• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Kŕčové žily v tehotenstve. Čo s tým mám robiť?

19. septembra 2016 
Viem že je to stara tema,ale pre tych čo by sem ešte zavitali napisem moju skusenost,tiez mi bol na krčive žili predpisany detralex,ktory som z vlastnej hluposti nebrala,pretoze som sa bala,samozrejme liek je v poriadku,bola to len moja hluposť z nepoznaneho a hlavne som svoj problem nebrala vazne,nikdy som nemala problem s krčovymi zilami a myslela som si že je to len dočastne v obdobi tehotenstva,pančušky v mojom prijpade by velmi nepomohli,lebo moj problem bol žial skor v panvovej oblasti,neskor ale (to až po tehotenstve) sa začali tahat aj na stehna,ale všetko len na pravej nohe,teraz som 2,5 roka po porode a caka ma kompletne sonograficke cievne vyšetrenie a s určitostou operacia,netvrdim ze branim liekov som sa tomu mohla vyhnuť,ale ta možnosť tu je,moj problem sa po porode nezlepšil,len zhoršoval :unamused: preto odporučam všetkym maminkam,aby liečbu krčovych žil v tehotenstve určite nezanedbali
17. júl 2014 o 12:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sarinka2012 ja mám tento problem prvýkrát pri treťom tehotenstve. zajtra ma čaká poradňa a určite to dr spomeniem, som zvedavá, čo mi povie. okrem varixu na rodidlách, ktorý sa mi ťahá po ľavom stehne mám ešte asi dve ďalšie žily na ľavej nohe a plus fialové cievky najviac tiež na ľavej nohe. pred tretím tehotenstvom som tento problém nemala, len asi zo dve-tri tie malinké metličky, ale teraz sú riadne viditeľné. u nás kŕčové žily mala len babka, som zvedavá, ako to bude po tehotenstve, ale určite to nenechám len tak a prípadne pôjdem aj na zákrok.
30. sep 2014 o 14:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Upozornenie
Používateľ je nedôveryhodný. Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o účet vytvorený za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od marikalysik.
na kŕčové žily odporúčam vyskúšať priessnitz gél, keď som ho ja používala veľmi mi pomáhal, príjemne sa vmasíruje chladí a pomáha pri opuchoch ;)
27. júl 2015 o 21:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Upozornenie
Používateľ je nedôveryhodný. Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o účet vytvorený za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamadana2.
Ja mám kŕčové žily ako dedičnú predispozíciu a pomáha mi gel Diosven. Natrela som sa ním aj počas cesty autom na dovolenku teraz v lete aby mi nohy počas cesty veľmi neopuchli. Lebo to sa mi hold pri dlhom sedení stáva často :( Môžem ti ho odporučiť lebo po ňom nemám pocit ťažkých nôh, nie je mastný a nelepí :slight_smile:
27. aug 2015 o 16:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte aj ja mám problém s krčovou žilou , a mam trocha strach pri pôrode či môže prasknuť :frowning2:
27. okt 2015 o 19:21  •  čaká bábätko, termín má vo februári 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@domini24 Ahoj, ja mám vrodené kŕčové žily, chystám sa na operáciu-odstránenie.. Ani pri jednom pôrode mi žiadna nepraskla. Takže žiadnu paniku. :wink:
27. okt 2015 o 19:23  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Krčove zili su v tehotenstve uplne ,,normalne,, krv hlada cestu ,,menšieho odporu,,. Po porode sa zily same ,,zatiahnu,,.
@livi u mna to bolo presne ako u teba...prve dve tehotenstva som ani nevedela ze čo to je ,,krčova zila,, pri treťom okolo 28 tt sa mi pod kolenom objavila vyduta zila...kupila som si kompresne nadkolienky a natierala miesto balzamom s pagaštanom. Neviem ako je to v tehotenstve ale pomaha liek Detralex...je na predpis a hradi sa v plnej vyške. Ja som si kupila kuru Mobivenal. Po porode sa mi zila pod kolenom sama zatiahla kedze uz nebol nanu vyvyjany taky tlak. To iste som čitala aj o varixoch na rodidlách - ak su naznakove, trochu vydute tak sa to same zatiahne.
27. okt 2015 o 19:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sardinka335 uz mam davnejsie po porode a zily sa nastastie stratili :slight_smile:
27. okt 2015 o 19:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahojte ja by som sa chcela ešte spýtať , ked použivam detralex na krčove žili ... tak či môžem použivať aj kyslelinu listovu ??? či to môže mať nejake komplikacie ... dakujem
6. nov 2015 o 09:58  •  čaká bábätko, termín má vo februári 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,dnes na poradni mi gyn.zistil varixy na rodidlach,predpisal mi 2tbl.denne cyclo 3fort,mozem sedaci kupel z dobovej kory,zabudla som sa spytat ci mozem nejaky lokalny gel nato zvonka?neviete?dakujem
9. dec 2015 o 21:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
17. dec 2015 o 21:46  •  čaká bábätko, termín má vo februári 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamadana2 Ahoj ten gel je na predpis .... ????
17. dec 2015 o 21:48  •  čaká bábätko, termín má vo februári 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, ak by ste potrebovali poradit ohladom krcovych zil napiste...
3. jún 2016 o 19:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@elli210286 ahoj ja by som potrebovala poradit ak by ti nevadilo.
25. júl 2016 o 21:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mamicky uplne staci vykladat si nohy vela pit dat si striedavu sprchu a niecim si to mazat (ja som pouzivala tiez priessnitz) po tehotenstve to ustupi netreba sa bat, to je podobne ako hemoroidy :slight_smile:
26. júl 2016 o 22:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zinuska popis,ze ake mas nohy,mohla by som pisat aj ja...no hrozne,nemozem spat od bolesti,cakam 4 bábo a hrozne mam nohy :( detralex pouzivam tyzden, nepomoze zatial!!! cakám na zázrak,lebo katastrofálne vyzera cela moja prava noha :(
18. sep 2016 o 02:50  •  4 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@abici Ahoj jA TI ODPORUCAM FORTIVEN TEBLETY u mna stopercente co zabera na bolestive opuchnute krcove zily Pozri si na stranke just Vazne super a mozes to aj pocas tehotenstva odskusane na sebe
19. sep 2016 o 21:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@abici Ahoj.Mne sa to zhorsilo po tretom porode,mala bude mat 6mesiacov.Nohy ma neskutocne bolia a cez tehotenstvo skoro nic ale vtedy som si pichala fraxiparin tak asi aj to mi pomohlo aby ma neboleli.
19. sep 2016 o 21:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@tomasko27 isto lebo ti to riedilo krv a fortiven je nieco podobne len su to tablety a pre mna velky pomocnik
19. sep 2016 o 21:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maca283 Bola som na sone zil a setko dobre ale nohy mi idu odpadnut
19. sep 2016 o 21:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tomasko27 poznam to stale som na nohach a koncom augusta som uz nemohla ani spat a po tyzdni uzivania som citila ulavu tak ich budem brat uz viac krat do roka lebo ma to vyznam a pomaha to
19. sep 2016 o 21:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@maca283
@tomasko27 velmi pekne Vam dakujem ! :slight_smile: ano,castokrat ani ja uz nemozem spat, je to nieco hrozné....,len aby som uz bola po porode..potom dufam,ze zmiznu al.aspon budem ich mat lepsie :(
19. sep 2016 o 22:31  •  4 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok