Som v 34. týždni a mám strach z pôrodu

27. mar 2021

Ahojte prosím vás povecte či som normálna 🙈 dnes som v 34 týždni tehotenstva tak som sa rozhodla že už je čas ísť nakúpiť veci do pôrodnice a ja čo som sa zo začiatku nebála pôrodu a tešila som sa na tieto nákupy a na maličkú tak teraz normálne ani nechcem tie veci ísť nakupovať ako som sa začala za poslednú dobu bat pôrodu mam hrozný strach a za každou tou vecou vidím pôrod bolesť strach proste no hrôza 😪

zoobaby
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sonetta
27. mar 2021

Ja som na tom tiež rovnako. Som v 34.tt a čím viac dá to blíži, tým viac sa bojím. A to som druhorodicka. Aši kvôli tomu ze už viem, čo ma čaká.

martinajurkechova
27. mar 2021

Tak asi každá má strach. Ja som mala tiež obrovský strach. Vždy som sa čudovala ženám, ktoré to už chceli mať za sebou. Ja som bola rada, že je malé ešte v bruchu 😁. Musíš si uvedomiť, že to podstupujes kvôli svojmu dieťaťu. Musíš dať seba na druhú koľaj.Ten jeden deň bolesti, aj keď je veľká, za to stojí.

pink_lady
27. mar 2021

ja este len koncim 26.tt a uz mam bobky ...😨

chrumka120
27. mar 2021

No aj preto som sa rozhodla že už nikdy nechcem rodiť, blbo to ta príroda zariadila v tomto

denden77
27. mar 2021

@chrumka120 tiez mi raz stacilo 😁

julie19
27. mar 2021

Kocky, nebojte, tiež som sa bála ako čert kríža, mám totálne nízky prah bolesti... pri nástupe na materskú som sa stále hrozne bála potom už ako sa to blížilo a ja už som bola cela nemotorna, veľká, unavená, ubolena, nevyspata už som každý deň dúfala že to príde nech už som konecne zas vo svojom tele len ja 😅 už som to skúšala privolať ako sa len dalo

jazula
27. mar 2021

No ja neviem, ja sa skôr obávam toho, čo bude po pôrode 🙈 ako prvorodička si to neviem úplne predstaviť. Na pôrod sa nejako vyslovene neteším, ale ani sa ho zatiaľ nedesím, nejako to bábo von musí a budú tam doktori, aby sa postarali o to, aby to dopadlo ok 🙂

bory195
27. mar 2021

Dievčatá, mam za sebou dva pôrody, každý iný, ale až teraz prvýkrát (teda v treťom tehotenstve, som v 34tt) som reálne o celom procese rozmýšľala hlbšie, tak podvedome som cítila, že potrebujem súvislosti, pochopenie, hlbší pohľad, v tomto smere sa mi do rúk dostala kniha Hypnoporod, pričom veľa myšlienok mi dáva zmysel a urobila som si jasno, v tom čo chcem a čo nechcem, pri prvom pôrode v 22r som bola žalostne neinformovana, ale vtedy som to tak chcela, pri druhom o 3roky neskôr zas náhoda veci zariadila tak, že som takmer porodila sama doma, resp. v sanitke. Takže tentokrát verím v nejakú zlatú strednú cestu... No v každom prípade ale odporúčam prečítať možno nejakú vhodnú literatúru, vypočuť povzbudivý podcast, možno veci úplne neidealizovat, ale taktiež akoby poodhaliť závoj a neísť úplne do neznámeho, keďže strach a stres môže hrať kľúčovú úlohu.

olusik112
27. mar 2021

Mne velmi pomohlo cvičenie s balonikom anibal. Dodal mi odvahu že to zvladnem že to dam. A bol to porod perfekny bez zraneni a rychly. Ak ho zvažujete aj vy tak určite odporučam. Pomože aj aby ste sa nebali.

lius
27. mar 2021

tiez odporucam balonik, ja mam za sebou dva porody uplne bez poraneni, odisla som po vlastnych na izbu...pojdete k porodu sebavedomejsie...no a este som mala podmienku, aby ak to nie je nevyhnutne, nic nech mi neurychluju, to je parada rodit bez oxytocinu 🙂 kludne aj kazdy den :D

aknamorka22
27. mar 2021

Na prvý pôrod som sa strašne pripravovala, všetko som mala dopodrobna naštudované, presne som vedela ako prebiehajú všetky pôrodné fázy, čo kedy mám cítiť a podobne. Už ked som reálne rodila, všetko bolo samozrejme uplne inak :D nikto nikdy dopredu nevie ako to bude celé prebiehať. Jediné dôležité je aby dieťa aj matka bolo v poriadku. Na ničom inom nezáleží. Moja jediná rada je počúvať doktora. Ked povie tlačiť tak tlačiť, keď povie netlačia tak netlačia. Ovela dôležitejšie je však pripraviť sa na sestonedelie a na starostlivosť o bábätko. Naštudovať si dojčenie, prebaľovanie, kúpanie a všetko okolo toho 🙂

00ivi00
27. mar 2021

Tak ja som minulý rok porodila prvé dieťa a poviem vám dievčatá, že horšie ako pôrod je určite to čo príde po ňom (samozrejme to závisí aj od povahy dieťatka).. Kontrakcie bolia ale tá bolesť skončí, kdežto dieťatko sa už potom odložiť nedá.. Ešte teraz mám niekedy chuť zbaliť sa a odletieť do teplých krajín 😅

aknamorka22
27. mar 2021

@00ivi00 presne tak som to mala aj ja :D a to som bola hrdinka, že však som uz strážila malé deti, že ja všetko viem. A prd makový :D prišla som domov z pôrodnice a hneď rev a panika :D podľa mňa za to môžu aj hormóny, ktoré sa po pôrode vyplavujú. Ja som prvé dva týždne každý deň prerevala a mala som teda poriadne blues :D

kiki68
27. mar 2021

Porod bol super, zbytocne si nahanas strach. Ok, je to par hodin bolesti ( nemala som epi ani nic) a potom pride babatko. Ten pocit je skvely. Je to jediny raz, co ma ludska bolest zmysel. Takze hybaj kupit vecicky, malinikovy caj z lekarne, pomasirovat hradzu, aniball ( ak si na taketo cosi) a pripravuj sa . Ja by som isla rodit zase , podla mna ten porod bol o dost lepsi nez tie nevolnosti v tehu. Hlavne potom uz si taka pocas porodu, ze chces to male mat vonku v poriadku a spravis cokolvek. Len aby bolo dietatu dobre. Neboj ja som po nich hucala, ze nech veru cokolvek, len nech sa mu nic nestane ( prislo mi to tlacenie uz moc dlho) . Mlady bol v pohode, lenivy ako vos ist von. Ja som v 34tt nakupila predrazene tenke zavinovacky, nejaku knizku latkovu, tazky dizajn, mozem povedat, ze moju kreditku to bolelo viac ako mna cely porod 😂 drz sa a mysli pozitivne

any_soj
27. mar 2021

Tiež som sa bála. Moje prvé myšlienky po pôrode boli "wow, tak toto chcem ešte zažiť".

dollyzv
27. mar 2021

Ja som sa až tak nebála...nejak som si to nepripúšťala 🙈😂😂 začala som sa báť až po pôrode že čo ak budem musieť rodiť ešte raz😂😂

bluka2
27. mar 2021

Tak ja by som to tak nebrala, že to treba podstúpiť kvôli dieťaťu. Práveže to veľmi závisí od psychického nastavenia a môže to byť aj najkrajší zážitok v živote - aspoň ja (a poznám aj veľa iných žien) z mojich 2 pôrodov čerpám silu do teraz, lebo boli krásne a úžasné. Máš ešte čas, pusti sa do štúdia, pracuj s týmto strachom, nech z toho urobíš to naj čo sa dá...

nikola1211
4. apr 2021

Ja mám prvý pôrod už za sebou a vyslovene už som sa nevedela dočkať kedy porodim keďže som prenášala a bolesti som mala dobre tri dni ... Rodila som v novembri a práve vtedy kôli korone pri mne nemohol byť ani manžel ale malo som skvelú lekárku aj pôrodnú asistentku a cvičila som s anibalom... Nacvičili som 31 CM a aj keď pôrod bolel bola som len z malým zranenim keďže mala išla rúčkou vopred ... Po pôrode som si vravela že jedno mi bohato stačí a teraz 5 mesiacov po pôrode už rozmýšľam nad druhým ☺️☺️ poviem vám to 600 nedelie bolo pre mňa oveľa horšie nič som nespala prišla som o mlieko malú som dokrmovala umelým a ona mi tak neskutočne plakala až kričala všetci to prirovnávali trojmesacnym kolikam až na mňa tak som uprosila detského lekára aby nás poslal na gastro a zistili nám ABKM ... ... Pôrod raz dva zabudnutý ale to 600 nedelie pre prvorodičku je dosť o drzku a teraz už to ide ako po masle 😁 zvládnete to držím palceky ☺️

vasjar
22. apr 2021

@olusik112 kúpila som si ten balónik, ale obávam sa ho použiť. V návode ani nepísali presný postup az kým som si nepozrela jedno video kde som sa dozvedela ze po nafúknuti ho musím vytlačiť von. Bojím sa ze namiesto balónika sa pocikam alebo pokakam. Je to možné???

lius
22. apr 2021

@vasjar ani raz sa mi to nestalo a to som cvicila pri oboch tehotenstvach kazdy druhy den zhruba 3-4 tyzdne

olusik112
22. apr 2021

@vasjar 🤣🤣🤣 jaaaj som sa zasmiala prepaaač. Najlepšie by bolo sa pred cvičenim vycikat 🤣. Ubehnut ti veru može tak ako aj pri samotnom porode. Ale veru ani mne sa to nestalo. Toho by som sa bala najmenej.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre