Streptokok a odmietnutie antibiotík

bebe1515
12. jún 2014

ahoj baby. mate niektora skusenost s odmietnutim antibiotik pri porode ked ste boli gbs pozitivne? ak ano, bol to pre lekarov velky problem, alebo to akceptovali? bolo treba podpisat reverz? diky

cacika
12. jún 2014

@bebe1515 tiez chcem odmietnut atb pri porode, ale viem ze je moznost preliecit to este pocas posledných tyzdnov tehu a to mám teda v pláne. zdá sa mi to ako lepsie riešenie, teda priblizne tyzden beries atb cipky (niekedy stačia len probiotické čipky) a potom uz nemusis nic odmietat a zaroven neohrozis dieta - len sa treba dopredu na to informovat u lekára.

bebe1515
autor
12. jún 2014

inak len tak mimochodom holky ked citam tie nazory, vy by ste pri porode neodmietli nic? ani by ste nerozmyslali co ma ale neziaduce ucinky na mimi? nezistovali ste si tie veci dopredu? napr ten oxitocin, dolsin a tak?

zuzanockamt
12. jún 2014

@bebe1515 mne davali oxytocin este pred samotnym porodom, kedze synovi zistili hranicnu tachykardiu a pottebovali spravit zatazovy test - to bolo mozno v 37 tt, rodila som v 39 tt + 4 d ... pri samotnom porode som oxytocin dostala tiez, nebol to pre mna ziadny problem, este aj po porode mi ho davali -do nosa ako kvapky, kvoli rozbehnutiu laktacie ... anestezu som nemala ziadnu, len lokalne znecitlivenie pri siti, no aj to som citila

zuzanockamt
12. jún 2014

@bebe1515 aj tvoje odmietnutie ATB bude mat mozne - pomerne vazne neziaduce ucinky na dieta

bebe1515
autor
12. jún 2014

@zuzanockamt no ved ja nehovorim ze oxi by mal byt pre teba problem teda okrem toho, ze su s nim horsie kontrakcie. ja sa ho pri porode obavam a nemam chut ho v 1.dobe dovolit predovsetkym kvoli nasleodkm na dieta.

brumka
12. jún 2014

ja som po obydvoch porodoch dostavala 3-4dni infuzie, antibiotika a oxytocin a v poho a dokopy cely pobyt injekcie proti zrazanlivosti . a ku epinu po tej skusenosti nechcem byt ani to % promile komplikacii

teruskaa
12. jún 2014

kamoska odmietla a jej babo dostalo steptokokovu sepsu, ktoru takmer neprezilo, teraz ma mala 3 rocky a stale maju neurologicke problemy a stale s nou chodi po doktoroch...tak ked ti to za to stoji...

zuzanockamt
12. jún 2014

@bebe1515 ja som takmer celu 1.dobu porodnu stravila doma, prisla som do porodnice okolo 14:30, dieta sa narodilo 16:52, takze super ... kontrakcie mi zacali 2:30 rano 🙂 ... a ano, po podani oxytocinu bola bolest pri kontrakciach velmi kvalitna 😝 ... kedze som rodila bez epiduralu, tak som si fakt "uzila"

luciferkax
12. jún 2014

@bebe1515 ale nepremýšľala si , že asi preto začali robiť výter pred pôrodom, lebo boli po pôrode komplikácie? Streptokok neni sranda... nechápem, .prečo chceš odmietnuť.. zaťažíš svoje telo a nie telo dieťaťa.. toľko sa hádam obetuješ, či ne? bože, čo všetko ženy nevymyslia....

bebe1515
autor
12. jún 2014

@zuzanockamt brr nezavidim, toho sa desim. no ale vravim ani nie tak velmi tej bolesti ako nasledkov. no preco ti ho davali ked si prisla do nemocky?

bebe1515
autor
12. jún 2014

@luciferkax ale ved nejde mi o to ze atazim svoje telo. ale ved ide o to ze tie antibiotika cezomna dostane dieta a to sa zatazi!!! nechapes ma?

brumka
12. jún 2014

@bebe1515 jasom tiez mala oxytocina nieje to sranda ale mna inej moznosti nebolo a potom sup na sekciu stracali sme odozvy

to dieta tie antibiotika nestihne ani prijat a viac ho zatazis ked mu ho budu po porode davata co ja som dostavala 2t po porode antibiotikaa dojcila som to zataz nebola? ale tak slo o moje zdravie

bebe1515
autor
12. jún 2014

@brumka no ved prave ozvy sa stracaju z oxytocinu. to je jeden z tych neziaducich ucinkov, zial...preco pises ze inej moznosti nebolo?

zuzanockamt
12. jún 2014

@bebe1515 na urychlenie porodu, pustili vodu - co tiez velmi pomohlo, dali klystir - ten to tiez pekne pohol ... tak ale s bolestami musis ratat pri kazdom porode, inak to nejde 😉

luciferkax
12. jún 2014

@bebe1515 zaťažia minimálne, penicilinové sú vhodné aj pri dojčení a tehotenstve... a ak aj zaťažia, určite menj, ako taký streptokok.. a navyše, ako písala brumka, ak ich nebudeš mať ty, bude ich dostávať tvoje dieťa hned po narodení... troška uvažuj.. .ale ako pozerám, ty si sa už rozhodla, ty už potrebuješ len podporiť, že ánjo, super, robíš správne... podla mna robíš hovadinu.. ale šak, tvoje dieťa

brumka
12. jún 2014

@bebe1515 no nebolo lebo uz som bola viac ako 12h bez plodovej vody, porod nedohladne po 24h vyvovalani pri vsetkych moznostiach v 42tt, uz bolo podozrenie na dlhsie prenasanie ze budmee velmi velky co si aj tak mysleli ze budeme mat cez 4kg a ze uz placenta nebude fungovat . @luciferkax a ako vravela v porodnici malemu daju tak ci tak lebo dieta nepustia z nemocnice kym nieje 100% lebo dokym maju dieta tam zodpovedny su oni

zuzanockamt
12. jún 2014

@bebe1515 ked nedostanesATB ty, tak ich dostane potompo porode dieta a to ho zatazi viac

bebe1515
autor
12. jún 2014

@zuzanockamt ja celkom nechapem preco sa tak casto porody urychluju. vsetkym kamoskam urychlovali. ja fakt nechapem preco sa to robi, pokial je dieta ok?

ak sa dieta po porode nenakazi, tak atb nedostane, takze zatazene nebude

zuzanockamt
12. jún 2014

@bebe1515 neviem, ale ja som s porodom a jeho vedenim spokojna

bebe1515
autor
12. jún 2014

@zuzanockamt no ved ja sa nehadam ze nie si. len nechapem preco sa tie zasahy robia ked maju svoje rizika. aj pustanie vody

koniarova
12. jún 2014

@bebe1515 A čo ak sa nakazí?

cacika
12. jún 2014

@brumka ak dieta atb nestihne prijat, tak na čo ich vobec dávat nie?? ak by ich mali pichnut 1-2 hodiny pred porodom tak to fakt nema zmysel. vtedy radsej odmietnut ako sa nechat zbytočne dopovať...

meusicka
12. jún 2014

@bebe1515 ahoj, kebyze vies o tom streptokokovi skor tak by som povedala skusit preliecit bez atb, ale kedze coskoro rodis tak skus este pouvazovat. ja sama som odmietla ockovat moje deti, nieco dostali ale nemaju kompletne ockovania, ale to uz boli z bruska von ale tvoje babatko este nie je na svete, a ono ta hrozba ze sa mu do tela dostane infeksia je dost velka. ja by som si dala radsej to atb. potom ked uz budes mat dietatko tak sa budes rozhodovat o milion inych veciach. podla najnovsich studii vdakla tomu co jeme sme uz tak ci tak prepchaty atb a teda za nejakych 20rokov uz nase tela vobec nebudu reagovat na liecbu atb, budeme rezistetny 😝 ked teraz dostanes atb, tovje dieta z toho tiez daco dostane, ale bude to mensia davka aku by dostalo keby mu museli podavat tie atb uz priamo do jeho telicka lebo sa nakazilo pocas porodu. atb skrz teba je mensie zlo v tomto pripade.

bebe1515
autor
12. jún 2014

@meusicka len ja stale operujem s tym ze sa nakazit nemusi. a v tom pripade je zbytocne mu ich davat, ci uz cezomna alebo po porode

brumka
12. jún 2014

@cacika pokial viem antibiotika neprijima dieta ale hlavne telo aby sa nesirili ale jasne cast urcite prijme, ale to je vasa vec vase deti. ja uz mam odrodene takze mi to je jedno ale to rpeliecenie vadcina dokorov ti povie ze liecenie predtym je blbost lebo sa ho zbavis a zase dostanes lahko a to do tela dietata nejde tydzenne liecenie ako jedna infuza na par hodin?

junova
12. jún 2014

@bebe1515 Ja som bola tiež pozitívna na streptokoka a pred pôrodom mi dali antibiotikum. Jednej pani pred pôrodom nestihli dať všetko atb. a jej malý mal po pôrode zapálené očko. Čiže určite je to užitočná vec, ale mám pocit, že pár mamičkám doslovne presakuje z čo najprirodzenejsich pôrodov. Ja verím lekárom, študovali 6 rokov. To aj pred operáciami odmietate narkozu, lebo je škodlivá pre mozog aj srdce? Radšej sa angažujte v ochrane prírody alebo charite. Pekný deň.

bebe1515
autor
12. jún 2014

@junova mozno preto ze tie prirodzene porody su pre dieta a telo to najlepsie. urcite lepsie ako medicinsky vedene. pokial k tomu nie je objektivny dovod. co v93% dovod nie je. napriek tomu sa do viac ako 80% porodov zasahuje. teda povacsinou uplne zbytocne a potom sa riesia nasledky. pichne sa oxytocin a dieta ma zrazu problem s ozvami tak ho zachrnauju vexom, kliestami alebo akutnym cisarom

meusicka
12. jún 2014

@bebe1515 tak to by bolo to najlepsie, ale nemas istotu. hmmm pokial ale mas pocit ze to fakt bude tak tak si tie atb proste pichnut nedaj. len vies ked potom kebyze predsa, tak tam budes pocuvat este aj vyciky zo strany lekarov??? je to vlastne na tebe. skus si davat probiotika az do porodu.... vraj to zabera proti streptokokom. pisem vraj, lebo ja ho mam tiez, ale nemala som v case porodov a nedali mi ziadne atb lebo mi nerobi problem, tak sa teraz samoliecim probiotikami a uvidim nabuduce ci mi pomohli. ale keby som mala rodit... no neviem .... dobre ze uz nemam v plane viac deticiek 😀

bebe1515
autor
12. jún 2014

@meusicka diky tie probiotika skusim 🙂

meusicka
12. jún 2014

@bebe1515 na margo oxitocinu... pichne sa oxi a potom sa mamicky stazuju ze nemoze z nemocnice domov lebo maju zltacku. .... davnejsie tej zltacky tolko nebolo... preco asi, pytala sa ma sestricka s dlllhorocnou praxou na novorodeneckom 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre