Je lepší odborník Čunderrlík alebo Brešťanský?

mamina321
25. júl 2017

Ahojte, potrebujem poradiť ktorí z lekárov je lepší odborník, či Mudr Brestansky (HC) alebo Mudr Cunderlik (BA). Obaja lekári mi dávajú rovnaký termín na vyšetrenie, na morfologicky ultrazvuk. Nejdem na utz len preto že chcem vidieť svoje dieťa, fotky, pre parádu, ale preto aby naozaj zhodnotil či je dieťa choré a všetko podrobne popozeral. Vyslo mi z tripple testov podozrenie na downa, amnio som zavrhla a chcem ísť poriadnemu odborníkovi. Ktorého si vybrať? Moja intuícia mi hovorí chod k Cunderlikovi. HC mám zase blízko. Tak by som rada vaše skúsenosti s oboma doktormi. Pripadne je nejaké riziko ak sa v rámci týždňa robia dva utz takéto podrobnejšie? Že by som si vypýtala iný termín a išla k obom nech mám istotu?

daakotaa
25. júl 2017

Cunderlikovi..Mne moja dr vravela ze keby mam zle vysledky tak by mi odporucila Holana, Grochala alebo Cunderlika...ale vysledky som mala ok tak stacil Brestansky.

katkazuz
26. júl 2017

@miriamn76
Rozumiem tomu dobre? Vysiel Ti DS z amniocentezy,
USG bol negativny a narodilo sa Ti zdrave dietatko?

katkakovac
26. júl 2017

Bola som u oboch. Obaja su odbornici. Ak mas pocit, ze Cunderlik bude lepsi, tak chod k nemu. Ja som u neho bola, ked som cakala prveho syna. Lekari mali podozrenie na vadu srdca. Vysetril ma, poukazoval a ukludnil, ze to bude nakoniec vsetko v poriadku. Mal pravdu. Pracuje na Kramaroch, vysetruje mnohe vyvojove vady, posielaju za nim zeny z celeho slovenska.
Ked som cakala druhe, isla som Brestanskemu. Dali sme si skontrolovat vsetky organy a poziadali sme ho, nech sa zameria na srdiecko. Prepol na iny druh UTZ a pekne nam vsetko poukazoval. Ak vy bolo podozrenie na dalsi problem, isla by som este Cunderlikovi.

mircalla
26. júl 2017

Podla mna top 3 na Slovensku:

Cunderlik, Grochal, Holan

Za mna Cunderlik

mamina321
autor
26. júl 2017

Ďakujem za názory dievčatá! 🙂

linda1984
26. júl 2017

@mamina321 tak aj ja som sa k nemu objednala práve 😊 kedy máš termín? Ja až 28.8 ale som rada aj zato, lebo môj gynekológ mi dal výmenný lístok karabovi do PN a ten mi dal termín až 13.9 to je akože mega neskoro, už teraz sa bojím ci je všetko OK 😕 potom mi povieš aký bol pán Cunderlik 😊

vierkaaa85
26. júl 2017

@katkazuz nie,amniocenteza je pravdiva,usg skresli.Ak vyslo z plod.vody,ze je tam ds,tak je to na 100%

mamina321
autor
26. júl 2017

@linda1984 28.8. ideš do HC či BA? Mne dal dnes Brestansky 25.8.
Ja som sa Karabovi objednávala min tyzden a tiež ma dal 13.9., to už je 24tt, sestrička čo tam objednáva hovorila že robia od 20-25tt. Tak som aj rada že idem v tom auguste takto skôr. Aké máš poradové číslo u Karabu? Ja 8.

mamina321
autor
26. júl 2017

@linda1984 a chystáš sa rodiť do PN nemocnice?

linda1984
26. júl 2017

@mamina321 idem cunderlikovi, jednala som rýchlo, lebo holan a grochal sú na dovolenke, tak som sa zľakla že už nebude voľny termín. To dnes ráno som volala karabovi a sestričke darmo vysvetľujem, ona tak stroho - dávam vám termín na 13.9 poradové číslo 11. Koniec debaty. Ja som z HC pôvodne, ale už bývame medzi Sereď ou a galantou, tak zvažujem TT, PN a GA. Karabovi ma poslal môj gynekológ, asi majú spolu zmluvu. Inde mi výmenný lístok nechceli dať. Respektíve podľa výsledkov z posledných odberov, ak sú zlé, posielajú holanovi. Ale tie budú až v piatok a nechcela som čakať kvôli tým termínom

katkazuz
26. júl 2017

@vierkaaa85
Precitaj si prosim prispevok Miriamn76, preto sa jej pytam znovu, lebo aj ja viem, ze amnio je takmer 100 %

miriamn76
26. júl 2017

@katkazuz ahoj. Bola som.na ukonceny tehotenstva . Po tom ultrazvuku som este raz riesila genetiku no ds sa potvrdil v kazdej bunke v cistej linii. Na sone nemusi byt vidno.

malvina13
26. júl 2017

Cunderlík a Grochal

mamina321
autor
26. júl 2017

@linda1984 jaj preto som si myslela že chceš ísť rodiť do PN lebo tam je ideál ak žena čo chce rodiť v PN ma už od Karabu. To inak z diaľky posielajú do PN, asi biznis, veď Galantu či Sereď, HC máš bližšie.vlastne k Cunderlikovi ideš o týždeň po mne, a keď pozerám tak ťa dobre objednali, lebo sme týždeň po týždni tehu.

katkazuz
26. júl 2017

@miriamn76
Som bez slov, vsade sa uvadza amniocenteza ako 100% metoda. Nechcem si ani predstavit, kolko mam prislo o zdrave deti.

miriamn76
26. júl 2017

@katkazuz amnio je na 99,9% na sono sa netreba spoliehat

maminuska
26. júl 2017

@katkazuz ja idem na 4 amniocentézu teraz vo v pondelok. Dnes som bola na konzultácii , je to 100 % metoda, diagnoza je konečná .

miriamn76
26. júl 2017

@maminuska presne tak isto to bolo povedane aj mne

katkazuz
26. júl 2017

@miriamn76
Kolko si cakala na vysledky z amnio alebo to bola ta zrychlena metoda?
Co Ti nato povedal Tvoj gynekolog?
Viem, ze to nepatri k tejto diskusii, ale budem rada ak mi odpovies, velmi ma to zaujima.

linda1984
26. júl 2017

@mamina321 ja chodím stále do HC gynekológovi, kubransky / lajda a tí sú aj v PN, tak asi preto majú s nim dohodnuté. Ako chcela som ísť k nemu, ale nie tak neskoro. To určite nie. Tak potom mi povieš ako bolo u cunderlika 😊

mamina321
autor
26. júl 2017

@linda1984 tak k nim chodím aj ja ale v PN 🙂 vidím že máme všetkých lekárov rovnakých.... Tak už chápem prečo ťa poslali Karabovi 🙂

miriamn76
26. júl 2017

@katkazuz prve vysledky som mala na druhy den po odbere tie dalsie trvali 3 tyzdne. Moj dr nepovedal vobec nic

katkazuz
26. júl 2017

@miriamn76
Ty si podla vsetkoho to menej ako 1% pravdepodobnosti vysledku 🙂
Napisem Ti IP.

linda1984
26. júl 2017

@mamina321 a ktorému presne chodíš? Lebo ja lajdovi a musím povedať že to meno mi k nemu presne sedí 😀

mamina321
autor
26. júl 2017

@linda1984 teraz v tehu k Lajdovi viac, aj pri prvom, veď aj tak všetko robia sestričky, a ak nerobí sono či prehliadku tak sa len spýta ako sa mám. Ale keď som mávala problém alebo chcela niečo odkonzultovať tak Kubranskemu-zda sa mi lepší, ale lajdák že koľkokrát ani nič nezapísal do karty.

linda1984
26. júl 2017

@mamina321 ja v tehu zatiaľ len lajdovi, inak som chodila raz za rok na prehliadku a to bol tipos bingo. Dokonca som ani nevedela ktorý je ktorý 😀 vždy som za ten rok zabudla ako vyzeral 😂🙈 to som stihla aj toho dojcana, no úplne som bola zmätená 😊

mamina321
autor
26. júl 2017

@linda1984 ved jeden lepší ako druhý 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre