Strach zo smrti pri pôrode.

ruzicka418
10. mar 2020

Ahojte mám už 2 ročného synčeka no pôrod bol strašný skoro som to neprežila a on tiež
Teráz čakáme dcérku nebolo to plánované druhé dieťa som už nechcela no ale osud to zariadil inak
Veľmi sa bojím pôrodu a toho ze to nezvládnem a zomriem mam strašný strach za tyzden si po plačem aj 3 krát
Bojím sa o môjho synčeka co bude sním muism bit silná kvôli nemu ale veľmi veľmi sa bojím 😭😭😭😭

nini1010
10. mar 2020

@ruzicka418 Odporucam vyhladat psychologicku.Mne so strachom z porodu velmi pomohla,pripravi ta psychicky.Odporucam samozrejme epidural a vstave najvacsej nuzde,lebo ten strach bol nezvladnutelny je tu aj moznost otvorene sa potozpravat s gynekolohom a naplanovat sekviu.Hoci,neviem ci je to lepsia moznost,ale bude to ine.S istotou ti vsak virm povedat ze na 99%bude druhy porod iny ako ten prvy,sprsvidla byva o nieco rychlejsi a lahsi.

diaalex
10. mar 2020

@ruzicka418 žiadna žena nejde rodiť s pocitom a myšlienkou že zomrie ... mysli na to ako chceš aby to prebiehalo a vsugeruj si to... keď príde na porod už to tak bude prebiehať 🙂

nickpick
10. mar 2020

@ruzicka418 treba o tom komunikovat so svojou lekarkou plus sa na porod pripravit - predporodna priprava, cvicenia, meditacia, joga, nastav sa pozitivne a zazen cierne myslienky, preco by mal byt druhy porod rovnako tazky ako prvy? bola to chyba lekarov, alebo ty si nespolupracovala, ci nastali necakane komplikacie? mas uz dohodnuteho porodnika? ak pochybili v nemocnici hladala by som si stredisko s lepsimi lekarmi... taketo bedakanie uz dopredu ta len zbytocne stresuje, nepomoze to ani tebe a ani detom, ak by to bolo vazne hladala by som
aj pomoc psychologa, treba si pomoct vsetkymi moznymi sposobmi

denisa098
10. mar 2020

@ruzicka418 a keby si navštívila psychológa, prípadne plánovaný cisársky, neboj sa budeš mať krásne zdravé bábätko, tiež som mala ťažký pôrod, treba spolupracovať s lekárom, robiť čo povedia a všetko bude v poriadku. Každý pôrod je iný, nič sa ti nestane. Poraď sa so svojím lekárom alebo pôrodníkom.

snehulienka99
10. mar 2020

@ruzicka418 isla by som cisarskym. Ked budeme mat druhe dieta, uz to nenecham na klasicky porod ako pri prvom.

janickacrazy
10. mar 2020

@ruzicka418 skús tú psychologičku a ak nepomože, tak si nájdi lekára, ktorý ti urobí cisársky, dnes sa dá na všetkom dohodnúť, chápem ťa, ja som mala tiež prvý porod katastrofa, druhý bol plánovaný cisársky a bolo to pre mna oveľa lepšie, síce som sa aj tak bála, ale nie až tak ako pri prvom

luccija
10. mar 2020

@ruzicka418 ak máš ešte čas aspoň na 5 sedení u psychologa objednaj sa.Si mladé dievca, druhorodicka pôjde to lepšie😀Cisarsky rez je omnoho väčšie riziko.

kittyna5
11. mar 2020

@ruzicka418 Presne pre toto som nikdy nechcela byť tehotná a bála som sa toho od kedy som si začala uvedomovať, že raz možno budem mať deti. Úplne ťa chápem. Ja som ešte len v 15tt a tiež sa toho strašne bojím. Viem, že bolesť nezvládam, mám panický strach keď musím ísť k lekárovi (napr. zubár) a viem, že pôrod za živa nezvládnem. Obávam sa, že od bolestí, strachu a stresu umrem. Pri bolesti odpadávam, takže ja určite chcem rodiť cisárskym v celkovej anestéze, radšej ako dostať infarkt. Nech si myslí kto čo chce, ale poznám sa a poznám svoje telo a viem čo zvládne a pôrod to určite nie je. Prajem ti, aby si to úspešne prekonala a aby to bolo s čo najmenšími bolesťami 😊

ruzicka418
autor
11. mar 2020

@nickpick no v nemoncici to podcenili oni nemala som v tele dostatok železa počas tehu som ho aj brala to som aj pri hospitalizovani povedala
No pri pôrode som bola s toho taka vyčerpaná že som zaspavala mala zimnice a ne tlačila lebo som nevládala ale to bolo všetko tým zelezom ale o i to zistili až po tom a pri pôrode ma stihli všade o hovoriť ze nespolupracujem ale to ešte nevedeli čím to je takže tak poitm sa mi ospravedlňovali pár dní po tom
A ešte aj to ze mali nemal vôbec zostupe u hlavičku dole a oni ma dali na silu tlacit ale čo som mohla tlačiť keď bol vysoko potom s auz dusil vybrali ho kliešťami a ja po pôrode som stratila vedomie a on PR hodín po pôrode bol na tom zle prestalou bit srdiečko
Bojím sa ze teraz ma zanedbaju rovnako ako pri nom

ruzicka418
autor
11. mar 2020

@kittyna5 ďakujem

ruzicka418
autor
11. mar 2020

@snehulienka99 ale ako si to mam vybaviť doktoka mi na to papiere nespraví len tak

janickacrazy
11. mar 2020

@ruzicka418 stačí nájsť ochotného lekára

elizuella
11. mar 2020

@ruzicka418 cauko. Mrzi ma, ze si si takymto porodom musela prejst. Aspon, ze sa ti ospravedlnili a dali vediet pricinu. Tazko sa potom spolupracuje, ked je clovek niecim oslabeny. Moja skusenost je, ze ked som pytala od mojho gyn, nech mi da kontakt na porodnika, kt. by som si chcela zazmluvnit, tak sa hned spytal, ci chcem rodit vaginalne alebo cisarskym. Tak haluz, podla toho by mi odporucil... ja som chcela vaginalne. Porod som mala vyvolany, ale nastastie som tie bolesti nevnimala ako velmi silne. Myslim si, ze to preto, ze som rodila iba 6 hodin, tak sa to dalo vydrzat. Nevedela som dobre tlacit inak... Sorry, k teme... ked ma hospitalizovali na vyvolanie, tak sa ma sestra nenapadky spytala, ze ci mam dohodnuty cisarsky, ked si zazmluvnujem doktora. Takze vsetci vedia, ze to takto fici a da sa to dohodnut. Treba sa nejako decentne s dr dohodnut a vysvetlit situaciu, ked si presvedcena, ze to bude pre teba najlepsie.

ruzicka418
autor
11. mar 2020

@elizuella a koľko sa za to platí?

elizuella
11. mar 2020

@ruzicka418 za zazmluvnenie lekara k porodu 300 eur.

Moj dovod na zazmluvnenie bol strach. Netusila som, co porod obnasa a cakala som, ze to bude peklo.

Brutalne som bola prekvapena, prislo mi to az prilis jednoduche.

Mozno to bolo aj tym, ze dr vedel co robi; mozno tum, ze som sa rychlo otvarala; ktovie...

stanulienkat
11. mar 2020

Preboha,akoby si opisovala moj porod. Drzim ti palce. Ja som rodila v Ruzinove. Banda debilov. Preto som nechcela dalsie dieta.

ruzicka418
autor
11. mar 2020

@stanulienkat ďakujem

ruzicka418
autor
11. mar 2020

@stanulienkat ani ja som už nechcela ale stalo sa a na potrat som nedokázala ísť

nickpick
11. mar 2020

@ruzicka418 pokial viem tak pri odbere krvi na zaciatku tehotenstva sa monitoruje aj ako je na tom buduca matka so zelezom, tiez som nala nizke zelezo a moja lekarka ma dorazne upozornovala, aby som to nezanedbala, brala som zelezo v tabletkach a kedze som mala napriek tomu nizke hodnoty tak som pila makovy olej, jedla cviklu, vraj aj melasa je skvela potravina obsahujuca vela zeleza, treba dobre a zdravo jest, pohybovat sa na cerstvom vzduchu, nenadarmo sa hovori v zdravom tele zdravy duch, ked sa budes citit fit a dobre vo svojom tele, aj psychika bude pozitivne nastavena na tehotenstvo, porod a cas po porode, prvy porod je narocny pre kazdu zenu, ale teraz uz vies priblizne co ta caka, preto sa treba ako hovorim pripravit, mne sa napriklad aj velmi dobre spolupracovalo s lekarmi lebo som presne vedela co sa odo mna caka, ako a kedy treba tlacit, ako dychat, kedy zase nie, a ked som uz od bolesti zacinala byt jemne dezorientovana velmi mi pomohla pritomnost partnera ktory ma podporil, neviem ci by ti napriklad toto nepomohlo keby si tam mala bud maminu, alebo sestru ci partnera....

ruzicka418
autor
11. mar 2020

@nickpick mne to pri oboch zistili pri 26 TT a to mam teraz inú lekárku ako pri prvom
Ano teraz už chcel ísť muž k pôrodu len môj synček je teraz na viazaný tak namna tieto 2 mesiace že keď idem na záchod tak veľmi plače kým ma zas neuvidí a keby ho nechám pri mame alebo sestre a muž tam nieje tak si neporiadia lebo už to tak bolo keď som šla k lalerovi a plakal nonstop a ledva dýchal :/ neuklidnilo ho nič len keď je sním muž tak on hej
Ak ho to neprejde do júna tak pôjde somnou sestra ak by ho to prešlo pojde muž verím ze to bude určite lepšie ako pri prvom som tam sama bola vyčerpaná

marrydreamkas
11. mar 2020

@ruzicka418 drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo!

ruzicka418
autor
11. mar 2020

@marrydreamkas ďakujem krásne

janula12345
11. mar 2020

@ruzicka418 vybav si cisarsky. Aj takyto strach z porodu je dovod na cisarsky. Mne to aspon lekarka vravela, ked som bola tehotna. Nemala som takyto strsch, bola to iba debata, ale uricte toto co opisujes, je dovod na sekciu. Nedaj sa odbit. Nemyslim, zeby ti lekar robil kvoli tomu problemy a odopieral by sekciu.

ruzicka418
autor
11. mar 2020

@janula12345 ďakujem 25 idem na poradňu tak sa snou porozprávam

snehulienka99
11. mar 2020

určite nájdes porodníka, s ktorým sa dohodnes. Len sa pýtaj známych. poprípade by som si vybavila papier u psych. . Ja som to mala v pláne, ale nakoniec som sa s tým vyrovnala keď som otehotnela a neriešila som to.

netti87
16. dec 2022

@ruzicka418 ahoj moja ,ako si dopadla s porodom ? 🌺

ruzicka418
autor
15. apr 2023

@netti87 ahoj nebola som tu dlho ,tak teraz az čítam odpoveď, môj pôrod trval 6 minút minútu pred pôrodom som sa smiala bábätko ktoré akurát prišlo na svet ,takže úplne super a zbytočne stresy ani ma nesili nič poobede som už behala

netti87
15. apr 2023

@ruzicka418 Gratulujem, ze vsetko je OK 🌺☺️☺️
Rada citam take pribehy 🌺

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre