Krvácanie z nízko položenej placenty v 15. týždni

ciernypes
18. aug 2016

Ahojte krvacal niekto kvoli nizko polozenej placente v 15tt? ja uz lezim 8 den a stake spinim.nie uz vela napr dva dni nic a dnes po utreti zase cervena krv na toaletnom uz mi aj injekcie a lieky vysadili. a dnes zasa pichli injekciu na krvacanie....mam ju uz podla potreby...Prvy den ako menstruacne krvacanie..na sone sa nik nevedel vyjadrit.hematon sa nenasiel krcok vusetreny.z neho nekrvacam vraj zdal sa jej tam polyp ale nepotvrdila ho.nebola si ista a tak to vyjodnotila ze vlastne krcok ok aj zatvoreny...placenta 19mm od branky polozena v zadu nizko.vraj sa bude vytahovay dohora este...lezim.mam kludovy rezim....ake ste mali skusenosti vy?? lebo ono je tazko povedat z coho to krvacanie je 75% sa zda ta nizko polozena placenta.

lucinka511
23. aug 2016

@vydrnik tak ale hl ze su obe deti zdrave.a mozes sa uz len tesit☺

mirica
23. aug 2016

@lucinka511 ...ja som mala tú najhoršiu variantu....mala som úplné prekrytie krčka....čiže placentu na prednej stene, cez krčok na zadnú stenu....už v 15 tt vedeli že sa nevytiahne.

@vydrnik ...to si mala ešte dobré.....ja som ležala na izbe ked došlo k odlúčeniu.....okamžite som bola na sále a aj to som prišla o 1,5 litra krvi...dostávala som tri tranfúzky...mne povedali, že keby sa takto odlúčila doma, neprežila by som ani ja ani malý....bolo to ako ked praskne voda....tolko krvi

lucinka511
23. aug 2016

@mirica aha a to si spinila cele tehu? a preco ti praskla plzcenta?aky je dovod.lekari nevdia povedat?

vydrnik
23. aug 2016

@mirica co na tom vidis dobre,ked to trvalo viac ako hodinu nez som sa dostala do nemocnice,a ked ozivovali drobca,o ztrate krvi ani nechcem hovorit,ty si sa adpon hned dostala na sal,o malem ani mojmu nic nepovedali,a ani mne ze za mnou bol a doniesol mi telefon,I ked som po prebuzeni premyslala kde sa tam vzal,

lucinka511
23. aug 2016

@vydrnik nic na tom dobre neni ale @mirica to myslela tak.ze kebyze ona ma cakat na sanitku tak je uz po nej.mala stastiri ze lezala v nemocnici...tvoje telo to vydrzalo.kebyze zasa ty lezis ako miica v nemocnici tak mas vyhodu a zoperuju ta bez toho rizika co nemuselo byt...obe ste si kazdopadne vytrpeli

vydrnik
23. aug 2016

@lucinka511 ja som lezala par razy v nemocnici a vzdy sa spravali tak ze co tam zas robim,par dni pred nez sa to stalo a ked moj gyn mi povedal ze z kazdym krvacanim mam ist do nemocnice,mna posla domov s tym ze ked slabo krvacam nic to niejeze mam doma len lezat,doma som nic tazke nerobila nedvihala atd,ked mna sanita doviezla,velmi sa ponahlali na sale to si este pametam,a ked uz som chodievala k malemu a ked ma ten lekar potkal vravel mi ze co tam zas robim a az potom si vsimol naramkou na ruke oranzovy a modry,oranzovy po sekcii a modty ze mam chlapca,ani sa neospravedlnil,takze gyn.oddel v Poprade pristup lekarou a nektorych sestriciek za 5,

lucinka511
23. aug 2016

@vydrnik hej.ja som mala tiez pocit v tej nemocke skoze drzim miesto..ono to si vsimat netreba

lucinka511
23. aug 2016

@vydrnik ale vies co.uz to preslo a mozes sa tesit z dvoch deticiek.☺

vydrnik
23. aug 2016

@lucinka511 no to mas pravdu ale dodnes mna mrzi ten pristup a ze nam to vsetko zatajili

lucinka511
23. aug 2016

@vydrnik vies hl ze maly zdravy je. slovaci vsade sa tak spravame

vydrnik
23. aug 2016

U nas v Cr som toto nezazila preto to bolo pre mna stresujuce,nepochopitelne

lucinka511
23. aug 2016

@vydrnik CR je ake mesto? tak vidis aki rozni ludia vedia byt.nabuduce si aj ty uz otborus usta.kebo kazdy clovek ma byt respektocany

vydrnik
23. aug 2016

Myslela som ze pochadzam z Ceskej republiky,vsetko je len o ludoch a pristupu k inym,vzdy ked zme sa nieco pytaly alebo ozvali nasla sa vzdy sestricka ktora dokazala zneprijemnit cely den,to ze tam rodila aj 50 rocna romka bolo v pohode a na mna vyjela ze som stara a nezodpovedna,aj na mlade mamicky vyskakovala

lucinka511
24. aug 2016

@vydrnik to je veru otras pristup.no mala si sa ozvat.nech si plni svoju robotu.za kt je platena a nekomentuje to .co sa jej netyka.by si videla ako by stichla

mirica
24. aug 2016

@vydrnik ..prepáč, slovo"dobré" naozaj nebola šťastná voľba, ospravedlňujem sa , ak som sa ťa dotkla ☹ ......myslela som šťastie, že si pri čakaní na sanitku nevykrvácala.....a to že dieťatko to nakoniec celé zvládlo....lebo ked dôjde k úplnému odlúčeniu placenty, tak dieťatko zostáva bez kyslíka....a teda môže dôjsť minimálne k poškodeniu mozgu....a im to preboha trvalo dve hodiny , kým ťa konečne dopravili na sálu 😠 .....Ja som poznala mamičku , ktorá to šťastie nemala, a prišla o dieťatko a aj o maternicu, takže už ani ďalšie dieťatko mať nebude.

@lucinka511 ...ja som krvácala celé tehotenstvo....najprv som mala cystu ..tak aj z tej, a v 15 tt zistili , že cysta už nie je , a krvácam kvôli tej placente.

Ja som od toho 28tt ležala v BA na Antolskej, a tam boli sestričky úplne úžasné, milé, príjemné, ochotné 😵 ...dokonca ma tie dve , čo mali službu, ked sa mi to stalo, prišli po skončení svojej služby pozrieť na novorodenecké oddelenie. Ale od lekárov som sa tiež vôbec žiadne info nedozvedela....

chokma
24. aug 2016

@lucinka511 najhorsie je, ze my zeny sme vtedy plne hormonov a ked nie je clovek pripraveny na taky pristup, len onemie... ja teda nemam taketo otrasne skusenosti s personalom, len taken "akoze zle" a tiez si hovorim, ze by som im uz inak nacesala, ale vtedy som bola taka rozcitlivena a slaba a nepripravena na to. A vlastne si uz teraz hovorim a naco? Hlavne, ze je vsetko ok a my sme doma. Tazko sa to vsetko cita. Ale vdaka Bohu, baby, ze to mate za sebou a ze ste tu a deticky su ok. 😉

lucinka511
24. aug 2016

@mirica aha .ja uz doma som.budem chodit do rizikovej.doma ozaj viacej lezim ako v nemocnici.lebobtu mam blizsie WC☺ no uvidim co bude dalej...dnes ma bolia minimalne krize.mozno je to z lezania.mne vraveli.ze placenta sa bude vytahovat.tak som zvedava ci sa posunie nahor alebo ostane tych 9mm od vnutornej branky..dufam.ze ano lebo ak Vas tu citam.tak je to hroza.co bsetkonsa moze stat.ale ak by ta placenta u mna bola nizkomtak tiz sa dam radsej do nemocnice a ostanem tam .

chokma
24. aug 2016

@lucinka511 ja mam tiez nizko, len neviem kolko od branky... tiez dufam, ze sa vytiahne. Ale mam spoluziacku, co minuly rok rodila cisarakom. Ona mala vcestnu a prelezala tehu, ale nastastie vse ok. Doktorka ju mala riadne pod dohladom a vsetko dobre dopadlo.

lucinka511
24. aug 2016

@chokma no ja som tak zacala krvacat v 14+2. na sone nic nezistili.lenntu nizko ulozenu.

lucinka511
24. aug 2016

@chokma 12 dni som bola.uz lezim doma este som spinila na cerveno ale.jedna bab so mnou na izbe vravela.ze ona to mala to krvacanie a spinenie krvou od 13 do 20 kym sa nevytiahla....a teraz bola v 37 a suoer behala.soferovala auto...tak uvidime.najhorsia je ta nevedomost a strach.
a ty si doma?

vydrnik
24. aug 2016

@lucinka511 nepomohlo ked zme sa ozvali,bola na nas este drzejsia a nekde si stazovat ved tam vseci drzia pokope a jeden sa zastava druheho,aeste nas ako tehule prekvapilo ked u vizity mlady lekar jednej povedal ze ma pekne vlasy to nieje taky problem,druhej kontrolovali krvacanie tak jej lekar povedal ze aku ma peknu vlozku motylikovu ostala tak v soku ze sazabudla opytat co chcela,a ked dosel ku mne a ze opet ste tu vam sa zrejme u nas paci,

vydrnik
24. aug 2016

@mirica uz sa nehnevam v poriadku viem ze nektore mamky nakoniec take stastie nemali a ze deticky ostali postihnute,mne len zaraalo to ze to vsetko tak dlho trvalo,ze nikto nepovedal pravdu,a ked moj dosiel do nemocnice ani som to nevedela a ked sa na nas pytal lekar mu povedal ze som v poriadku ze krvacanie zastavili a ze babatko je v poriadku v tej dobe uz so ja lezala na jizbe na oddel a maly na nedonoseneckom,volala som domov kolem 17 hod.moj sa cudoval ze mam iny hlas tak sommu vravel ze uz to ma za sebou a ze mame syna mieru a vahu som mu povedala z naramku na ruce,bol prekvapeny ale stastny

chokma
24. aug 2016

@lucinka511 ja som doma. a tiez mi nic ine nezistili, len nizko placentu... hmmm, tak uvidime. nech tam to rychlo ubieha.

ella2015
24. aug 2016

@lienkaviva NsP je nemocnica s poliklinikou, UN je univerzitná nemocnica a tak ďalej, držím palce nech to dobojujete do zdárnych koncov

lucinka511
24. aug 2016

@vydrnik lekar nejaky uchylak.otras

lucinka511
24. aug 2016

@vydrnik mala si mu povedat ano pan dr.vu sa mi tu najviac pacite☺

lucinka511
24. aug 2016

@chokma veru. nech to ubieha.obcas napis spravu ako sa dari a lezis doma ci sa aj pohybujes?ja lezim stale len na wc a co zjem inak sa snazim kezat.pokym nebude pkacenta a spinenie uplne ok

vydrnik
24. aug 2016

@lucinka511 bol to taky mlady cudak,nastastie uz je davno za mnou,radujem sa z deti,len ked ideme vlakom do Popradu a bidim tu nemocnicu vsetko sa mi vracia,no zazitkou je viac,inac tebe prajem nech je vsetko oki,a babetko v poriadku

mirica
24. aug 2016

@lucinka511
@chokma ...prajem vám obom , nech je všetko v poriadku...nech sa pekne vytiahne , a nech nie sú žiadne komplikácie, a nech sú detičky zdravé

chokma
24. aug 2016

@lucinka511 aj sa pohybujem ale ziadne prechadzky... Snazim sa tiez sediet a lezat. Navarit malemu a tak.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre