Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Ako ste zvládali obdobie po potrate?

anonymka456
5. apr 2018
Ahojte.potrebujem sa porozpravat,poradit..
Tie ktore ma chcete urazat alebo odsudzovat tak prosim nekomentujte.dakujem
No stala sa taka vec,ze som neplanovane otehotnela.s muzom mame za sebou dost velku krizu z ktorej sa nas vztah este stale dostava.Moje pocity z tehotenstva nie su vobec prijemne.Jedno dieta mame,to bolo aj je vytuzene a milujeme ho velmi.
Toho sa tiez bojim,ze ho o nieco ukratim.v case narodenia druheho by malo nieco cez dva roky.pocit ze to nebudem pre neho na 100% sa mi vobec nepaci.dalsia vec su financie.muzovi hrozi ze coskoro pride o pracu.ja pri druhom matersku mat nebudem kedze som mala zmluvu na dobu urcitu.len rodicak..uz teraz mi byva strasne zle,cele dni len zvraciam (pri prvom tehu som vracala 8 mesiacov)Stale nad tym rozmyslam.nevidim jeden pozitivny dovod a to ma ubija.. .stale rozmyslam ci dokazem ist na potrat a co bude lepsie.ano viem ze vela ludi nemoze mat deti,ale adopciu urcite nechcem.
Zeny poradte.alebo tie co ste isli na potrat,ako ste to potom zvladli?
Dakkujem
dada224
5. apr 2018
Narodenim druheho (a kazdeho dalsieho) dietatka sa laska nedeli.... ale NASOBI 😍
Toho sa bat netreba... takych-s takymi obavami nas tu uz bolo 😉
Je to kusok z vas-presne ako to prve dieta... a riskujete svoj zivot-svoje zdravie...
Predtym - nech sa akokolvek rozhodnete-pozrite si spolu s manzelom dokument o tom ako sa bezbranne dieta vrazdi... a co preziva.. ako sa brani....
Ono samo sa tu nepytalo...
Tak mu dajte sancu sa narodit... mozno niekedy zachrani prave ono vas...
Mnohe z nas tu pisu - aby same pred sebou ospravedlnovali... hladaju akoby ospravedlnenie ci podporu pre svoj cin- lebo sa s nim same nevedia vysporiadat...
Rozhodnite sa spravne. Drzim palce 😊
silesias
5. apr 2018
Za ten ľudský život to isto nestojí. Poznám tie pocity, tretie dieťatko bolo naplánované. Nechcela som ho. Trápila som sa celé tehu ktoré bolo rizikové a často som bola v nemocnici pri tom ročne dieťatko doma tam hrozilo že ostane na infúziách lebo mala odmietala papať. Primala len mlieko v spánku. Psychiku som mala v riti, to malé som obviňovala za vsetko. 5 týždňov skôr sa mi narodil krásny chlapec ktorý bol v inkubátore, keď som ho po prvý krát videla revala som a ospravedlňovala za všetko. Teraz ide mať 2roky a hrozí mu autizmus a ja sa asi neprestanem odvynovat. Milujem ho asi najviac zo všetkých detí. Potrebuje ma a ja pri ňom stojím 24hodin denne aj budem. To dieťatko za to nemôže a zaslúži si šancu žiť, všetko sa dá keď sa chce. Bojuj aby si raz neľutovala ako ja.
dada224
5. apr 2018
@silesias drzim palce... a prajem vela sil... a tiez verim, ze vsetko bude ok 😊
kubkovamama
5. apr 2018
@anonymka456 ahoj.Samozrejme nie je dobré chlapa vynechať v rozhodnutí,ťažko to ale posúdiť.Pred 10r som bola v podobnej situácii s prvým dieťaťom.Chlap áno,deti chce aj ked nebolo idealne asi nic medzi nami.Nechal ma po 2 týždňoch.Nevedela som sa rozhodnut,mladá,bez bývania,bez peňazí.Teraz sa hanbím,že som nad tým vôbec uvažovala, ísť na potrat.Syn ma 10r a som strašne šťastná,že ho mám.Potom som sa vydala,atď,atď,to sem už nepatrí.Lezala som na rizikovom a potom sme bývali u rodicov rok.Popri materskej som brigádovala a išla do podnájmu.Takze dá sa zvládnuť.A pokiaľ vieš,že to nezvládne s,vezmi chlapa a choďte do poradne.Aj to ti pomôže v rozhodovaní.
kvetinka75
5. apr 2018
@anonymka456 a prečo adopciu nechceš? toto by ma zaujímalo, prečo radšej volíš potrat (ak zvolíš) ako adopciu?
lucia147852
5. apr 2018
@anonymka456 Znepokojená žena s dieťaťom v rukách šla za gynekológom a povedala: \"Doktor, mám vážny problém a naliehavo potrebujem vašu pomoc! Moje dieťa nemá ešte ani rok a znovu som tehotná. Nechcem mať deti tak rýchlo za sebou.\" A tak doktor povedal: \"Dobre, čo teda chcete aby som spravil?\" Žena odpovedala: \"Chcem, aby ste zastavili moje tehotenstvo, a počítam s vami že mi pomôžete.\" Doktor sa zamyslel a po chvíľke ticha jej odpovedal: \"Myslím, že mám pre vás lepšie riešenie. Je to menej nebezpečné aj pre vás.\" Žena sa usmiala, mysliac si, že doktor príjme jej žiadosť. Potom pokračoval: \"Aby ste sa teda nemuseli starať o dve deti v rovnakom čase, zabijeme to, čo máte v rukách. Takto si môžete aj odpočinúť predtým, než sa narodí druhé. Ak chceme zabiť jedno z noch, nezáleží teda ktoré. Nebude to ani risk pre vaše telo ak zabijeme to, čo máte v rukách.\" Mladá slečna sa vydesila a povedala: \"Nie doktor! To je strašné! Zabiť dieťa, to je zločin!\" \"Súhlasim\" odpovedal doktor. \"Avšak vyzerali ste byť rozhodnutá, tak som si myslel, že by to bolo najlepšie riešenie.\" Doktor sa po vyjadrení svojho názoru pousmial. Presvedčil mamičku, že nieje rozdiel v zabití už narodeného dieťaťa a zabitím toho, čo je ešte v lone. Zločin je to ten istý.
slnecnica7
5. apr 2018
"Kto chce hľadá spôsob, kto nechce hľadá dôvod!"....všetko sa dá..........treba sa zato postaviť a bojovať.....nie vyplakávať......
silesias
5. apr 2018
@dada224 ďakujem, vyzerá to že ho z toho dostaneme. Tak snáď sa podarí.
nika898
5. apr 2018
@anonymka456 ahoj necitala som ziadny prispevok. Tvoje pocity su normalne a opodstatnene. Tiez mame dve deti kratko po sebe prvy syncek mal 20 mesiacov ked sa mi narodil druhy a tiez mam niekedy vycitky ze sa mu nemozem tolko venovat ale myslim ze to chape. Braceka lubi, dava to sice najavo svojskym sposobom ale viem ze ho lubi. Lasky mu das rovnako ako prvemu a mozno ich oboch budes milovat este viac. Jedine coho by som sa ja bala je ta manzelska kriza. Porozpravaj sa otvorene o tom s manzelom a uvidis. Co sa tyka potratu ja by som nikdy nesla no moja svokra sa mi zverila ze bola lebo by mala 3 deti po roku a vedela ze to by nedala lebo svokor bol na vojne a dodnes si to vycita. Podla mna si to zena nikdy celkom neodpusti. Drzim palce aby si sa rozhodla spravne 😉
madamcoco
5. apr 2018
@anonymka456 ahoj, ja ti nebudem moralizovat ani ta odcudzovat..
Ale iba chcem napisat, ze poznam babu, ktora zostala na deti sama a mala ich viac ako dve.
Decka su sikovne, mudre, baba sa vie o ne dobre postarat..
Aj bez chlapa to zvladla.
Su aj horsie situacie ako ta tvoja.
susanne6
5. apr 2018
Ja si myslim,ze kedze si si tu prisla po radu,tak nie si rozhodnuta ist 100% na potrat. Lebo keby si bola,tak by si proste sla a hotovo. Tym padom sa s tym ani potom nebudes vediet vyrovnat a tvoje trapenie bude horsie. A co sa tyka tomu venovaniu sa dietatu na 100%....to je blud....nikto znas to nerobi na 100% ani ked mas len jedno dieta....vzdy je nieco, lebo zivot je uz raz taky. A financie? Stale nejako bude 🙂
zenaajmama
5. apr 2018
@lucia147852 taký lekár patrí na psychiatriu !!!!!
@anonymka456
Je to len tvoje rozhodnutie..potrat zvládnuť je veľmi veľmi ťažké...ale zvládnuť 2 malé deti, keď je tam veľká pravdepodobnosť že na nich budeš sama, je tiež velmi ťažké.Osobne si myslim že priniesť na svet dieťa do nestabilnej rodiny s finančnými problémamy je nezodpovedné.
Tieto veci treba zvážiť: máš kde isť s dvoma detmi ak sa doma vsetko zosype? Vies ich uživiť? Má ti kto pomôcť? Ako to citiš? Vieš ( chceš) prežiť život( alebo aspoň najbližších 4-5 rokov kym deti troch vyrastu ) so svojim manželom? Odpovedz si tieto otazky, a potom sa rozhodni..
O nedostatok lasky sa báť nemusíš...druhe dieta je rovnako laska na celý život ako to prvé.Prajem veľa síl ♡♡♡♡♡♡
pallacinka29
5. apr 2018
Ja mam velmi zive 20 mesacne dieta, po porode som po tazkej chorobe, na druhe dieta sa necitik fyzicky ani psychicky, ale NIKDY by som na potrat nesla. A tom som presvedcena, ze ako matka citis - surodenec nebude o nic ukrateny, pozri si tu v “setriacej” skupine, z kolko malo penazi vedia ludia vyzit. Ak je muz zdravy, pracu si najde, to sa neboj.
Zena je tak silna bytost, ze prezije aj s detmi bez chlapa, keby sa kriza, o ktorej pises, vratila.
Drzim Ti palce, zelam vsetko dobre, rastie v Tebe novy zivot, tak mu daj sancu si ho uzit.
pallacinka29
5. apr 2018
@zenaajmama myslim, ze o tom pribehu s lekarom som to niekdy citala a je to metafora... taky clovek sa snad na svete ani nepohybuje, co by take z ust vypustil
anonymka456
autor
5. apr 2018
Poslala som muzovi video o potrate..
Potom ci precital ze uz mu bije srdce (6tt)
A pptom mi napisal ze sa viac priklana k potratu.
Lebo ze aj tak sa nikto (z rodiny) nato dieta tesit nebude a zacina mu byt luto prveho dietata...
lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienqa
5. apr 2018
@anonymka456 ved ale to nie je vec, že dobre teraz to dajme preč..panebože 😖 chlapovi sa dobre rozhoduje, keď to nie je jeho telo, to mu nieje ani trošku ľúto? žiadna empatia? on pri tom nebol , keď ste spolu spali?! kebyže chlapovi poviem, že idem na potrat tak on je ten čo by sa zbalil a viac by som ho nevidela. Neskutočné..Už by som držala hubu, kebyže je riziko nejaké zo zdr. dôvodov, že to nezvládneš ani ty ani dieťa, už by som uvažovala pri väčšom počte detí, načo vôbec ste spolu? prečo spolu spíte a nechránite sa, keď to medzi vami nie je ideálne? 👏
anonymka456
autor
5. apr 2018
@lienqa Vyssie som pisala,ze sme sa chranili...
lienqa
5. apr 2018
@anonymka456 nemala som chuť čítať všetky príspevky z logických dôvodov, no každopádne držím palce, aby si sa rozhodla rozumne. Chápem, že je to nelichotivá situácia, ale mala by si sa vážne ešte raz porozprávať s mužom, možno práve naopak druhé mimčo situáciu aj medzi vami upokojí..
pininka
5. apr 2018
@anonymka456 myslim ze tvoj partner bol rozhodnuty uz davno pred tebou. Preto by som si skor teraz kladla otazku, ci sa takto jednoduchsie nechce zbavit aj teba. Urcite by som nikdy neuprednosnila dieta pred muzom. Ja som raz muzovi povedala,ze ak by ma poslal na potrat, viac by som s nim nebola ani minutu. Tiez som o prve babo prisla,bola nas plna izba po potratoch, ci uz chcenych alebo nechcenych a teda ani jedna nebola spokojna,prave naopak.
anonymka456
autor
5. apr 2018
Mam za sebou jeden potrat v 8tt (nie z vlastnej vole),potom sme sa dlhsie snazili o dietata ktore sa nam narodilo...
Musim sa aj s lekarom porozpeavat ake by tam boli rizika kedze uz som aj kyretaz mala
lucia147852
5. apr 2018
Áno, príbeh je metafora. Nie je skutočny avšak obe deti už ziju. Očividne sa bábätko počať malo, ak sa podarilo aj s ochranou. Prečo mu vziať zivot? Je veľa organizácii ktoré pomáhajú aj matkám ktoré ostanú samé. Ja mám z celej situácie pocit že muž dieťa nechce a podsuval jej myšlienky na potrat. Ona si nie je istá. Radi sa...
Milá autorka. Rozmyslí si ty čo a ako chces. Ale tvoj muž je blbec podľa reakcie ktorú si napísala. Nechce prijať zodpovednosť za život ktory prišiel. Bohužiaľ sex nesie so sebou aj riziko tehotenstva napriek ochrane. Sex je aj zodpovednosť za novy život. Neodsudzujem ani jednu ženu čo sa rozhodne pre potrat. Každá si prejde trápením či už pred alebo po. V tvojom prípade mám silný pocit že trápenie by bolo väčšie až po 😐 Držim palce. Nech sa rozhodneš akokoľvek.
vanesanova
5. apr 2018
@anonymka456 nechapem ako mozes byt s muzom ktory nelubi svoje deti teda vase..muzove poslanie je chranit svoju rodinu to dietatko za to nemoze a vobec kasli na chlapa dolezite je ci ty lubis svoje nenarodene dieta a okrem toho je hlupost spat s niekym s kym mam krizu a manzelstvo v troskch.
nika898
5. apr 2018
@anonymka456 prepac mi tuto spravu ale tvoj muz je totalny blbec. Kopla by som ho guli zbalila dieta a cav parky. Ak chces ist ty na potrat je to tvoje rozhodnutie, ty s tym budes zit cely zivot ale aby ti vlastny manzel napisal ze sa priklana skorej k tomu aby si zabila vase dieta. Koniec. Toto by som chlapovi nikdy neodpustila. Pisala si ze si o babatko prislo nie vlastnou vinou spomen si ake to bolo ked pojdes vedome na potrat tie pocity budu milion krat horsie. Skus dat tomu malemu stvoreniu sancu a ver ze ho vsetci budu milovat. Ved mat dieta je to najkrajsie na svete.
anikka
5. apr 2018
@anonymka456 prepac, ale s takym chlapom by som ani nechcela byt, on sa ma o vas postarat a chranit vas, a nie ta posielat na potrat. Sebecky blbec. Praca sa vzdy nejaka da najst. to dieta nema rad on, a vyhovara sa na rodinu. Ale je to samozrejme tvoj zivot, dufam ze sa rozhodnes spravne. A ze mu je luto prveho dietata?? To z akeho dôvodu? Je mu luto len seba sameho.....
alexandraalexandrova
5. apr 2018
@anonymka456 precitala som celu diskusiu a mozem ti povedat jedno. Dieta by som si nechala, lebo je to zivy tvor, ktory ta bude lubit navzdy a bude pri tebe cely zivot. To, coho by som sa zbavila, je tvoj muz. Lebo on tu uz zajtra byt nemusi. To ako sa prejavuje, ako sa vyjadruje ukazuje jasne na to, ze on uz hlada zadne vratka. Pre seba. S tebou uz nerata na sto percent a pochybujem ze ta skutocne miluje, lebo milujuci muz nikdy nepovie svojej zene aby isla zabit ich spolocne dieta, hlavne ak si mu poslala video a on vie, ze to dieta uz zije, vnima a napriek tomu sa priklana k potratu. To su len take bachorky, ze mu je luto vasho prvorodeneho a ze by ste to druhe uz neuzivili. Su to vyhovorky, on sa tymto len chce zbavit zodpovednosti a pripravit podu aby po case mohol zdvihnut od vas kotvy a ist si po svojom. Ja z jeho strany nevidim ani lasku ani respekt, iba alibizmus. Ak sa rozhodnes mat aj druhe dieta, cesta sa najde. Nie je pravda ze nemas kam ist. Vzdy je kam ist, aj ked to bude minigarzonka, jedna izba v byte u rodicov, alebo trebars docasne aj krizove centrum...
Ak na potrat pojdes a s muzom sa nakoniec rozidete ( podla mna je na to dobra sanca podla jeho spravania ), tak budes schopna zit s tym ze si zabila svoje dieta kvoli debilovi co ta ani nemal dost rad na to aby s tebou chcel mat dalsie babo? Zamysli sa nad tym a dobre si premysli co urobis, lebo nasledky budes znasat cely zivot...
sasesoe
5. apr 2018
@anonymka456 mam 2r rozdiel medzi detmi a aj ked to je niekedy narocne, tesia sa jeden druhemu. Niet vacsieho daru aky mozes dat svojmu dietatu ako to, ze mu das surodenca. Zvazte aj moznost aby manzel poberal matersku davku zo SP - na starsiu moze max 28tyzdnov do 3r jej veku. Na mladsue tiez, ale neviem presne od ktoreho tyzdna. Popritom ak by si nasiel robotu moze robit, nie su tam ziadne obmedzenia. Pozri temy manzel na MD, je ich niekolko.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli