Skrátený krčok maternice v 22. týždni

bieladama
13. jan 2014

Ahojte mamule tehule....pri poslednej poradni mi lekar zistill skrátený krčok na 2,5-2 cm.....je tu niektorá čo má s tym skúsenosť..beriem magnézium snažím sa nenatahovat......len ma pobolieva bruško ...... a cítim že je napnuté....nie tvrdé.... naozaj som vystrašená.....možte mi niektorá zo skusenostou nejako popisat moju situaciu??? som v 22 tyzdni

lenka07
13. jan 2014

Ahoj hlavne sa nenamahaj a čo najviac oddychuj s nohami hore je to tym že maličké ti tlačí na krček ja som mala to iste bola som aj podšitá a aj pesar som mala .no v mojom pripade sa to skončilo hospitalizaciou v nemocnici tam mi praskol steh a odlupla sa placenta od maternice našťastie mal službu primár a vedel čo mal rýchlo robiť 🙂 v tom čase som bola tri dni v deviatom mesiaci a syn sa narodil zdravučký dnes je z neho silný 16 ročný puberťák . Nechcela som Ťa vystrašiť len odporučiť veľa oddychu prajem veľa šťastia 🙂

nikuska265
13. jan 2014

Naozaj treba oddychovať ako sa dá, čo najviac ležať, podložiť si nohy. žiadna námaha, nič nedvíhať, vykašli sa na bordel vy byte 🙂 ostaň v kľude, lež.... neboj, všetko bude v poriadku. Ja mám podobnú "diagnózu" a ešte mám k tomu doma jedno malé šidlo. teraz som už pomaly v 29.tt a dúfam, že ešte dlho takto vydržíme. všetko dobré prajem

lenka07
13. jan 2014

Držim prsty aby ste to vydržali a tešili sa s vášho babetka veľa trpezlivosti a pokoj 🙂

biankina_mamka
13. jan 2014

Ahoj tak mala by si oddychovat lezat s vylozenymi nohami... mne doktor zistil skrateny krcok az v 33tyzdni a tiez magnezium vela oddychu ale moja mala aj napriek tomu isla v 35 tyzdni von... bola to aj doktorova chyba mal ma poslat do nemocnice na poslednej prehliadke a nie domov s pesarom... v stredu mi dal pesar vo stvrtok rano mi odtiekla plodova voda... naozaj ta nechcem strasit ale vela lez ked budes moct aj cele dni... a davaj pozor na seba a drobca ;)

martina2001
13. jan 2014

@bieladama mala som tento problém pri malej vlastne od začiatku tehotenstva, ale to som celý čas ležala, a dotiahli sme to 38tt, nerobila som nič, len ležala doslovne

alka61
13. jan 2014

@bieladama ahoj, osobnú skúsenosť s tým nemám, ale keď som ležala na rizikovom, tak baby tam ležali z vyloženými nohami a napichnuté na magnezko. Keď sa to ustálilo, púšťali ich domov. Niečim podobným som si prešla, tak viem, že radiť je ľahké, ale aj tak, buď pokojná a oddychuj. Tak, keď možeš nohy vyše brucha a ležať 🙂

bieladama
autor
13. jan 2014

Pan boze.... :/ to je az take zle??? :/

dafy
13. jan 2014

@bieladama píšeš ze más 2cm...2,5cm.......mne na kazdej poradni pise do papierov ze krčok 2cm a nevravela ze by to bol problém práveže ma stále utvrdí ze vsetko je ok a krčok tiež 😕

bieladama
autor
13. jan 2014

Skratil sa mi....povedal mi lekar.... :/
@dafy

dymko
13. jan 2014

@bieladama ahoj aj ja som v 22 tzdni. Krcok mam skrateny od 17 tt. Vtedy som mala nie ze tvrdnutie brucha ale riadne kontrakcie. Polezala som si na infuzkach v nemocnici, mam kludovy rezim. Krcok drzi na28 mm. Nestresuj sa, hlavne sa setri, ber magnezium. Dr.hovori ze hranicne je 25 mm ale ze vo svete stresuju az pri 15 mm. Musime drobcom dohovarat ze v brusku imje najlepsie nech sa nehrabuvon 🙂 kym nemAs dieta je to malina s tym mojim velmi tazke, zamestnala som celu rodinu 😉

dymko
13. jan 2014

este som zabudla nepodlkadaj si iba noy musis marpodlozeny madrac alebo postel. Ked mas podlozene iba nohy namahas si brusne svaly a tomu sa musis vyhnut

aadulik2110
13. jan 2014

@bieladama pri prvom to nikdy doktor neriešil - nemeral, len ma vždy uistil, že krčok je zatvorený a všetko je ok - nakoniec som 10 dní prenášala..... teraz mi tiež povedal, že krčok je zatvorený, že je všetko ok - až do poradne kedy som si sťažovala na tvrdnutie bruška a tiež zmeral a je 2,5cm.... takže ležať, ležať, ležať - ak sa stav zhorší, tak ma strašil nemocnicou.... keby to bolo prvé, tak mi to je jedno, ale mám 19 mesačného drobca, ktorý ma tiež potrebuje..... takže sa šetrím ako to len ide - vlastne len varím a ostatné je v réžii manžela. Takže nohy hore, ešte je dobré si dať pod zadok vankúš, aby nebol zaťažovaný krčok, ležať - nie polosed a magnézko 🙂 pekné tehuľkovanie a nech je všetko OK

hanelka1
13. jan 2014

ahoj, no mne sa pri prvom tehotenstve postupne zacal skracovat krcok od 30tt, brala som magnezko, lezala som a presne, nie len nohy hore, ale celu panvu, podloz nohy postele alebo matrac, musis lezat sikmo. v 36tt som mala spotrebovany krcok a na spic prsta otvoreny, a este 10 dni som vydrzala. ale ja som mavala tvrdnutie bruska a babo v porodnych cestach uz od cca 28 tt a to mi tlacilo tak na ten krcok, ze sa to skracovalo.teraz som zase tehulka 27 tt. tiez mi obcas tvrdne brusko ale pred tyzdnom Mudr. vravela, ze vsetko zatial ok, akurat ze zase sa babo zacalo tlacit do porodnych ciest a moze sa to zacat skracovat.
tak papam magnezko-obycajne magnezium lactici a snazim sa polihovat a nenamahat sa.
neboj, vsetko bude ok, len zbehni kazdy tyzden-dva na kontrolu krcka-pre istotu, davaj si magnezko a co najviac lez.nejlepsie je ist na PN, ak si este neni, tak nevahaj!doma je znesitelnejsie lezat ako v nemocke!vela stastia!

bieladama
autor
14. jan 2014

To ani na nakup ani nikam?? Nema mi kto pomoct :/ priatel ma vytazujucu pracu...ja som na pn...

atreyu
14. jan 2014

@bieladama mne sa tiež skracoval od 24tt, od 30tt som sa už začala aj otvárať...brala som dennodenne magnézium a 2krát som ležala po 2t v nemocnici na infúzkach...vydržali sme do 39tt 🙂 tiež to u mňa súviselo s tým, že bol malý v porodnych cestách a naliehal mi na krčok...

bieladama
autor
14. jan 2014

Vaaazne ma poraziii...najprv stitna zlaza....zaciatok som prevracala..... potom zaaapal....teraz krcok....ja sa do toho maaaja zblaznim.....
@atreyu neska potrebujem ist na nakup....nebudem to tazke vliect..ide somnou mama.....uskodi mi to???,lebo umriem s tej neistoty

lenka07
14. jan 2014

@hanelka1 ako vravíš doma je doma ja som ležala v nemocnici celé tri mesiace to bolo hrozné ja soma nechala dve deti 8 a 6 ročné tretiačku a prvaka vždy sa prišli učiť ku mne do nemocnice . 😀 . Teraz sa nad tym zasmejeme lebo stalo sa že sa syn vybral za lekarom aby ma tu nedržal tolko a s nim si pisal ulohy , tak som mohla aspoň na vikendy domov sanitkou ako princezna potom speť ,maly sa z toho tešil že som prišla sanitkou no dcera bola smutna že to je aby kratko no keď sa narodil Lukaško rychlo sa na to zabudlo len z času na čas sa Lukaš pyta prečo už nechodím domov na sanitke 😵

atreyu
14. jan 2014

@bieladama nemyslím 🙂 pohyb potrebuješ, nevláč nič ťažké...ber pravidelne magnézium a keby ti bruško začalo tvrdnúť častejšie, dlhšie utekaj do nemocky trošku poležať...viem nie je to all inclusive hotel ale pomoze to 🙂

afrika
14. jan 2014

@bieladama vieš toto sú otázky skôr na dr.. jeho sa treba opýtať čo smieš a čo nee.. u každej ženy to býva iné.. 🙂 🙂 🙂 a pokiaľ povie - áno kľudový režim - ja ho mám už od 5 tt, tak to treba dodržať. priateľ to určite pochopí a prevezme na seba zodpovednosť okolo teba.. veľa šťastia 🙂 🙂

levanda
14. jan 2014

@bieladama Ahoj, maminky hore maju pravdu, nepomoze nič ine len lezat. Ja som bola PN uz od 4.mesiaca, prelezala som 6 mesiacov... Nastastie doma, urcite je to lepsie ako v nemocnici. U mňa take to pichanie zospodu,co uz predznamenalo problemy s krckom, bolo od zac. 4 mesiaca, hned na to v 20tt skrateny krcok na 2cm a tvrdnutie bruska. Nariadena nemocnica, ale kedze mali,paradoxne, plne, nechali ma lezat doma a uzivat magnezium....a takto to bolo az do 40tt a narodilo sa nám krásne dievčatko🙂 Ale bolo to narocne, nikam nechodit, tesit sa len na poradnu a sup naspat. Pre bábätká je vsak plus kazdy týždeň k dobru, to ma drzalo nad vodou. Inak mi pomáhal len manzel, obcas docestovala mamina, ale ta je 300km vzdialena, tak to bolo len obcas. Drzim palce, zvladnut sa to da, aj ked je to narocne. Ale stojí to zato🙂

afrika
14. jan 2014

@bieladama ešte chcem dopísať - jasné, že poradiť sa, to áno. na to je táto stránka.. no dr ti musí dať zhruba predstavu čo smieš a čo nee. 😉 😉

lacla
14. jan 2014

Ahoj, mne dr zistil 2,5 cm krcok v 30tt a hned mi odporucil hospitalizaciu v nemocnici. Lezala som tam s prisnym kludovym rezimom (dovolene bolo prejst na wc a do sprchy) do 35tt kedy bol krcok uz len 1,6 cm. celych 5 tyzdnov mi davali konske davky magnezia. Momentalne som v 36tt a lezim uz doma. Naozaj by si sa mala setrit, co najviac lezat a kaslat na neporiadok. Je to tazke, ale babatko je v 22 tt velmi male a musis vydrzat aspon do nejakeho 28-29 tt hoci aj v tomto tyzdni je to este kriticke. Drzim palce.

anjelikk2013
14. jan 2014

ahoj,ja som mala skrateny krčok od 28tt na 1,14cm 😒 lezala som v nemocnici do 36tt,potom som isla domov,a už som robila všetko,nakoniec maly sa narodil na 40tt presne na termin. a teraz uz ma pomaly 3mes 😀 vele vela ležat ,ja som v nemocnici tak som musela lezat skoro 6tyždnov ze zadok som mala hore 😀

lichvada
14. jan 2014

Ahoj, tiež mám takýto problém, som v 33. t. t. a krčok skrátený na 2,5 od 28. týždňa od vtedy tiež som mala opakujúce sa bolesti a tvrdnutie bruška. V nemocnici som si poležala cca 10 dní, vyvýšená panva a nohy asi 10-15 cm. Krčok sa môže skracovať z viacerých príčin, napr. aj rôzne zápaly v pošve, na to mi tiež robili vyšetrenia. Ináč, účinok magnézia je diskutabilný, tiež ho užívam, ale Dr. povedal, že pred predčasným pôrodom mi ani Mg nepomôže. Odporúčam prečítať si príspevok o Mg, účinok má hlavne podaný do žily. Problém je, že keď tvrdne bruško, ide vlastne o sťahy maternice a tie vedú k spotrebovávaniu krčka. Druhá vec je, že keď už máš 1 pôrod za sebou, krčok sa môže začať spotrebovávať aj skôr a aj otvorená už môžeš byť skôr ako pri prvom. Ale ruku na srdce, 20 týždeň je veľmi skoro. Držím palce, nech to dobre dopadne 🙂

lenka07
20. jan 2014

@bieladama ak ideš na nakup vezmi so sebou aspoň kamaratku aby ti pomohla sama sa nenaťahuj s taškami . Neboj zvládneš to buď trpezlivá a pokojná žiadne rozčuľovanie 🙂 🙂 😉

bieladama
autor
20. jan 2014

@lenka07 dakujem 🙂

tanag
12. júl 2018

Ahojte,neviem či je táto téma este aktuálna ale chcela som sa poradiť či ste niektorá nemala podobný problém ako ja,som v 18 týždni a mám krcok3,7cm ale som na špičku otvorená plus mám maksi krčok .tiez mám bolesti v ľavo v podbrušku a tlaky zospodu.berem magnetkou a ležím,mal niekto podobný nález a donosil bábätko ? Ďakujem

apip42
29. apr 2019

@tanag ahoj, prosim ta ako si dopadla? Ja som v 17tt a zistili mi krcok v tvare lievika😔 dakujem

tanag
1. máj 2019

@apip42 ahoj ,cely čas som ležala na rizikovom s vyloženým zadkom :D porodila som 10dni pred termínom ;) takze treba len vydržať 🙂 mne sa krčok stále skracoval a potom aj zvnútra od 33tg otváral.

apip42
1. máj 2019

@tanag dakujem, dufam ze to dobojujeme do stastneho konca🙏🏻🙏🏻

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre