Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Bolesti krížov počas tehotenstva

myleontina
23. feb 2015

ahojte, chcem sa opytat, ci mate niektora podobne bolesti krizov ako ja, uz som z toho hotova, vyhrievaci vankusik pomoze len na chvilu, paralen vobec, masirovanie tiez len na chvilu 😒 matrac na posteli mame kvalitny, premyslam, ci to nebude z kancelarskej stolicky... ked stojim a lezim, je to vacsinou fajn, ale ked mam narocnejsi den a trochu viac upratujem, alebo stojim dlho na nohach , tak to je uplne koniec, vcera som vecer nevôadala normalne vojst do vane - prekrocit okraj vane, priserna bolest ... 😒 pomoze vymena stolicky? cvicenie a pohyb? fitlopta?

lienka737
23. feb 2015

toto by aj mňa zaujímalo, z čoho to môže byť a čo pomáha.
Ja mám tiež zlú stoličku v kancelárii, už som rozmýšľala kúpiť si vlastnú.

lucianakoniku
23. feb 2015

@myleontina v ktorom si mesiaci? gynekolog by neporadil kam s tym zajst?

sandri
23. feb 2015

Mne velmi pomohol nafukovaci vankus na sedenie - da sa na stolicku a podporuje pracu svalov, vdaka comu spravne sedis. Da sa kupit v zdravotnickych potrebach, ak mas nejaku diagnozu s chrbtom, mas nan dokonca narok zadarmo. Skus sa na to popytat.

myleontina
autor
23. feb 2015

@lucianakoniku 18tt..ked som bola na kontrole,tak som mu to spomenula,ale vtedy ma to tak intenzivne vobec nebolelo,ale postupne sa to zhorsuje ☹ poradil mi paralen,masirovat voltarenom

tinushka13
23. feb 2015

@myleontina nepomôže ti nič .-( ja som to mala pri prvom tehu a teraz pri druhom to mám ešte horšie.. mne to vystreluje od kostrce az do klbov. niekedy sa iba plazim po zemi co sa neviem postavit ci vystriet. treba len oddychovat, vyhybat s tej polohe ktora ti to provokuje a pockat na koniec tehu. asi nam deticky tlacia na tie "spravne " miesta. ja som to riesila teraz na poradni s gyn. ze parlen od bolesti.. inak nic.. hmm tak oddychujem viac uz len ked mam naznak ze to prichadza.. ☹

lucianakoniku
23. feb 2015

@myleontina tak to mas este vyse polovicu pred sebou...ja som mala svojho casu problemy s krcnou chrbticou, este som sice nebola tehotna, ale pomohli mi v SNOP-e na Zahradnickej, mozno by vedeli pomoct aj tebe . Ked som neskor otehotnela, zopar krat som tam bola na cviceniach pre tehotne, mozno by sa dalo skusit cvicenie
http://www.snop.sk/centrum_zdravia_-_cvicenia/c...
ale da sa tam objednat aj na ambulantne vysetrenie.
http://www.snop.sk/zdravotna_starostlivost/obje...
Tazko povedat co pomoze a ci to pomoze, treba skusat...drzim palce aby to preslo

hypnobirthing
23. feb 2015

Pomôcť by mohlo aj dávať si pozor na správne držanie tela. V stoji:
- kolená mierne pokrčené
- podsadiť panvu
- plecia dozadu
- brada mierne zdvihnutá, nie predsunutá dopredu
- predstaviť si, že na temene hlavy je pripevnený motúzik, ktorý ťahá hlavu a celé telo nahor (ako bábka)
Takéto držanie tela sa nacvičuje aj na tehotenských cvičeniach, príp. individuálnom cvičení.

myleontina
autor
23. feb 2015

@lucianakoniku dakujem pekne,skusila som sa tam prihlasit,utorok bazen,stvrtok telocvicna 🙂

@tinushka13 no parada teda 😀 a ja ze to prejde,ked pre to nieco urobim :-/ tak aspon skusim no.

@sandri nafukovaci vankusik!!o tom som este nepocula,skusim zistit viac 🙂 dakujem

hypnobirthing
23. feb 2015

nafukovací vankúšik je tiež dobrá vec, zabezpečuje dynamické, aktívne sedenie a podporuje správne držanie tela pri sedení
ja som používala Sissel sitfit, ale existuje viac výrobcov a verzií

Tu začni písať odpoveď...

Odošli