Sekcia pre KP s dievčatkom?

bobricek1979
29. dec 2018

Maminy mám dve otázky, kedy sa Vám bábätká otočili ja som v 30+3tt a ešte je KP a ďalšia je niečo na tom pravdy že ak je to dievčatko tak ak aj je otočené koncom panvovym môže rodiť spontánne? Že pri dievcatkach nerobia sekcue len pri chlaocekoch mne to príde blud. Ďakujem za odpovede a Váš čas.

bobricek1979
autor
18. feb 2019

@ester177 ahoj ešte nieee zatiaľ už rátame dni a čo vy ako?

ester177
19. feb 2019

@bobricek1979 ja som len v 24.tt. 1.porod som mala pred 11 rokmi, vyvolavany 2 dni, nepostupujuci, skoncil zvonom. Synovi slabli odozvy vyse 5 hodin, a ked uz srdce nebilo, tak mi sestricky tlacili na brucho, aby klesol nizsie, a dr.ma rezla tak, aby ho mohla vytiahnut. Cely cas som bola v presvedceni, ze najlepsie je prirodzene. Ale ked bol 2 minuty bez odoziev a dalsie 4 ho ozivovali, tak som uz nebola taka nadsena z "prirodzeneho" porodu, na ktorom nebolo vobec nic prirodzene. 2 dni nalievania oxytocinom, a slabnuce srdiecko zanechali vo mne traumu na 11 rokov. Teraz chcem tiez prirodzene, a dufam, ze na termin a bez vyvolavania. Idem do inej porodnice, a verim, ze to bude tentokrat inak. Tiez chcem zacat cvicit s aniball. Tak teda drzim palce, nech ti to dopadne na jednotku! Potom napis. Pa a vela stastia! 😘

bobricek1979
autor
19. feb 2019

@ester177 wau to je sila no ja mám aj porodnika práve kôli tomu any to nenatahivali zatiaľ vôbec nevyzerá ani že by sa malej chcelo von takže mám obaby. Dúfam je malý v poriadku drž sa ak ty a ďakujem čo bude teraz?nechápem prečo ti dr nerobila hneď sekciu a to akútnu

ester177
19. feb 2019

@bobricek1979 lebo to bola Rusnakova, ak poznas. A ja som mala len 21r., tak si povedala, ze mlada musi porodit prirodzene. Po porode sa mi dostalo do usi od jednej sestricky, ktora sa pozna s maminou, ze sme mali dat obalocku. Takze za mna hrozna porodnica. Nik sa so mnou nechcel bavit po porode o tom, ci bude mat syn nasledky. Otec bol velmi nahnevany na taky nezodpovedny pristup. Syncek mal okrem toho zo zvonu vytrhnutu kozu aj s vlasmi o priemere 5cm a mäkky hematom. Nastastie mu vlasy po 2 mesiacoch narastli. Velmi sme sa bali, aby nemal obrnu (DMO). Pri prepustani mi detska primarka povedala, ze po 1.roku mame ist na neurologicke vysetrenie. Takze az po 5 dnoch sa ukazalo, ze to nie je ruzove. Dovtedy vsetci na novorodeneckom len hovorili, ze bude ok. Keby nemal ranu na hlave, ani sa nepriznaju, ze bol extraktor pouzity. Plodovu vodu som mala prepichnutu 30 hodin pred porodenim. Syn je vdaka Bohu v poriadku. Keby nebol, zazalovala by som ich.

ester177
19. feb 2019

@ester177 ja som nespala pred porodom 2 noci, a den pred som nejedla ani nepila, ze budu robit sekciu. A syn bol 3 dni v inkubatore a 2 hodiny po porode bol na pristrojoch, potom ho odpojili. Ja som nevladala ani oci otvorit ani dychat, po 2 nociach prebdenych a takmer 3 dnoch kontrakcii. +som mala zapal obliciek a syn mal tiez infekciu. Vysilena som bola ja, aj babo.

bobricek1979
autor
19. feb 2019

@ester177 určite no sila čoraz vuac ma presviedča moha hlava že radšej si vybaviť porodnika ako sa takto trápiť

bobricek1979
autor
19. feb 2019

@ester177 strašne ja by som ju zazalovala az by bola čierna!

tiimka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tiimka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ester177
19. feb 2019

@bobricek1979 v prvé dni po porode som aj mala chut dat aspon staznost na urad pre dohlad nad zdr.st., nech uz to neurobia inej mamicke. Ale mamina ma presvedcila, ze ked je maly zdravy, mam to nechat tak. Ze mam byt vdacna Bohu, a nerobit problemy. Tak som to tak aj prijala a posluchla som ju. Teraz chcem porodit 2.dietatko v BA, 2.naj porodnici na SK. Sestra tam ma aj znamost. V tejto porodnici ale nepodcenuju slabnuce ozvy, nemam teda strach. Ja vydrzim toho dost, len babätko aby bolo v poriadku. Ale pre istotu si zoberiem aj 300€, ak by to nahodou neslo ako ma, tak danemu porodnikovi zaplatim. Ale verim, ze to bude ine ako pri prvom, lebo to mi vyvolavali 2 tyzdne pred terminom, + neskoro mi pichli epiduralku, co este viac spomalilo porod. Takze na termin je to urcite lepsie a hlavne bez zapalu obliciek.

tiimka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ukulela
19. feb 2019

@bobricek1979 @benit koncom panvovym sa porodit da - aj rodi. doktorka nemusela urobit chybu - nemohla predpokladat, ze rodicka napr nebude vladat tlacit. ja som pri prvom porode tiez nevladala a rodila som prirodzene hlavickou - mohol to niekto predpokladat? vyhrazat sa doktorke a pisat o vykruteni krku je kus cez ciaru, bobricek.
na SVK je poloha KP takmer automaticky indikacia na CR. nejdoe o "pravo si vybrat" - cisarsky by nemal byt na vyziadanie, ale pri indikaciach. druha vec je, ze u nas si ten CR zaplatis a mas. aj ked nemas indikaciu, len ho chces. (a potom sa rozculujeme nad korupciou v zdravotnictve, ked takto uplacame)

ester177
19. feb 2019

@ukulela ale ona pisala o doktorke, ktora ignorovala vynechavajuce ozvy srdiecka, pri normalnom porode hlavickou. Pretoze mojmu synovi slabli ozvy uz den pred narodenim, a posledne 3 hodiny kazdu 3.kontrakciu. takze miesto toho, aby som pocas kontrakcie tlacila, mi museli prikladat kyslik. Ked mi ho zobrali,znovu padali ozvy pri kontrakcii. Z toho stresu a vysilenia, a mozno aj preto, ze maleho som si mohla prilozit az po 3 dnoch, som prisla aj o mlieko. Uzasne neprirodzeny "prirodzeny" porod s jazvou po panvovu kost pri zadku pri 2,8kg babätku. A on chudacik mal vytrhnutu kozu aj s vlasmi. Hore som to pisala. Ani porod hlavickou nemusi byt lahky, pri infekcii a 30 hodin po prepichnuti vody.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre