Čo znamená cysta na hlavičke?

sarlotkaaa
2. jan 2013

Ahojte chcela by som sa opytat co to znamena ked som bola na sone a tam mi doktor oznamil ze ma cerka na hlavick cystu. Potom ma objednal o 2tizdne ked som tam bola tak mi zase oznamil ze moze mat dawnov syndrom nicomu som nechapala som 24tizden tehotna a poslal ma na odber plodovej vody co mam robyt??? porate mi nikto skuseny Dakujem. ☹ ☹

zuzi0911
2. jan 2013

Neboj sa.po odbere plod.vody di budes istejsia.sono tobi niekedy blbe tiene a preto sa to mozno nieco zle javilo.ako mne dr povedal ze mam myon aj rozmery a dalsej kontrole ze to bol len tien. drzim palce aby to bolo v poriadku

vonicka
2. jan 2013

no hlavne v 24tt ta urcite nemoze posielat na amniocentezu (odber plodovej vody). cysta nic neznamena,ma ju velmi vela deti. mozes sa uplne ukludnit. aj moj syn ju mal, je uplne zdravy.
a prepac, ale neodpustim si nieco uplne mimo, ale "kole mi to oci"- tyzden sa pise s Y a dcera sa pise s D na zaciatku 🙂

dais
3. jan 2013

Urcite sa bojis, chapem ze chces radu a uistenie ze vsetko bude v poriadku. Ale tieto otazky musis dat lekarovi. Nie je to jednoduche, pytat sa lekara a s niektorymi sa naozaj tazko komunikuje ale tieto otazky ti moze zodpovedat naozaj len on. Pokial ti nechce dat informacie, musis za inym lekarom. Amniocenteza je dost nebezpecna metoda vysetrenia ktora moze sposobit potrat, takze sa zaroven opytaj lekara, preco ta na nu posiela, aky to ma zmysel, v takom stadiu tehotenstva ohrozit babatko. Drzim palce, aby bolo vsetko ok. Kamoskina dcerka sa narodila s tukovou cystou/nadorom v hlavicke, inak jej nic nie je, akurat chodi na kontroly. Ona mala cystu viditelnu na ultrazvuku v tehotenstve. Ale je krasna a sikovna.

kveta
3. jan 2013

Si 24. tyzden tehotna. To znamena, ze mas posledny tyzden na to, aby si podstupila interupciu zo zdravotnych dovodov. O tyzden uz nemozes.

Odber plodovej vody je sposob ako overit, ci ma babo Downov syndrom, teda ci bude mentalne na nizsej urovni nez jeho rovesnici /raritne sa stava, ze je intelekt v norme/. Ak chces interupciu v pripade Downovho syndromu, je namieste to zacat riesit okamzite. Vysledok z odberu plodovej vody by mal byt znamy do dvoch dni.. Mozno si budes musiet nan priplatit. Ak chces babo aj keby malo Downov syndrom, tak odber plodovej vody nepodstupuj. Riziko potratu po odbere plodovej vody je jednopercentny.

something
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
amadora
3. jan 2013

no hlavne choď na tie vyšetrenia a uvidíš podľa výsledkov, podozrenie na Downa sme mali aj my ale malý je zdravý, to nič neznamená. a cysta tiež nie, ja mám tiež jednu v hlave a fungujem normálne. hlavne sa nestresuj popredu 🙂

a @something ty si daj transplantovať srdce, evidentne ti chýba. hlavne že si sa odbavila na niekom zase, že? 😝

anjelicek26
3. jan 2013

@sarlotkaaa - baby maju pravdu, gramatika desna, ale to z nas maminy nerobi a ani o tom, kto je aka nerozhoduje, tak na co to tu fakt takto vytahovat 😠

Na odber plodovej vody je pokial viem neskoro. Popozeraj tu na koniku, su tu temy, kde zistis odbornika na morfo a geneticky ultrazvuk v tvojom okoli, aj keby si sa kvoli tomu mala trepat do Bratislavy alebo do Brna. Oni ti vedia povedat, ci ma babo DS alebo ine anomalie aj bez amniocetezy, su tam aj dalsie neprehliadnutelne znaky, ale to proste musi byt clovek odbornik. Cysta sama o sebe nic neznamena, takze KLUD.

Na potrat je v 24.tyzdni uz aj zo zdravotnych dovodov neskoro. A z tvojich slov ani nechces, bud silna! Zvladnete vsetko. Aj deti s DS (co u vas este nie je jasne, ze ma) vedia prezit plnohodnotny zivot.

kepassa
3. jan 2013

@something uplny suhlas s @amadora prosim ta uvedom sa ked nevies poradit k teme tak hore na stranke mas tri take okienka posledne z nich je cervene a je tam krizik klikni na to...
trosku empatie zenska...boji sa o zdravie svojho nenarodeneho dietata a urcite, napriek gramatickym chybam, jej tvoja rada momentalne k nicomu nedopomoze...

ak by mi, aj doktor v 24 tt oznamil, ze moje dietatko sa mozno narodi s DS, priznam sa osobne by som nezvladla vzdat sa ho ziadnou formou, viem lahko sa mi to hovori, pretoze som nic podobne nezazila ale nedokazala by som to, prajem vela sil, urcite to s materinskou laskou zvladnes, tvoje dietatko ta potrebuje

ahojkyahojky
16. máj 2013

Ahojte,

neprepadajte panike!!! Taketo cysty su uplne normalnym procesom vo vyvine. Je to dokazane v 30% zien pocas tehotenstva. Vobec to este neznamena, ze dieta bude postihnute Down. syndromom, alebo inymi abnormaliami. Tie cysty sa vacsinou vstrebavaju a ak nie, potom sa len sleduju po porode a vacsinou same zmiznu. a ak ste mali triple testy v poriadku, tak vobec sa neobavajte. Ked som bola na ultrazvuku v 20.tyzdni, tiez mi povedali, ze babatko malo cystu na hlavicke, velmi som sa bala, studovala som kadeco ohladom toho a potom po dvoch mesiacoch som isla opat na ultrazvuk a cysta tam uz nebola. Preto, naozaj nedajte sa zastrasit a nemyslite len na to najhorsie.

28sonicka28
19. okt 2016

V 20týždni tehotenstva mi tiež na sone doktorka ukázala hlavičke cistu...A jej slova zneli:Nebojte sa,cista ma 7mm..riziko hrozí,pokiaľ by cista mala 1cm a viac. U chlapcekov sa tvoria cisty v hlavičke veľmi často a vznikajú v dôsledku vyvoja.Nemate sa coho obávať!

...takže ženy nestresujte sa zbytočne a nemyslite hne na najhoršie...ahojte 🙌🙌🙌

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre