Počuli sme biť srdiečko

nikaromankova2017
10. sep 2022

Som velmi zvedava ale neviem si radu. Vcera som bola na vysetrenii nie na poradnu. Skrz krvacania. Dieta stale poriadku pekne sa chybe kope atd. Poculi sme bit aj srdiecko. Povedala od 120 do 140 mu bije. Je to chlapec alebo dievca. Neviem si sama zistit. Dakujem

taktotedanie
10. sep 2022

@nikaromankova2017 tep vam predsa nepovie ci to je chlapec alebo dievca
Resp nepochopila som vasu otazku? Ved ro vam povie doktor ked soravi ultrazvuk alebo lekar, ktory robi specialne ultrazvuky bud v 13,22 alebo 30tt

85miska
10. sep 2022

@nikaromankova2017 áno to sa nedá zistiť podľa toho ako bije srdce. Ja som mala prvýkrát 167 frekvenciu potom 150 a teraz keď som bola na prvotrimestrialny skríning bolo 142. To sa mení. Plodu rýchlejšie bije srdiecko

mamkalentedkova
10. sep 2022

???? Akože táto otázka nemá ani hlavu,ani pätu ...nikde si nenapísala ,ktorý si tt ani nič podobné ..ženy čo chceli vedieť pohlavie aspoň pridávali fotky z USG vyšetrenia ..podľa trpí srdiečka a pohybov tu tak vieme povedať akurát ,že dieťatko je živé a má sa dobre ...

selena_luna
10. sep 2022

@nikaromankova2017 🙄 ano HOVORI sa ze tep pod 140 je chlapec. Ale este som nestretla lekara co by to potvrdil, lebo hovori sa vela veci a na 50 % sa vzdy zakonite trafia. jedina skutocna istota ako zistit pohlavie je po porode ked uvidis pipik. tep sa meni pocas dna, napriklad po jedle, pri aktivite, pri strese, kazdu chvilku je iny...bud rada ze babo nemalo tachykardiu a pohlavie neries. Nezalezi na tom

nikaromankova2017
autor
10. sep 2022

@taktotedanie Tak to ano. Ale ze ak bije pod 140 uderov je chlapec alebo do 140 uderov a viav srdiecko tak je dievca

nikaromankova2017
autor
10. sep 2022

@selena_luna Dakujem. Snazim sa aj ja nemysliet na pohlavie ale na zdravie dietata. Nakolko mam 2 synov a taketo problemy som nemala. Nakolko cakam tretie uz krvacanie mi zacalo v 7 mesiaci

nikaromankova2017
autor
10. sep 2022

@mamkalentedkova som v 29tt a fotku dietata mam a to bolo sono a vysetrenie v 20tt

jaskolka
10. sep 2022

@nikaromankova2017 to je úplná blbosť. Tep je tep, je jedno, či chlapec alebo dievča. Tep sa, postupne znižuje, na začiatku je rýchly, postupne počas tehotenstva ako sa plod vyvíja, sa znižuje. Ale skutočne to nemá rozdiel, či chlapec alebo dievča.
Prečo si sa nepýtala priamo na pohlavie?

selena_luna
10. sep 2022

@nikaromankova2017 to je ako so sodou, vzdy sa najde niekto komu to vyslo. Ano, lebo 50 % sa trafi ze dievca a chlapwc ked mas 2 moznosti. Ale kedze sa tak pohlavie nikdy medicinsky neurcuje tak evidentne to nie je spolahliva a overena metoda. Je to uroven babskych kecov.

nikaromankova2017
autor
10. sep 2022

@selena_luna tak ale nie som si ista. Ved pocka to ked mi budu robit na poradne sono tak budem vediet. Hlavne mi ide o zdravie dietata. Dakujem

mamkalentedkova
10. sep 2022

@nikaromankova2017 tak na to je snáď lekár ,aby ti na túto otázku odpovedal ? Nie ženy na MK a vôbec ,ako by to mohli vedieť podľa tepu 🤦🏿

taktotedanie
10. sep 2022

@nikaromankova2017 nie je to blbost, ked ste boli tolkokrat na ultrazvuku mali ste sa spytat ake pohlavie v 29tt to uz je na 100% vidiet
Opytajte sq lekara nie na modeom konikovi

lauriik
10. sep 2022

Ak chces vediet pohlavie, preco si sa nespytala v 20tt na velkom ultrazvuku?

evaachesa
10. sep 2022

@nikaromankova2017 tak ak je také rozmedzie od 120-140 pre chlapca, tak na 100% čakáš chlapca. Dúfam že som ti pomohla. ☺️💁

anavixy
10. sep 2022

@nikaromankova2017 ale neblaznite preboha 🙈🙈🙈
Si radšej vyveštite ihlou nad dlaňou, tomu by som viac verila 🤦🏻‍♀️

18dada18
10. sep 2022

Moje ma od zaciatku tep 158, cize podľa povedaciek by to malo byt dievča. A nie je 🙂 je to chlapček. 🙂

stanulienkat
10. sep 2022

Snáď neveríš na také dedinské povedačky od starých babiek? Takúto hlúposť som ešte nepočula, že by podľa tepu vedel niekto určiť pohlavie.

kayyaa
10. sep 2022

@nikaromankova2017 to je len taka povedacka...tep babatka sa meni, spociatku bije rychlejsie, okolo 150-170, neskor sa pulz spomali a priemerne maju okolo 130 v case porodu...
Takisto, ak babo spi, moze mat okolo 120-130, ak sa hybe, tak ma 140-150 aj viac...
Navyse, moje vsetky mavali zhruba rovnaky pulz a mam aj chlapcov aj dievcata😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre