Môžem vysávať, keď mi hrozí predčasný pôrod?

hviezdickka
5. máj 2016

Ahojte, dievcata. Bola som vcera u doktorky a vravela mi, ze nemam vela chodit a byt akcna, pretoze sa mi malicky narodi skor. Vravela tiez, ze malicky mi dole velmi tlaci. Beriem vsak magnezium a necitim ziadnu bolest nikde ani v nohach, ani nohy nemam opuchnute. Doktorka vsak nehovorila, zeby som sa otvarala. Otazka na vas. Mozem napr. vysavat a umyvat dlazky? Mohla by som si vyvolat tymito cinnostami skorsi porod? Mozem ist na hodinovu prechadzku? Vobec ma nenapadlo sa to doktorky v tej chvili opytat. Dakujem.

sardinka335
6. máj 2016

@pipilady nie nemala. Ani x iných zien nemalo.

anickaaa6aaa
6. máj 2016

@pipilady nechapem tomu slovu ze chrontave?

pipilady
6. máj 2016

@anickaaa6aaa no to sa musíš opýtať @sardinka335 🙂

anickaaa6aaa
6. máj 2016

@pipilady Lebo ako nema to hlavu ani patu

hviezdickka
autor
6. máj 2016

dakujem za vase nazory

len pre info ADMIN PREMENOVAL NAZOV TEMY, JA SOM V NAZVE NEMALA, ZE MI HROZI PREDCASNY POROD

ani lekarka nepovedala, ze mi hrozi predcasny porod.. povedala, ze nemam byt akcna, aby sa mi malicky nenarodil skor

pipilady
6. máj 2016

@anickaaa6aaa ale čo ja s tým? 🙂

anickaaa6aaa
6. máj 2016

@pipilady nicc ja len tak sa len pýtam, viem že ty nič :D

sardinka335
6. máj 2016

daj si do gugla...ale ten vyznam tam nie je presny, je to skor expresivny vyraz pre chory...a sak pekný, mne sa pači. Ja sa rada hrám so slovami a slovnými spojeniami.

anickaaa6aaa
6. máj 2016

@sardinka335 to slovo som skor pocula vo význame zašpineny..takže nejake hranie sa so slovíčkami...

sardinka335
6. máj 2016

@anickaaa6aaa bezných hovorových významov je viac, ty si počula ten a ja aj iní.

hradnapani
6. máj 2016

@sardinka335 samozrejme, ze sa ozvu 😉 Nemyslim, ze opatrnym pristupom sa da nieco pokazit (a teraz sa nebavime o tom, ze sa nemoze sama ani zdvihnut z postele, bavime sa o fyzickej namahe). Kym neopatrny pristup moze mat svoje nasledky. Inak, ja to slovo poznam v zmysle nechutny, debilny... taketo expresivne vyrazy by sa mali mozno pouzivat trochu uvazlivejsie, ci?

gir
6. máj 2016

Seď na zadku. ako som písala v inom príspevku "Bolo koze dobre, išla sa na ľad kĺzať." Krásny pôrod a zdravé bábo. 🙂

candii
6. máj 2016

@hviezdickka .. ako som napisala kludne si dlazku umy aj sa poprechadzaj.. vraj fyzicka aktovita napomaha aj porodu ze je lahsi ked nemas zdravotne problemy.. tvdnutie bruska tak v pohode. To aj mne gynciar vravel .. 🙂

wurka
6. máj 2016

@hviezdickka ahoj, ja len k tym dlazkam - ak sa na ne teraz nemozes pozerat, pockaj po porode 🙂 ja tiez pouzivam latkove plienky a z toho casteho prania, susenia a zehlenia sa neskutocne prasi...Mozno budes musiet prehodnotit svoje kriteria na upratany byt, ako kazda novopecena matka. Ja som rada, ked sa mi podari umyt ogrckane dlazky aspon pred navstevou rodiny, inac uz neriesim :-P Radsej si ozaj oddychni, kym este mozes.

anakristina
6. máj 2016

@hviezdickka rozhodne nie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre