Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

pani_haf
21. dec 2009

Spagatice-já minulý týden taky dostala zprávu k porodu ☹ a další kontrolu, ael kdybych náhodou pordila, taky vrátit glukoměr, je snad ani nic jiného nezajímá 🙂
Misi-anis e ti nedivím, mě to sladké bere už od rána ☹, hlavně to cukroví....

ili5
21. dec 2009

tak já měla nsa oběd čínu s rýží, polévku čočkovou, ale tu jsem nejedla a raději se nacpala cukroví a věneček 1, takže za 2 hod jsem zvědavá. Já musím po porodu peru s inzulínem zavést do Ostravy a měřidlo na cukr mám zase tdy od nás z KA: A le prý to nemám řešit, že to pero má čas, jak tam budu mít cestu, že to nespěchá. Mají těch přístrojů hodně, tak je to jedno kdy to zanesem.
Zítra mám poradnu těhu, tak jsem zvědavá, zase si ho nechám zvážit po 14 dnech. Říkal v dia OV, že si mám hlídat váhu miminka v poradně, tak aspoň budu vědět jak roste co 14 dní.
Dnes je venku docela fajn, sluníčko svítí, chystám se ještě na poštu, masny a do nábytku pro židli, tak se projdu, je to kousíček, ale raději zpátky pojedu taxíkem, nebo ty procházky mi nedělaj dobře, břicho tvrdne a mám ho dole moc. Chtěla bych do 20.1 vydržet, po zkouškách mi to je fuk, ale do zkoušek ať si tam ještě pobude. 🙂

olgas
21. dec 2009

ahojte holky,

me dneska volala moje drdia. Minule mi brala krev dělala mi už podruhé za těhu ten dlouhodobý cukr, výsledek byl prý krásný, nevím teda přesně kolik, ale to je jedno. Mám si užít vánoce a po novém roku ještě znovu donést nějaké vzorky krve na profily. Takže po novém roku je podle mě i v půlce ledna (musím počkat až mi klesne cukr po vánocích 😀) a užít si vánoce chápu tak, že cukroví si dám. Už jsem vytáhla másla z lednice a chystám se na dodělávání cukroví 😎

ili5
21. dec 2009

Olgas, to gratuluju, to si můžeš dát co chceš, když nemůsíš být hlídaná. Já jsem zvědavá na moje výsledky zítra odpolene.

evca82
21. dec 2009

ahoj holky,

tak ja dneska byla na UTZ a v poradne a v diaporadne a vsude OK. vahove odpovidame tt, odhad je 2419g, tak jsem rada, ze je to akorat 🙂

ty tydny ale desne leti a porod se fakt blizi 😲

pani_haf
21. dec 2009

olgas-ty se máš, to je fakt paráda 🙂

kjucukovna
21. dec 2009

evco nebyla jsi v podolí??? asi jsme se potkaly 🙂 šla jsi pak platit poplatek a čekala jsi tam dlouho, jak nikdo na klepání neotvíral???

jinak už vím hodnoty z toho testu měla jsem 5 - 8.8-7.8 prý to neni tak hrozný, tak mám docela radost,ale kontrolovat se teda musím ....

evca82
21. dec 2009

No byla jsem v podoli 🙂 jo to me nasrandili s tim poplatkem 😀 to je dobra nahoda 🙂

kjucukovna
21. dec 2009

Evco a Ty máš doma glukometr? mě denska řekli že budu docházet jednou za 14 dní ráno nalačno a snídani sebou... takže doma ani nebudu vědět jaký hodnoty mám,ale snad to bude v pohodě, mam jednu hladinu zvýšenou o desetinu....

prosimtě a vždycky tam čekáváš takhle dlouho??? já dneska čekala 2 hodiny 😒

renatkas
21. dec 2009

Ahojte, vy sa meriate kolko po jedle a ake musite mat hodnoty aby to bolo v norme? Lebo tu citam ze ste spokojne aj s hodnotou 7, mne lekar povedal ze merat hodinu a pol po jedle a hodnota musi byt 4-6, tak teraz neviem ci len on je taky prisny, alebo vy sa meriate hodinu po jedle?

evca82
21. dec 2009

kjucukovna: jo jo mam glukometr...ne ne necekam to dneska bylo vyjimecny, hlavne to nebyla diabetolozka - ty maji dovcu. ta diabetolozka je hlavne asi stokrat lepsi...tahle pani me nebyla moc sympatiko. ja ty hodnoty z OGGT mela vyssi nez ty, ale zase nevim zda to neco ovlivnuje....ono se muze ta cukrovka zhorsovat. ale nevim proc ti nedali ten glukometr....no tak uvidis priste co ti rekne dia.

renatkas my (nebo vetsina tady) se merime hodinu po jidle a to mame limit 7,4. Krome Spagi myslim, ta ma zase neco special 😀 😀

ili5
21. dec 2009

renats, já se měřím před jídlem, pak 2 hod. po jídle a hodnoty jsou do 5,5 na lačno a po jídle tzn i po 2 hod 7,5.
kjucu, hodnoty máš OK, proto Ti nedal a klukometr, buď ráda a uživej si Vánoc a cpi se. J8 mám i přes 10 a nějak to neřeším až zas že bych šílela a vážila něco ....
Evco, kolikátý tt jsi dnes? To máš krásnou váhu, já se dovím zítra, sand nebude moc velkej z toho cukru, uvidíme. Dnes začínám krizovky, říkali, že nejhorší bude 35-37 tt, že mi to může stoupnout až na 20, tak snad ne.

evca82
21. dec 2009

ili dneska jsem 34+0. vahove je to uplnej prumer......ja chodim na utz kazdych 14 dni mam o neco min plodovky tak hlavne kvuli tomu. a mimi roste cca 200g tydne, coz je myslim dobre. co ti muze stoupnout na 20? jako glykemie? to snad neee, to je strasne moc, to je dle me i na hospitalizaci.

ili5
21. dec 2009

evco, já jsem dnes 35+0, tak jsme přesně o týden 🙂 2 170 g měl ve 33 tt. Takže zítra přesně za 14 dní, no uvidíme. 20 myslím cukr, tak mě v e\Fakultce vystašili, že je to nejhorší od 35-37 tt. Ale píchám 4x denně, tak snad to bude OK. JInak jak se cítíš, máš poslíčky, nebo tvrdne břicho? Já ho mám nějak dole už a tvrdne pořád, když něco dělám většinou. Kolik jsi přibrala?

spagatice
21. dec 2009

Evčo 😀 já mám po hodině mít 7,2.

Ili neboj, já jsem dnes 36+3 a hodnoty jsou normální 😉

Já vůbec nevím, kolik malej váží, naposledy máme údaj 5 týdnů starý (1.603gramů). Já mám k dnešku +0,5 kg za celé těhu 😉

ili5
21. dec 2009

spagatice, nevím proč mě vystrašili, jsem ale po umělém, asi to je jiné a má mi v poradně hlídat váhu miminka každou poradnu, takže co 14 dní a jít rodit mám do Fakultky, k vůli infuze po porodu pro mimi a pro mne, pro rizikovky. A taky možná k tomu i věk, nevím. To se už blížíš do finále, co? Už máš vše nachystáno a i tašku do porodnice? Co si tam vše balíte?

pani_haf
21. dec 2009

Spagatice - ty jsi podvodníček, já mám nahoře 12 kg 😒

janni.ka
21. dec 2009

ahoj holky

tak hodnoty u spagi dobrý 😉 😉

misi papká sladký já to měla včera 😀 ale hodnoty byly O.K 😉

já teda mám holky taky měření hodinu po jídle a nesmí být víc jak 7,2 🙄 a vy si tady můžete mít i 7,4 no co to je toto jako? 😀

kjucukovna-já dostala glukometr až min.středu bo sem měla hodnoty O.K po testu ale ta poslední byla u mě o desetinu vyšší tak mi glukometr dala až po měsíci abych se mohla poměřit doma 😉
jinak teda neovažuju jako nic,jen se necpu a jím normální porce a sladký teda až ted občas cukroví 😅 ale jak sem psala hodnoty zatím o.k tak snad to vydrží až dokonce 😉

janni.ka
21. dec 2009

no jo spagi bude po porodu jak modelka 😀 😀 to taky nechápu že nic nenabrala 😕

já přibrala do ted 13kg ale to se mi měsíc váha nehla 😉

holky jak tak čtu tak budu mít pěknýho macíka když ve 31tt má mala už 1800g 😕 😕 ještě že je to jen hrubý odhad,budu doufat že nebude moc velikánská 😅

pani_haf
21. dec 2009

Jani, to je fakt binec, každý dr jiný názor, někteří se měří po dvou hodinách a jiní po jedné...nechápu to ☹

evca82
21. dec 2009

ja jsem nabrala 5,5 kg+2 co jsem zhubla na zacatku zvracenim. od doby co drzim dietu nenabiram, jen jsem zhubla pul kila a myslim, ze uz nenaberu. si me mala holt pekne vyzira 😀
janni, presne jsou to odhady a odchylka je snad pul kilca.

evca82
21. dec 2009

ili posliky nemam, brisko obcas tvrdne, ale spis jak se mimi vyvaluje. dneska me merili i hrdlo a vse OK.
ale ty zacinas tedy 36 tt a ne 35tt 🙂

pani_haf
21. dec 2009

Evco-ty jsi taky pěkný podvodníček a hubeňour 🙂
Je tady pane na nebi někdo, kdo má min. deset kg nahoře 😀 😀 😀 ???

janni.ka
21. dec 2009

pani haf no přece jááááááááááááááááááááááááááááááááááááá 😀 😀

kjucukovna
21. dec 2009

evco aha, mě ta sestra říkala, že se s pani doktorkou rozhodly, že budu chodit k nim, že mám hodnoty nižší a že si mě nechají u nich, tak jsem zvědavá.... 4.1. jsem objednaná.....

to máte dobrý s tím přibíráním, já mám od začátku už 8, asi tím že mi nebylo vůbec špatně a od začátku těhotenství jsem baštila jak se patří 🙂

ili5
21. dec 2009

Holky, já taky ve fakultce měřila po 1 hod. ale tady po 2 hod. profil, tam jsem profil celodenní nedělala, tak jen po snídani a co 3 den po obědě , tak asi proto po hod. Ale viděla jsem papíry z výsledkama s krve a tam píšou 5,5 na lačno a 7,7 po zátěži. Je to z laborky. Každý dr si to pak asi upravuje, mě např napsala 5,5 a 7,5 hodnoty do profilu. Ale jak mám kol. 8, tak jsem šťastná, takové malé výkyvy neřeším. Horší je přes 9. To dnes mám zas já. Zas jedu.
Evco, od zítra 36 tt, no tak to jen 4 týdny už, musíííííím žehlittttt!!!!
0,5 kg za celé těhu? To nevěřím, přece jak má mimi kol 2 kg, + placenta, tak musím mít něco nahoře. Já přibrala 11,5 kg a jsem hubená, jen břicho kulaté, jak bych si dala pod tričko balon a boky roztáhlé do boku, jinak nic, žádná řiť, nohy jak srnečka malinká. Taky mě bolí kolena jak čert, jak lehnu do lůžka, tak rve. nemůžu zaspat a klouby na rukách. Ty nožičky melou z posledního, božatka 😀

misicka455
21. dec 2009

Holky tak na mě nemáte mám 18 kg nahoře holt se mámes mimčem dobře 😝

spagatice
21. dec 2009

Ili klidně nevěř 😀 , můžu ti okopírovat mojí těhuprůkazku, prostě hubnu ze svých původních kil no, však to taky potřebuju 😉

ili5
21. dec 2009

spagi, tak tos měla dobré zásoby v těle, hlavně abys ses nezačla rozpadat, jako zuby krušit, černat, klouby atd. Vlasy, nehty padat. Kámoška tajk dopadla a měla zuby černé vykrušené. Zkus více baštit. Já teda jedla jak bravek, ale máme dobré zpalování v rodině, takže jím běžně hodně a hlavně pořád, musím furt něco kousat 😀 a nepřiberu.

Jdu k telce, trošku požehlit věcičky. Jsem se byla koupat a holit, už je to náročné, nemůžu se pořádně ohnout, nevidím se dole, tak jedu poslepu, dořezaná 😀 , ale nepůjdu přeci jak bobr 😀
Dobrou noc, zíétra podám hlášení jak rosteme a jak je to s tím porodem, jestli musím jet až do Fakultky.

spagatice
21. dec 2009

Ili neboj, já mám nohy pořádný, je mě kus ženský 😉 . U zubařky jsem byla dvakrát za těhu, naposledy minulý týden a nic s nima nemám. Klouby mě nebolí, jen cítím pánev, ale to bude z toho roztahování se a z toho převažování se dopředu 😀 . Vlasy i nehty mám taky v pohodě. Krevní obraz krásný, nic mi nechybí. Jím všechno na co mám chuť, bohužel skoro celé těhu mám menší chutě, než jsem měla před těhu a bývá mi špatně od žaludku. Ale rozhodně se nijak neomezuju. Ale třeba jsem za celou dobu nepoznala nějaké těhu chutě, jako že něčeho musím sníst hodně, nebo něco nějak divně míchat. Já vůbec nejsem typ, který by hlídal svou váhu, proto taky vážím to, co vážím. No a v těhu jsem si říkala, že snad se vejdu do 20 kg, nemůžu za to, že jsem nepřibrala a přejídat se kvůli tomu rozhodně nehodlám, bylo by mi z toho stejně jen špatně.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre