Ako sa vysporiadať s depresiou počas tehotenstva?

cpetra
17. okt 2017

Ahojte, som na začiatku 4. mesiaca a trápim sa s hroznými depresiami. Nemám na nič náladu ani energiu, som smutná a moje dni sú premárnené ničnerobením. Najhoršie je, že sa k ničomu nedokážem prinútiť. S depresiou sa trápim už pekných pár rokov, no teraz je to horšie, keďže som musela kvôli bábätku prestať užívať lieky. Máte s tým nejaké skúsenosti? Vedeli by ste mi niečo poradiť?

kk77
17. okt 2017

Preco si prestala uzivat lieky, ved su aj take, ktore sa mozu brat? Ci aj z tych mas strach? Je totiz na povazenie, co je horsie v tvojom pripade, ci nebrat lieky a byt v tomto hroznom stave, alebo brat a prezit tieto chvile uplne inak, plnohodnotnejsie... Skus sa opytat aj v teme: depresia, ako sa jej najrychlejsie zbavit.

cpetra
autor
17. okt 2017

@kk77 Lieky, ktoré som užívala, by mohli ublížiť bábätku a moja psychiatrička mi nepovedala o žiadnej náhrade, ktorá by pre to malé nebola nebezpečná. Ďakujem za tip, na tú tému sa pozriem.

deti95060810
17. okt 2017

@cpetra neponúkla Cipralex? skús si kúpiť v lekárni Persen, ale neviem či ti pomôže vyzerá to že ty máš skôr stredne ťažkú depr. Určite za lekárom ....

luckymummy
17. okt 2017

To mi je ľúto, toto je obdobie, z ktorého "by si sa mala" tešiť. Určite za lekárom a riešiť to (ak lekár nerieši, nájsť iného), isto sa dohodnúť aj na postupe po pôrode, lebo vtedy príde hormonálna búrka a treba byť pripravená na všetko, keď už máš túto diagnózu aj teraz (potom to môže byť ešte omnoho horšie). Tento rok som tak prišla o kamarátku, jej synček o mamu. Nechcem preháňať, ale nič nezanedbaj, prosím. Držím ti palce.

sandrahi
18. okt 2017

ja si myslim, ze by mali byt aj lieky, ktore mozes brat pocas tehotenstva. mozem sa spytat ci mas v partnerovi oporu? mozes sa mu zverit so svojimi pocitami?

cpetra
autor
18. okt 2017

@sandrahi Manžel je úžasný, vie ma vypočuť, aj sa ma snaží povzbudiť, ale keďže sú tieto stavy zapríčinené látkami v mozgu, tak to až tak veľmi nepomáha.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre