Kombucha. Môžem piť v tehotenstve?

veronika13
8. okt 2006

Ahojte, chcem sa vás spýtať či má niektorá z vás skúsenosti s týmto nápojom. Ja som sa s ním tiež stretla ešte pred tehu a celkom mi chutil, len neviem či sa môže piť aj počas tehu. Ale keď som si o tom trošku zisťovala, tak má vitamíny B1,2,3,6,12, C, D... a čo ma tiež veľmi prekvapilo obsahuje aj kyselinu listovú 😀 a ešte železo, vápnik, magnézium, zinok... je tam toho viac popisaného, myslím, že tieto minerály sú prospešné v tehu, nie? Doktora som sa na to ešte nepýtala, ale pochybujem, že to bude poznať 😝 Tak ak niektorá viete o tom viac, budem rada keď poradíte.

rebeka
8. okt 2006

ahoj veronika: tiez som kombuchu pred nejakym casom ochutnala, ale asi som netrafila spravnu prichut 😅
V kazdom pripade, jedna moja znama ma obchod so zdravou vyzivou, tak sa jej na to v pondelok, alebo v utorok mozem ist spytat.
Alebo, ak pojdes, okolo nejakej zdravej vyzivy, tak sa spytaj sama a daj vediet 😉

veronika13
autor
8. okt 2006

Tu u nás také obchody nie sú, aspoň o nich neviem 😒 Príchuť? Myslím, že do kombuchy by sa príchute nemali pridávať, aspoň také umelé určite nie, potom to asi stráca tie grády.

rebeka
8. okt 2006

to ano, ale ja som mala kombuchu s chutov sipok, este mi ponukala ine prichute asi 2 alebo 3.

kote
8. okt 2006

holky,nevím,jestli je v těhotenství vhodná nebo ne,ale kombuchu si můžete udělat doma.Já jsem si ji kdysi dělala.Známá mi dala tu houbu(možná ji seženete i ve zdravé výživě) a já si ji dělala.Dělá se takhle: uděláte si čaj-já dělala 1 litr zeleného a 1 litr černého,dala jsem tam cukr-ten tam musí být ,tu houbu a určité množství toho nápoje z minula.Lahev ovázala plátýnkem a zhruba týden to nechala kvasit-čím delší doba,tím kyselejší nápoj.Pak byl ten nápoj hotový.A ta kombucha si vždycky vytvořila malou houbu-novější-a takhle se dá rozmnožovat.
Jednou jsem si koupila kombuchu (myslím kopřivovou) a zdaleka se ta chuť nedala srovnat s doma dělanou.Pokud máte možnost si sehnat trochu té houby,tak do toho běžte. 🙂

veronika13
autor
8. okt 2006

kote, presne tak sa to robí. Najlepší je ale sypaný čaj, čierny alebo zelený a myslím, že práve šípkový je najlepší 😀 My si kombuchu tiež robíme občas doma, hlavne môj manžel je do toho ako divý. A teraz som na nete objavila aj stránku, kde sa dá kombucha objednať, ak nepoznáte niekoho kto ju má doma. Ale neviem, či tu môžem dať link alebo odkaz na stránku, asi by to bola reklama, tak ak chcete cez IP. Majú celkom dobrú stránku dá sa o tom dosť dozvedieť.

tonicka
8. okt 2006

Ahojte. Ja som kombuchu pila asi 4 roky.Priznávam, že ja by som to počastehotenstva nepila, ale možno preto, že som to bola nútená piť. 😉 A predsa je to huba, tak neviem. 😒

veronika13
autor
8. okt 2006

To nie je huba ako taká, to sa len tak hovorí, 😀 podľa materiálov čo máme doma je to symbiotické spoločenstvo kvasiniek a baktérii 😀 To je krásne vysvetlenie, že? Osobne si myslím, že sa to môže piť aj počas tehu, veď to obsahuje veľa dobrých látok, ale radšej sa poradiť s lekárom, aj keď ťažko to bude poznať, tak to radšej neodporučí

emjee
8. okt 2006

viete mi niekto opisat tu chut?

emjee
8. okt 2006

inak da sa to objednat cez net - 165 sk to stoji 😉

veronika13
autor
8. okt 2006

ľahšiu otázku nemáš? 😀 Je to asi v tom, že koľko výrobcov toľko chutí, je to asi ako s vínom alebo s pivom, lebo tam prebieha podobný proces kvasenia, ale sú tam iné druhy tých kvasiniek, takže sa z toho neopiješ 🙂 Chutí to asi ako vinea, je to jemne perlivé, kyslasté, ale ty sama si budeš môcť chuť prispôsobiť sebe, ale to budeš musieť skúšať viackrát, aby si vedela aká kombucha Ti vyhovuje. ale myslím, že tá námaha stojí za to 😉

veronika13
autor
8. okt 2006

ja viem, poznám jednu stránku, ale link tu asi dať nemôžem, že? 😀

emjee
8. okt 2006

veronika 😀 link nie
ja len, ze aby som si to nekupila a bude to chutit dajmetomu ako kefir 😝 vineu mozem 😀

veronika13
autor
8. okt 2006

neviem, kefír nepoznám, ešte som ho nepila, ale mne osobne kombucha chutí, ale nie každá čo si urobíme.

dorotka
9. okt 2006

veronika no hlavne ani cierny ani zeleny caj sa pocas tehotenstva neodporuca a

veronika13
autor
9. okt 2006

ja pijem kombuchu zo šípkového čaju, myslim, že ten sa môže 🙂 je super na trávenie, už asi tri dni som mala nafúknuté brucho a prdkala som hlavne večer 😀 po kombuche to zmizlo, tak dneska pokračujem v kúre. Jasné, že toho nevypijem dva litre za deň, asi tak dva tri deci

rebeka
10. okt 2006

kombucha vhodna je 🙂 Dnes som to dostala potvrdene 🙂

veronika13
autor
12. okt 2006

ahoj, a potvrdil ti to doktor? To je supeeer... A môžu sa všetky druhy, teda šípková, z čierného aj zeleného čaju?

veronika13
autor
20. nov 2006

MUDr. Daniela Mlčochová, pediater:
Kombucha ( cajová huba ) je prastarý, ludový domáci liek, ktorý vyhladávajú najmä národy v oblasti východnej Ázie. Tento osviezujúci a ozivujúci nápoj je súcastou starého zivotného ucenia - Zenu. Úcinky kombuchy na ludský organizmus sú uz dnes aj vedecky podlozené : kombucha pomáha vstrebávat výzivné látky a tým zlepsuje funkciu criev, vdaka bohatému obsahu hodnotných laktobacilov ( baktérie kyseliny mliecnej ) prispieva kombucha k udrzaniu crevnej flóry a podporuje prirodzené obranné sily organizmu, obsahuje kvasinky, ktoré cistia a prospievajú pleti, pre svoje výrazné úcinky pri kozných poruchách sa kombucha pouzívaná ako masázny roztok pri celulitíde, kombucha je oblúbeným prostriedkom k znízeniu telesnej hmotnosti ( k tomuto úcelu je doporucené ju pit 3x denne, vzdy pred jedlom ). Mnohé látky v nej obsiahnuté majú antibiotické a antioxidacné úcinky a zohrávajú dôlezitú úlohu pri biochemických procesoch v ludskom tele. Tento odvar sa nedoporucuje pit detom do 3 rokov. Kedze dojcíte a látky z potravy ovplyvnujú aj dietatko, caj s obsahom teínu je potrebné obmedzit na 250 ml denne. Môzete vsak na jeho prípravu pouzit bylinkový caj ( mätový, sípkový, medovkový, harmancekový ), ale dávku pocas dojcenia nezvysujte ( 250 ml denne ).

mayka
20. nov 2006

Ahoj kocky a moze mi poslat sukromnu spravu na link tej www stranky kde sa to da objednat? Prosiiiiiiim... 🙂

veronika13
autor
20. nov 2006

už som poslala 😉

dadus
27. nov 2006

Ahoj baby, teraz som trochu zmetena, pretoze ja to pijem pravidelne, nakolko ma to nuti pit partner, lebo je to zdrave.Lenze je tych hub asi viac lebo my mame tu kefirovu...chuti to ako zakzsanka, takze opekane zemiaky a kefir su u nas na tyzdennom poriadku.Pijem to v podstate cele tehotenstvo, len to asi nie je ta kombucha ktora sa dava do caju, ale kefirova huba, ktora zije v mlieku. A hroyne sa nam mnozi, ak by ste niektora chceli dajte vediet, radi ju darujeme.

veronika13
autor
28. nov 2006

dadus, to máš niačo úplne iné, ak to máte v mlieku, tak to kombucha určite nie je 😉 A kombuchu si už skúšala? Lebo tá chutí skôr ako vinea nie zákysanka 😝

iva72
28. nov 2006

Vôbec nechápem o akej kombuche sa bavíte - šípkovej, kefírovej a neviem akej. Ja som pila kedysi kombuchu, ktorú som si pripravovala doma z huby, zrelo to cca týždeň. Potom to bolo treba scediť do fľaše.

veronika13
autor
28. nov 2006

kefírová kombucha neexistuje. Kombucha sa robí z čaju nie z mlieka. Ako píšeš iva, zreje cca týždeň /8-10 dní/ potom sa to zcedí do fľaše, kde sa to ešte nechá asi 3 dni, aby bola perlivá.

maly_strom
28. nov 2006

Přesně jak píše Veronika, kefírová kombucha neexistuje. Je to jiný druh houby, který má podobné účinky jako kombucha. Dělá se ale na rozdíl od kombuchy z mlíka. Přesný název této houby nevím, ale má ji kamarádka, a v podstatě je to založeno na stejným principu.

Veroniko, piješ stále kombuchu?

peha
28. nov 2006

pisete o dvoch rozdielnych druhoch "hub."
a myslim, ze osobne v tehu, by som to asi vynechala.
uz sa opakujem, ale v tehu sa neodporuca ani akupuntkura, ani masaze, ani prilis cajikovat...ani alternativne sposoby experimenty, na ktore ste neboli zvyknute. a pritom som velkym zastancom len takychto veci, lieky klasicke prakticky doma nemame.
skor tak vsetko jemne s mierou. a hlavne take veci, ak ste na to neboli zvyknute pred tehu.
a prava kombucha - original - chuti pekne hnusne. vinea je oproti tomu lahodny sampus napoj 😀 😎

veronika13
autor
28. nov 2006

peha, nemôžem s tebou súhlasiť v tej originál chuti, pretože každý nápoj kombuchy, ktorý si urobíš je svojím spôsobom originál 😉 Netuším aký si pila ty, ale asi sa nevydaril ☹ Original kombuchu získať na Slovensku je dosť ťažké, ale dá sa a nie je to nič nedostupné.
vyššie som vložila článok od doktorky, viem že je to len jeden názor, ale to čo píše je potvrdené aj výsledkami analýz na kombuchu a čudujte sa, viem o čom hovorím.
maly_strom, to je ako indianske meno 😉 kombuchu pijem, ale nie pravidelne a o veľkom množstve sa moc nedá hovoriť, ale chutí mi a keď ju doma máme urobenú tak si dám. Pila som ju aj pred tehu, tak o nejakom šoku pre telo sa hovoriť nedá. Pomáha mi, keď ma niekedy nadúva alebo mi niečo nezapasuje, čo sa mi teraz stáva častejšie

veronika13
autor
29. jún 2007

s manželom sme robili pokus, skúšali sme ju robiť v pomarančovej štave zriedenej s vodou a ono to narástlo a bolo to dobré. Účinky sú už asi nie také ako pri čaji, ale je to zaujímavé. Pije tu ešte niekto kombuchu?

elliana
29. jún 2007

a na co to pomaha?

veronika13
autor
29. jún 2007

na podporu imunity, má dobrý vplyv na črevnú mikroflóru, má antibiotické účinky proti baktériam a vírusom, povzbudzuje látkovú výmenu, posilňuje aktivitu mozgu, regeneruje nervový systém, znižuje telesnú únavu a zbavuje napätiaobsahuje vitamíny B1,2,3,6,12, kyselinu listovú, mliečnu, octovú, glukurónovú-detoxikačná látka, minerály...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre