Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

luckaa
4. okt 2010

@mmorgana Díky 😉

@mharia No super 😉

alena36
4. okt 2010

@mharia no já si myslím, že i když trochu hubneš, mimi si vezme co potřebuje.

selu
5. okt 2010

ahoj holky 🙂

tak ja to mela taky jako mharia, ze mi udelal jeden test myslim kolem 26tt, vysledky jsem tehdy mela do mesice, hodnoty hranicni, tak jsem sla ve 30tt na druhy a to jsem vedela hned odpoledne, mezi tim jsem uz drzela dietu jen tak pro svuj dobry pocit a hodnoty jsem mela jeste vyssi 😅 a kazdopadne jsem taky zhubla, otehotnela jsem na konci ledna, do zacatku cervence jsem mela nahore 7 kilo a ted mam dva tydny do porodu a celkovy prirustek vahy je 5 kilo, mam sice aceton v moci, dr se me furt pta jestli nehladovim, tak jsem mu rikala, ze jim 6x denne a jeste hubnu, ze fakt nevim o tom, ze bych mela hlad 😀 a to jdou jeste kila dolu 😝 ale rikal, ze mimi pribira a ze to je dulezite

bea344
5. okt 2010

bea344@mharia nasla som super recepty na dia pecivko,pretoze milujem sladke a rada peciem....super mas tie hodnoty ja mavam obcas az nad sedem aj ked drzim dietu..zistila som ze to mavam ked ma niekdo rozculi,mam take obdobie stresove..som v rozvodovom konani...ale mam pri sebe teraz cloveka,ktoreho milujem aj on mna a dava na mna pozor..takze tyzden co drzim dietu mala som az dva razi nad 7.inac mavam menej,uz som mala aj pod 4...zajtra idem na kontrolu tak uvidime.. 🙂

bea344
5. okt 2010

bea344 baby nevesajte hlavu,staci si na nete najst dia recepty....su super...a sladke mozte mat aj teraz 😉 ,ved staci len miesto cukru dat umele sladidlo..mam vyskusane..sice chut je ina,ale zvyknete si 🙂 idem skusat dalsie,pretoze vianoce bez vanilkovych roztekou si vobec neviam predstavit 🙂 a hodnoty som mala po zjedeny dia cukroviniek 5,4 a to po dvoch hodinach 🙂

rozpravocka
5. okt 2010

@bea344 tehotnym zenam sa neodporuca umele sladilo. Ja ho ma napr. od diabetologicky uplne zakazane. Povedala, ze to si mam radsej dat cukor. Okrem toho, ze umele sladidlo vyvolava predcasny porod, vraj sposobuje aj deformacie plodu (hluchota, slepota) - aspon to mi bolo povedane. Takze nas na ziadne dia zakusky asi nenahovoris :(

ponyxx
5. okt 2010

no to je fakt, hlavne ze ja sprosta som si davala v robote colu light, ze namiesto kavy 😅 , snad som to neprehnala 🤐

selu
5. okt 2010

presne jako pise rozpravocka, tehotne umele sladilo nesmi, je to jed pro mimi, taky mi diabetolozka rekla, ze si radeji mam dat obyc susenku kdyz uz nemuzu vydrzet, nesmi se ani light jogurty...

luckaa
5. okt 2010

Ahoj holky,tak jsem tu,hodnoty z posledního profilu mám opět krásné 4,7-6,00-4,40 a glykovanej 3,3 no a váha mimča je 1566g a to jsem dneska 32+0

romcag
5. okt 2010

@mharia - podľa môjho gynekológa je asi všetko normálne ☹ teraz teda cukor obmedzujem na minimum, čítala som, že úplne vylúčiť sa nemá a ani si to neviem moc predstaviť, veď je skoro vo všetkom.. uvidím teda za dva týždne.

@luckaa - no však práve preto sa pýtam .. že či postupuje správne. On mi povedal, že zopakujeme a ak vynde znovu zvýšený, tak že ma potom pošle na dia, že by to mohlo bábo ohroziť.

@mmorgana - ja som vôbec nič nevedela veru, celý mesiac sa neozval.. a potom úplne s kludom, že zopakujeme. Akurát sa spýtal či má v rodine niekto cukrovku, čo nikto nemá. Ako mne akosi divne zobrali krv.. prišla som k nemu, vysypal mi ten sladký prášok do malého pohára s vodu, som to vypila, hodinu čakala, zobrali mi krv zo žily a poslali domov. Výsledok že 8,9. Ale niečo trepala potom, že som mala ísť kdesi do labáku aby mi aj z prsta zobrali, ale to mi v ten deň nikto nepovedal, až teraz po mesiaci. No tak za 2 týždne znovu, skúšam držať tú dietu, teda len od včera, ale ani presne neviem čo to obnáša ☹ iba čo som na internete čítala. Pretože ten somár mi absolútne nič nepovedal ☹ nič, na čo si mám dávať pozor alebo čo ☹ ja si neviem predstaviť, že by som si inzulín pichala, však len keď mi krv berú tak odpadávam pomaly ☹

ponyxx
5. okt 2010

@luckaa tak to máš krásne hodnoty 🙂 šikula

luckaa
5. okt 2010

@ponyxx No,já si myslím,že se u mě snad sekli s výsledkama OGTT,protože jsem měla po hodině a po dvou nad 10 a teď to mám pořád takhle krásné 😉

mharia
5. okt 2010

@romcag no ja som dnes bola u diabetologa ..brali mi krv a zajtra si mam ist pre vysledky a tiez na kontrolu...tak uvidime co povie..ale co som si robila sama testy tak boli v pohode..a tiez som prave teraz prisla od gynekologa a povedal ze to je v poriadku 🙂 co sa tyka cukru tak vobec nesladim ani nemaskrtim,ved cukor je skoro vo vsetkom ....

ponyxx
5. okt 2010

no ja ked som povedala gynekologovi vysledky z glukovaneho hemoglobinu, tak mi povedal, ze sa mam stravovat, tak ako doteraz, ze moj organizmus je na to tak nastaveny a ze mimi je primerane velke 🙂 .

bea344
5. okt 2010

bea344@rozpravocka to si ma nepotesila,ja som sa uz tak tesila,ale dakujem za informaciu 🙂 ale budem sa ece informovat aj o inakom sposobe ako si vynahradit sladkosti 😉 ...lebo uz tyzden nejem sladke a telo my to vyzaduje...neviem ako to vydrzim 🙂

selu
5. okt 2010

bea, ja si to vynahrazuju orechy, ale pozor, taky obsahuji sacharidy, takze jen urcite mnozstvi a potom cerstve ovoce, ktere samozrejme taky vazit ☹ a nektere druhy vubec radeji ne 😒

selu
5. okt 2010

jinak mne treba diabetolozka rekla, kdyz jsem se ji zeptala, co mam delat kdyz mam chut na sladke a ona, ze si mam dat redkvicky 😠 😀 na otazku co cokolada jednou za cas male mnozstvi mi rekla ze jednou za 14 dnu muzu ctverecek, tak to si ho uz nemusim dat radeji vubec ze 😀

rozpravocka
5. okt 2010

@bea344 ja moje chute na sladke najcastejsie riešim dzemom 🙂 da sa zohnat dzem zo 100% ovocia - obsahuje sice asi 30g sacharidov na 100g dzemu, ale zase na tu zemlu si ha az tak vela nedas - a je fakt dobry - vacsinou je s primesou hroznoveho dzusu - takze je aj dost sladky. A takisto si obcas namiesto celozrnneho peciva dam makovku alebo vianocku pripadne maly piskotovy mufin (mam to povolene od dia a cukor mi to nejak rapidne nezvysuje) a obcas aj kocku vysokopercentnej cokolady. A takisto krupicovu kasu s kakaom a ovocim, alebo ovocie so slahackou a oprazenymi lieskovcami, ovocnu strudlu bez cukru a uz spominane oriesky 🙂 je toho celkom dost cim si mozes nahradit sladke - a popravde, ak si vies merat hodnoty, tak zistis, co ti robi zle a co nie - niektore baby si tu kludne davali zmrzlinu 🙂 Urcite je lepsie obcas zhresit, ako sa zbytocne stresovat, alebo zit pravidelne na dia vyrobkoch. A popravde, prvy tyzden je asi najhorsi - potom si uz zvyknes. Ak mam pravdu povedat, u mna je najhorsie si zvyknut zit bez ochutenych napojov 🙂 Snazim sa to riesit cajmi - ale ovocne mi nikdy nechutili 🙂

selu
5. okt 2010

rozpravocka, presne jak pises, radeji semtam zhresit nez se ubijet tim, ze nemuzes nic sladkeho a byt kvuli tomu nervozni atd...ja si treba obcas koupim balicek tech susenek bebe kde je jeste o 25% min cukru a dam si treba pulku te susenky a myslim, ze to neni fakt zadna hruza 🙂

rozpravocka
5. okt 2010

@selu tiez si myslim - a bebe su dokonca cerealne 🙂 inak v DM drogeriach maju take ovocne tycinky pre deti bez cukru HIPP, tak nimi zase hresim ja 🙂

selu
5. okt 2010

jeee dekuju za tip, do deemka casto chodim a to me nenapadlo 😉

alena36
5. okt 2010

@lio ty jsi měla inzulin nebo ne? Já při prvním profilu měla blbé dvě hodnoty a dneska jsem si zkusmo změřila cukr po večeři (bramborová kaše 200 g, kuřecí přírodní řízek) mám 8,2. Tak tam budu volat, ale netuším, kdy nasazují inzulin.

bea344
5. okt 2010

@rozpravocka super dakujem za tip 🙂

bea344
5. okt 2010

@selu orechy tiez milujem,dakujem tiez za tip 🙂

alena36
6. okt 2010

tak hodnota nalačno 5,6....takže ještě změřím po snídani a volám, asi se to zhoršilo ☹

luckaa
6. okt 2010

@alena36 Držím palce,ale i kdyby jsi musela na inzulín,tak nejdůležitější je zdraví miminka,drž se 😉

alena36
6. okt 2010

@luckaa to bude dobrý, už se s tím pomalu začínám smiřovat, s tím inzulínem, no uvidím, co mi v Motole řeknou

luckaa
6. okt 2010

@alena36 Pak dej vědět,držím palce 😉

alena36
6. okt 2010

takže zítra se mám stavit v Motole

bea344
6. okt 2010

babenky takze som dnes dopadla dobre a boli sme pochvalene.ze mame dobre hodnoty a staci dieta 🙂 s lekarkou som sa porozpravali co mozem a co nie...musli tycinky mozem,ale nezmie bit tam hrozno...aj niektore dia vyrodky sa mozu.. 🙂 a obcas mozem si dat aj cokoladku,ale len sto percentnu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre