Ako ste si vyplnili čas tesne pred pôrodom?

andrea1010
30. apr 2016

Ahoj babenky, včera bol môj posledný pracovný deň a dnes ráno som vstala a prepadla ma úzkosť, že čo robiť. Pracovala som vlastne od maturity bez prestávky a teraz neviem, čo so sebou, zrazu mi to chýba, na svoje bobčo sa veľmi teším, ale čo do pôrodu, prípravy vidím tak na týždeň a potom? Ako ste vyplnili to prázdno? Máte nejaké typy?

zita19
30. apr 2016

@andrea1010 nie ze nikdy, ale moze sa ti stat, ze niekolko rokov nie 😝 Pre mna stav totalne nevyspatsti trval 2 roky po kazdom porode. Ked sa konecne stalo, ze ditko prespalo prvu celu noc, normalne sa to oslavovalo.

andrea1010
autor
30. apr 2016

@sugarfree999 5 kníh o výchove??? o jeje, na to som ani nepomyslela 😀

sense
30. apr 2016

@andrea1010 no ja som do troch rokov mojej dcery prespala asi tolko noci ze jedna ruka by mi na poratanie stacila...a ani teraz ni eje pravidlom ze prespi celu noc

andrea1010
autor
30. apr 2016

@zita19 no to s mojím 9 hodinovým spaním bude asi koniec :D milujem spať, ale bobčo bude šéf 😀

skeblicka77
30. apr 2016

ked sa budes nudit, mozes mi prist pomoct poupratovat... 😀 u nas sa stale preraba, takze neviem, kde mi hlava stoji.. ale teraz vazne...uzivaj si tych par tyzdnov nicnerobenia a chystania sa na babo... 🙂

andrea1010
autor
30. apr 2016

@sense a ako to dávaš, to sa dá potom aj normálne fungovať? žienky, všetky sme obdivuhodné 😎

sense
30. apr 2016

@andrea1010 ked musis tak musis, mam pocit ze niekedy som isla na automat vsetko automaticky .... snazila som sa spat vtedy ked nahodou spala aj ona,prvych osem mesiacov bola uplna katastrofa a potom ako nahle zaspala sla som aj ja a vecer ked zaspala spala som aj aj... inak s tym 9hod. spankom si ma pobavila...v dobrom...

katka1981
30. apr 2016

@andrea1010, tak zavisi od dietata, u nas sa zlepsil spanok ked mala 6 rokov aj to ked ide v noci cikat vzdy nas zobudi. Minimalne do 3 rokov sme nespali viac ako 5 hodin s niekolkymi budickami. A byvalo aj daleko horsie.

andrea1010
autor
30. apr 2016

@sense no moja, ja zvládnem aj 12 hodinový spánok :D

andrea1010
autor
30. apr 2016

@katka1981 no budem sa musieť s Jurkom poriadne porozprávať, už v brušku mu vysvetlím, že v noci sa spí :D :D

trubi
30. apr 2016

ako píše @katka1981 závisí to od dieťaťa, známi má chlapčeka, nemá ešte ani rok, myslím, že 9 mesiacov a už prespí celú noc 😉

katka1981
30. apr 2016

@trubi, ano, kamaratova dcera prespala celu noc od porodnice

katka1981
30. apr 2016

@andrea1010, rozumne

andrea1010
autor
30. apr 2016

tak už viem čo budem robiť najbližších cca 8 týždňov, modliť sa,aby bol malý po maminke a spinkal rovnako rád, ako ja 😀 😀

trubi
30. apr 2016

@andrea1010 vyskúšam aj ja, potom môžeme napísať skúsenosti, či to pomohlo 😀

orsi_h
30. apr 2016

@andrea1010 mozem Ti povedat, mame anjelske dieta, ajtak som meganevyspata.. prerusovany spanok neni nic moc 🙂 babo papa aj v noci 😊

alby2014
30. apr 2016

@andrea1010 potesim ta, moje deita 1x prespal noc, ked mal 6 tyzdnov, dnes ma 8 mesiacov a spi od 18tej do 7.00 v kuse, alebo s jednou pauzou...cez den spi este 2x...cele tehotenstvo som muv ravela, ze mama s tatom radi spia a ked nebude tiez, tak babybox je blizko. 😀 😀 😀 😀 😀
Proste su aj take deti, narodil sa taky, dobry spac...

mibi41
30. apr 2016

@andrea1010
V dobrom myslene,mat tak Váš problém,že čo s voľným časom ...😆

alby2014
30. apr 2016

@andrea1010 inak reci okolia ako sa roky nevyspim, ako si uz nechty nenamalujem, ako sa uz v kluden nenajem etc....ma strasne stvali a ukazali sa ako nepravdive, takze no stres.

xevulax
30. apr 2016

Pri starsej som stihla vyglancovat cely byt co to sme v byte porobili tak som mala co upratovat,nieco sa vymalovalo atd. Preslo.mi to dost rychlo. Ked som cakala dvojky tak to uz som bola v plnom nasadeni popri starsej dcerke takze to mi i uslo ako voda. Ps. Ja som nespala iz pomaly 4 roky. (Ale tak niektore deti su dobre a spia v noci, u nas ked nie je hore jedna tak druha alebo tretia alebo vsetky tri naraz aj ked jebto uz lepsie masaker bil ked boli hlavne dvojky babatka- mali zo zaciatku otoceny den a noc). Tesim sa ked sa konecne vyspim v klude celu noc.

kukakaj
30. apr 2016

V prvom tehotenstve som si kupila sijaci stroj a zacala sit a tiez aj hackovat vselijake vecicky pre dcerku. Vela som sa pomotala v zahradke. Malovala som, upratovala, prala, zehlila 🙂 skus tie rucne prace, to sa da v byte, ak nemas zahradu, to vyplni vela casu...

modraslza
30. apr 2016

ja som upratovala dokola..umyla i okna i zavesy, kedze mi vsetci hovorili, ze cas na upratovanie potom nebude :D a mali pravdu :D aj som vysadila kietky v zahradke v rukaviciach... spat som uz nevedela..ked vies spat spi kolko sa ti da....potom o tom uz iba snivat budes taky rok urcite :D

lili007
30. apr 2016

Co najviac som relaxovala kedze som vedela, ze po porode to take jednoduche nebude🙂))
Cas sa da vyplnit aj nakupom vybavicky, jej popranim, vyzehlenim, pripravou tasky do porodnice, studovanim materialov o babatkach, navstevou nenavstivenych miest ci kamaratiek atd atd🙂

modraslza
30. apr 2016

@lili007 haha ja som sa zbalila do porodnice s batozinou ako na dovolenku...to bol trapas ...kazdy mal malu sportovu tasticku a ja batozinu ako na dva tyzdne haha

mily7
30. apr 2016

@andrea1010 😄poznám ten pocit wirkoholika 😄sedela som na balkone so zakuskom, v novom byte a provokovala kolegyne v práci😄 no vychutnaj si kľud ak ta nič netrapi, neboli! Uprac byt,policky, čítaj,oddychuj! Sú to posledné chvíle samoty a ničnerobenia! A zbehne to taaak rýchlo!

lili007
30. apr 2016

@modraslza ...áno ja som bola tiež zodpovedne pripravená a polovicu vecí som ani nepotrebovala prípadne mi stačilo ich doniesť neskôr.

tajka1986
30. apr 2016

@andrea1010 presne aj ja som bola v takej situscii ako ty. Nikdy som nebola doma "len tak"doobeda,od matury som pracovala a zrazu bum..prazdno..nuda..sama doma..mala som pocit ze ma v praci uz nechu nepotrebuju. Ale zhruba po tyzdni som si zvykla,vzala psika na prechadzku,dokupila vybavicku a len tak oddyvhovala,citala knizky..bolo to dlhe cakanie ale krasne...

rheuska
1. máj 2016

A to si taka pohybliva? Ja som 34 tyzden. A poviem Ti, ze vdakabohu, ze vecicky mam uz doma. Jednu pracku zehlim na dva krat, lebo nevladzem. Upratujem tiez tak, ze pozametat- oddych- umyt podlahu- oddych, navarit nieco. Ale tiez sa nudim. Cakam na muza kedy sa vrati z prace ako sialena. Ja som este v zahranici. Kamosky zo par, ale vsetky robia vacsinou. Ale nejako to ubieha pomaly. Tyzden za tyzdnom. Len ja mam malu velmi nizko, tak toho velmi ani nenachodim. CUram kazdych 15/20 minut. No tazko aj v aute sediet ked niekam ideme. Sa tiez itim sama sebe na obtiaz, ale malinka je prvorada. Tak to nejako doklepeme do 40 teho. Spat sa tiez neda do zasoby. Vsak nieco si najdes.

nikadomi
1. máj 2016

To sú tie prvé dni.. Ešte daj tomu čas, telo i hlavička sa s tým čoskoro vysporiada.. Netreba nič robiť nasilu. Iste nájdeš nejakú knižku, ku ktorej si sa chcela vrátiť a nemala si kedy. Zo dňa na deň si nájdeš rytmus a bude dobre 😉 ✊✊✊

erickatt
1. máj 2016

Zajdi si na pedikuru. Ku kadernicke. Citaj. Ja som poskedny mesiac len spala, od vecera 21.00 . Som bola schopna spat. Do 11tej. Najedla, prechadzka a zas slofik...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre