Celiakia a tehotenstvo

kuly
22. aug 2006

Minule som dostala strasnu chut na mastny chleba s kacacou mastou, tak som vyskusala psenicny chleba, a na pocudovanie, som nemala ziadne bolosti, iba stolica bola hnackovita. Hovorila som to doktorke, a ona mi povedala, ze vplyvom hormonov sa mi to mohlo ciastocne upravit. Ale radsej som uz nepokusala o dalsie experimenty, a dohovila som svojej malej nech nevymysla! A co vy?

prasiatko30
7. feb 2014

@leonetka uplny suhlas - kebyze niekto dokaze vyliecit celiakiu tak by to hned bezal patentovat - to hej musel by to prekazat aj nejakym vyskumom a museli by to preverit aj ludia co tomu rozumeju - a nabalil by sa na niekolko generacii - lebo teraz je tej celiakie strasne vela.

za posledne dni sa to tu hemzi zaujimavymi svetovymi vynalezmi - vyliecenie celiakie pomocou ocisty organizmu, meranie IQ pomocou kyvadla - clovek sa nestaci cudovat 😀 😀 😀 😀 😀

prasiatko30
7. feb 2014

@miriatko inaksie ten vyraz "mala som celiakiu na skusku" - je dobra somarina - poznam cloveka, ktoremu v detstve uz davali pomaly posledne pomazanie lebo neboli schopny ho zdiagnostikovat - pred 40r celiakia sa este vobec "nenosila" - dieta vlacili po vselijakych vysetreniach - zdiagnostikovali mu nejaky problem s pankreasom - co by ak by to bola spravna diagnoza tak by sa nebolo dozilo ani 20 narodenin. potom sa nejako znormalizoval a prakticky fungoval normalne skoro do 30r - to hej vychudnuty, caste hnacky, unava, - az po skoro 30r ked uz sa konecne vedelo co je to celiakia a ze takato intolerancia existuje mu ju zdiagnostikovali - takze len tak k tej celiakii "na skusku" - a poznam este niekolko ludi ktorym zdiagnostikovali celiakiu az v dospelosti - a nehovorim hned akonahle dovrsili 18r

mipu
10. apr 2014

@zlatat Ahoj a ake vlastne to IgA je? myslis ako v imunologia, proteiny alebo v com to mam vo výsledkoch hladat? dakujem

zuzana8607
28. apr 2015

ahojte mam celiakiu od malička mam 28 rokov a práve som zistila že som tehotná. Môžu sa vyskynuť nejaké problémy? Čakám že dieťa bude mať celiakiu to mi nevadí len nech je všetko ostatné v poriadku. Prosím Vás napíšte mi nejaké mamičky celiatičky a poradťe.Čo môžem čakať. Ď

kiki68
28. apr 2015

@zuzana8607 ak drzis poctivo dietu,tak ziadne by byt nemali 😉 dieta moze aj nemusi mat celiakiu,poslu vas potom s dietatom neskor na genetiku,kde spravia odbery a ak budu problemy tak aj na gastro a biopsiu. No sak uvidis, to mas kopec casu este pred sebou. Normalne drz dietu ako si zvyknuta a v pohodke donosis babo. Riziko maju tie,co nedrzia dietu alebo tie co drzia dietu menej ako 1 rok, tam moze v tom rannom stadiu tehu to zle dopadnut. Ale to sa Teba netyka 😉 Hlavne odporucam ked pojdes rodit do nemocky,tak si zabezpec poriadne blp stravu, s tymto je problem. Aby Ti nedali nieco v com bude lepok a budes mat krce. Neviem ci mas aj stopy lepku, ak aj tie tak treba striktne trvat aj na tom. Aby ho nekontaminovali vobec.

zuzana8607
29. apr 2015

@kiki68 dakujem na toto som zabudla cakala by som ze to budu v nemocnici respektovat ale zabudla som ze sme na slovensku .... ďakujem

kiki68
30. apr 2015

@zuzana8607 toto vzdy a vsade over, to neni len na SK, moja teta co ma silnu intoleranciu na laktozu,tak jej v Rakusku,kde zije uz xy rokov dali pri pobyte na chirurgii stravu s laktozou. proste zabudli akosi,ona si to nepreverila. Takze radsej preverit nez mat potom krce a zhanat co Ti ulavi a 3 mesiace zase davat telo dokopy...

szitnanska
5. júl 2015

Ahojte, já som tehotna 6 t, som celiaticka 2 mesiac a mám aj alergiu na mliecnu bielkovinu...dobrá kombinaci a,že? Od radosti neviem co mám jest.

zuzka56
31. júl 2015

Ahojte, kedze sa radim medzi celiaticky zaciatocniky chcela by som sa spytat ako je to s otehotnenim. O tehotenstvo sa pokusam dlhsie (2 r.) a teraz sa dozvedam nove diagnozy okrem PCOS, ktore mam uz dlho mi na imunologii zistili celiakiu a som objednana na biopsiu a potom zacnem s dietou. Hladam vsetky mozne alternativy kde by mohol byt pes zakopany. Taktiez mi zistili zvysene NK bunky zacala som s liecbou Medrolom na 6 tyzdnov a aby toho nebolo malo mam aj zvysene trombocyty, ktore tiez mozu mat vplyv na neplodnost. Ak mate niektora skusenost budem rada za kazdy nazor. dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre