Zlý druhotrimestrálny skríning a zvaženie amniocentézy

wewewe16
24. máj 2022

Krásny dnik želam, som v 17. tyzdni a druhy skrining mi vysiel downow syndrom 1:4 a smith-opitzov syndrom na 1:95...moj gynekolog ma tlaci do trisomy testu....pozicala som si peniazky 590 eur na complet ale tam nebol zahrnuty smithov syndrom.....cize sa suma navysila na 700 eur a ja som sa tam uz rozplakala, neinformoval ma o tom.... kezde odzaciatku som nechala aj u svojho lekara 220 eur a kvoli zlemu covidu som na marodke uz pol roka, tak peniazky nemame nazvys...priatel mal tiez nejake tazkosti....teraz k veci.....az vcera som sa dozvedela ten zly pomer syndromov...vyziadala som si este genetiku...na tu idem o 3 dni....som o mesiac aj objednana do martina ku Grochalovi.....podstupili by ste amnio, ku ktorej sa z nivoho nic zacal priklanat aj moj gynekolog?
..

maca2017
24. máj 2022

@wewewe16 Ja som bola na amnio, potvrdil trisomy a tehotenstvo som ukončila....

anjelikdianka
24. máj 2022

@wewewe16 Ahoj.Ja som amnio podstúpila pred týždnom.Čakám dvojičky takže ma pichali 2x.Celé to trvalo max 10 minut.Všetko robili pod usg.Potom som hodinku odpočívala na izbe a pustili ma domov.Doma som pár dni ležala.Bolesti som nemala ani pri odbere ani po tom.Utorok som mala odber a v piatok aj prvé výsledky.

taktotedanie
24. máj 2022

Ked som podstupila prvotrimestralny screening s 3D/4D ultrazvukom a odberom krvi, ktory dopadol dobre mam sa obavat ked pojdem na tripple testy a druhotrimestralny screening? Nosova kosticka bola, aj NT prejasnenie v poriadku, vtedy doktor ziadnu vvch nenasiel.. je to prve tehotenstvo som z toho v strese

any_soj
24. máj 2022

@wewewe16 ja nie, len kvalitné sono, aby sme sa vedeli pripraviť, ak by bolo treba niečo po pôrode riešiť, resp. byť psychicky pripravení, ak by dieťa po pôrode malo zomrieť (keď nám zomrela zdravá dcéra v 38.tt, to najťažšie bolo, že tomu nič nenasvedčovalo vopred. Naopak pôrod bol to najvzácnejšie). Nemali sme vtedy ani potom v ďalšom tehotenstve žiadne genetické testy, len kvalitné sono, ktoré ukazuje podstatu - nie počet chromozómov, ale reálny stav orgánov a či treba niečo po pôrode riešiť.

ailiba
24. máj 2022

@taktotedanie kazdy lekar ti povie, ze screening je len orientacne vysetrenie a nic nezarucuje. To je pravda, ale pokial vyjde dobre, tak je velka sanca, ze bude vsetko v poriadku. Nikto ti to vsak nezaruci.

wewewe16
autor
25. máj 2022

@taktotedanie vobec by som sa neobavala......ja som mala prvy sice negativny ale hranicny...a taktiez verim ze su to falosne pozitivne vysledky u mna...drz sa

wewewe16
autor
1. jún 2022

Ahojte baby...dnes mam po amnio....musim skonstatovat ze mna to velmi bolelo..ked prepichli maternicu bola taka silna menstruacna bolest...po zakroku som na oddeleni odpadla...tlak 80/40 ...mam ale za sebou viac tych gyn.zakrokov, takze mozno to malo suvis....mam ale otazku ci aj vas bolelo podbrusko po tomto zakroku...taka pichlavejsia bolest nie intenzivna...a da sa zniest...som dost mimo stale a mam momentalne tlak 90/50 cize je to lepsie...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre