Som tehotná a môj psychický stav je na bode nula

vanda323
13. dec 2021

Dievčatá, už niektoré viete že som tehotná a môj psych. Stav je na bode 0. Stále sa to zhoršuje. Dnes som robila večeru, a bohužiaľ sama seba som sa zľakla rýchlo som odložila nôž. Je mi zle smutno som sklamaná sama zo seba! Musela som si dať oxazepan som v 30 tyzdni tehotenstva. Bojím sa. Už dlho som ho nebrala a bojím sa proste. Kardiologicka mi povedala že mám sklon k bradykardii. Dievčatá, podporte ma trošku lebo už nevládzem!

h2
13. dec 2021

@vanda323 To, že nedáš peniaze niekomu, kto ich od Teba pýta, neznamená, že si zlá. Tebe kto dá čo len tak, zadarmo? Nemysli si o sebe, že si zlá a že Boh Ti má odpustiť, takto si podvedome dávaš vinu. Ak sa chceš modliť, nepros o odpustenie. Radšej ďakuj za to, čo máš a pros o zdravie, silu... proste takéto veci.

vanda323
autor
13. dec 2021

@loginexistuje Aj by som ti pofotila, kľudne ani mazať by som nemusela len ja to mám všetko u mamky. Neviem prečo ona mi to proste kázala priniesť že to nemám mať doma. Že keď prídem z pôrodnice ona mi to prinesie všetko. Takže doma mám len základ . Pár plienok latkovych, dupačky, košieľky a takú deku do vajíčka. Takže len to v čom bude v pôrodnici. Chváli si púšťam. Len sa mi to tu prekrikuje so synom mojím 9 ročným si púšťa raperov och🤦

miadi
13. dec 2021

@vanda323 si na seba moc prisna. Sudis sa viac ako Boh Ta sudi. ( Ja som z katolickej rodiny no nepraktikujem verim tak po svojom) Boh je milostivy , nerobis nic zle si len Clovek a ako taky mas aj chyby a slabosti co je ok. Peniaze nemusis dat hocikomu co pyta mas coskoro 4 deti $ Potrebujes pre ne! A treba byt aj pyšna s mierou .. hrda. Inak Ta druhi prevalcuju. . Ked mas tie zle pocity Skus si dat sprchu a chod spat. Rano bude lepsie. Nie si nikdy sama objim si brusko drobceka a chod spat mysli na to ako je mu pekne v tebe mà izbu ružovu teplucko vodicka all inclusive non stop buffet cez pupocnu snuru. Si tam plava a pocuva tlkot tvojho srdce.

loginexistuje
13. dec 2021

@vanda323 moja Boh ti odpustil Jeho milosrdenstvo nemozno obsiahnut vyznala si svoj hriech dala si ho na kriz a On ho zmyl krvou Jezisa Krista
a Jeho krvou sme my boli vykupeni ty mozes prehlasovat ze si milovane Bozie dieta a Jeho milost a pozehnanie ti bola prislubena
neznepokojuj sa oslov kludne aj clenov spolocenstva nech sa za teba modlia a nech zle myslienky nemaju nad tebou ziadnu moc

h2
13. dec 2021

@miadi 😂 All inclusive a non stop bufet ma dostali. 😁👍

majkapucko
13. dec 2021

@vanda323 ahoj mozes popisat tiez mi byva zle a som v 7..t ale mam diagnostikovanu panicku poruchu

vanda323
autor
14. dec 2021

@loginexistuje Ďakujem za povzbudenie, dnes mi je už lepšie , len som taká oťapena z tej tebletky.

vanda323
autor
14. dec 2021

@miadi Ďakujem ti♥️Si zlatá, verím že môj stav sa už opakovať nebude

miadi
14. dec 2021

@vanda323 Dufam ze ti je Lepsie . Nezabudaj ze si uzasna Mamina ze pre svoje deti si cely svet a nikto ich nebude lubit tak ako ty ze Ta velmi potrebuju stastnu. Musis bojovat proti negativnym myslienkam pocitom. 😘

vanda323
autor
14. dec 2021

@miadi Snazim sa ozaj sa snažím. Dnes je pri mne švagrinna. Už nechcem byť tehotná chcem to mať za sebou! Chcem byť zdravá! Pre deti.

any_soj
14. dec 2021

@vanda323 ozvi sa do Alexis poradne. Cez maily ale dá sa aj videohovory. Nie sú len pre ženy ohľadne potratov (spontánnych či umelých). Majú skvelé psychologičky a ak bude treba, budú ťa vedieť nasmerovať aj inde, aj dohodnúť pomôcť zohnať .. Inak keď sa cítiš takto ako píšeš, ja by som zvážila hospitalizáciu.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vanda323
autor
14. dec 2021

@any_soj Počkaj , ako hospitalizáciu myslíš na psychiatrii? Fuuha ako ja viem že to není nič nezvyčajné, no cítim sa tak divne pri tejto myšlienke

vanda323
autor
14. dec 2021

@beata_k Ahoj. Ďakujem ti za povzbudenie ❤️

any_soj
15. dec 2021

@vanda323 je to samozrejme na rozlíšeni tvojho psychiatra 🙂 môj to celkom vie. Že tiež mávam občas šťavy, že povedzme radšej nieco nemám pri sebe alebo niekam nejdem, lebo sa bojím, že sa pomýlil a ublížim si (asi niečo podobné ako píšeš o noži). Nechcem , sú to skôr doterne myšlienky "čo ak". Takže zatiaľ to tak vždy aj on vyhodnotil. Ale isto mu porozprávaj, ako to vnímaš.

vanda323
autor
15. dec 2021

@any_soj Porozprávame sa určite keď Boh dá pôjdem tam 27.12.

lienka.7
16. dec 2021

@vanda323 uz ti chyba iba kúsok 👼
Musíš byť silná, zamerať sa na maličké. Ono ta teraz potrebuje najviac.
Skus maximálne relaxovať, co ti pomáha...
Ja ta úplne chapem; som čerstvo po pôrode a tiež mam občas pocit ze sa všetko na mňa sype... vôbec sa neteším z vianoc (1x v zivote). Nemáš nejakú kamarátku, ktorej sa môžeš vyrozprávať? Aspoň mne to veľmi pomáha 🤗

megan777
16. dec 2021

Ahoj musis brat liecbu antidepresíva je to normalna vec lebo po pôrode moze nastat poporodna depresia tak pre istotu drzim palce myslienky su hrozna vec uzkosti ja som to mala uz som v poriadku myslim uzkosti ked ma muz opustil, ked mal maly pol roka .Uz som ok.

pink_lady
16. dec 2021

@vanda323 stiahni si z ulozto knizku bud "Uzkost a obavy" od dr. Praška, alebo "na emoce s rozumom". Treba prestavat myslenie. Idealna je KBT terapia. Lieky su len barlicka. Uplne ti rozumiem ako sa citis, a vedz ze to musis riešiť teraz lebo po porode pridu obavy o babatko a "strach aby ti nepreplo". Vedz ze to doverne poznam. No naozaj najsamlepsie su knizky od dr praška, ktory je top asi na celom uzemi CR a SR na uzkost, OCD a depresie. Píše velmi zrozumitelne. 😘držím palce.

kvietocek2015
16. dec 2021

@vanda323 ja si myslím, že by mohlo ísť o panicku poruchu. Cez deň veľa vzruchov a keď sa ukľudnis, tak to príde. Myšlienky, možno sa ti rýchlo rozbusi srdce, strach, že sa ti niečo stane a nebude ti mať kto pomôcť... Niečo také?

pink_lady
16. dec 2021

@kvietocek2015 mne sa to skor zda "len" na uzkost, mozno trosku s obsesivnymi myslienkami...a to je typicke pre uzkost, ze to ide len na vecer hlavne, doobeda a cez den je to ok...panika je predsa trosku ina

piti
16. dec 2021

@vanda323 ahoj, nepoznam ta, ale teda to je mi luto, ze to takto citis, Ja som doma na materskej s 3 detmi, kvoli pandemii viac doma ako vonku, malo kontaktu s ludmi a tiez mi uz nieje vela krat psychicky dobre. Uplne ta chapem. Skus to vydrzat do porodu a robit veci co ta robia stastnou, pozerat oblubeny serial (co ma co najviac dielov), citat oblubene knihy aj ich nakupovat, kupit si nieco po com dlho tuzis, chodit na prechadzky, spravit si oblubene jedlo, proste veci co mas rada a co ta robia statsnou. Za chvilu budu vianoce, skus sa vianocne naladit, ved za chvilu tu bude ten maly uzlik stastia. A ver, ze cerstvo narodene babätka su najlepsy liek na vsetko. 😍 Ak by si sa predsa len potrebovala s niekym porozpravat (odbornik) tak skus stranku hedepy.sk. ❤

vanda323
autor
16. dec 2021

@kvietocek2015 Anoooo, presne také

ailiba
16. dec 2021

@vanda323 je ťažká doba... Málokto sa cíti vyslovene dobre. Ale Vianoce sa blizia💗... Je to taky krásny čas plný lásky. Skus ho precítiť. Pustaj si v TV len rozpravky, výrob si nejaké vianočné ozdoby s detičkami, počúvaj koledy, zaspievajte si (to veľmi pomáha), zahrajte sa hry, vymyslite si nejake.
Držím palce a hlávku hore, všetko bude v poriadku💗

bluka2
16. dec 2021

Už to nebude dlho trvať, telo si po pôrode trochu oddýchne...a s tým aj psychika. Čo ti pomáha sa uvoľniť? Presne to si dopraj a na iné nepozeraj. Starať sa o svoje psychické zdravie má byť ako umývať si každý deň zuby...drž sa

ingush616
16. dec 2021

@vanda323 a doktor ti len to povedal? Neposlal na ďalšie vyšetrenia? Ako dlho to už asi trvá? Ak sa môžem spýtať.
Len preto sa pýtam lebo kamarátka bola na tom podobne.

nucky
16. dec 2021

@pribinak nie desať, ale prepláca sa minimálne 25 sedení u psychoterapeuta, ktorý má zmluvu s poisťovňou 🙂

cucoriedkacucoriedka
16. dec 2021

@vanda323 pozitivne myslenie a rozpravanie o vybavicke ti nepomoze.
Vies ako sa hovori...modli sa k bohu ale plavaj k brehu...ja som.tiez veriaca.
Necitala som.vsetky prispevky...ale v prvom rade vyhladaj psychiatra...je pitrebne mysliet na to ze uzkostne ataky,.panika moze vyustit do velmi tazkej poporodnej depresie.
Takze nie nehladaj pomoc na mk...to mozes ked mas splin...ale nie dg.
Drzim ti prsty nech sa to cim.skor za odbornej pomoci stabilizuje

kvietocek2015
16. dec 2021

@vanda323 úplne súhlasím s @cucoriedkacucoriedka. Prvá pomoc je vyhľadať odbornú pomoc, potom začať s psychoterapiou. Pozitívne myslenie určite nezaberie. Po pôrode by sa všetko len zhoršilo. Prajem ti, nech všetko dobre dopadne. Môžeš aj dať vedieť, ako si dopadla.

stanka2912
17. dec 2021

Doverujte Ježišovi že keď Vas už raz uzdravil tak on ma moc to urobiť znova. Modlite sa, volajte na neho a on príde. Nepodvolte sa tomu zlému. V Božím slove je tolko zaslubeni, tolko nádeje...drzte sa ich pevne a keď Vám príde zle, ťažko, negatívne myšlienky začnite chváliť Pána Boha za to čo urobil pre nás, vyznavajte pravdy ktoré nám on nechal v Biblii.
Nezvyknem komentovať príspevky a dávať rady, verím že pre niečo som sa k tomu Vášmu dostala ❤

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre