Kašeľ na začiatku tehotenstva

melissandra
1. jan 2016

Baby poradte som priblizne V 6tt a hrozne kaslem. Co by som si mala kupit v lekarni ucinne ale co mozu tehotne.

dominika6
1. jan 2016

Informuj sa u lekara alebo lekarnika

emma_932
1. jan 2016

homeopatiu, prip. ja som brala dorithricin a pisali, ze je to a pre tehotne. A take biele pastilky su pre tehotne, ale nespominam si ako sa vola 😅 ale v lekarni ti urcite poradia 😉
Gratulujem a prajem ti krasnych 9 mesiacov, lahky porod a zdrave babo 😉

betka239
1. jan 2016
Používateľ betka239 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od betka239.

@melissandra v lekarni ti poradia ked sa opytas

jaja9891
15. jan 2016

@melissandra ahoj,co ti pomohlo na kasel?ja strasne kaslem,mala si aj teplotu?mna dr strasne strasi,ze nie je dobre byt chora

melissandra
autor
15. jan 2016

@jaja9891 bola som chora, to neovplyvis. Teplotu som nemala, hlavne caj a med. Kupila som si stopkasel sirup. Trvalo kym mi zabral. Jedla som cesnak vela tekutin. Z kasla mi to preslo na nosne dutiny a hrozne hlieny, tie mam sem tam aj dodnes. Naparovanie nad harmancekom...

melissandra
autor
15. jan 2016

@melissandra kedze mi chytilo a zatikalo nos. Nemohla som dychat nosom kupila som si 100%prirodny produkt ranna hygiena sa to asi vola. Nieco ako morska voda.

melissandra
autor
15. jan 2016

@jaja9891kedze mi chytilo a zatikalo nos. Nemohla som dychat nosom kupila som si 100%prirodny produkt ranna hygiena sa to asi vola. Nieco ako morska voda.

katuliena82
15. jan 2016

Ja som bola velmi chora v 23.tyzdni teho. Kasel taky silny, ze som sa bala ze mi praskne voda. Pomohli mi inhalacie slanou vodou a prieduskovy caj. Mama je farmaceut, navarila mi nejaky cibulovy-rascovy sirup. Recepty su aj na nete

katuliena82
15. jan 2016

A este mi pomohlo vyplachovat dutiny slanou vodou. Nie kazdy dokaze ,,vsrknut,, vodu do nosa, ja ano. Lacnejsie ako kupovat drahe kvapky z lekarne.

jaja9891
15. jan 2016

@melissandra dakujem,snazim sa vsetko vyskusat co ponuka priroda....

melissandra
autor
15. jan 2016

@jaja9891 este som si robila cibulovy caj alebo sirup tiez som skusala vsetko co sa dalo, v akom si tyzdni

jaja9891
15. jan 2016

@melissandra ten sirup uzivam...dnes som 6+1 tt,moja gyn ma vtstrasila a teraz budem stale trpnut co sa deje...

melissandra
autor
15. jan 2016

@jaja9891 je to tazke ale snaz sa nemysliet na to, vsetko bude ok neboj, a mozem sa spytat povedala ti kolko meria drobatko?

jaja9891
15. jan 2016

@melissandra na utz som bola pred tyzdnom a bolo vidno len vak 9,1 mm

melissandra
autor
15. jan 2016

@jaja9891 nam povedala ze ma 4 mm dufam ze nam pekne rastie

evittam
15. jan 2016

Prepáčte, dievčatá, nechcem nič zľahčovať alebo podobne -ale ak ste zdravé a tehotné-tak nie ste choré...tak si kľudne zakašlite. Za chvíľu tu bude téma - "môžem si prdnúť ak som tehotná".....

melissandra
autor
15. jan 2016

@evittam praveze sme boli chore tada ja. A ten kasel kedy sa opakuje kazdych 15 min pocas celeho dna nebol nic prijemne, sponovala som si cele vnutro a mala pocit ze vykaslem organy... Brucho ako po cviceni, so svalovkou. A preslo mi to na nadchu, hlieny upchaty nos. Nevidim dovod preco sa zapajas ked mas iny nazor

kleofaszkutya
15. jan 2016

Najlepsie je Cezium 137, po nom naisto kasel ustane.

maryennn1
16. jan 2016

@melissandra Ahoj ja mám presne toto čo opisuješ ty, prosím ťa ako si sa toho zbavila? dokonca včera už som mala aj upchatý nos, len ten kašeľ je hrozný, nevládzem už kašľať ☹

melissandra
autor
16. jan 2016

@maryennn1 vsetko pisem vyssie precitaj si

evittam
16. jan 2016

@melissandra Jááj, akože do diskusie sa môžu zapájať len tí čo majú tovnaký názor. 😉
Ja som to tak nemyslela - len proste už je momentálne taký "trend", že tehotenstvo je pomaly choroba....
Ak si mala až taký kašel, tak sa treba poradiť s lekárom, čo môžeš a čo nie - ja som napríklad mala v 30.tt zápal priedušiek, tak som musela brať aj ATB...Viem je to nepríjemné.

jaja9891
16. jan 2016

@melissandra urcite rastie....musi...musia to nasi bojovnici zvladnut...

jaja9891
16. jan 2016

@evittam tehotenstvo nie je choroba,ale choroba a zvlast v nizkom stadiu tehu moze vazne poskodit vyvoj plodu....hladam rady,babske,lebo na pohotovosti mi v 6 tt nic nedali...mala som teplotu 39 a dovolili mi len paralen...kasel mam ako pri zapale priedusiek,prechadza mi to uz na hrdlo a nos....a moja gyn mi rovno vravela,ze je to zle,ze babo to nemusi zvladnut ci moze mat nasledky....navyse mam za sebou uz potrat....tak sa nehnevaj,ale tiez netreba vsetko zlahcovat ak si ty bez problemov....a zvlast prvy trimester je dolezity,to urcite vies...

3petka
16. jan 2016

@melissandra ahoj skús septilen, cmúľacie tablety je to pre tehotné, mne to zabralo hneď po prvej tebletke. Stŕpol mi síce skoro celý jazyk ale super 🙂

maryennn1
16. jan 2016

@3petka myslíš septian?

evittam
16. jan 2016

@jaja9891 Ale veď už som ti napísala, že to chápem....Len som napísala aj svoj názor na "len" kašeľ. V úvodnom príspevku si písala, že len kašleš až potom si rozviedla, že je to vlastne prieduškový kašeľ....No ja na tvojom mieste ak by sa ti to vrátilo idem za praktickou lekárkou sa opýtať. Nakoľko - nemysli si, že som zástancom liekov - lieky neberiem vôbec, ani moje deti-som tiež radšej za prírodnú formu pomoci v takýchto prípadoch - a ako som ti už písala, tiež som si tým prešla - najskôr som sa cca 2 mesiace trápila so všetkým možným - cibuľový čaj-sirup, zázvor, zvýšený vit.C, homeopatiká.....no veľa som toho poskúšala-chvíľu bolo lepšie ale vždy sa mi to vrátilo, tak mi nezostávalo nič iné len lekárka-mám skvelú praktickú lekárku-no sama povedala, že to už je na ATB...ale našťastie pomohlo a už sa mi to nevrátilo....
Držím prsty aby si bola čím skôr zdravá. Je to nepríjemné. Napr. pri prvom synovi som v pôrodnici mala zapchatý nos stále-skoro ma porazilo-bolo to fakt nepríjemné a nič nezaberalo....

3petka
16. jan 2016

@maryennn1 ee septilen

maryennn1
16. jan 2016

@3petka už som to našla, je to to isté 🙂 septilen (septisan)

jaja9891
16. jan 2016

@evittam ide aj o to,ze v akom tt clovek ochorie bohuzial...na pohotovosti som bola a podla gyn len cakat co bude s babom...bohuzial...

evittam
16. jan 2016

@jaja9891 V každom tt si ohrozená ak ochorieš aj ty aj dieťatko......A vždy je nejaká cesta pomôcť ak je to moc zlé, pohotovosť - tak to je iná kapitola-tam by som ani nešla, a gynekológ je gynekológ..... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre