Svadba počas tehotenstva. Dá sa to zvládnuť?

silvestrova
17. jan 2007

absolvovali ste to niektorá, dá sa to zvládnuť? a hlavne vybaviť za 2 mesiace

anad
22. jan 2007

Iwis, neverim tomu, ze keby ste si teraz spravili malicku svadbu, tak po nejakom case by ste sa k tomu o par rokov vratili... Podla mna treba snivat, a len sny prisposobit realite ;) Takze by to chcelo nieco malicke, ale urcite aj stary rodicia (ved oni sa tiez urcite velmi tesia) a nejaky kamarati. Aby ste sa aj vy zabavili 😉 Ved je to pre vas a nie pre rodicov alebo len tak pre formalitu. Drzim palceky.

bilushka
23. jan 2007

Ahojte, aj ja sa budem vydavat s bruskom-termin svadby mame 14. 4.
Najskor som z toho mala stresy (lebo ja zo vsetkeho chytam hysaky), ale ked som videla, ze nie je az taky problem zohnat svadobne saty aj pre tehotne, tak som sa ukludnila, dokonca uz mam tie svoje aj rezervovane, tiez budeme mat len 20-25 ludi-najblizsia rodina+kamarati.
Aj ked sa na ten den hrozne tesim, uz chcem mat na druhej po tom, aby som sa uz mohla len tesit na babatko a nie organizovat fotografa a kolace 😀

iwis
23. jan 2007

dúfam že sa mi ho podarí nejako presvedčiť,včera som bola taká nejaká rozcitlivená tak som radšej s tým nezačínala,lebo by nebolo so mnou reči 😅 ... aj ja som rozmýšlala nad tým že tých 20-25 ludí by bol taký zlatý kompromis,no nie?Len ešte musím porozmýšlať ako by sme dopravili buď tých mojích hostí alebo jeho cez celé slovensko🙂 máme od seba cca 350 km 😀 tak ešte musíme pre nich vybaviť aj nejaké to ubytko zrejme na dve noci... Mám pocit že toto bude drahšie ako celá svadba... a všimli ste si ako krásne sneží?

bilushka
23. jan 2007

Iwis, no vidim ze mate presne take problemy ako my, ked sme sa o tom zacali bavit, jeden chcel svadbu o dvoch svedkoch a druhy velku-rodina a kamarati, ja si myslim, ze 20-25 ludi je taka zlata stredna cesta, treba sa naucit robit kompromisy, ked chceme byt spolu cely zivot 😉
My budeme tiez aj ubytovavat ludi, ale nie je to az take hrozne, vychadza nam to na 3-4 izby, aj ked je pravda, ze naklady na svadbu su vyssie, ako sme predpokladali...

mitinka
23. jan 2007

silvestrova toto je konecne tema pre mna mna sa mozes opytat na cokolvek ja som bola tehu uz v 8mesiaci a vobec to na mne vidiet nebolo tak sme to povedali az vtedy aby sme nemali svadbu lebo my sme ju chceli z vlastneho vrecka a bay bola nasa aj tak nebola urobili nam ju rodicia na rychlo presne o mesiac ako sme im to povedali bola svadba 😀 ale nakoniec som velmi rada!!!!!!!!!!!!!!!

iwis
23. jan 2007

Bilushka a ako si už pokročila v prípravách na svadbu?a aj ste sa dohodli na tom aký obrad budete mať?civilný či cirkevný?Neviem čo by bolo takto narýchlo dobré...ja sa bojím že cirkevný nám kňaz neschváli keďže žeích príde takpovediac rovno na sobáš 😀 ... tam je tá povinná predmanželská príprava a neviem či ten kňaz nebude trvať na jej absolvovaní.Nemáte s tým náhodou niekto skúsenosti?

anad
23. jan 2007

Iwis, vacsinou knazi tie pripravy vyzaduju, ale velmi zalezi od konkretneho knaza, takze si to skus co najskor zistit. Treba sa popytat viacerych. A nestihol by ani jedno stretnutie? Vsak si to musite s knazom minimalne strucne prebrat priebeh a tak...

mamik
23. jan 2007

iwis, určite necúvni. věď to bude tvoj veľký deň, tak si ho uži presne taka ko si predstavuješ ty. Nevesta je predsa nevesta 🙂 Ak chceš mať na svadbe 10 ľudí, tak navrhni priateľovi, že budeš mať 20. a keď ťa bude presviedčať, že je to veľa, tak akože znížiš na 10, ale ani o jedného menej! a bude po tvojom 😀
Inak ja som bola na svadbe, kde mal ženích 6 ľudí a nevesta 180 😀 Bolo to síce už dááááávno, keď sa moja sesternica z dediny vydávala do Kanady.. Bolo tam pol dediny z nevestinej strany a zo ženíchovej traja kanaďania, dvaja američania a jeden nemec 🙂 Svadba bola super a nikto nemal problém.. Možno aj to je pre vás riešenie...

bihan
29. jan 2007

Aj ja sa teda pridávam do diskusie, aj keď mi sme trošku iný prípad, lebo sme svadbu plánovali už s tým, že snáď bude mimi v brušku, takže sme mali dosť času všetko pripraviť, ale rozhodne by som sa kôli brušku nevzdala svadby snov. Videla som kopec nádherných neviest, ktoré boli na svoje bruško hrdé 🙂
Mimik - u nás to síce nebude 180 ľudí zo strany nevesty, len cca 25, ale zo ženíhovej strany len 4 🙄

tigrica182
14. apr 2011

@silvestrova ahoj - nie je problem to zvladnut - ja som to tiez zvladla - od rana od siestej som bola hore, potom kadernicka , cesta do salonu, kde ma licili, robili mi nechty, obliekali ma, fotili sme sa tam, potom spat domov, na odpytavanie, kostol, sala - svoju svadbu som si totalne uzila - tancovala som celu noc - svadba trvala od 16.OO do 4.oo rana ... je pravda, ze som sice tancovala bosa - skoro celu noc... ale uzili som si to poriadne - vyblaznila, vytancovala a bola som v 5.mesiaci 🙂 takze nesresuj a uzivaj

zuzanockamt
14. apr 2011

@silvestrova no ja som sa tehotna nevydavala, ale k tomu vybaveniu za taky kratky cas - urcite to za 2 mesiace stihnes ... ja som to stihla za mesiac - uplne vsetko, od vyberu siat, cez restiku, rezervovanie terminu na matrike atd 🙂

lencici
1. sep 2013

ja som sa vydávala v 31tt a pretancovala som celú noc 🙂 ale potom sme o 3t boli na svadbe a to som už nevládala nič 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre