Ale je to vazne velmi individualne. Drzim palce

danielahamar
29. nov 2020

Pri prvom som prišla do nemocnice 2hodky od zacatia kontrakcie a to som bola otvorená na 7,maly sa narodil o 3hodky nato. Pri druhom to bolo len 2,5hodky a teraz pri treťom som otvorená na 1 a termín mam až 6.1.21

ivka21
29. nov 2020

Ja som si neratala čas medzi kontrakciami. A ani mi to nevychádzalo. Boleli na kríze jak blazon dala som si horúcu sprchu a keď ne prechádzalo šla som do nemocnice. Ale doma som sa trápila s tými bolestami od 9 do 16 h kým mi došlo že asi rodim a porodila som až o 20.30

simona92101
29. nov 2020

Mne povedal lekar,ze netreba chodit prilis zavcasu,lebo otocia domov.ja som porodila od prasknutia vody za 1h:35min. Hned ako mi praskla som sa isla osprchovat,a kym som vysla zo sprchy,boli kontrakcie kazdych 5 minut.kym sme prisli do nemocnice,uz som temer rodila,a to sme isli ihned.3 zatlacenia a mala bola na svete.lekar bol spokojny,ze takto sa ma chodit do nemocnjce.ja som bola vyplasena,lebo som sa bala ze porodim v aute.
Odporucam sprchu,sledovat kontrakcie,ak by bol akykolvek problem,tak ist aj skor.

hradnapani
29. nov 2020

toto je taka otazka, ze ti na to nikto neodpovie jasne. Mozes porodit rychlo, aj sa trapit dlho. Hlavne nad tym teraz nepremyslaj a vyraz kludne aj skor - najma ak si uz trochu otvorena. Ja ti naopak horucu sprchu doma neporadim - ja som si ju dala az v nemocnici a bolesti a vsetko mi zhorsila tak, ze som myslela, ze to nevydrzim. Keby som sa s nimi mala presuvat z domu do nemocnice, tak neviem. V aute by som urcite nechcela rodit. Ak budes nerozhodna, zavolaj si do nemocnice a oni ti poradia priamo. takto je to vestenie z gule.

s_a
29. nov 2020

Ja som rano o 5 začala mat slabé kontrakcie, v ten deň som ešte bola na poradni, otvorená na 1,5 CM.. večer už kontrakcie boli častejšie a troška bolestivejšie, keď už začali byť cca každých 8 minút tak som sa obliekla a šli sme do pôrodnice keďže sme ju mali asi polhodinku cesty a do 2 hodin bol malý na svete 🙂

s_a
29. nov 2020

A tiež prvorodička.. ja som tam aj išla s tým radšej že prinajhoršom ma otočia domov ale už som po celom dni nevládala s tými kontrakciami.. akože dalo sa to predýchať len za celý deň od rána toho bolo dosť

majulino
29. nov 2020

Vidim, ze v tomto som asi kamikadze. Pri prvom som isla do porodnice pri kontrakciach kazdych cca 2 min(23:00-01:00). Pri druhej som prisla kazdu 1:30(5:10-5:55) a pri treťom sa z dvoch minut odrazu tak výstupnivali kontrakcie ze kym som prešla 10m mala som 2 kontrakcie, inak mne rovno pri tretom nastúpili kazde 4 minuty (8:30-8:55)

malicka_mysicka
29. nov 2020

@karmenka123 ja som tyzden pred terminom bola otvorena na 4, rozhodovali sa ci mam ist este domov. Kedze pasy neukazali nic, poslali ma domov. Porodila som 10 dni po termine. Moze sa to spustit ale nemusi 🤷‍♀️

katarina9593
29. nov 2020

@karmenka123 ja som bola už v 35tt na 2cm otvorená a keď som bola 38tt tak som prišla do poradne po obede a povedal mi že som na 6cm dnes rodim... Okolo 17 som prišla do pôrodnice o pol 9 mi praskli vodu a z dve hodky a niečo bola malá vonku

nikussss
29. nov 2020

Mne na poradni zistili, že som otvorená na 7. Prasknutie vody som odmietla. O deň a pol mi sama praskla voda, dieťa o dve hodky na svete. Porod zacal az po odchode plodovej vody,dovtedy sa subjektivne nedialo nic.

karmenka123
autor
29. nov 2020

@nikussss no , kiežby to bolo také jednoduché somnou ja od rána mám bolesti na pravom ako by vaječníku. Aspoň cítim že to je vaječník ale neviem. Ja zas nemocnicu mám hodinu od seba. Tak neviem či mám ísť či čakať

nikussss
29. nov 2020

@karmenka123 sledovat frekvenciu a progres... A ak nevieš, tak radšej ist, ako potom lutovat :( alebo im zavolaj a oni ta nasmeruju. mne zas bolesť vyrazala do krizov.

danielahamar
29. nov 2020

@nikussss presne, mne tiež pre prepichovali vodu, ale bolesti som už mala. Každé tehu je o inom

4stanka4
29. nov 2020

@karmenka123 ja som bola otvorená dlho na 2cm-od 34tt hroziaci predčasny pôrod-bola som v nemocnici bábätku dávali injekcie na plucka, Dr hovoril ze bude zázrak ak vydržím aspoň do 36tt. Porodila som v termine ani neviem ako- doma som mala po utreti na papieri cerstvu krv tak teda ze ideme do nemocnice nech ma pozrú. Dali ma na CTG necítila som vôbec nič. Prišla Dr vyšetrila ma a ze ideme na box 8cm že rodim 😮 a ja na nich ako puk pozerám ze ja isto nie 😃 pichli vodu a o 10 min bola malinka na svete. Totálne luxusný porod-3 alebo 4 kontrakcie som mala ale to som už tlačila takže aj prvorodička môže mať super rýchly pôrod ☺️

karmenka123
autor
30. nov 2020

@4stanka4 bola som dnes u lekára takže ak ma to nechytí vnoci tak ráno musím ísť do nemocnice. Presne na termín. Čo si myslíte o Tom ?

4stanka4
30. nov 2020

@karmenka123 ťažko povedať... Mne môj Dr hovoril ze keď sa nič neudeje v deň termínu mam prísť na príjem aj s vecami. Tam mi urobili CTG a poslali ma domov že ešte týždeň počkajú (mne môj Dr stále hovoril ze mam termín 20 a v nemocnici mi vyratali 24 a toho sa aj držali)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre