Problémy so spánkom počas tehotenstva

medvedik79
25. jan 2013

Mate prosim vas niekto problemy so spankom v tehu ??? ☹

loxa
22. feb 2013

@anika44 uplne v pohode, hlavne ak je to prve tehotenstvo..ja som niekedy spávala aj 20-22 hodín..🙂

medvedik79
autor
22. feb 2013

@anika44 len spi,uuuplne v pohode...neni nad odpocinuty organizmus

anika44
22. feb 2013

@loxa ďakujem za odpoveď,lebo predtým som toľko nespávala,tak som mala obavy

mamulienka000
23. feb 2013

žienky existujú homeopatiká na nespavosť v tehotenstve, podľa toho či sa budíte o 2,00 alebo o 4,oo ja sa budím aj aj, len včera som sa o tom dočítala, takže neviem presne názov,skúste sa poradiť v dobrej homeopatickej lekárni, možno zaberie, ja som už v 38 tt takže začínam brať homeop. na pôrod asi tie na nespavosť už nejdem riešiť

mima7986
28. feb 2013

Ahojte posťažujem sa aj ja 😉 chodím spávať približne okolo 23:00 - 24:00, spím takmer v sede kvôli kyseline, no aj tak ma v noci 2-3 krát zobudí, takže mám pri posteli Fatru a tou sa nadájam.To samozrejme znamená, že akonáhle ma prejde záha a nájdem si polohu na spánok, tak musím utekať na wc. Som v 37. týždni a už ma bolí a tlačí všetko od pol pása dole takže ma zobudí každé otočenie na druhý bok. Vstávam okolo 7 s partnerom ktorý ide do práce a keďže máme extra super hlučných susedov (z jednej aj z druhej strany bytu majú 2 malých chlapcov, ktorí majú všetko dovolené) tak sa od tej 7-mej môžem so spánkom rozlúčiť... 😠 priznám sa, že niekedy to už nezvládam, oblečiem sa a idem k rodičom na "návštevu" ktorú kompletne prespím 🙂 Do termínu ešte mesiac, spánok nič moc a u susedov celý deň "dostihy" ,niekedy mám pocit že od nervov vybuchnem... 😖 ale kvôli malinkej by som vydržala nespať aj celý zvyšný mesiac...🙂

miselll99
28. feb 2013

Tehulky ja som pravidelne 3-5 krat za noc niekedy v noci mam dokonca krce v nohach a to take ze sa na bolest zobudim. uz skrkam kalendar aby sme to mali uspesne za sebou a ja si zas polezkam na brusku 🙂

martinasara
28. mar 2013

Ahojte,ja mám rovnaký problém ako vy.V noci sa snažím zaspať pred polnocou,ale o dve hodiny som opäť hore,buď kôli plnemu mechuru,alebo pre kopance.Potom sa snažím zase zaspať a tak po dvoch hodinách som opäť hore,potom okolo šiestej má budia pracujúci ľudia,chi a tak snažím sa polezat este do ôsmej,aby som nebola príliš vyradená.A musím ešte povedať,že som šťastná,že takto spím,lebo počas druhého trimestra som trpela hroznou nespavostou,spala som max 3hodiny a cez deň som padala z nôh a pomohol mi jediné diazepam,ktorý mi navodil aspoň takýto stánkový rytmus.Ale všeto robí psychika a hormóny spoločne,keďže mi hrozi predčasný pôrod a vyspite sa...no čo už len vydržať dva masiace...chi

martinasara
15. apr 2013

Je tu este nejaká nespalka,alebo ste už len spáči.Jaj mňa ten trening na nespavost ničí,tak by som rada obnovila tému.

romanula
15. apr 2013

@martinasara ja som tu, ked jeste nespis... 😀 ja sa budim kazdu noc o mezi 2-4 hod. a je jedno o kolkej idem spat, som z toho na nervy lebo cez den som jak mrtvola 😀 v ktorom si tyzdni?

ada510
15. apr 2013

@medvedik79 celý život som bola zvyknutá spat na bruchu teraz už sa to moc nedá kúpila som so aj teho.vankúš no aj tak sa celú noc prehadzujem kým zaspim a malý este aj najviac kope v noci...:/ takže je to tak 50 na 50 s tím mojím spánkom...

cukriiicek
15. apr 2013

Baby ja som v 22tt a každý deň som hore do takejto hodiny a to uplne vážne,keď si lahnem skôr iba sa vkus prehadzujem a neviem zaspať tak sadnem za pc a zapnem telku 😒 Mám uplne prehodený režim,neviem spávať proste čo stým?Viem že to nieje dobré pre mňa ani pre babatko ☹

romanula
15. apr 2013

@cukriiicek ja neviem co s tym, nechcem si davat dalsi homeopatika, lebo jedny uz beriem na migreny a jeste aj na spanok a este mam aj problem s upchatym nosom tak pouzivam kapky do nosa, no uz to je vela a uzivat dalsi tabletky aby som zaspala sa mi moc nechce. Aj ja to mam prehodene, a najradsej mam reci typu uzij si to dokal maly neni na svete, pekne sa vyspinkaj a odpocin a oddychuj.... 😀 ja som od 3 hore poobede neviem udrzat oci co sa mi chce spat, nemam ziadnu energiu, pripadam si strasne leniva, lebo co i len zacnem volaco robit hned som unavena.

martinasara
15. apr 2013

No to je údel,o druhej som napísala tento príspevok,zapla som si tv,aby som mala krovie a zacalo sa mi ťažko dýchať,tak som si podlozila este jeden vankúš,potom mi ruplo v kolene pri tretej návšteve wc a a zaspala som o 5 hod do 8 ,kedy má zobudila bolesť kĺbov bedrovych.Som v 33 tt a mám toho dosť,snažím sa myslieť na malú a nie na nespavosť,ale je to dosť na nervi a to je najväčší problém,byť dva v jednom...jaaaj

martinasara
15. apr 2013

@romanula Ahoj,tak ja som v 33 tt,ale nieje to môj aktuálny problém.Ja už sa trápim s tou nespavosťou od 5 mesiaca.Teraz je to fakt lepšie,predtým som spala len 3 hodiny v noci a cez deň nespim nič.Je to všetko o psychike a hormonoch.Dokonca som v januári bola pokecat so psychologickou,aby som mala pokojné srdce,lebo že vraj to pomáha,no mne nie,povedala,že vlastne ide o nejaký bludný kruh do ktorého som sa dostala z nespavosti a obav z nespavosti,ale žiaden efekt,len vydržať.

romanula
15. apr 2013

@martinasara fuha to ti povedala? Tak ja verim ze je to zacarovany kruh, len ja mam pokojne srdce. A ja to taky mam od 5 mesiaca mozno jeste skorej, a mam to normalne jak budik od 2 do 3 rano proste blik a som hore, a to som uz 4 mesiace na PN, takze pohoda, nenervuju se, maly je v poriadku, az na cukrovku a zvysene pecenove testy a myomy na maternici a migreny 😀 som v pohode aj ja. Tak netusim z coho, uz aj moj manzel je z toho na nervy, lebo tu bludim po nocich po baraku, najradsej by som zacala varit a upratovat a prat a ja neviem co jeste, taka som aktivna , len nemozem lebo by som ich s dcerou zobudila, a potom cez den som jako mrtvola.... tak sa tu mozme stretnut zasa o tretej rano 😝

martinasara
15. apr 2013

@romanula hi hi,dobre tak dáme stretko,ale radšej by som spala...☹ale myslim pozitívne,ked som to vydržala doteraz,tak cieľ je blízko.Jaj tak mne sa k tej nespavosti pridala aj dusnost,ktorá má dosť limituje a tiež mi nedáva spávať,nooo, je to boj,veď už sme blízko.Ja som tiež na pn(no vlastne na budúci tyzden materská ,jupi) koli rizikovemu tehotenstvu.

romanula
16. apr 2013

@martinasara no vidis presne 3 rano a som tu... 😀 porazit ma ide, aj som sa nutila aspon lezat, ale nie... dusnost mam aj ja, tebe sa to blizi uz rychlo, ja to mam jeste na dlho. A uz vies co to bude? Ja som u malej pred 7 rokmi nic take nemala, a teraz cakam chlapceka a mam asi vsetko aj to co nechcem.... 😀 idem zehlit vecicky pre maleho nech sa nejako zabavim tak sa drz

swety1
16. apr 2013

@romanula ahoj my cakame tiez babatko ale este nevieme co ...ale mam maleho chlapceka a to iste som mala aj pri prvom....problem spat stale som bola hore a tak...

martinasara
16. apr 2013

@romanula no ja čakám dievčatko,tiež by som povedala,že mám asi vsetko čo sa dá.A to chcem este jedno ale po takom tehotenstve,neviem ,či si jedno neadoptujem.Ja sa tiez budim v pravidelných intervaloch,ako hodinky,ale včera som sa premahala,aby som.zaspala a kým sa veľmi dlho neprehadzujem tak aj zaspim...chi chi chce to veľa sebazapretia pri všetkých možných problémoch,ale sme silné ženy,tak.sa nedame

romanula
17. apr 2013

@swety1 ahoj tak myslis ze to je u chlapecku castejsi? A jak jste spinkali kdyz jste se narodili? Nebo se bojim abysme nebyli celi otoceni.

romanula
17. apr 2013

@martinasara no ja jsem rada ze tohle je moje druhe a posledni, nebo dalsi takove stavy to by me asi porazilo. Ale dosla jsem na vymakanou vec, vcera jsem cely den behala po doktorech, uklizela jsem, vysavala auto a byla jssem vecer tak unavena, ze jsem se sice vzbudila kolem treti ale byla jsem tak unavena, ze jsem se sotva doplazila na zachod. Zato dneska mam kvalitni hlavobol asi jsem to prehnala, ALE spala jsem. Takze rada je unavit se

martinasara
17. apr 2013

@romanula ahoj,ja som včera tiež zaspala,ale wc som ani neviem koľkokrát navštívila,ale to v polospanku.Môj problém je aj to,že mám kľudovy režim a neviem sa veľmi unaviť,aj keď to lezanie je dosť únavné...Ráno som ale bola nútená zavčasu vstať,malá má doslova vykopala z postele kopancami do rebier,tak som to vzdala a teraz mám bolehlav,tak sa idem naliať vodou.Môj režim pozostáva z presunu z postele na gauč a lehatko vonku.chi
Super nie.

romanula
17. apr 2013

@martinasara ahoj no to mas super ked uz je take teplucko vonku... a preco taky kludovy rezim? Aj ja mam, teda mala by som mat len mna to uz nebavi, zeru ma mrle, tak ked aj tak po troskach tak volaco sa snazim robit, len ja uz mam dost velke brucho, pribrala som 12 kilov, to som len v 28 tt, a strasne sa zadychcavam, takze aj ked si vymyslim robotu tak to tak na 15 min. potom hodinu lezim a pak zas na chvilu volaco a takto cely den. Uz od decembra som na PN, a mala ked je v skolke, manzel v robote, tak sa nemam ani s kym porozpravat. Tak sa musim zamestnat inac aby som z toho nezmagorila. Ale ocuj to musel byt nejaky zly tlak dneska rana, lebo kazdeho bolela hlava, dokonca aj moju malu. Ja na to beriem homeopatika, cmulam 2 tabletky a docela to zabera. Tak ja zas idem volaco robit. Drz sa

martinasara
17. apr 2013

@romanula kľudovy režim mám pre otváranie krcka a skracovanie od 24 tt,a mám aj serklaz.Až doteraz som len ležala,ale už som bola z toho psychická troska,až teraz som povolila v tom režime,aj keď naozaj nič nerobím,no predtým len na wc a naspäť,teraz aspoň také činnosti,čo mi dá svedomie urobím.Nič nieje horsie ako byť celý deň sama,teraz otravujem mamu a je to lepšie ako ked som celý deň čakala na manžela a čím ďalej tým viac depkarila...

romanula
18. apr 2013

@martinasara no tak to ale muzes byt vlastne rada, ze nejsi v nemocnici, nebo s tymto sa normalne chodi az do porodu lezat. No verim ti, ze je to na hlavu. Ja zas az tak kludovy rezim nemam, aj ma chceli poslat do nemocnice, kvoli zlym pecenovym testom, ale vcera mi volala ze zatial nemusim tak sa tesim, lebo v takom pocasi by som tam z okna vyskocila. Ja tiez otravujem hoci koho, kdo ma usta aby sa so mnou rozpraval... 😀 uz vydrz uz len chvilu a budeme sa rozpravat s babetkami

martinasara
18. apr 2013

@romanula noo,veď som aj ležala,ale už pred 10 tt.No nabudúci týždeň idem na poradňu,tak dúfam,že tam neskoncim,vlastne stale ked idem na poradňu tak s tým počítam a preto chodím s taškami v kufri,ale odvtedy žiadna zmena,tak som rada že sa takto drzime.No už som fakt blízko,tak nejako vydržíme aspoň do 36 tt,hlavne nech sú detičky zdravé.Mám kamosku ktora malá zle pecenove testy,ku koncu ležala v nemocke,lebo jej chceli vyvolať pôrod,len čakali a hneď ako začala 38 tt,ale všetko dobre dopadlo a sú zdravé kočky.

martinasara
18. apr 2013

Pomoc zase nespim,tentoraz koli dusnosti

romanula
19. apr 2013

@martinasara male moje, ja uz tri dny jaks taks, aj se probudim a prehazuju se, ale jsem z celeho dne tak nejak unavena, ze lezim dokud zase neusnu. A kvuli dušnosti myslis jako jak? Ze nemuzes dychat? Treba jinak poloha kdyz lezis? Ja nemuzu lezet na zadech vubec uz od 3 mesice, kdyz si lehnu na zada, normalne je mi zle a nemuzu dychat. Kdyz vylezu schody, tak jsem pred infarktem, ale vsechno delam jak slimak. VYDRZ UZ LEN CHVILOCKU, sice ani potom se nevyspis, ale uz ti bude lip 😀

martinasara
19. apr 2013

@romanula už mám tri vankúše pod hlavou.Neviem čo má čaká do konca,už som s tým bola aj na internom,no,že čo chcem s tým bruchom,musím vydržať,že má to prejde po treťom pôrode,chi...Nie tak hovoril,že sa to vyskytuje a že možno to bude skôr tým tehotenstvom,po pôrode to vyšetrí,či to predsa nieje srdce...Jaj na chrbte tiež nespim,je to veľmi neprijemne,len keby nebola aj v klude tá dusnost...A pri chôdzi ani nehovorím,len lapam po dychu,no musím vydržať...Že vraj posledný mesiac to povolí,ked mi.mala zíde nižšie,už len tým sa ukludnujem,lebo asi si zozeniem kreslo na spanie,aby som sa nezadusila....Mala som takú miernu dusnost aj predtým,ale,tým že mala rastie a tlači mu neskutočné na rebrá a celkovo na hrudnik,tak je to des,lámať celý deň po dychu,este aj v spánku,chi chi chi A to som fakt pribrala len do brucha cca 30 cm zatiaľ,niesom baculka,skôr sparatko s veľkým bruchom

romanula
19. apr 2013

@martinasara tak to je z toho ze si šparatko, mala tam ma malo mista, 😀 ocuj tak ju zkus nejakko pošťuchat nech sa jinak pretoci mozno to bude lepsie, 😝 ked me sa zle sedi, tez do maleho v bruchu šparam nech sa usalaši inač. Vetsinou sa zacne mrvit a pak je mi lepsie. No vidim ze to nemas lahke, neviem s tym druhym tehotenstvom, len sa hovori ze kazde je ine, tak mozno to druhe potom bude ze uplne ukazkove, ze ti nebude vobec nic. Musis vyzkusat... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre