Som v 37. týždni a čakám veľké bábo

13091991
1. máj 2014

Ahojte mamičky....Som v 37. tt už sa mi to kráti a som čoraz nervoznejšia. K tej nervozite mi najviac prispieva fakt, že na sone mi povedali, že bábo bude veľké podľa hodnoty BPD, ktorá mi už teraz vychádza až 95. Neviem či sa to týka len veľkej hlavičky alebo celkovo bábätka. Máte s tým niekto skúsenosti?...Na sone mi nikdy nevedia povedať viac len, že bábo bude väčšie, ale ani približnú váhu ani nič mi nepovedia a som z toho v strašnom strese...

lady511
1. máj 2014

@13091991 ahoj ja som s tým skusenosti nemala,,,naša mala tak akurát,,ale k tomu že ti nepovedia približnu váhu,,,to si ymslím že by už mali,,vieš ja som bola taka že všetko čo mi popísali do tehu knižky som si vždy "vygooglila" na nete 😀 ..aby osm si bola naozaj istá že všetky hodnoty su v norme,,ale na tu vahu bábetka sa pítaj,,to ti musa povedat alebo zaznačit do knižky .. 😒

lady511
1. máj 2014

@13091991 mne písali váhu bábetka velmi skoro...vidím že máš termín na moje narodeniny :D

lucinka144
1. máj 2014

no, mne tiez nikdy nepovedali presny odhad...len ze bude velky. a az v porodnici ked som sla na prijem kedze som prenasala dlho..az tam urobili presny odhad... vtedy im to vyslo na 4800g. Maly mal nakoniec 4570 g. isli sme cisarom, pretoze by nepresiel..ale mne sa ani porod sam nespstil, maly bol vysosko.. kontrakcie nikde. Neboj sa..a ziadny stres. doktorkovia vedia co robit. za chvilku budes mat drobciatko v naruci.

bianca
1. máj 2014

@13091991 mne 3 x v priebehu jedneho tyzdna dr povedali rozdielnu vahu dietata.Rekord bol b 35 tt 4100g a nakoniec sa mala narodila o dva tyzdne s vahou 3250 g

13091991
autor
1. máj 2014

Mne skor ide o to BPD..o tu hlavičku....tam ukazujú veľké hodnoty na 37tt....na sone mi tiež povedali , že ak mám partnera veľkého ( čo aj mám :D) tak je dosť pravdepodobné, že aj to dieťa bude veľké...ked si pomyslím , že ja mám 150cm je to dosť odstrašujúce...

saskabodka
1. máj 2014

@13091991 a nemozes mat zle vypocitany termin?

13091991
autor
1. máj 2014

Možno aj mám, ale nikto ani doktor ani doktor na sone sa nevyjadrili, že by to bolo nejak zle vypočítané. Hovoria mi, že je všetko tak ako má byť....

celasapremenim
1. máj 2014

no, ak si taka nizka, tak to ti zrejme navrhli cisarak nie?

tetabaska
1. máj 2014

Ahoj 🙂 Moj drobec mal pri narodeni 4680g a po otcovi fakt velku hlavicku... Nebolo to jednoduche, ale rodila som normalne 🙂 Hlavne sa nestresuj, priroda to zariadila tak, aby sme boli schopne nase deticky porodit prirodzenou cestou 🙂

misul78
1. máj 2014

@13091991 mne povedali že bábo bude malinké a že ešte rodiť nebudem a za týždeň sa mi narodilo dieťa s 4.20 kg váhou. Ja som ale mala tušenie, že im nemám veriť, lebo posledný mesiac som mala strašné bolesti chrbta a viac ako 5 minút som nedokázala vzpriamene stáť, akoby ma to malé ťahalo dole. Teraz čakám znova dieťa a tiež mám strach že to bude veľké, vymenila som aj lekára a ten zatiaľ tvrdí že je to v norme, a mne sa to znova nezdá. Tak neviem, spolieham sa na svoje inštinkty a príznaky. Dúfam že na to v nemocnici prídu a nenechajú ma trápiť tak dlho tak ako minule keď som rodila, a potom sestričky iba pozerali ako zjavené že či mi doktor nepovedal že budem mať veľké bábo. BPD sú tuším len rozmery hlavičky, vzdialenosť medzi spánkovými kosťami. Rozmýšlam či si nezaplatím 3D ultrazvuk a tam mi snaď povedia čo ma čaká. Skús aj ty tak.

zara0201
1. máj 2014

@13091991 Ja osobnu skusenost nemam, len Ti chcem napisat (co ale nemusi byt Tvoj pripad). Nedavno kamoske robili planovany cisarsky rez, prave kvoli vysokym udajom zo sona. Ma sice priestrannu panvu ale odhady z ultrazvuku boli vysoke. Narodilo sa dievcatko 3,3 kg...

jul11
1. máj 2014

@13091991 medicina nie je exaktna veda. svagrinej vraveli,ze dieta bude velke,isla aj cisarskym aj z inych dovodov, mala mala 3,3kg. mne tiez hovorili,ze dieta je trochu vacsie,ale v pohode. posledny tyzden namerali 3,6 takze ok, narodila sa ako 4kg, prirodzene a mam velmi pekne psomienky na porod. bez epi a oxytocinu a aj pomerne rychlo,teda v ramci prvorodicky. sono tie je presne.ono to pocita podla priemernych hodnot.ale keby sa im zdalo moc velke a ty mas uzku panvu,tak spravia cisarsky. rozhodnu sa podla poslednych udajov vzdy.babo moze este podrast,alebo naopak uz len trosku narast. je to individualne. a keby nahodou porod nepostupoval,lebo babo je velke,spravia akutny cisarsky.nieje to idelane ale super,ze zijeme v takej dobe,kde sa to da. drzim palce

lulu369
1. máj 2014

@13091991 nestresuj sa zbytočne, doktori niekedy zbytočne zveličujú....a ak je malé väčšie, nemusíš sa báť, určite bude všetko v poriadku...Mne tiež pri synovi povedali a to cca 1-2 hod. pred pôrodom, že je na mňa veľmi veľký, že bude mať okolo 4 kg, nakoniec sa narodil s váhom 3550g a 52 cm 🙂
no mojej sesternici od 6-7 mesiaca tiež hovorili, že malý je väčší (ona má okolo 155 cm), hovorili jej že bude mať okolo 5 kg, narodil sa cisárskym a mal 3890g...

moll
1. máj 2014

Ja som porodila 2- 5000 gm deti o dlzke 55 cm ... bolo to strasne ale stalo to zato ...je medzi nimi 5 rokov rozdiel .rodila som normalne a tu druhu aj bez epidural .... este aj po roku od porodu sa davam dokopy ale nevadi deti su zdrave a kradne a to je podstatne ... drzim palce 🙂

adelusha
1. máj 2014

@13091991 podľa mojej skúsenosti a z toho ako to mali kolegyne sú tieto hodnoty (veľkosť a váha) veľmi približne, u niekoho je rozdiel aj pol kila, ako tu uz písali aj iné mamičky 🙂 jedna kolegyňa mala problém ze bola zavodnena, veľmi opuchla tak jej urobili sekciu dost v predstihu pred termínom, doktor ju uistoval ze babo je uz dost veľké, a nakoniec jej syn skončil v inkubatore, bol omnoho menší než lekár určil a mal aj problém s dýchaním ☹

13091991
autor
1. máj 2014

Tak mne zatial doktor nehovorí nič v tom zmysle, že by to malo byť až také veľké, že by bol nevyhnutný cisársky rez....Uvidím čo mi povedia zasa o týždeň...Každopádne dakujem všetkým mamičkám za komentáre 🙂

dooomca
1. máj 2014

mne pred 3 týždňami môj doktor povedal, že bábo už má 1900g a pred týždňom som bola v nemocke a tam mi doktorka povedala, že malý má 1700g..tak čo sa po 2 týždňoch scvrklo? :D...nechápem tie ich výpočty, jeden ti povie tak a druhý tak, ale nakoniec uvidíš až pri pôrode ako to je v skutočnosti 🙂..držím palce, nech všetko dobre dopadne..

zuzika82
1. máj 2014

ahoj ja mam 158 cm a v 36.tt som bola v nemocnici s ''poslickami'' a lekari mi povedali ze maly ma vyse 3500 g.mala som zazmluvneneho porodnika a on uz vtedy rozhodol ze to bude cisarskym.mala som tehotensku cukrovku a pri nej sa vraj nemoze prenasat a kedze na termin sa porod ani len nezacal a skusali rozne cipky a kremy a ja neviem co este,bolo to cisarskym.maly mal nakoniec 4130g, lekar mi povedal ze pri mojej vyske a vahe babetka priroda ani porod nespusti,takze neviem ani co su to porodne bolesti ,pristroj ukazoval 3 minutove kontrakcie a ja som len citila tvrdnutie bruska 🙂

renca910
2. máj 2014

mne povedali podla sona,ze bude mat tak 3 300g a narodil sa 3810g a 53 cm,uz podla brucha som vedela,ze bude velky,pri porode som mala problemy

saurian
2. máj 2014

@13091991
nestresuj sa. ja viem ze to nie je jednoduche, ale nepomozes si - odrodit to musis. ja som sa tiez velmi bala prveho porodu, lebo stale mi vraveli ze je velky, ze mozno sa aj bude pytat skor, nakoniec mal 3790g a v 39tt., co nie je zas az take hrozne. a pri mensom mi nikdy nikto nepovedal, ze bude vacsi, a ked mi po porode hlasili ze 3980g, som bola mierne sokovana 😉. oba porody boli spontanne, bez epiduralu, prvy bol sice dost narocny, ale zvladli sme 🙂 drzim palce nech ste obaja v poriadku 🙂

reluska
2. máj 2014

ja som rodila 2 x sekciou, 4300g a 5430g pri oboch mi povedali že budú veľký..

jana_eyre
2. máj 2014

no, ked som bola hospitalizovana kvoli prenasaniu, tak mi na sone povedali, ze je mala velka - cca 3900g.. gynekolog ma ukludnil, ze niekedy sa vacsie plody rodia lepsie ako male..

Dcera mala nakoniec 4230g a 54cm.. bol to sice horsi porod ako ten prvy (syn mal 3520g 52cm), ale bola vonku na dve zatlacenia a zazila som naozajstnu nefalsovanu euforiu, ked som ju uvidela.. horsi oproti prvemu bol kvoli obrovskym tlakom, co som pocitovala a vyvolavacke..

da sa to prezit, neboj.. je mozne, ze bude mat babo potom silnejsiu zltacku, tak sa priprav aj na to, ze budete v nemocke dlhsie, ale nie je to pravidlo.. u mna mal syn horsiu ako dcera, aj ked pri oboch som tam bola dlhsie..

vinyan
4. máj 2014

Vacsie deti su take zivotaschopne, nasi synovia uz v porodnici drzali hlavicku, boli taki pevni, negrckavali vobec... ak sa bojis porodu, cvic s balonikom epi-no, stoji to za to, aby si sa moc nepotrhala. Niekotre zeny maju skratka rychle porody bez ohladu na velkost babatka. (Moja babka 4kgove deti 1-4 hodiny max.od zaciatku kontrakcii. Vela pokoja Ti prajem.
Nasi chalani mali 4480 a 4200 a obaja 54cm.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre