Príprava domácnosti pred druhým pôrodom

kobercek1
19. jún 2013

ahoj kocky, zaujimalo by ma ako sa chystate na 2 babatko. za mesiac rodim a rozmyslam co vsetko je potrebne dovtedy poriesit v domacnosti, aby sme dokazali par tyzdnov fungovat aj v krizovom rezime 🙂 nemyslim pripravu pre babo ako zehlenie veciciek, priprava postielky. skor take ako cim zasobit mraziak, spajzu a tipy co porobit v domacnosti. dakujem

janinah
19. jún 2013

nijako špecialne som sa nepripravovala,mám manžela predsa 🙂

1104
19. jún 2013

no to by zaujimalo aj mna bojim sa ze bezomna budu manzel aj dcerka strateny

miku1
19. jún 2013

@kobercek1 Žiadne extra prípravy som priznám sa nerobila. Zaplnila som si mrazák mäsom (ale to robím aj bežne) nech nemusím lietať po hyperkách, a urobila si klasickú zásobu bežných potravín, ktoré používam (ale aj to robím bežne, nakoľko neznášam behať každý deň do obchodu po niečo...). Zo začiatku to ešte ťažké nie je, nakoľko druhé bábo väčšinou stále spinká. Neviem, aké staré je to tvoje prvé, ale moja má 2 roky, a jediný problém, ktorý ako tak vznikol po pár dňoch bol ten, že sa mi dievčence budia skoro naraz, tak občas neviem, čo skôr - a väčšinou musí teda staršia počkať, kým "poriešim" mladšiu a tak môže ísť papať aj ona. Takže asi taká moja rada, nakúpiť mäsko a bežné veci ako cestoviny a čo ja viem čo sa dá skladovať nech nemusíš behať po obchodoch. Inak ma nič také nenapadá. Užívaj si teda tieto posledné dni a nestresuj sa nejakými domácimi prácami 🙂 Tie počkajú aj na potom 🙂

katka116
19. jún 2013

Tiez som v 39tt a vobec sa nepripravujem, od vcera oddychujem. Do minuleho tyzdna som robila. Prave ja mam pocit, ze to druhe uz zvladneme v pohode a tym padom aj varenie. Na dovoz potravin mam tesco a na upratovanie mam upratovacku 🙂

kobercek1
autor
19. jún 2013

@miku1
@katka116 no ja mam doma este 3rocneho sikulu, ktory je dost narocny na cas, mame obdobie: ja chcem... a maminka pod sa hjaaat a pod a kedze pri prvom som byvala u nasich tak starostlivost bola ukazkova, teraz ma vycerpava okrem tepla este aj kazdodenne varenie pre krpca, tak som uvazovala ze aspon nejaky vyvar zamrazit na polievky, zeleninu predpripravit a pod. maly pojde sice v septembri do skolky ale z toho leta mam obavy 🙂

anuska74
19. jún 2013

Žiadne extra príparvi som nerobila, mám niečo v mraziaku, ale nemám rada extra zásoby, ak si muž nezapamatá nech si napíše na papierik, nevidím problém 😀.
A v lete aj pre dieťa preferujem čerstvú zeleninu a ovocie.

miku1
19. jún 2013

@kobercek1 To si na tom celkom podobne ako som bola ja. Tiež som pri prvej trávila dosť času u našich, najprv prvých 6 týždňov po pôrode, a potom sme prerábali byt, a boli sme u našich zopár mesiacov...to som sa starala len o dcérku a bolo mi hej 🙂 Tiež som sa bála toho, ako to teraz zvládnem - nákupy, pratanie, varenie, pranie,....ale ide to. Na väčšie nákupy alebo ak mi treba niečo z "ďalekého" obchodu tak posielam manžela. Pre moju 2ročnú zvlášť nevarím, väčšinou papá to čo mi - podľa toho aj tú stravu pripravujem - aby to mohla hlavne ona, my s manželom sa prispôsobujeme. Pratanie má u nás pod palcom manžel - baví ho to, tak ho s radosťou nechávam sa realizovať. 🙂 Staršie dcérka svoju sestričku zbožňuje, a tak nejak aj pochopila, že už nemôže byť mamka s ňou vždy keď si zmyslí, a vie sa zabaviť aj sama. Určite si nájdete svoj rytmus, ktorí vám všetkým bude doma vyhovovať. 🙂

katka116
19. jún 2013

@kobercek1 ja mam doma tiez 4 rocnu a ta mi berie najviac sily poobede, nevladzem za nou behat po skolke.. Este v pondelok som pracovala, mam vlastnu firmu..
A varenie ma tiez zabija, ale zvazujem ze budem vyvarat po veceroch ked je menej teplo, cez tieto horucavy ma nic nebavi. Drzte sa

kobercek1
autor
19. jún 2013

@katka116
@miku1 no ved nakupy ma az tak netrapia, to bude riesit drahy cestou z prace. skor to upratovanie a vyvaranie, uz teraz nemam energiu 🙂 u nas upratovat drahy nehrozi, okrem toho ze je na to poleno, riesi este kopu veci okolo domu, a maly je strasny gebros babros 🙂 no mam obavy ked vidim ako uz teraz nestiham 🙂

sonagolisova
19. jún 2013

@kobercek1 taktiez som nerobila ziadnu speci pripravu, tatino si zobral 2 tyzdne dovolenku a normalne sme fungovali, on chodil do obchodu a ja som navarila ak som stihala, ak nie tak varil on alebo som mu pomohla... doma som mala aj prvorodeneho syna a stihala som v pohode...domacnost nebola luxusne vyblizkana ( upratovacku nemam 🙂 ale navarene bolo vzdy a deti ciste......nic sa neboj, ste na to predsa dvaja ..pripadne mate babicky na pomoc ak nepracuju ..aspon aby zobrali starsie dietatko von a ty sa mozes venovat babatku a oddychovat

andrejka1974
19. jún 2013

urcite nic extra, cey den starsi boli v skole mala v skolke, u nas bol skor problem zladit izby aby sme sa pomestili, takze u nas vzdy nastala nejaka prerabka a podobne, a jedlo mali zabezpecene od mojich rodicov a nieco som aj ja doma navarila 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 nejake zasoby do mrazaku, ale tie su vzdy a 4 dni zvladli aj bezomna 🙂 🙂 🙂 🙂

miku1
20. jún 2013

@kobercek1 Jediný čas na varenie, ktorý mám je medzi 12.00 - 15.00 hod., keď staršia dcéra spí. Vtedy sa snažím rýchlo uspať aj drobca, aj keď nie vždy sa to darí a jak naschvál sa malá rozhodne v tom čase vnímať svet 🙂 Doobedu aj poobede sme totiž vonku. Keby nepratal manžel, tak fakt neviem, kedy by som to stihla. Periem väčšinou buď skoro ráno, keď najmenšia spinká, a väčšia pozerá rozprávky. Žehlím až po večeroch, keď už držím oči ledva otvorené 🙂 Ale priznám sa, že som čakala, že to bude horšie. No zatiaľ sa to celkom dá. Je pravda aj tá, že pri tých 2 deťoch si viem ten čas nejak lepšie zorganizovať, ako keď som mala len jedno. Neviem, ako je to možné, ale je to tak. To čo som sem tam nestíhala pri staršej, teraz stíham pri oboch 🙂

gretocka
20. jún 2013

ziadne specialne pripravy, akurat som si spravila zasobu jedal do mrazaku, aby som nemusela hned od zaciatku vyvarat a tiez na cas kym som bola v porodnici pre manzela so synom. Okna som nestihla umyt vsetky, ale aspon v detskej som umyla aj zaclonu oprala a tepovali sme koberce az pred tym ako mala zacala lozit. No a veci pre drobciatko boli nachystane, oprate a ozehlene... 🙂

kobercek1
autor
20. jún 2013

@miku1 uuuujhha!!! tak to som zvedava ci aj ja budem na tom aspon podobne s tou organizaciou casu. 🙂 to by sa mi hodilo. my tiez travime vela casu vonku a kedze ho treba mat stale na ociach 🙂 tak sa toho vela neda postihat. nuz budem sa musiet zmierit s tym ze budeme zit v bordeli nejaky ten cas 🙂))) alebo mama ked pride na navstevu bude pratat. tak ste ma trosku baby ukludnili ze sa to da zvladat. to som teda vedela aj predtym, len som si to nevedela nejak predstavit u nas doma 🙂 teraz ked sa uz ledva gulam mi pridu aj bezne veci ako extra narocne 🙂

zeytin
20. jún 2013

Podľa mňa sa nemusíš nejako špeciálne pripraviť. Ja som si preistotu nachystala do mrazáku fašíkry 🙂 Urob si veľký nákup, aby si bola zásobená takými bežnými potravinami, z ktorých môžeš vždy niečo uvariť (zemiaky, cestoviny, mäso do mrazáku a pod.) ale u nás to bolo tak, že keď mi začali kontrakcie, rýchlo som išla uvariť ryžu a soté pre mm a dcérku, aby neumreli od hladu, kým budem v pôrodnici 😀 Ale po návrate z pôrodnice to nebolo nejako veľmi náročné, mala som čas aj variť... Ten čas sa dá v pohode nájsť, nemala som žiadny stres. 3 dni mal dovolenku manžel, ale potom sme normálne fungovali 🙂 Držím ti palčeky, aby si to všetko dobre zvládla.

matozazzo
20. jún 2013

Tym, ze som sla rodit cisarskym, mala som cas 😀 V sobotu sme sli spolu na nakup a kupili zakladne veci, aby im nechybali, ako mlieko, maslo, nejaky dzem, musli, zemiaky atd. Pecivo a sunku si mozu kupit. Do mrazaku sme kupili hranolky a kurca, nejaka zeleninka tam bola. Este som vsetko poprala a odlozila, nachystala som par kopok oblecenia pre starsiu dcerku do skolky do skrine. S obedami mam vyhodu, manzel ma v praci, dcerka v skolke.. Zvladli to, v pohode, okrem prania si manzel poradil so vsetkym 😀 No a ked som prisla, len som zapla pracku, dokupilo sa, co bolo treba a fungovali sme dalej... Neboj sa, muz si poradi, aj s dcerkou. dokonca budu mat toho este viac, ked budu chodit za tebou 🙂 A na veceru sa bud sli najest k rodicom, alebo nieco male ukuchtili - co, som sa radsej nepytala 😀
Mala mala vzdy vlasy v cope a asi 15 pukaciek na hlave, ale hlavne, ze jej nepadali vlasky 😀 Vacsinou ju potom pani ucitelky ucesali... 😀 Vacsi chaos nastal, ked sme prisli domov, to muz nevedel, co skor 😀 Vtedy dostal z prace par dni volno, takze super. Chcel aj mne pomoct, nakup, starisa dcerka, navsteva, no sranda, ale zvladli sme to v pohode, po par dnoch sme uz sli v zabehnutych slapajach 🙂

bianus
21. jún 2013

ja to neriešim...mám šikovného manžela, ktorý vie čo má nakúpiť a postarať sa o našu 4 ročnú princeznu. v pôrodnici nebudeme večne, len 4 dni...takže žiaden zhon a stres. pohodička.

jklara
23. jún 2013

no, ja uz robim nejake predpripravy. Termin mam 13. augusta, ale uz som doma, cerpem dovolenku. Davam dohromady vybavicku, zasivam vsetky mozne veci, usila som par potahov na vankuse, aj na ten na kojenie - dostala som ho od svagriny, vypratavam skrinky. Na buduci tyzden sa s manzelom chystame vymalovat spalnu - cize planujem taku generalku spalne - vyprat vankuse, periny, male koberceky - kym bude horuco, nech to poschne, vypratat zbytocnosti zo skrin a policiek - no robota na 4 dni. Co sa tyka zasoby potravin, u nas by kludne stacilo 3 velke balenia cokoladovych musli pripadne cokoladovych guliciek, kym nebudem doma 😀 . Pecivo a mlieko si nakupit vedia, pripadne aj sunku a zeleninu, ti moji 2 chlapi (syn ma 10 rokov) Co sa tyka obedov, keby to bolo cez skolsky rok, tak nemam problem, syn chodi do skolskej jedalne, ale kedze cakame cez prazdniny, a ako poznam manzela, obedovat budu pri svokrovcoch. Co sa tyka prania, tiez by nemal byt problem, manzel pracku obsluhovat vie, len akurat pozehlit - no hadam im nebude treba.