Pozitívne testy, špinenie a možné mimomaternicové tehotenstvo

lili888
27. okt 2014

ahojte mamicky!
pred par dnami som si robila 3 tehotenske testy a vsetky mi vysli pozitivne...potom som zacala ale spinit...je to taka tmavohneda krv a su v nej aj take akoby krvne zrazeniny a mam aj dost silne krce a bolesti v bruchu...trva to uz treti den...bola som u svojho gynekologa a ten mi robil ultrazvuk, no nevidel vobec nic...poslal vzorku mojej krvi na pritomnost HCG nakolko ultrazvuk neukazal nic a vravel ze to moze byt aj nejaky zapal...ja iba nerozumiem ako je mozne ze 3 testy boli pozitivne???
nemoze ist o mimomaternicove tehotenstvo? citala som ze vtedy sa na ultrazvuku nic neukaze. Nemate s tym nahodou niekto skusenosti? ake priznaky ste mali pri mimomaternicovom tehotenstve?

mira5
27. okt 2014

az ked je hcg nad 1200 tak az potom je vidno bublinu na ultrazvuku, mne tiez krvne testy ukazali ze som tehotna ale nebolo nic vidno lebo som mala hcg len 56..potom o 3 tyzdne uz bolo vidno bublinu..ale ked mas take bolesti tak to treba asi riesit cim skor asi..@lili888

mucuinka
27. okt 2014

@lili888 drzim palce, kazdopadne nech to dopadne podla tvojich predstav

lili888
autor
27. okt 2014

@ala82 nie urcite som si datum nepomylila...zapisujem si to skoro stale

lili888
autor
27. okt 2014

@trgypadl v septembri to si nepamätam uz a nemozem najst kalendarik do kt. si zapisujem tie dni...asi mi ho prcka niekde zapatrosila...ale ja neviem ci sa da 100%-ne spoliehat na MS lebo su zeny ktore normalne mali menstruaciu a zistili ze su tehotne az v 3. mesiaci

lili888
autor
27. okt 2014

@monicka9 ked si to babo potratila nevidela si ho? zeby vyslo vonku z teba? alebo ako sa ti to prejavilo? lebo ja teraz spinim dost je to taka tmavohneda krv ale su tam aj take ako keby krvne zrazeniny al. neviem ako to mam nazvat...neni to normalna krv...a teraz poslednu MS ked som mala bola silnejsia ako obvykle a aj dlhsia...ale potom par dni v pohode a teraz toto

trgypadl
27. okt 2014

@lili888 no smerodatny bude zajtrajsi vysledok hcg,ak bude pozit odber sa zopakuje

lili888
autor
27. okt 2014

@ivca88 ja uz jedno tehotenstvo mam za sebou...a boli aj bolesti aj spinenie aj som si polezala v nemocnici...ale taketo stavy som vobec nemala vtedy...teraz sa mi ta krv a tie bolesti nezdaju priliz normalne...lebo to trva uz treti den a neprestava to...preto mam strach z toho ze to moze byt nieco zle aj s babom ale aj so mnou

ivca88
27. okt 2014

tak chod na pohotovost ... hotovo ... pokial je to jasno ruzova krv ... je to potrat
Tmavo cervena krv ... menstruacna .... bábo moze v pohode prezit ... ved je male sotva 2 mm

monicka9
27. okt 2014

@lili888 presne vela takych krvnych zrazenin (kúskov) zo mna išlo a krce som mala,totalne slaba som bola, vela zo mna vytieklo tak som vela pila tekutin.. Toto trvalo jeden den a dalsie 2-3dni uz normalny menzes ktory slabol ani bolest uz nebola..

lili888
autor
28. okt 2014

@sunniela a mas iba to krvacanie alebo ti pretrvavaju aj tie bolesti?? lebo ja mam aj aj uz stvrty den...uvidim ake budu vysledky tych krvnych testov dnes ale dufam ze uz ma lekar niekam posle alebo mi aspon povie co sa so mnou deje ☹

sunniela
28. okt 2014

Od stvrtka ktvacanie ako pri MS a vcera som bola na pohotovosti a doktor mi narovinu povrdal ze si mysli ze spontany potrat ze sa to neuchytilo lebo ani sliznica nebola nejaka zvacsena...ale tie bolesti trvaju stale a nedajboh ze si kychnem take bolesti som este nemala...tak uvidim co zajtrajsi vysledok ale pochybujem ze HCG sa zdvihlo :/ a dnes uz len zvlastne spinenie az take cierne...takze tak

monicka9
28. okt 2014

@lili888 ahoj no máš výsledky krvicky???

lili888
autor
28. okt 2014

@monicka9 ahoj...nie este nemam...az od 14.00 robi dnes moj lekar...ale robila som si dalsi test a dalsi pozitivny no trosilililinku slabsia ciarka ako u tych predtym :( bola som dnes uz aj na gyn. oddeleni ale maju operacny den tak som si povedala ze do zajtra este pockam...joj velmi sa bojim...ked budem mat vysledky dam vediet ako dopadli

monicka9
28. okt 2014

@lili888 no neviem ale myslím si ze plod spontánne odišiel a na teste máš zostatkove nízke hcg... Podľa mna to nie je mimomaternicove... A máš aj bolesti dake??? A krv ako? Spinenie alebo krv červená???

lili888
autor
28. okt 2014

@monicka9 bolesti mam v celom bruchu :( hlavne v podbrusku...pri akomkolvek pohybe...obcas aj krce pridu...a krv je taka tmavocervena/tmavohneda...nie je taka ako pri MS...a su tam aj take krvne zrazeninky

monicka9
28. okt 2014

@lili888 a máš kolky den krvácanie a bolesti?? Druhý?? Je to iné ako keď mávam menzes?

monicka9
28. okt 2014

@lili888 kolo ti mešká menzes...? Ak by sme teda brali ze menzes toto nieje.... Kolkodnove cykli mavas ?

lili888
autor
28. okt 2014

@monicka9 menzes mi nemeska...mala som uz 12.10. a najblizsie mam mat zaciatkom novembra
bolesti su ine ako pri menzese...boli ma cele brucho akoby som mala v nom nejaky zapal az do stehien mi to prenika a mam aj krce...akurat som prisla od gynekologa a testy potvrdili ze som tehotna...zajtra mam ist na pohotovost rano pre hroziaci potrat al. bohvie co to je :(

domenique
28. okt 2014

@lili888 preco mas ist na pohotovost az zajtra rano?

lili888
autor
28. okt 2014

@domenique pretoze dnes nemozem...som sama s dietatom doma a nema mi ho kto postrazit...ale zajtra rano tam hned pojdem

donna11
28. okt 2014

@lili888 pre dieta si radsej zaobstaraj dlhsiu opateru 😒 urcite tam nepojdes len na skok..a radsej by som si tu opateru uz dnes vybavila a na pohotovost sla cim skor.. riskujes svoje zdravie

monicka9
28. okt 2014

@lili888 aha tak sa drzkaj nech všetko dobre dopadne🙂

mucuinka
28. okt 2014

@lili888 tak zatial tisko a nesmelo gratulujem k tehotenstvu a drzim palce, nech to vsetko dobre dopadne. neboj, vsetko bude tak ako ma byt, priroda je mozna carodejka, vie co robi a lekari jej vedia krasne pomoct, ked je treba

ala82
29. okt 2014

@lili888 ahoj.ako si dopadla?co ti povedali v nemocnici?drzim palce

potvorka77
30. okt 2014

@lili888 ahoj, ako ti dopadli testy? ja som akurat dnes zazila to iste a nahdou som narazila na tuto temu v aute ked som cakala na vysledky hcg na pohotovosti. no dopadlo to velmi zle, babo asi odislo.. som z toho hotova ani neviem komu sa postazovat,lebo manzelovi mi nestacilo, bol tam so mnou tak vsetko vie.
ja som mala posledny dem menzesu 25.9.., cez vikend 25 a 26.10 som si robila testy vysli pozitivne oba, tesili sme sa o to viac, lebo mala mala narodeniny zrovna tak ze aky pekny darcek sme jej pripravili... no a zajtra som mala ist na gyndu na kontrolu. dnes drb o pol 12 krvacanie silne, uplny menzes, ja v soku ze co to teda znamena, ci mi vysli testy zle, ci mam sa ratovat k dr... nakonec som absolvovala par vysetreni... kedze hcg mi z krvi zistili na 34, tak tehotenstvo bolo ale ze to vyzera ze uz neni. ze je to moc skoro, a mam ist v sobotu este na dalsie hcg testy. ak hodnota stupne, je tu sanca ale ak klesne, tak nic... dr vsak podotkol na zaklade nejakeho tkaniva, ze to vyzera ze to odchadza prec :( tak som tu a cela nestastna, dufam, ze vy ste dopadli lepsie.

monicka9
30. okt 2014

@lili888 čo máš nové? Ako si dopadla???

monicka9
30. okt 2014

@potvorka77 mne doktor povedal keď som potratila 2x v 6 tt ze to sa stáva často a ak je plodík slabý,chorý,... Proste sa neudrží a odíde ze príroda si s tým poradí takto... A žena musí veriť ze ďalšie tehotenstvo bude v poriadku a dotiahne sa to do úspešného konca🙂 ja som mala 2 takéto spontánne potraty keď so išla na potvrdenie tehotenstva ku gynekológovi a v noci ma prekvapilo silnejšie krvácanie☹ spontánne plodík odišiel a tehotenstvo mi potvrdili aj tehotenske testiky aj digitálny test clesr blue a dr povedal ze tehotenstvo skončilo a sáma sa maternica vycistila silnejším krvácaním... No potratila som ešte 2 x a to sa jednalo o biochemiscke tehotenstvo keď všetko rastie aj vak zltkovy a plodík tam chyba a tu bola potrebná kyretaz v 9tt a pred mesiacom som potratila štvrtý krát tiež začiatkom tretieho mesiaca a to som uz chodila na poradne tehotenske a aj krásne bilo srdiečko v 7 tt no v 8 tt dobilo☹ tak mi museli spraviť zase kyret v 9tt... No čo uz ale ja viem ze všetko je tak ako ma byt a ja verím ze mi to raz vyjde a nevzdám sa hoci ma postretli 4 potraty v priebehu 2 rokov☹ mam doma uz dve krásne a zdravé princezné z ktorých sa teším no túžite ešte po detickach a viem ze to raz vyjde🙂 drzkaj sa🙂🙂🙂

potvorka77
31. okt 2014

@monicka9 ano viem, aj mi hovorili ze lepsie takto sa priroda zariadila, ak bolo dietatko chore. ale tak clovek to necaka, hlavne som necakala ze som v tom, chceli sme sa snazit o babo tak o mesiac o dva, len uz sme si samozrejme pozor nedavali, ze ako bude tak bude, a zrazu ciarky.. no a prosim ta na zaklade coho vobec vznikne to biochemicke tehotenstvo? to je tzv falosna gravidita vsak? ja dufam, ze kyretaz nebude treba, velmi sa jej chcem vyhnut ak sa da, uvidime co povedia zajtra ako som sa vycistila. ja viem ze je to tak ako to malo byt, ale aj tak mi neda, ze ci som minuly tyzden nevlacila vela tazkych tasiek (boli sme na vylete same s malou), ci mi ta mala v noci nekopla silno do brucha ked mala zachvat zlosti (bola chora) a ci som asi nemala pit ten rum jednu sobotu vecer... no a takto asi mozem pokracovat, viem, ze by som nemala ale neda mi to. ja verim, ze vsetko pojde ako po masle aj dalej a nasa bambula nebude jedinacik 🙂 a dakujem 🙂

potvorka77
31. okt 2014

@monicka9 a este monicka...4 potraty, to muselo byt tazke, verim ze si silna zena, nie kazda to zvladne. moja sesternica po prvom potrate bola z toho mesiace uplne v depke, az si choroby privolala, nemohla sa cez to absolutne preniest a to bol tiez spontanny vcasny potrat. podla mna je pre zenu este tazsie sa vyrovnat s tym, ked babatko je uz velke a zrazu nieco je na figu a babo musi von.... , drz sa aj ty, vyjde to znova ked sa clovek ani nenazda 🙂

lili888
autor
31. okt 2014

@monicka9
@potvorka77
@ala82
ahojte zienky :( tak ja som sa dnes vratila z nemocnice :( bolo to mimomaternicove tehu :( odobrali mi pravy vajickovod :( velmi mi je do placu z toho a dufam len ze budem moct este otehotniet a nezopakuje sa to znovu :( dakujem Vam za povzbudenia aj za rady vsetkym

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre