• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Tehotenská cukrovka

14. mája 2017 
Ahojte, bola ste niektora z vas na vysetreni tehotenskej cukrovky na Antolskej? Ako to tam funguje? Musim sa objednat, alebo staci odporucanie od lekara? Dostali ste vysledky hned?
5. nov 2008 o 21:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
evi - vidíš to :slight_smile: to je super, že ti vyšla dobře :slight_smile: :slight_smile: a neříkal ti Dr. nic o tom kalu v moči??? Mě by to taky zajímalo, ale mě k tomu nic neřekli... Tak mlsej, na co máš jen chut :slight_smile: tiše závidím :slight_smile:
6. nov 2008 o 07:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pajmis- právěže mi neříkal vubec nic, prý to mám všechno v pořádku.Byla jsem překvapená...Tak nevim, třeba je to normální po vypití te glukozy mít zakalenou moč :unamused: Ale jako fakt nevim, každopádně jsem ráda, sladkosti mužu ve velkém a tak bych to nesla těžko.Ale i tak- ono jde jen o pár týdnů nebo měsíců, tobě už se to krátí, za chvili už budeš moc určitě mlsat taky:slight_smile: :wink:
6. nov 2008 o 08:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
evi - doufám :slight_smile: snad mi ta cukrovka zmizí hned po porodu :slight_smile: Ale možná máš pravdu a při takovém množství glukozy se ta moč možná zakalí hodně ženám, i když tu cukrovku nemají ... ale ty se tak máš :slight_smile:
6. nov 2008 o 08:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jj, jsem jsem vážně ráda:Budu ti držet pěsti, at ti ta cukrovka zmizí, ale snad- pokud jsi s tím neměla problémy před těhu- by jsi to měla mít pak v pořádku.
6. nov 2008 o 09:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky,tak mám cukrovku,zítra tam naklušu,abych věděla co a jak.Dr.teda mluvila jen o dietě,tak třeba si nebudu muset píchat inzulín.Trochu jsem z toho smutná,ale pro naše dětičky to ráda udělám.
6. nov 2008 o 10:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nechodite nahodou niektora do diabetologickej poradne v Podoli? Zhanam na nich cislo..
6. nov 2008 o 10:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Evaviki: zrovna sedim pred ordinaci dr. andelove v podoli:slight_smile:. 296511322
6. nov 2008 o 11:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jeeeeeeeej, campi dakujeeem. :slight_smile:
6. nov 2008 o 11:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
monika1973 - ja osm tam bola, zoberu krv, pojdes do lekarne hned na konci chodby, vypytas si sladku vodu, vypijes a za dve hodiny prides znova. 40 ludi, vsetci nervozny, malo vzduchu a kym ta zoberu je tak hodina, kedze je tam len jedna ambulancia. Ale inak v pohode. Staci ti papier od doktora....
6. nov 2008 o 14:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, viete mi prosim poradit, ako to presne prebieha v Karlovej Vsi v BA? Moja doktorka ma navigovala, ze praskovu glukozu si mam kupit sama. Otazka znie, ze ci mam prist na test uz so zarobenou glukozou, alebo im tam odovzdam tu moju praskovu a oni mi zarobia? Dakujem za info.
7. nov 2008 o 19:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, tak porod mam za sebou s cukrovkou som skončila...Malá mala 3500g a 50 cm, je zdravá a nemá cukrovku :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Ja už papám všetko čo predtým a na kontrolu k dia mám ísť po skončení kojenia. Dúfam že som sa jej nadobro zbavila :unamused:
Držím vám palce nech porodíte krásne a zdravé deti...Tá dieta stojí za to :grinning: :grinning: :grinning:
Aj ked posledné 2 týždne som jedla aj sladké, telo si to vyžadovalo...
11. nov 2008 o 09:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
meggie super gratulujeme.

pishulina radsej si nezarabaj glukozu a dones ju, oni zarobia
11. nov 2008 o 20:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
meggie - mooc gratuluji... Laurinka je náádherná... taky už chci malého mít u sebe... měla si pěkné bříško, ani ti nepopraskalo, to se máš :wink: Hlavně, že je Laurinka zdravá... váhu měla krásnou, takovou akorát... Se máš že už můžeš jíst všechno... už chci taky :wink: Snad brzy :wink:
11. nov 2008 o 20:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Megg jééééééj gratulujem :dizzy_face: Už som čakala, kedy sa nám ozveš :wink: No malinká je ozaj nádherná, tak si ju pekne užívajte :wink: Som si pozerala tvoj albumček a nato že sa ti kilá nemenili, tak krásne akurát velké babenko si porodila :dizzy_face: a hlavne zdravučké :wink: Tak si ma aj ukludnila, lebo mne váha tiež ostáva :wink: Tak ešte raz gratulujem...
Pajmis :grinning: snád sa dočkáme už aj my :wink: No ty skôr ako ja, tak budem závidiet dalšej :wink:
11. nov 2008 o 20:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tinakul: ani neviem kam sa mi tam zmestilo 3500g dieťa, bola som z toho v šoku...a to mi gynekolog tvrdil že má 3000g... :sweat_smile: No neviem keby ma nechali prenášať...Baby držte sa...
pajmis, snehulienka, tinakul dakujem. :grinning:
12. nov 2008 o 10:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, neviete mi poradit? Dnes mi na poradni v moči namerali vyššiu hodnotu cukru, na ten glukozovy test idem az o tyzden, chcem ale vediet, ake su rizika pre plod, ak by som ta tehotenska cukrovka potvrdila? Mam obavy, vdaka za info.
12. nov 2008 o 17:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jana: uplne jsem to nestudovala, ale pokud to bude pod kontrolou, tak nic nehrozi. Kdyby se s tim nic nedelalo, tak by se mohla u ditete rozvinou klasicka cukrovka. Taky pry mu u tebe v brise nedelaji dobre vykyvy energie, proto se drzi dieta s vyvazenym prijmem sacharidu a pravidelnym jezenim, aby to bylo v rovnovaze.
A taky se muze narodit moc velke nebo moc male dite, coz muze znamenat ruzne komplikace.
Vic nevim:slight_smile:
12. nov 2008 o 17:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte baby!
Pred troma tyzdnami som bola na cukr.testoch. Vypila som ten hnus a mala som hodnotu 8,3. Odvtedy mam prisnu dietu, kazdy druhy den si musim doma meriat hodnotu. Teraz v pondelok na kontrole ma lekar strasil s tym, ze ak do tyzdna nieco nespravim, tak si budem musiet pichat inzulin. Hodnoty mam od 4,7 do 6,2. Uz sa normalne bolim jest. vsak je este skoro na iznulin?
13. nov 2008 o 10:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pipiko: a muzes mi napsat, jak vypada tvoje dieta? Co jsi jedla treba vcera? Ja ji drzim zatim tyden a jsem sama moc zvedava, jak to dr. vyhodnotí. Glukometr mi zatím nedala, že se uvidí.
13. nov 2008 o 11:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som si musela glukomer kupit. V podstate jem na ranajky rohlik so sunkou a maslom, na desiatu jablko. Na obed nieco varene, ale malo, olovrant znova rohlik a jablko a vecera zasa nieco varene. Treba davat pozor, ze ryzu,zemiaky,cestoviny nemozme denne viac ako 10 deka. Treba jest 5=6 krat denne ale malo a samozrejme vsetko bez cukru. A tehulky nemozu ani sladidlo.
13. nov 2008 o 11:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No, tak nejak jim i ja, tak to jsem zvědavá... Rohliky teda vubec, pali me po nich zaha, tak jsem zacala zkouset dia suchary. Sladky me netrapi, to mi v tehu nechutna, i kdyz mi trvalo dost dlouho, jak nahradit ovesnou nebo jahlovou kasi (sladkou), kterou jsem pravidelne snidala.

Glukometr koupit? Mně se zdálo, že mi ho chtěli v poradně půjčovat. Aspoň po spatření těch mých hodnot říkaly, že ho nachystají, ale kdyz jsem se vratila z kartoteky, tak dr. rekla, ze to zkusime do dalsi kontroly jenom s dietou.
13. nov 2008 o 11:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mě v Podolí glukometr v pohodě půjčili (hodnoty na gluk. testu jsem měla 4,8 ; 10,6 a 9,1 po dvou hodinách) . Pipiko, to teda nevím, co se tvému doktorovi nelíbí,. Mě řekli, že na lačno a před jídlem mají být hodnoty do 5,5 a hodinu po jídle do 7,5. Tam se vejdeš . Předpokládám, že ti dali tabulky s množstvím sacharidů ( můžu ti je poslat). Mělo by se celkem za den asi 250g. 60-70g snídaně,oběd,večeře a zbytek-svačiny a 2. večeře asi po 20g. Podle toho co jíš, se do toho musíš v pohodě vejít, hlavně buď v klidu a nenervuj se tím. Jinak mě řekli, že si občas něco malého sladkého dát můžu, ale jen na svačinu a musím potom mít pohyb, aby se ten cukr spálil, než se dostane k mimču.
13. nov 2008 o 14:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby, poradte mi, uz mam v tom zmatok, hned ako mi vcera nameral lekar vyssiu hodnotu cukru v moci, objednala som sa na ten glukozovy test, no na ten mam ist az o tyzden,tak pre istotu som si uz vcera kupila tie papieriky na zistovanie cukru v moci, hned vcera som uz vylucila cukor, rano som mala este cukor v moci, ziadne ketony, dnes som si opat po prichode z prace urobila test a cukor uz ziaden, zato vysli mi tie ketony. Uz som z toho vol, preco su tie ketony? Ako sa mam stravovat, aby klesol cukor ale nevyskocili tie ketony? Nerozumiem tomu, vdaka za info
13. nov 2008 o 17:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mě tenkrát doktor řekl, že ketony vyskočí po dlouhém hladovění...Prostě když několik hodin nejíš. U diabetiků se proto musí jíst cca.6x denně, nebo malinké porce třeba po 2 hodinach...
13. nov 2008 o 17:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
janajanajana neplaš se. Já cukr v moči nemám a těhotenskou cukrovku přitom mám. Počkej na výsledek toho glukozového testu. A s ketonama je to jak píše "kalo".
Tím, že člověk dlouho hladoví, vyčerpá všechny zásoby jaterního glykogenu, musí tělo brát energii z tuků. Zpracováním tuků vznikají ketony a ty miminku škodí.
Nějaké info máš třeba tady : http://www.primazena.cz/gurman/dieta/clanek/diabeticka-dieta-v-tehotenstvi/
13. nov 2008 o 19:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dakujem za rady, v mojom pripade to bolo urcite z hladu, v robote som sa nestihala najest :frowning2: , ja viem, ze vsetko ukaze az ten test, ale nezda sa mi, ze by mi tak cukor v moci kolisal, keby vsetko bolo OK, takze skor som zmierena s tym,ze o cukrovku pojde, a preto nechcem cakat s dietou, ked viem, ze to babu nerobi dobre.
14. nov 2008 o 06:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky,tak jsem dnes byla po týdnu na KO,co si měřím glukometrem,byl mi zapůjčen zadara a koukala jsem,že na netu stojí 4500Kč a dvojbalení náplní 700 :fearful: Jinak hodnoty mám prý krásné,dlouhodobý průměr 3,7 a nalačno jsem měla 4,5.
14. nov 2008 o 19:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jo, taky jsem se lekla, když mi sestra říkala jak je to drahé :confused:
15. nov 2008 o 12:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, ja ked som bola pred mesiacom na odber tak som mala 4,6 a po jedle 6,5 a lekarka, ze dobre, ze nech drzim dietu. to bolo ale po tom, co som aktivne zila a chodila do roboty,
medzitym som vsak musela zacat lezat kvoli krcku.
teraz som bola na dalsich odberoch a bolo to 5,6 a 8,2 a lekarka na mna kukala jak puk, ze co sa deje. nevedela som co jej mam na to povedat. pozicala mi glukomer, mam si merat nalacno a 3x po hlavnom jedle a nahlasit jej vysledky a ze ked to nebude lepsie ze si budem musiet pichat inzulin. tak som teraz vystrasena.
potom ked som odisla mi doslo, ze tie vysledky su asi preto ine, a horsie, lebo lezim a vtedy sa cukor inak spracuva. tak som volala a povedala som to sestricke.

rozmyslam ze zavolam dokimu, co mi nariadil lezat, ci je to nutne a na kolko aby som sa mohla trochu prejst a spalit nejako ten cukor ci co...

toho inzulinu sa fakt bojim.

moje dieta ma v 32tt+1 2250g, co je o 11 dni vacsie. jasom uz 6tt nepribrala, a dieta pribralo 1kg. celkovo som pribrala len 8kg.
18. nov 2008 o 22:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok