Som v 22. týždni a dieťa má možno Downov syndróm

21. máj 2021

Ahojte, bola som na morfologickom ultrazvuku som dnes
21+6 a od vtedy mám hlavu v smútku...do teraz bolo všetko ok, výsledky krvi na DS 1: 50 000, podľa rutinnych sono všetko ok....včera na utz mi našiel doktor obojstrannú pylektázu a k tomu ešte hyperechogenne črevné kľučky...vyjadril sa, že to nemusí znamenať nič, ale aj môže značiť DS...odporučil mi zvážiť genetické konzultácie, odber plodovej vody, NYFTY kontrolné sono...mali ste to tak niektorá a dieťatko bolo v poriadku?
Povedal mi ešte aj, že bábätko je nadpriemerne veľké

martinaju
22. máj 2021

Je vela detičiek a uz aj dospelých ludi, ktorí sa mali narodiť postihnutí a sú úplne zdraví. Doteraz si mala všetko ok, ja si myslim, že keby to je DS uvidia to už skôr. V dnešnej dobe na väčšina gynekológov dosť dobrý ultrazvuk aby to zbadali skôr ako v 20tt.
S tými črievkami čo som sa dočitala tak to nemusí absolútne nič znamenať len hustejšiu smolku a na ďalšom sone to už môže byť ok. Preto ti to každý radí Grochala.
Nazor jedného lekára nič neznamená a to žr jednej sa narodi choré dieťatko neznamena že sa musí aj tebe tam všetko záleží aj na nameraných hodnotách. Držím palce nech je malinké zdravučké.

any_soj
22. máj 2021

@martinaju áno, Grochalu som radila aj ja a tiež súhlasím, že radšej testy ako amnio.

danka_444
23. máj 2021

Ahoj možem sa ta prosim spytat aku si mala hodnotu Nf?

autor
23. máj 2021

@danka_444 ahoj to som nikde nenašla ten údaj

ivka_makovica
23. máj 2021

Nas gynekologicka vystrasila,ze budeme mat dieta s DS,lebo mal vraj kratke stehenne kosti.Odporucala nam ist ku Grochalovi. Nesla som a dnes mame velmi zdraveho 3 rocneho syna. Ale inak poznam ludi aj autistov a aj s downovym syndromom a teda je to tak ako uz bolo pisane vyssie- matky deti s downovym syndromom hovoria o tych detoch ako o slnieckach a nikdy by nemenili 🙂

aneta129
23. máj 2021

Si mi neodpovedala kde si bola na to usg

vinetuu
23. máj 2021

v 22 druhom tyzdni, co ziskas tym, ked pobehas vsetky tie vysetrenia? Aky bude tvoj dalsi krok potom, ked budes mat vysledky, ktore nikdy nevies ci su na 100 percent pravdive? Co ziskas lepsim sonom, odberom plodovej vody? bude to viac radosti, ci stresu? ...

autor
24. máj 2021

@aneta129 v po v Gynstare

janka273
24. máj 2021

Pozri v tehotenskej knižke úplne hore niekde musíš mať zamerané NT

mia1312
16. júl 2021

Ja som mala prvy screening negativny, druhy vyšiel pozitivny. Morfologicky usg v myslave menšia nosova kosticka, otvorena FOA na srdiečku, pozitivny Prenascan na trizomiu 21. Pomer 1:2 na DS. Amnio som odmietla. Prerušenie tehotenstva som odmietla.
Mame krásnu dcérku s potvrdenou diagnozou.

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mia1312
16. júl 2021

@zazvorka87 ďakujeme. Bolo to ťažké tehotenstvo a este ťažšie obdobie po pôrode. A teraz keď sa na ňu pozriem nemôžem plakať. Ten materinský cit je silnejší a sme šťastný, že ju máme.
Mám 27 rokov

autor
17. júl 2021

...Ja sa chystám o týždeň na kontrolné morfologické sono v 31. týždni uvidíme čo bude 🙂

klip0
17. júl 2021

Držím palce nech je všetko v poriadku 🙂

autor
8. nov 2021

...ja len chcem uzavrieť môj príbeh...som už skoro 2 mesiace po pôrode dieťatko sa nakoniec narodilo úplne zdravé ❤ a ja ďakujem Bohu za ten zázrak...síce malý plače dosť, no nechce sa mi ani veriť, že toto som ja s mojím manželom stvorila...
ja som nepodstupila ani amniocentezu, ani žiadne špeciálne testy...bola som na genetike a keď spomenula tri razy slovo umelé prerušenie tehotenstva na základe výsledkov z odberu plodovej vody mala som chuť z tamadial odísť a prestala som riešiť ďalšie testy a rozhodla sa čakať na pôrod...aj keď bol to stres do poslednej chvíle, pokiaľ som ho prvý krát nevidela a potom ešte do nedávna, kým sa nepotvrdila cysticku fibrozu a iné ochorenia....

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lulazv
9. nov 2021

Teraz tým prechádzam, som vďačná, že si dala za príbehom šťastnú bodku. Prajem veľa veľa zdravíčka.

autor
9. nov 2021

@lulazv ...keď mne bolo najťažšie a hľadala som hoc aké info, alebo čítala aj tu nejaké diskusie tak som malo kedy našla ako to nakoniec dopadlo...tak som aspoň chcela povzbudiť iné ženy, že nádej umiera posledná, že aj keď sú prognózy všelijaké treba veriť...
Veľmi držím palce, aby sa tvoje dieťatko narodilo zdravé a trošku menej zarevané ako to moje 😉

lulazv
9. nov 2021

Presne tak. No uvidíme, verím v šťastný koniec, aj keď o týchto črevách je strašne málo pisané. Všetko bude ako ma byť. Ďakujem ti

any_soj
10. nov 2021

Vďaka za tvoj prístup aj za podelenie 😍 presne tak aj ja pozerám na našu Juli, že wow, toto vzniklo z našich tiel 🙂 🙂 🙂 prvýkrát som mala taký pocit, keď sa nám Sara narodila mŕtva - už to bolo len jej telo, ale boli sme uplne uzasnuti z nej.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre