Streptokok a odmietnutie antibiotík

bebe1515
12. jún 2014

ahoj baby. mate niektora skusenost s odmietnutim antibiotik pri porode ked ste boli gbs pozitivne? ak ano, bol to pre lekarov velky problem, alebo to akceptovali? bolo treba podpisat reverz? diky

ushuaia
12. jún 2014

@bebe1515 ved prave Preto sa robi vyter z posvy...a dalsi postup urci lekar...Myslim ze s tebou je naozaj zbytocne viest debatu, na vsetko mas odpoved a ,,od vsetkeho mas kluce vsetko vies,, Ked si rozhodnuta neprijat ATB no dobre, potom dufam ze nezalozis temu par dni po porode typu Mam chore dieta a moze za to streptokok...boze dievca zamysli sa tiez co pises a mysli najma na dieta

katfan
12. jún 2014

@bebe1515 neviem,ja som nástrih mala a ani som o tom nevedela,takže nechápem,prečo by mi ho nemali robit ako preventívne opatrenie.no ale však odmietni,alebo choď rodiť do zahraničia.

bebe1515
autor
12. jún 2014

@katfan no to je jdna vec ze si ho necitila a to hojenie potom? mam zopar kamosiek co si potom nevladali par tyzdnov sadnut na zadok a mam aj par takych co pouzivali epino a ziaden nastrih nebol. ale uznaj sama ci je normalne robit taky zakrok preventivne. keby sa nespravil tak 95%zien sa zrejme nenadtrhne alebo nadtrhne menej ako je nastrih...
mi to pride rovnako logicke ako dat si vytrhnut zub aby som nahodou nemala na nom kaz. keby nestrihli, tak vacsina sa vobec netrhne...no keby samozrejme chranili hradzu...co neviem ci robia automaticky. robia???

katfan
12. jún 2014

@bebe1515 hojenie potom som necitila vobec,mala som len 5 stehov,necítila som absolutne nič.ak je babo malinke,ako bol moj 2.syn,tak mi ho nerobili,ze na tu malu hlavičku to stači,ale na dcerku ano,bola vacsia.porovnanie so zubom mi pripadá nezmyselné.

ushuaia
12. jún 2014

@brumka to vies komu niet rady, tomu niet pomoci...

mariamay
12. jún 2014

@bebe1515 mojej svagrine atb nestihli dat, maly dostal kratko na to zapal usiek, streptokok bol aj vo vyteri ...

werka_t
12. jún 2014

@bebe1515 moja zlata,mam za sebou jeden porod s nastrihom, jeden bez, necitila som ani nastrih, ani male rozrthnutie, sitie bolelo viac pri natrhnuti (doktor povedal, ze na take male sitie sa neoplati davat injekciu s anestetikami) a co sa tyka hojenia-hojilo sa to ROVNAKO....a sedela a chodila som normalne uz tri hodiny po porode. To, ze ma niekto nejake problemy je predsa individualne. K tym ATB sa ani vyjadrovat nebudem....

zuzanockamt
12. jún 2014

@bebe1515 ja som za nastrih velmi vdacna, inak by mi roztrhlo asi aj konecnik, rodila som takmer 4 kilove dieta - a beze epiduralu ... sitie bolo urobene perfektne, hojenie bez problemov a takmer neviditelna jazva, problemy nemam ziadne, jasne, ze sedenie prvych par dni bol problem

bebe1515
autor
12. jún 2014

no dobre vsetky tu chvalite nastrihy, ale zejme ziadna epino nepouzivala. takze predpokladam ze to sa potom moc neda zrovnavat

brumka
12. jún 2014

@bebe1515 jasom epino pouzivala skoncila som 2t pred porodom na pohotovosti pre krvacanie a aj tak som porodila sekciou kompolikovane, druhy porod doktory cheli robit sekciu preproblemy co som mala a pre velkost jazvy par porodnikov chcelo prirodzeny a ten co ma rodil povedal ze pri prirodzenom bysom asi vykrvacala a ak nie skoncila bysom este s vadcimi bolestami ako som mala po prvom porode aj 2r po nom. proste niekedy to nejde aj kebyclovek chcel krasny prirodzeny porod bez liekov aneviem coho

ale tema je o streptokokovi nie o nastryhu. a podotknem prvy porod keby som rodila prirodznenastryh mi aj tak spravia lebo mali odhad na dieta cez 4kg co by som ani nemala sancu s nedozretymi porodnymi cestami

zuzanockamt
12. jún 2014

@bebe1515 pozri, ty podla tohoto vsetkeho lekara k porodu ani nepotrebujes, takze odrod dieta sama s pomocou asistentky doma alebo v porodnici, popodpisuj im vsetko,ze so vsetkym nesuhlasis a nasledky - pripadne si nes sama ... vyliec si dieta sama s pripadnej infekcie, samozrejme bez ATB,lebo aj tie mu urcite odmietnes podat ... urcite bude stacit na liecbu len vsemocne materske mlieko 😉 ... lebo pokial mas streptokoka, tak dieta pri porode urcite nakazis, ak ti nedaju ATB

alexanotbad
12. jún 2014

@bebe1515 neviem, preco si kazdy mysli, ze v zahranici sa lepsie staraju o pacientov ako u nas, a ze sa tam robi lepsia medicina?! Ked si myslis, ze je to v kazdej krajine mimo SR taky zazrak, tak sa vyber niekam na dovcu v predpokladanom termine porodu a mozes odrodit tam. My zijeme uz v 3tej krajine EU a z vlastnych skusenosti viem, ze to tak nie je.

ANO, kazdy lucidny lekar si bude klepat na hlavu, ak tie atb odmietnes a ANO, budes musiet podpisat papier.

A prosim Ta, ak sa Tvoje babatko infikuje, tak potom nechod za tymi nevzdelanymi slovenskymi lekarmi a nepros ich, aby Ti zachranili dieta od moznych komplikacii. Mozno v Dansku, by ho vyliecili mavnutim brezoveho prutika....

werka_t
12. jún 2014

@bebe1515 Inak ked uz o tom prirodzenom porode....to je ako prirodzene si pchat do vaginy nejaky balonik???

roxana280
12. jún 2014

@bebe1515 ja som rodila na klinike v Rakúsku, bola som tam počas celého tehotenstva, o tomto testovaní počujem prvý raz a rozhodne to nebola klinika, kde by vôbec šetrili na pôrode a tehotnej žene všetko tam platí Krankenkassa, kde ste poistení už počas zamestnania a to sú teda iné peniaze a starostlivosť ako na SK

bebe1515
autor
12. jún 2014

@zuzanockamt tak ze dieta urcite nakazim je riadna blbost, prepac. no a co sa tyka tej porodnej asistentky, tak preco by nie? ved inde bezne rodia PA, tie maju na bezproblemovy porod lepsiu kvalifikaciu ako lekar. samozrejme ked su komplikacie je to ine to uznavam, nie som blba. ale pri bezproblemovom porode je lekar naco? ved PA na to chodia do skoly aby to zvladli a keby nieco lekara zavolali, nie?

@werka_t no lepsie si tam pchat balonik ako noznice a ihlu s nitami, aspon teda podla mna 😀

ajdika
12. jún 2014

@bebe1515 ak si dúfala že Ti tu schvália, že urobíš super dobre, ak odmietneš ATB, radšej si nemala tému ani zakĺadať..normálna rozumná žena totiž vie, že tie antibiotiká sú v odôvodnených prípadoch výhrou...totižto vedia aj život zachrániť...

werka_t
12. jún 2014

@bebe1515 ved porodis...a zistis....

magdalenkami
12. jún 2014

este som zabudla dodat,ze mne sice nestihli dat atb pri porode ,ale malemu hned nasadili - myslim,ze je lepsia volba dat ich mamicke pri porode ako priamo novorodencovi

zuzanockamt
12. jún 2014

@bebe1515 ak teda odmietnes ATB, zelam ti, nech je to dieta zdrave ... ale si velmi nezodpovedna, kedze ohrozujes priamo dieta ... ak by sa nakazilo, malo by sa to brat ako zanedbanie starostlivosti alebo umyselne ublizenie na zdravi

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
brumka
12. jún 2014

@bebe1515 neviem ci si citala ja som epino mala pri prvom porode a po 2t som zacala rapidne krvacat ze som musela 2 osusky vyhodit, nastastie mi praskla daka cievka ale co kebysa nepodarilozastavit krvacanie, a pri druhom porode som od 20tt mala prisny rezim viac magneziaako je povolene len aby som vydrzala do 38

bebe1515
autor
12. jún 2014

@roxana280 takze ta na gbs netestovali? no prosim

alexanotbad
12. jún 2014

@roxana280 lenze kolko do Krankenkasse zaplatis v Rakusku a kolko na SVK 😉
a zato, ze o tom Ty pocujes prvy krat, neznamena, ze to nerobia. ak je to negativne, tak Ti vysledok neoznamuju

bebe1515
autor
12. jún 2014

@brumka tak nehovorim ze sa to stat nemoze otazka je ci by sa to nebolo stalo aj pri inom podrazdeni napr pri sexe, ak by si nepouzivala epino

brumka
12. jún 2014

@bebe1515 tak ten sme praktizovalicasto a posledne 2t pred terminom kazdy den aj 2x kupele no skonciasom v 42tt na sekcii. takze predtav si nie nestalosa mi to nikdy ani kvapka krvi ale po epine ale po 2t pouzivania to keby si videla v tech chvili som si myslela ze mi prasklavoda take mokro, po domnou bola kaluz ako pri zabijacke

alexanotbad
12. jún 2014

@bebe1515

napr. https://www.modrykonik.sk/forum/spolocny-termin-miesto/rakusko-maminky-snazilky-tehulky/

to je stranka mamiciek, ktore ziju v Rakusku. tam to bejby29 jasne pise, ze sa to robi

bebe1515
autor
12. jún 2014

@brumka tak ale isto uznas ze sa to nestava kazdej, ze je to skor vynimocne, nie?

bebe1515
autor
12. jún 2014

pred chvilou mi napisala IP jedna mamicka. povedala ze sem pisat nebude lebo nema chut pocuvat aka je nezodpovedna matka. takze pisala ze atb odmietla.jedine co sa stalo bolo ze porodnik na nu zavrcal cosi o rizikach v dvoch vetach, buchol dverami a viac ho na sale nevidela. neonatologicka nerobila ziadny problem, dokonca sa k tomu ani nevyjadrila iba dieta chodili kazde tri hodky prekontrolovat zmerat teplotu a popocuvat. dodatocne po anrodeni jej atb vobec nenavrhli. iba sa jej opytali ci chce preventivne nakvapkat do oci s cim teda suhlasila. ale to bolo az po dvojhodinovom bondingu. inak dieta sa nenakazilo. rozhodla sa tak na zaklade toho ze pozna viac pripadov ked to zeny odmietli a dieta sa nenakazilo.

ichbinich
12. jún 2014

Ja zijem v Rakusku. Syn bol cisarksym, to som vedela popredu, tak nic netestovali.
Dcera bola prirodzene, a pred porodom mi lekarka odobrala vzorku na streptokokka. Ta bola negativna. Po porode dcery sa porodna asistentka hned pytala, ci treba dat atb, na co moja lekarka povedala, ze nie, lebo nalez bol negativny.
Ale ten test sa asi nerobi automaticky, ja som si ho musela extra zaplatit (10€).

zuzanockamt
12. jún 2014

@bebe1515 si rozhodnuta, odmietni a mas to vyriesene 🙂 ... vela stastia 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre