Nízka váha bábätka v 35. týždni

nesssa23
14. apr 2020

Ahoj žienky chcem sa spýtať aká by mala byť váha bábätká. Dnes som mala poradňu a mala váži 1760 g a som 35 týždni a je to v poriadku??

mima1
14. apr 2020

Je lebo to kludne moze byt aj +500g ta vaha je orientacna vobec nie presna. Tak nestresuj

nesssa23
autor
14. apr 2020

@mima1 len mi divne ze v 30 týždni vážila 1400 g a teraz iba o niečo viac

karhu
14. apr 2020

je pravda ze sa mozu seknut aj o 500g, ale stale je to nizka vaha, ak nepriberie bude hypotrofik, merania hlavicky, bruska stehennej kosti vysli ako? ..napriklad mne koli nizkej vahe (odhad 1600-1800g) robili hned po ukonceni 36tt oxytocinovy test a hned aj cisarsky rez

nesssa23
autor
14. apr 2020

@karhu všetko bolo v poriadku a sedelo presne k týždňu aj hlavičky, bruško a stehenna kosť. Ďalšiu poradňu mam 22 tak som zvedavá

lenka2710
14. apr 2020

@nesssa23 moja sa narodila v termíne a váhu mala 2450g! Bola malička a doteraz je menšia ako rovesníci, ale aj ja s mužom sme nízky! Niekde som čítala že v 35tt by mala byť váha okolo 2400g,moja mala toľko v 39tt

gia87
14. apr 2020

@nesssa23 vôbec sa tým nestresuj. Mne v deň pôrodu hovorili, že bude mať ledva 2500g a nakoniec mal 3400g

karhu
14. apr 2020

@nesssa23 ved uvidis co bude, u nas bolo brusko a stehenna kost mensie nez hlavicka, vahu sme nakoniec nemali ani 1900g, vyberali ho v 36tt, prave koli tomu, ze nerastol a nezvladol ten oxytocinovy test..u teba asi cakaju na ukoncenie 36tt a ci este nepodrastie..ak si nebola na rizikovej poradni, tak sa tam pytaj..kontrolovali ti prietoky, placentu, vsetko je ok?

karhu
14. apr 2020

@gia87 je rozdiel mat skoro 2500g a nemat ani 2000g, ak dietatko nerastie, neprospieva moze sa stat, ze v maternici odumrie, alebo, ze prirodzeny porod nezvladne tak ako by malo..trochu stresu a opatrnosti nezaskodi

@nesssa23 neviem kolko lekarov ta videlo, mne povedali traja tri rozne vahy, od 1600g do tych 1800, stastie, ze som sla na tu rizikovu poradnu (papuce a nocna kosela v kabelke🙂), hned si ma nechali v nemocnici a do tyzna bolo male von, ak je vaha nizka nemusi take slabe babatko v zdravi prezit prirodzeny porod a hypotroficke babatko ide do inkubatora, kedze si neudrzi telesnu teplotu, cize ak rodit, tak v nemocnici s oddelenim JIRS/JIS
pytaj sa na poradni co a ako, nenechaj sa odbit, radsej lezat na rizikovom, nech ta sleduju, ako nieco zanedbat
drzim palce

xinka12
14. apr 2020

Ahoj, ja som mala pri oboch detoch problem ze boli male. Pri prvej sa lekar bal tak isla cisarakom v 38tt a mala 2410g a 44cm. ale bola uplne v poriadku Apgar skore 10/10 takze uplne zdrava na 4ty den s porodnice ;) druha isla po termine ale tiez menej ako 3kg a 47cm a tiez uplne ok ;) ako starsia ma 6 a stale je drobnejsia ako rovsnici ale inak zdrava.

jelenec448
14. apr 2020

Tieto ich merania sú na dve veci...mne na jednej poradni doktorka povedala, že je veľmi maličký a má väčšiu hlavičku...Išla som do kolien z toho..Na ďalšej poradni o týždeň namerala ďalšia doktorka o kilo viac a o veľkej hlavičke reč nebola. Mala som aj malé bruško. Nakoniec malý mal 50 cm a 3480 gramov. Takže asi toľko k presnosti týchto meraní. No stress 🙂.

amelie2017
14. apr 2020

Moc by som sa tym netrapila. Ja som mala tehu cukrovku, poctivo som dodrziavala dietu, aby nebolo babo velke. Okolo 34 tyzdna najprv vyslo, ze ma len okolo 2 kil. Premeral este raz a zrazu bum cez 3 kila. Prenasala som, robil este jedno sono, ci nebude treba cisarsky, lebo som mala dost uzku panvu, zas vyslo okolo 3 a pol kila. Dcerka sa narodila a mala 3080g a len 49,5cm.

nataliaseidlova
14. apr 2020

To je ťažko ti tu poradiť..mne v 37tt mala zostavala s vahou, mala som prietoky zle a tak mi spravili akutnu sekciu. V 36+2tt to presne bolo a odhad pred sekciou bol 2400g a mala 2040g. Zas syn moj ked sa mal narodit planovanou sekciou tak hodinu pred sekciou na sone odhadli vahu 3100g a on mal presne 3100g. Takze tie merania sa mozj mylit ale mozu byt aj presne. Tvoje dietatko ma podla mna malu vahu na dany tyzden. No ale ak je podla doktora vsetko ok, tak potom nestresuj. Keby bolo nieco zle, hadam by ta nenechali len tak 🤔

eriksonka1234
14. apr 2020

@nesssa23 aj mna strasili, že syn bude hypotroficke dieťa, narodil sa v 38tt., mal 2700g/49cm,takze z môjho mini bruška mega dieťa, ani Dr.nechcela veriť 🤷‍♀️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre