Samovoľný potrat v 5. týždni

bumbari
9. feb 2014

Dobry vecer zienky. Prosim,je tu taka ktora mala samovolny potrat v 5tyzdni ?? Ako to prebiehalo a cimste si presli ?resp.bola nutna rev.materice?dakujem vopred

katarinka289
9. feb 2014

Ak si zacala krvacat a pri tom sa ti maternica cela vycistila,nebude nutna kyretaz a v tom pripade mozes hned otehotniet.Nemusis cakat na zahojenie maternice...

pipinka3027
9. feb 2014

@bumbari ja som si tym presla nedavno,bola som 5+3 a zacala som krvacat a uz to slo,pojdes k dokymu,on ta pozrie a povie co a ako,ja som bola 2x a asi po 2 tyz. krvacania som sla na poslednu kontrolu a uz vsetko bolo v poriadku,takze netrebalo cistenie,mavala som celkom nacas kramy a teraz mi meska 5 dni,ale moze byt,ze sa aj ovulka posunula,a to je dobre,ked sa sama vycistis a mozte snazit hned 🙂

svetllana
9. feb 2014

@bumbari 5tt je málo na to, aby bolo treba čistenie, veľa žien práve vtedy zistí, že sú tehotné. Ja som tiež takto skoro potratila zopárkrát, aj keď ja by som to skôr nazvala biochemickým tehotenstvom, lebo to je fakt veľmi skoro..všetko odišlo samo, vyplavilo sa krvou ako pri ms. Bolesti som mala väčšie ako pri menzes, ale nekrvácala som dlhšie ani silnejšie ako obvykle..ale to je individuálne. Ak je to Tvoj prípad..mrzí ma to :(

bumbari
autor
9. feb 2014

@pipinka3027 ahoj, dakujem pekne za tvoju pomoc a napisanu skusenost. Este sa chcem spytat doky robil len utz ?? A o 2 tyzdne bolo uz vsetko ok a mohli ste sa snazit hned nie az o akoby dodrziat 6tyzdnov? Prepac ze sa takto az pytam vies nikdy som toto este nezazila ☹

pipinka3027
9. feb 2014

@bumbari v pohode,pytaj sa na vsetko,ja som v pohode a ked sme odchadzali z pohot. tak uz si si aj sradnu robila 🙂 no zacala som v sobotu krvacat,tak som utekala na poh.,tak mi robil ultrazvuk cez brucho a aj z dola a sla som domov,dali mi papiere,potom v utorok som sla na druhu poh,lebo ma poslal moj doky, a tak mi brali krv na hcg a tiez ultrazvuk cez brucho a aj zo spodu, a potom o tyzden som sla k dokymu a povedal,ze som ok,vsetko je ciste,nie je tam nic co by tam nemalo 🙂 tak som bola stastna,ale nic nepovedal,ci mozme alebo nie,podla mna,uz ked zacnes krvacat,tak to ide samo vsetko prec a uz mozte snazit,keby si mala kyret,tak by si mala pockat,ale takto nemusis 🙂 a prechadzas si tym teraz?

adulka24
10. feb 2014

@bumbari ahoj ja som bola v 5tt+5 Ked som začala krvacat.kymvsom prisla na pohotovosť dietatko na ultrazvuku už nebolo.potom mi zobrali krv a hospitalizovali ma na gynde.potom o dva dni mi zobrali znova krv či mi hcg syupa alebo klesa.a keďže mi klesalo urobili mi kyret.je lepšie ak ťa vycistia aby si nemala zrastybaleno aby druhe babetko nemalo problém. Neboj sa ja som to prežila začiatkom decembra a teraz počítam mesiace kedy sa môžme začať snažiť 😉 .Drzim ti palčeky

afrika
10. feb 2014

@adulka24 zrasty bude mať skôr z kyretu..

afrika
10. feb 2014

@bumbari ahoj, zažila som to - síce nie v 5 tt, no 5x som potratila.. je lepšie ak sa ti telo vyčistí samo - bez zásahu.. vtedy sa môžeš o bábo začať snažiť hneď. dr ti ale musí urobiť UTZ, aby videl, že sliznica maternice + maličké odišlo.. prajem veľa šťastia a držkaj sa

zuzika82
10. feb 2014

@afrika klobuk dole pred tebou,ak si po 5 potratoch mala silu skusit otehotniet znova... Ja som prvy krat potratila v 5tt a robili mi kyret to bolo roku 2002,v roku 2007 som mala v 13 zamlcany potrat to mi tiez museli robit kyret nekrvacala som ani krce nic...len podla ultrazvuku mi doki povedal ze uz 2 tyzdne babo vo me nezije. To sme boli na vsetkych moznych vysetreniach aj genetike vsetko bolo ok.no a v roku 2011 sa mi konecne narodil vysnivany syncek ale tolko placu a strachu bolo....takze preto @afrika klobuk dole pred tebou 🙂

afrika
10. feb 2014

@zuzika82 gratulujem k synčekovi 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre