Dovolenka pri mori a riziková maródka

topas103
30. máj 2017

Ahoj od januára máme naplánovanú dovolenku v Chorvátsku a teraz som v 10tt a keďže mám stresovú prácu asi pôjdem na PN. Chcem sa spýtať či mi môže lekár dať nejaké špeciálne vychádzky na tých 10 dní dovolenky alebo ako sa to rieši. Ďakujem

ave17
30. máj 2017

Nie nemôže,si práceneschopná a mas dodržiavať liečebný režim,jedine to risknut alebo potiahnuť ešte do dovolenky v práci.Bohužiaľ,to že budes doma na PN má isté obmedzenia.

dibarbora
30. máj 2017

Keď si raz na pn tak máš sedieť doma na zadku..

janicka2315
30. máj 2017

@topas103 nemizes vycestovat mimo SK lebo budes vracat peniaze za pn..a ziadne specialne vychadzky neexistuju..tak bud pojdes na Pn a nepojdes na dovolenku,alebo pojdes do chorvatska a nemozes byt pn..

dominika6
30. máj 2017

@topas103
nie pn znamená že máš byť doma max. vychádzky 2 h. doobeda 2h poobede..príp po dohode s lekárom vychádzky spojiť v kuse 4h. ale cestovať nemôžeš

oliva001
30. máj 2017

ahoj, už tu bola podobná diskusia, kde dievčatá písali, že majú od lekára neobmedzené vychádzky napísané. Neviem či je to možné, ale viem že som to tu už určite čítala.

h2
30. máj 2017

@topas103 Ahoj, píšeš, že ASI pôjdeš na PN, takže na nej ešte nie si. Ak máš normálneho doktora, tak si dá vysvetliť a napíše Ti PN len do dovolenky, potom si vezmeš dovolenku a po nej zase na ďalšiu PN. Ale ak Ti doktor dovolenku neodporučí kvôli zdravotnému stavu, tak by som sa na ňu vykašľala, dieťa je prednejšie.

bg2014
30. máj 2017

celodenne vychadzky predpisuju iba(vacsinou) psychiatri na zaklade tazkej diagnozy ale ked mas znameho psychousa tak ti to do kladenky napise a potom ta kto kedy bude kontrolovat kedze mas celodenne vychadzky

sissy27
30. máj 2017

@topas103 ak máš zdravotné problémy, tak potom PN a žiadne chorvátsko... ak ide len o to, že nechceš chodiť do práce, tak využiť iné možnosti ako PN - v zákonníku práce je o tom popísané celkom zrozumiteľne.

lienka737
30. máj 2017

@oliva001 to má aj moja švagriná a stále behá kade-tade aj za hranice. Bežne na celý víkend.

lussy666
30. máj 2017

sdm

lussy666
30. máj 2017

pardon🙂

evittam
30. máj 2017

@bg2014 Celodenne vychadzky nepise len psycholog.😉 Ja som mala celodenné vychádzky na PN aj moj partner a mali sme obyc.diagnozu u praktického lekara.

evittam
30. máj 2017

@lienka737 Dobeha ked jej pride kontrola a nenájdu ju doma. Nedostane vyplatenu PN.

bg2014
30. máj 2017

@evittam cudne ale dobre , pokial viem na obyc. diagnozu ti prakt. lekar nema preco davat celodennu vychadzku a mam info ze uz tlacia na lekarov zo soc. poistovne aby nedavali na akekolvek diagnozy celod. vychadzku, prave koli zneuzivaniu ale stale sa da🙂

evittam
30. máj 2017

@bg2014 Nic cudne na tom nie je. Zalezi od lekara a od diagnozy, on musí vediet co moze a co nie a potom zalezi aj od posudkoveho lekara, pod kt.spada....To je vsetko.

bg2014
30. máj 2017

@evittam pisala si obyc. diagnoza to moze byt prechladnutie tak na to ti urcite neda celod. vychadzky

evittam
30. máj 2017

@bg2014 Nq chripku ti urcite neda celodenne vychadzky-tam mas lezat. S prechladnutim my osobne k lekárovi nechodime. A ano bola to dost normalna diagnoza....Ale nie urcite taka kde mas teploty a mas lezat.😉

evittam
30. máj 2017

*na

bg2014
30. máj 2017

@evittam ok nebudem sa hadat mas potom dobreho doktora, ta moja mi to len tak neda , prave koli posudkovym slight_smile:👍

evittam
30. máj 2017

@bg2014 Ved ja sa nehadam. A áno presne ako píšeš a ako som aj ja napisala-zalezi akeho ma posudkoveho.😉

danusskaaa
30. máj 2017

Moja skusenost: pred 5 rokmi som bola na PN pol roka bez obmedzených vychádzok teraz s malým vyše pol roka, ale s obmedzenymi, pretože začala poisťovňa na Dr. dosť tlačiť a kontrolovať ich, kvôli podvodom s PN. Máloktorý doktor si chce nechať hlboko posvietiť na svoje hospodárenie a tak radšej neobmedzene vychadzky nedávajú. Alebo len veľmi málo, pozor však. Aj keď som bola bez obmedzenia vychádzok varoval ma, aby som nešla zo svk preč! Nedajbože, budeš potrebovať akékoľvek ošetrenie (aj bežné tráviace tazkosti) aj komerčné poistenie nahlasuje zdravotné potiaze tvojej poisťovni. A tam vzniká spor PN a mimo domu! Môžu ti dat vrátiť peniaze za PN co ti boli vyplatene + pokuta. Zbytočne problémy. Skus v práci nejako vydržať do dovolenky, pripadne ak nás ešte viac dovolenky v práci, začni čerpať skôr a po dovolenke hneď na PN

janinah
30. máj 2017

Byť tvoj zamestnávateľ a dozviem sa,že sa hodíš PN a popri tom sa veselo slníš v Chorvátsku,tak to máš spočítané,zapísané a podčiarknuté....a ak sa budú znižovať stavy alebo niečo podobné,tak sa na to bude prihliadať ,pozor na to.

ssegra
30. máj 2017

Tiez som bola minuly rok PN 7 mesiacov a behali sme kade tade za hranice..v chorvatsku sme boli 2 krat a nikdy mi kontrola neprisla

dibarbora
30. máj 2017

Veď je to proti zdravému rozumu mať celodenné vychádzky keď si pn.

nyusika
30. máj 2017

@dibarbora
veru, aj viac veci je proti zdravemu rozumu, suhlasim.
ja nerozumiem tejto "vychcanosti'
fakt by ma zaujimalo, co znamena stresujuca praca.
pre niekho je totiz stres aj to, ked musi byt pocas uzavierky dlhsie v praci (priklad)

sense
30. máj 2017

@nyusika nuzpre niekt mamicky je uzstres len pomyslenie vobec chodit do prace a byt v praci akonahle najdu dve palicky

evittam
30. máj 2017

@sense Ja by som sa doma pocas tehotenstva asi zblaznila.😉 Ale samozrejme ak je dovod na rizikové tehu kde je potrebná PN tak to je ine. Este,ze ma to obislo.

evittam
30. máj 2017

*ešteže....😇

meusicka
30. máj 2017

@nyusika ja nerozumiem tomu, ze chce ist PN lebo ma stresujucu pracu ale ze sa ist vypekat k moru a cestovat ktovie kolko, to nie je stres?
ja sama som bola PN ale viem ze mi bolo na blutie do 16tt, a bola som rada ze som isla akurat k lekarovi a domov.
a si myslim, ze kazdy normalny lekar, ktory vypise PN , tak by nebol rad, keby pacientka leitala kade tade, ved potom ta pN nie je opodstatnena.

zdenka523
30. máj 2017

Zaujimava tema. Svagrina je pn od zaciatku a chysta sa na dovolenku s rodinou, asi ma znamost na Socialke, lebo inak to nechapem. Nema ziadne problemy, ale od zaciatku beha kade tade a vobec to neriesi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre