Pesar v tehotenstve

klaraema
13. feb 2012

baby prosim napioste mi ake ste mali skusenosti s pesarom pri skracovani cervixu a ako rychlo nastal porod a aky bol po vybrati pesaru? a kedy vam ho vybrali?? ja mam pesar od 29 tyzdna...koli skracovaniu cervixu..cakam tretie dieta ...ale predtym som nemala take problemy a teraz musim este nosit po schodoch maleho bo ma len rok a nemame vytah🙂))budem vdacna za kazdy prispevok..dakujem

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
daniela.u.
22. máj 2012

ja som mala pesar v prvom tehu takmer cely čas, tiež koli skracovaniu krčka a pododa, držal dobre, vybral mi ho tuším týžden pred terminom, presne už neviem a rodila som den pred terminom. myslim, že lepšie dať hned pesar ako potom šitie, či ležat koli otvaraniu.....

sisuss
12. júl 2012

ahojte, ja som mala tiež pesár kôli skracovaniu cervixu, ale mna dost po ňom svrbelo spodom a vadil mi,,,(mne všetko cudzie v mojom tele vadí:() ale ináč som robila všetko a dalej som sa neotvárala... vybrali mi ho až 2 týž. pred termínom a išla som rodit na vyvolávačku 4 dni pred termínom, lebo som mala vybavenú lekárku.. ale otvárala som sa v pohode... tak neviem ako vám poradit

nika5214
4. okt 2012

@sisuss ahoj možem sa opytatked ti ho zaviedli mohla si robit všetko jak aj predtym v ktorom tyždni ti ho davali dakujem

sisuss
5. okt 2012

ahoj zaviedli mi ho v 30 týž. tehotenstva a ano mohla som robit všetko okrem bicyklovania🙂

emmas
15. nov 2012

Ahojte, my čakáme dvojičky a pesar mi dali už v 15tt, lebo že mám slabý a krátky kŕčok. Preventívne, nechcú riskovať. Som prvorodička v 38 veku. Mám ho 4 deň a zatiaľ v poho, len mám tlaky na konečník. Takže chodím aspoň častejšie 🙂. Ale aj tak mám nariadený kludovy režim. Takže ležkáme. A preventívne proti zápalu beriem lactobacily. Tak snáď nebude žiadna infekcia. Mne jeden lekár odporúčal zasitie, jeden pesar. Neviem čo je lepšie. Ak to nebude stacit, tak sa dám aj zašiť. Len nech to vyjde.

andrejka1978
15. nov 2012

ja som mala pesar asi od 25tt. prve dni po zavedeni boli dost zle, strasne ma to tlacilo, svrbelo, mala som silny vytok. potom si vsak telo zvyklo a uz som nemala ziadne problemy. vybrali mi ho v den porodu, kedze som rodila aj tak predcasne v 36tt. niektori lekari ho nedoporucuju,vraj sa mozu zaviest vseliake infekcie a tazko sa to potom lieci. neviem. je to nazor. ked som mala predcasne kontrakcie v 29tt tak vraj mi prave on dobre drzal krcok a celu maternicu, co ma asi vtedy zachranilo.

lussy83
7. jan 2013

no mne ho idu dat teraz v utorok to uz budem v 32hom tyzdni,bezi to sice rychlo,no aj tak je to dost skoro na to aby som porodila..ze sa zacinam otvarat a krcok sa mi stahuje tak pre istotu aby som sa zrazu uplne neotvorila.. 😒 ale ako tak citam tak sa nan vobec netesim,lebo pri mojom stasti to bude palit,stipat,svrbiet cele tehotenstvo este az do porodu... 😖

tinuska4
7. jan 2013

ja mam pesar od 32 tyzdna, teraz bude 36 a neznasalam som ten pocit. prve 4 dni som si vobec nevedela zvyknut, potom to uz slo az na to ze som zacala mat vytok (akoby ste sa pocikali), a dali mi antibiotika, Macmiror tusim. Stale citim to cudzie teleso v tele, ale treba sa pozitivne naladit a vydrzat to, hlavne kvoli babetku. nepali ma, nesvrbi ma, len mam blby pocit, a cakam na vysledky vyteru, ci mi tie antibiotika pomohli... drzim palce aj ostatnym :o)))

lila77
29. jan 2013

ahojte aj ja mam od zaciatku vobec ho necitim predtym som mala pocit ze mi vypadne maternica aj s babetkom od kedy mi ho dali vsetko okay necitim neboli to je asi individualne a asi ako sa kto naladi

danka1987
13. júl 2014

@lila77 ahoj mne ho teraz davali som v 20 tyzni a bojim sa pride mi to neako dlho do terminu nemas ziadne pronlemy ??ja ti dakujem za skoru odpoved Danka

lila77
14. júl 2014

@danka1987 NEBOJ ONI TI HO POTOM VYBERU vsetko bude oki

danka1987
15. júl 2014

@lila77 ahoj ja ti dakujem za odpoved a mala si neako problemy??mohla si robit vsetko myslim neaka nprechadzka s malym lebo uz mam 2synceka 🙂 tak by som chcela vediet comu sa mam vyvarovat aby nebol neaky problem ja ti velmi pekne dakujem Danka

lila77
16. júl 2014

@danka1987 AHOJ MOJA to bol tiez druhy syn som vela lezala lebo ma stale bolelo brucho a stale ma strasili ze ake komplikacie budu ked nebdem lezat aj nemocnici som lezala nakoniec vsetko dobre dopadlo ale stale som lezala aj doma u teb je to asi tazsie lebo mam este maleho starsieho vela lez kasli na to co povedia ludia aby sa ti skoro nenarodil a neviem ci ti davaju nejake tabletky mne davali ale neviem ci to bolo take dobre lebo maly mal problemy so zlcnikom neviem ci to bolo z tych liekov alebo co ale teraz je uz uplne zdravy a som stastna ze ho mam vela stastia a boli ta nieco

danka1987
17. júl 2014

@lila77 ahoj moja tak mna zatial brucho neboli dufam ze ani nebude teraz iden na gindu na kontrolu tak som zvedava ako drzi ten prsar lebo ja len v strese som s toho :( tak vies ze je to tachsie bo pri malom sa velmi lezat neda ale snazim sa vyuzit kazdy chvylocku na oddych a ty si kedy rodila jak ti ho vybrali????tak ja berem skutrat MAg ,B6 tak zatim pa a dufam ze vsetko bude ok a ja ti dakujem drzte sa

lila77
17. júl 2014

@danka1987 AHOJ MOJA drz sa no pred koncom to vyberu davaj bud toto alebo zasiju neboj vsetko bude dobre

danka24
18. sep 2014

Ahojte chcem sa opýtať bolelo vas to.ked vam zakladali pesar?

danka24
18. sep 2014

@danka1987 bolelo to ked ti davali pesar?

liviaolsovska
25. júl 2015

Dobré ránko baby ako dlho budem približne nemocnici som otvorená na jeden prst A krčok mám 11 A pesar my nechcú dať ďakujem

bekusinka
9. nov 2015

@danka24 nebolelo keď.už máš jedno dieťa tak vieš aký je to pocit keď ide von
Tak.pesar trocha menej bolí.

bekusinka
9. nov 2015

Som v 35 tt.mám ho zavedený od 28 tt nemám žiadne problémy a ani sa neotvaram.Kedy Vám ho vyberali a ako? Dlho ste potom prenasali či ste rodili hneď, ako dlho trvala hospitalizácia? Vďaka

el2
1. dec 2015

Ahojte, som v 33tt, pred par dnami mi kvoli skratenemu krcku zaviedli pesar. Spustil sa mi dost silny vytok - lekarka hovori, ze je to normalny sprievodny jav... Ale mam z toho cudny pocit. Navyse, zaviedli mi ho skor ako pozname vysledky kultivacie. Prosim vas, vam najskor gynekolog vylucil vaginalnu infekciu pred zavedenim pesara? Dakujem

kvietok173
2. dec 2015

@el2 pesar je zastarale riešenie ☹ ktoré aj ked nemáš infekciu náhodou tak ju kľudne môže vyvolať. Aký máš krčok? Dlzku? Otvorený? Mäkký? V 33 tt je skráteníe mozne. Urcite by som pesar odmietla a preventívne nasadila niečo na preliečenie Macmiror? Neuškodí ak nemáš infekciu ak máš pomôže a po dobrati brala týžden každý den probiotiká od spodu napr. Gynocaps, a potom 2-3 x do týždňa na udržiavanie mikroflory v pošve. Výtok je akej farby? Biely je ok. Všetko ostatne nie !!! Ak máš iný nečakaj a konaj. Infekcia je v 70% spúšťačom predčasných pôrodov. Kľudne píš akoby cosi. Držím palce

el2
12. dec 2015

Ahoj @kvietok173, dakujem pekne za reakciu. Vysledky kultivacie nakoniec boli v poriadku, krcok mam skrateny na 1 cm, uz mi prebieha 35tt a lekarka hovori, ze pesar to dobre drzi. Vytok mam vsak stale silny, nastastie biely. K tomu obcas citim tam dole pichanie... Moze to byt z toho pesara? Alebo je to naliehanim hlavicky?

kvietok173
13. dec 2015

@el2 tak to je oki ze je biely 🙂 tými probiotikami však nic nepokazis ak si ich budeš dávať len predídes infekcii. Držím palce 35 tt je uz veľmi dobrý a každý další je len +. To pichanie netuším ☹ nemala som pesar. Držím palce

tomasko27
13. dec 2015

@kvietok173 Ahoj ja mavam od 9tt taky dozlta vytok obcas do ruzova s troskou krvy obcas biely.Dr to dako neriesi ale raz mi dala tabletky na vkladanie a dva tyzdne mi bolo fajn.Zistila mi streptokoka po opakovanych vyterov teraz mi ale nic nechce dat a mna stale boli brucho.

kvietok173
13. dec 2015

@tomasko27 po každej liečbe netuším aké lieky si brala sa odporúča upravit mikrolfloru probiotikami lebo lieky ktoré odstránili streptokoka zároveň narušili odstránili aj tie dobre baktérie z poschvoveho prostredia. To iste platí aj pri používaní liekov peroralne. Je potrebné po liečbe antibiotikami respektíve po chorobe alebo aj počas nej užívať probiotiká. Môžeš aj ústne ale urcite v tvojom prípade aj zo spodu. Osobne by som prvý týžden si zavádzala na noc po tabletke probiotík vaginálnych napr. Gynocaps je super lebo nevyteka ako niektoré ked pôjdeš v noci na wc alebo gynoflor. Po týždni by sa to malo upraviť a potom uz do konca tehu 2x do týždňa preventívne aby si zlepšila prostredie a mal by sa upraviť výtok a zvýšiť imunita. Biely výtok je ok všetky ostatne farby nie. Urcite by som žiadala DR. O preventívne odbery napr. Raz za mesiac ci je všetko v poriadku ak bude výtok sfarbený pokračovať. Probiotikami nic nepokazis len môžeš zlepšiť. A pozor na milovanie v čase tehu ak máš problémy, ci uz streptokoka alebo sfarbený výtok alebo prenos zápalu od partnera... Opatrnosti nikdy nie je dosť ale to všetko zavisí od konkrétneho prípadu. Veľa stastia

tomasko27
13. dec 2015

@kvietok173 Ahoj dakujem za odpoved.Mala som ma macmiror tabletky.Chcela by som si ich kupit a zacat si ich davat aj bez toho aby dr o tom vedela.
Myslis ze si ich mozem dat?Nemilovali sme sa od augusta.Kupim si tie probiotika na vkladanie.

kvietok173
13. dec 2015

@tomasko27 Macmiror ak si vybrala je to ok a teraz ber týžden probio a potom 2x do týždňa . Macmiror môžeš ako prevenciu tiez raz do týždňa. Neviem ci sa ti podarí kúpiť je tuším na predpis. Ale môže ti predpísať DR.

tomasko27
14. dec 2015

@kvietok173 Lenze ten macmiror som brala v 15 tt a potom bolo fajn dva tyzdne asi a zase som potom dostala vytok a zobrala vyter a zase tam bol streptokok ale potom uz mi nic nedala.Dakujem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre