Po dvoch potratoch som znovu tehotná. Bojím sa, až hnačkujem

emuska72
8. aug 2020

Pekný deň dievčatá.
Idem si k Vám po radu. Som po dvoch potratoch (v Januári 5tt a v Máji 6tt). Teraz som znovu tehotná, teda aspoň podľa digi testu a ja neviem ako sa ukľudniť..
Neustále myslím negatívne - bojím sa tak, až hnačkujem.
Prosím, niektoré ktoré si tým prešli, čo robiť? Ako zamestnať myseľ a nemyslieť na to najhoršie?

sunny8
8. aug 2020

Hnačka zo stresu je to najhoršie čo môže byť. Ja som takto za dva dni v takom stave schudla 3 kg .. začali mi padať vlasy a bolo mi na odpadnutie. Len 2 dni .. vtedy mi nepomohlo nič a to som inak pokojný a pozitívny človek. Musela som vyriešiť koreň problému. A to postaviť sa strachu čelom inak to nešlo. Hlavne som prijala že čo sa má stať sa stane .. napokon všetko dopadlo pozitívne. Skús medovku magnézium myslím že toto môžeš

basska_b
8. aug 2020

Mysli na bábo. Predstavuj si, ako ti rastie bruško, ako pán doktor hovorí, či je to dievča alebo chlapec. Predstavuj si pôrod. Rozprávaj sa s bábätkom. Určite ti táto predstava vženie slzy do oci, ale to je dobre. Oddávaj sa len takýmto myšlienkam, zažen akékoľvek iné

sonnenshein
8. aug 2020

@emuska72 Zamestnaj mysel niecim inym. Vyberaj meno, alebo kocik. Ver mi, ze kym sa preluskas tymi skoro 4000 druhmi, budes pomaly zrela na porod ☺️

whatever1
8. aug 2020

@emuska72 Chod co najskôr ku gynekológovi. Myslím ze po dvoch potratoch sa preventívne hneď od začiatku nasadzuju lieky na udrzanie, pripadne na riedenie krvi.

mima172
8. aug 2020

@emuska72 Úprimne, nervom "co bude ako bude..." sa asi nevyhneš. U mňa bolo MA v 11tt s kyretážou a jeden samovoľný úplne na začiatku, nejaký prelom 5-6tt. Teraz mam 3m dcérku, no strach bol celé tehu. Strašiť ta nechcem, tak nejdem do detailov aké som mala tehotenstvo, no snaž sa byť čo najviac v kľude. Verím, že ta čaká krásne tehotenstvo a na konci krásne zdravé dieťatko 👶❤️
Prišlo sa na príčinu potratov? Mne sa na príčinu prišlo až po zmene gynekológa počas 3tieho tehu.
Držím palce ✊

dominikak4
8. aug 2020

Ahoj, pozri si toto:

https://www.youtube.com/watch?v=SnnGH95INm0

mne to pomohlo. Odkedy sa tým riadim veci mi vychádzajú.

malicka_mysicka
8. aug 2020

@emuska72 ahoj, chod ku gyndosovi, urcite ti predpise nejaky progesteron aby sa zvyzili sance udrzania a aj tebe to moze psychycky pomoct. Ja som tiez prednedavnom potratila a teraz zatial drzim iked som tiez len uplne na zaciatku. prajem nam obom aby sme to dobojovali do uspesneho konca 🥰 drz sa a ja ked mam nervy tak sa pomodlim modlitbicku za babatko v brusku alebo si precitam daky uryvok z pozitivnej knizky (citam power of positive thinking, da sa to najst aj na nete v pdfku)

deti95060810
8. aug 2020

kolegyňa tak mala....išla okamžite na PN

emuska72
autor
8. aug 2020

@sunny8
@basska_b
@sonnenshein
@whatever1
@mima172
@dominikak4
@malicka_mysicka
@deti95060810
Ďakujem Vám všetkým krásne za odpovede.
Snažím sa veľmi na to nemyslieť ale dnes napríklad ma pobolieva sem tam brucho ako na menzes alebo ma pichá podbruško na pravej strane a ja šalejem, že sa to začína znovu.
Každú sekundu behám na WCko a pozerám, či som už začala krvácať lebo mam pocit, že zo mňa tečie niečo ale zatiaľ len výtok. Dúfam, že to pri ňom aj ostane.
Ku gynekológovi sa tak skoro nedostanem pretože žijem v UK a tu objednávajú až na 12 týždeň 😢 a aj kvôli tomu mám väčší strach. Ostal mi duphaston (jeden a pol balíka) ešte od druhého tehotenstva, ktorý mi predpísala moja gynekologička zo SK, ale nepomohol mi ani vtedy takže na neho neverím už. Napriek tomu som ho začala znovu od dnes brať. Doma som, momentálne nechodím do práce tak sa snažím len sedieť alebo ležať.
Ach, čo my ženy musíme všetko zvládať.. Tak nefér je to 😢😢

mondolina
8. aug 2020

No po druhom potrate by som si dala už porobiť vyšetrenia.
Držím palce

emuska72
autor
8. aug 2020

@mondolina no bohužiaľ, ako som písala žijem v UK a tu neriešia nič až pokiaľ nie je potrat 3x za sebou. 😢 A na SK sa toho roku ísť nedalo keďže situácia všade vo svete je, aká je 😢
Ďakujem krásne 💛

kiki68
8. aug 2020

@emuska72 daj si poslat postou od niekoho utrogestan fo UK. A inak neries, len klud. Tiez mam po dvoch potratoch zdraveho chlapceka, zajtra Ma mesiac. Od 6tt som bola doma prakticky. Mne bolo velmi zle a teda tehu radsej udrziavali. Ale maly tiger sa nedal a rastol. Narodil sa 6 dni po termine s vahou 3660g. Takze dobre to dopadne, nenervuj sa

cecilia29
8. aug 2020

@emuska72 drzim prsty 🙏a modlim sa nech to dobre dopadne. Svagrina mala takto 2 potraty v 8tt. Bola na vsetkych moznych vyzetreniach a vsetko ok, no napriek tomu na reprodukcnej imunologii dr odporucili medrol hned po otehotneni, a dufastom samozrejme tiez (ten samotny pri druhom potrate nepomohol) a teraz je svagrina pri tejto liecbe v 23tt. Verim ze mas velky strah, urcite su daj aj magne B6 - trosku pomoze uvolnit napetie

emuska72
autor
8. aug 2020

@kiki68
@cecilia29
Ďakujem za odpovede dievčatá, vážim si to veľmi.
Snáď aj mne sa to do tretice podarí 😢
Napíšem svojej gynekologičke a opýtam si všetko, čo môžem brať na udržanie. Mám šťastie, je veľmi milá takže určite mi pomôže.
Ako som písala, dnes ma pobolieva brucho jemne ako na menzes sem tam, hlavne potom ako niečo urobím tak radšej sedím alebo ležím celý deň.
No zrejme nejaké tie bolesti k tehotenstvu patria, tak snáď to nebude to najhoršie..

barus26
9. aug 2020

@emuska72 nemysli na najhoršie.. ja som 19tt a stále má bolieva podbrusko a všetko je úplne ok.. Treba myslieť pozitívne

emuska72
autor
9. aug 2020

@barus26 ďakujem, budem sa snažiť 😊

Dievčatá, ešte jedna otázka. Vedel by mi niekto odporučiť nejaké vitamíny, bylinky, čaje alebo niečo podobné na úzkosť? Čo by mi pomohlo ukľudniť sa?

cecilia29
9. aug 2020

@emuska72 to magne B6 urcite , caje neviem

kiki68
10. aug 2020

Kup magnesium, co najvyssiu davku, ja som brala 750 mg za den. A to si zatial davaj, tym maternica stopne krce a bude Ti lepsie. Urcite skus zohnat ten utrogestan a potom ale nesoferuj velmi. Lebo kombi tychto veci je dost take na otapenie koncentracie.

gubka123456852
18. sep 2020

@emuska72 moj lekár mi vždy povie že potrat v prvom trimestri je len náhoda mám kamarátku ktorá tiež potratila 2x tiež v prvom trimestri dnes je v 14tt na tretí krat to vyšlo. Ja som tiež po jednom potrate v prvom trimestri a dnes som v 22tt neboj sa ukľudní sa mysli pozitívne. Papaj kyselinu listovú, ovocie, zelenina, oddychuj. Magne B6 na úzkosť. Ja sa totiž do dnes bojím že sa niečo stane pretože ten strach tam je podľa mna celé tehotenstvo pre ženu ktorá si to už prežila. Držím Vám obom silno palce ❤️❤️❤️❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre