• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Kedy sa otáča bábätko dole hlavou?

1. januára 2017 
@kate1616 neboj sa je to tak, zacnu ti poslickovia, vacsie tlaky a ani sa nenazdas a pri dalsej kontrole ti povie ze dietatko nalieha hlavickou dole :wink: a vsetko je OK bud rada ze si tam sedkalo doposial takto, lebo cim skor sa otoci tym skor robi neplechy na krcku :pensive:
20. jan 2012 o 11:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kate1616 - nas sa ototcil v 34.tyzdni, trochu to bolelo, ale co uz, chvilu lezal dokonca napriec... ale nakoniec siel dolu von hlavickou ako väcsina inych deti. Inak kamoske sa mala otocila v porodnici, ked jej mali robit cisarak kvoli polohe koncom panvovym, asi sa zlakla mala :sweat_smile: A to bola v 39.tyzdni...takze mozne je vsetko.
20. jan 2012 o 12:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No dúfam že sa mi bábätko pretočí, nechcela by som cisársky proces. Bojím sa ho a chcem po porode svoje bábätko vidieť. A pri cisárskom by som asi nevedela byť pri vedomí a ešte im narobiť komplikácie... tak to nie. Bojím sa ako to všetko dopadne
24. jan 2012 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kate1616 ahoj, hlavne sa nestresuj, bábätko sa môže kedykoľvek otočiť. Mám kamarátku, ktorej sa otočilo v deň vypočítaného pôrodu a porodila o desať dní neskôr :wink: . Môžeš mu trochu pomôcť nenáročnými a bezpečnými cvikmi: ľahni si na chrbát , zdvihni panvu a pod zadok si daj vankúš, skús vydržať v takej polohe niekoľko minút, opakuj počas dňa niekoľko krát. Alebo si kľakni na štyri, polož predlaktia a hlavu na zem, zadok bude vypučený dohora. Tiež niekoľkokrát denne opakuj pár minút. Niekedy pomáha chlad- vypi studené alebo zjedz veľa zmrzliny, studený žalúdok bude chladiť bábo na hlavu a radšej sa otočí. :slight_smile:
Ak nič nepomôže, aj deti koncom panvovým sa môžu narodiť prirodzene, nemusia ísť cisárskym. Ty si druhorodička, panva je dosť široká, tak ak nebude dieťa priveľké, v pohode porodíš aj KP.
Držím palce.
26. jan 2012 o 22:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kate1616 nasa starsia bola este v 37 tyzdni napriec.Uz mi hovorili, ze ak sa neotoci, tak to moze byt aj cisarky. Ale otocila sa v 39 tyzdni a este som ju aj 11 dni prenasala :angry: . A narodila sa potom normalne, spontanny porod.Neboj, babo sa este otoci, ma cas......
26. jan 2012 o 22:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dakujem baby ste ma trošku upokojili no doky mi dnes vravel že je už zafixované a je malá pravdepodobnosť že by sa už otočilo :(
30. jan 2012 o 17:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
takže ked sa mi nepretočí tak môžem kludne požiadať o cisársky?
2. feb 2012 o 11:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My sme sa otocili v 30tt a citili sme to :slight_smile:
3. máj 2013 o 08:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mne v 30 tt na sone doktor povedal, že sa už malá neotočí a aj tak bolo. Neotočila sa. Nakoniec som kvôli KP mala sekciu. Ale mám dve kamošky, ktorým sa bábo otočilo do správnej polohy cca 2 dni pred pôrodom
10. máj 2013 o 12:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som tiez v 34 tt a je uplne naopak ako ma byt
1. jún 2013 o 10:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj náš malý je uložený priečne,tak uvidíme,ale je akrobat,.... rýchlo mení polohy v brušku tak uvdiíme :slight_smile:
1. jún 2013 o 23:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mne sa mala otocila presne v plnom 23.tyzdni.Odvtedy som ju mala napikovanu hlavou v porodnych cestach a skoro som porodila.
22. okt 2013 o 11:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
tak náš poklad sa pretočil presne dnes, začiatkom 40 tt :slight_smile:
24. okt 2013 o 19:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ja som v 27 týždni a melého mám otočeného dole hlavičkou už tretí týždeň,je to des,lebo keď sa pohne,tak mám pocit,že sa vždy počurám:slight_smile:)
30. okt 2013 o 15:11  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ditka1 ahoj ditka ja som bola dnes v poradni som v 24 týždni a tiež mi lekár povedal že už má drobček hlavičku dole, dúfam, že to bude v pohode ale dám si radšej pozor nato aby som viac ležala ako ty aj ked mi doktor nekázal. Porodila si v termíne potom? lebo sa bojím aby som neporodila predčasne ked je takto zvrtnutý
3. dec 2013 o 11:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mne sa otocila malinka v 28
11. dec 2013 o 12:49  •  čaká bábätko, termín má vo februári 2014  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@duratlicka
@janka7744 Ahojte maminky !
Ja som mala prvého syna dolu hlavičkou od 28tt a od 32tt som sa otvárala a i tak som rodila až v41tt a teraz som mala druhého dolu hlavičkou od 20tt a pretočil sa teraz v sobotu na začiatku 30tt hore hlavičkou hrozne ma to bolelo,nuž lenže problém je že či sa mu bude dať ešte otočiť naspäť poradňu budem mať až v 34tt ,vtedy mi ho aj skontroluje lekár,už teraz má 1530g :frowning2: a za mesiac bude mať aj vyše 2kg.ach jaj,ja nechcem cisársky,to si neviem predstaviť ako by som sa denne starala o dve deti a o seba.
12. feb 2014 o 15:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol upravený adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Fórum nie je pre firmy".
23. feb 2014 o 18:22 • ziza
moje sa otocilo v 34tt, dovtedy bolo priecne
10. júl 2014 o 12:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moja je dole hlavičkou od asi 30 tt lebo vtedy sme boli na usg a už bola dole hlavičkou, dovtedy ako u @yvonn bola priečne.
10. júl 2014 o 17:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my sme v 35tt a stale hlavickou hore tak uvidime.. cakame co bude.. ale mne tlaci aj na klby a na zadnu kostrc strasne bolesti.. takze hrozi cisarak ..mozno.. pockame uvidime..
11. júl 2014 o 13:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zora256 ehm, no to si na tom este dobre, ja koncim 33 t, maly je pekne v sede a ma teraz 2,5 kg
tiez nechcem cr a ktovie preco sa neotaca
15. júl 2014 o 07:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kate1616 nemaj žiadny strach...mne sa malá nechcela tiež otočiť...prijali ma do nemocnice...prenášala som 5 dní a vtedy sa otočila... :slight_smile: no pôrod prišiel až na trinásty deň prenášania...nepomohli ani dve vyvolávačky...malá sa vypýtala na svet sama... :wink: a nebol žiadny cisársky rez, ako mi celý čas predpovedali... :wink:
15. júl 2014 o 07:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dusanasabolova
cr planuju v tomto pripade najma pri vacsom dietatku + u nas chlapec, ked vychadza porodna hmotnost nad 4 kg a je predpoklad, ze sa narodi skor, tam ti to naplanuju a hotovo, ani cakat nebudem moct
a stve ma to
15. júl 2014 o 07:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@celasapremenim mne ho plánovali kvôli tomu, že bola otočená KP a plus k tomu som dlho prenášala...no ako som písala...prijali ma so nemocnice v pondelok, v utorok oxytocín, nepomohlo...v utorok pauza...v stredu prostin, ani ten nepomohol...v štvrtok pauza...v piatok to nikto neriešil, lebo bolo pred víkendom...no a v sobotu pred pol jedenástou večer mi začala odtekať plodová voda...a takto to bolo až do pôrodu...mimochodom, porodila som AŽ v pondelok na obed...trinásty deň prenášania...verím ti, že ani v tvojom prípade to nie je jednoduché...veľa síl prajem... :wink:
15. júl 2014 o 07:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj mi sme sa otocili az na zaciatku 9teho mesiaca
15. júl 2014 o 07:51  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dusanasabolova no panajana, ze od soboty do pondelka rana, ...dufam, ze si nemala cely cas bolesti :(
ja mavam tie porody rychle, len vacsie deti a to nevies nikdy ako to dopadne
no len tento somarcek sa nie a nie otocit

super ti to dopadlo, ze prirodzeny z toho bol, dufam, ze aj my pojdeme pekne, ved do tretice cisarak, ked je to vzdy prirodzeny, fakt no naco :D
15. júl 2014 o 08:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@celasapremenim áno, fakt to tak dlho trvalo...bolesti som našťastie nemala od začiatku, tie prišli až z nedele na pondelok o pol tretej ráno...a pri rannej vizite som sa ami nenazdala a bola som na polceste... :slight_smile: no najhoršie bolo vidieť počas tých dní a nocí tie ženy v bolestiach...a počuť pôrody... :unamused: nič príjemné, na pohode mi to nepridalo...držím ti prsty, prajem krásny pôrod... :slight_smile: nech je podľa tvojich predstáv...a aby si ty aj tvoj drobec boli v poriadku... :wink:
15. júl 2014 o 08:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@celasapremenim Ďakujem ale ja už budúci týždeň budem mať 3 mesačného synčeka :slight_smile:A ostal otočený dolu hlavičkou :slight_smile:
15. júl 2014 o 13:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zora256 ej sorry, ja si to nepozeram a tusim uz aj datumy prehliadam :D:D:D
a kolko mal kileckov nakoniec? :slight_smile: ...teda na zaciatok :slight_smile:))
15. júl 2014 o 14:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok