Ako ste zvládali obdobie po potrate?

anonymka456
5. apr 2018

Ahojte.potrebujem sa porozpravat,poradit..
Tie ktore ma chcete urazat alebo odsudzovat tak prosim nekomentujte.dakujem
No stala sa taka vec,ze som neplanovane otehotnela.s muzom mame za sebou dost velku krizu z ktorej sa nas vztah este stale dostava.Moje pocity z tehotenstva nie su vobec prijemne.Jedno dieta mame,to bolo aj je vytuzene a milujeme ho velmi.
Toho sa tiez bojim,ze ho o nieco ukratim.v case narodenia druheho by malo nieco cez dva roky.pocit ze to nebudem pre neho na 100% sa mi vobec nepaci.dalsia vec su financie.muzovi hrozi ze coskoro pride o pracu.ja pri druhom matersku mat nebudem kedze som mala zmluvu na dobu urcitu.len rodicak..uz teraz mi byva strasne zle,cele dni len zvraciam (pri prvom tehu som vracala 8 mesiacov)Stale nad tym rozmyslam.nevidim jeden pozitivny dovod a to ma ubija.. .stale rozmyslam ci dokazem ist na potrat a co bude lepsie.ano viem ze vela ludi nemoze mat deti,ale adopciu urcite nechcem.
Zeny poradte.alebo tie co ste isli na potrat,ako ste to potom zvladli?
Dakkujem

tinaa64
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beky1813
5. apr 2018

Zeny tu ta ukamenuju a za chvilu sa to tu zvrhne. Ak to ovsem nie je tvoj zamer, rozputat vasne. Registruju sa tu rozne osoby.

Ak je to pravda, tak rozhodnut sa musis ty, vsetko si dobre zvaz. Tiez sme pred rokom zvazovali, ci si babo nechat a dnes ma uz 2 mesiace, je ti tazke, ale staci jeden jej usmev a hned je den krajsi. Ale tak my mame s muzom dobry vztah

ckatka
5. apr 2018

@anonymka456 ahoj. Mas tazku situaciu, nezavidim ti vobec.
Moznosti mas viacero.
1. ist na potrat. Sama vies co to znamena, nebudem to rozoberat, mas toho isto dost.
2. neist na potrat - v tom pripade sa ti ponukaju moznosti:
2a - nechat si dieta, vychovavat ho, dopriat svojmu dietatu surodenca a zit ako normalna Rodina (a mozno casom krizu vyriesite), v pripade, ze vase manzelstvo je nahovno, a ani manzel ta nepodporuje v ponechani si dietata, tak to dieta vas istotne nezachrani a mas tu dalsie alternativy
2b - dat ho po narodeni do hniezda zachrany (to sa zle rodine vysvetluje, hlavne ked rodis doma, vidia ta s bruchom a zrazu nie)
2c - normalne ist do porodnice na anonymny porod (toto je pre buducich nahradnych rodicov absolutne najlepsie riesenie, lebo babatko ide Rovno k novym rodicom a nie je stresovane detskym domovom, profirodinou, presunmi z naruce do naruce a pod), nikomu neplatis vyzivne ani nic, si "cista"
2d - po porode ak predsa usudis, ze ho nechces, podpisat suhlas s adopciou a nechat ho tam (z hladiska adopcie hrozne zle, lebo na sudy sa caka dlhe mesiace a dieta hnije v profirodine, kym nie je sudom uvolnene na adopciu) - toto bol nas pripad - mam dieta z takehoto porodu, lubime ho ako kone, ale ta byrokracia je hrozna, pol roka bol v profirodine az potom prisiel k nam, mozu od teba vymahat vyzivne a budu ta otravovat sudmi a pojednavaniami (na ktore mozes neprist, resp neprebrat si postu, ale len to predlzujes). Od podpisu suhlasu mas 6 tyzdnov na to, aby si svoje rozhodnutie vzala spat. Dieta je zatial v profirodine (co prenho nie je bohvie co, kedze sa nekoji, zatial co potencialna adoptivna matka vie spustit kojenie, ak chce (skoro vzdy chce).
2e - dat ho niekomu z rodiny do starostlivosti (nahradna starostliost - babka, sestra sesternica....musite preukazat, ze ste v nejakom blizkom vztahu, a musis im platit vyzivne)
2f - dat ho do pestunskej starostlivosti - presny postup ti povie socialka - ale v tomto pripade ti rodicovske prava ostavaju, akurat je dieta v inej rodine a vie o tebe a ked vyrastie, mozte sa stretavat (my tak mame maleho v pestunstve zatial)
Som strasne vdacna, ze biomatka nasho dietata sa v pripade aky popisujes ty, rozhodla nejst na potrat, porodit to dieta a poskytnut mu sancu na lepsi zivot. Som si 100% ista, ze u nas z neho vychovame skveleho chlapa 🙂
Pravdu povedat - chceli by sme mu surodenca, a kedze sami deti mat nemozme, ludia ako ty su nasou jedinou sancou. A tak cakame a cakame a dufame, ze niekto ako ty sa rozhodne pre zivot...
Drzim ti palce, a v pripade, ze budes potrebovat pokec alebo pomoc alebo iny, nesudiaci pohlad, pokojne mi napis spravu.

kingstonka
5. apr 2018

Hovorite, ze by vam bolo luto prveho dietat ak mu date surodenca. Mne by bolo luto prveho dietata, ak by z nejakych dovodov nemal surodenca. Vzdy som mala myslienky, ze my rodiciatu nemusime byt stale a potom by ostal sam

lubomir_j
5. apr 2018

Ahoj, necitala som komenty ale napisem len na margo dietatka ktore bude mat dva roky, ked sa narodi druhe...nemyslim si, ze ho o nieco ukratis. Moj syn ma 4, dcera 2 a pekne sa spolu prehraju...myslim ze syn je rad ze sa ma s kym zahrat, a dokonca aj ten 2 rocny rozdiel mi pride taky akurat ( syn sa uz vedel sam napapat, ked sa dcera narodila, nebolo s nim tolko roboty😉) ...isteze zaciatky boli tazsie, jasne ze s novorodeniatkom sa zahrat nedalo, ale snazila som sa ho zamestat, aby si pripadal uzitocny.(odnasanie plienok, robil na miminko opicky a podobne...)cize tohto by som sa vobec nebala....dokonca v istych chvilach som mala pocit, ze ked starsi syn nesiel do skolky tak som mala s dcerou menej roboty, venoval sa jej😉

luliu
5. apr 2018

@tinaa64 bože takéto primitívne komentáre, to je sila. Nie som zástancom potratov, ale taka bezhranicna arogancia sa často nevidí

katka1981
5. apr 2018

Nesudte cloveka podla prveho momentu, nekomentujte jeho spravanie a nedavajte mu rady. Neviete co sa odohrava v jeho hlave, neviete cim si prave prechadza a preco tak prave kona. Mozno ma take trapenie, ake si ani neviete predstavit...

mrs_ed
5. apr 2018

@luliu Tiez ked som to citala, tak som chcela na dotycnu reagovat, ale nechala som to tak, lebo na primitivizmus sa neda slusne reagovat.

zenaajmama
5. apr 2018

@tinaa64 nedá my nenapisať ...vyhladaj pomoc lekara.Normalny clovek taketo nieco nenapiše.

zenaajmama
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katharines
5. apr 2018

@anonymka456 dietatko je obrovsky dar a kriza vaseho manzelstva od neho nezalezi a ani nikdy zalezat nebude. Je to vase dietatko, ktoremu srdiecko zacalo bit uz v 16 den a ktore s tebou momentalne preziva vsetko. Vidim, ze svoje dieta, co je uz na svete by si za nic nedala a milujes ho avsak to druhe je momentalne bezbranne a nesmierne tvoju pomoc a podporu potrebuje. Ak potrebujes pomoc aj odbornu, alebo financnu prosim obrat sa na poradnu http://www.alexisporadna.sk alebo https://www.zachranmezivoty.sk.
Ver tomu, ze skutok nad ktorym uvazujes by si do konca zivota lutovala a je mozne, ze by to znicilo i vztah s tvojim terajsim narodenym dietatom.

blairgossip
5. apr 2018

@anonymka456 ak by som bola v tvojej situacii iska by som na potrat... naco doviest dieta na svet o ktore bude blbo postarane? ano ochrana nie vzdy funguje, inak potraty sa proste stanu ja sok este nikdy nevola a dufam ze nikdy nebudem musiet ist, ale kamoska bola.. vraj rano prides a niekedy poobede uz mozrs ist domov.. je to jednodnova zalezitost , stane sa to a zivot ide dalej. Hm no neviem. je to na tebe ked si das plusy a minusy, co prevazuje.

rora
5. apr 2018

Myslis ze potratom sa vasa situacia vylepsi? prida ti to na psychickej pohode ci posilní to vztah? nie, jedine co tym ziskas je vycitky dokonca zivota ze si sa pripravila o moznost byt druhykrat matkou, prve dieta pripravis o surodenca a nevinneho tvora o zivot. Tot vsjo. Muz si druhu pracu najde. To, ze teraz mate tazku situaciu a mozno neskor bude este tazsia (ci po financnej ci psychickej stranke) je znamy fakt pre mnohych ludi... neviem si predstavit ze by to tolkí ludia riesili nedajboze potratom... Pozeras sa (pochopitelne) na tehotenstvo ako na bremeno a vsetko je zlé, vsetko je tazké, negativne.... otoč to a skus zacat od toho dobrého, aspon od niecoho malilickeho dobreho.... si zdravá, dieta mas zdravé, druhé na ceste - co bude velky dar pre prve dieta mat do zivota surodenca, ze tu po vas neostane same.... no nie je aj toto velky dovod na radost?

akynka
5. apr 2018

Som siedma zo siedmych deti..ak by moja mama rozmyslala ako ty tak som v prdeli.. 🤔

akynka
5. apr 2018

No ale mimochodom..ozaj nemas narok na matersku? Ved ked ides na matersku do troch rokov tak bude ako predosla nie? Alebo to neplati ak skoncila zmluva? Prepac za odveci otazku ale tak pre vysvetlenie niekto upresni. Dakujem

luliu
5. apr 2018

@akynka musíš byť stále zamestnaná aby si mala nárok na materskú, musí trvať zmluva

ebi88
5. apr 2018

@ckatka si zajednavas surodenca?

akynka
5. apr 2018

@luliu dakujem..tuto info som nevedela.

lubomir_j
5. apr 2018

@luliu a nie je tam nejaka ochranna lehota? Mam pocit ze ak napr. dnes skonci prac.pomer a zajtra zistim ze som tehu a splnam podm. 270 dni nem.poistenia dostanem matersku....ci?

luliu
5. apr 2018

@lubomir_j je tam ochranná lehota

tinaa64
5. apr 2018

@luliu primitivne je to nad cim uvazuje..a nehovor mi ze to tak nieje..lebo len pravdu som napisala....a mozete ma za to aj ukamenovat mne je to kedno...namiesto toho aby to vuriesila tak zeby to dieta mohlo zit ona ho radsej zabije...toto noeje primitvne?adopcia nie a potrat ano?

tinaa64
5. apr 2018

@zenaajmama ja nepotrebujem ziadnu odbornu pomoc...ved som iba napusala ak9 to chodi....tak co...

zenaajmama
5. apr 2018

@tinaa64 "No vedpodtrhuj rucky nozky aj hlavicku od tela tomu prvemu a to druhe nechaj zit".....takto to chodí len v chorej hlave!!!!!!!

tinaa64
5. apr 2018

@zenaajmama v chorej hlave
? Tak potom chori na hlavu su aj lekari kt.toto urobia a zeny kt.to podstupia....nevedela som ze potrat sa inak vykonava

tinaa64
5. apr 2018

@zenaajmama a ked nema problem zavit jedno zo svojich deti tak to je jedno ktore ci?ka boe som chora na hlavu ..toto si vyprosim..naschval som jej to tak napisala aby si uvedomila nad cim uvaxuje

zenaajmama
5. apr 2018

@tinaa64 mala by si sa nad sebou zamyslieť ...a naštudovať si niečo o tom čo je zabitie,...a čo sú práva každej ženy!!!!!!!

katharines
5. apr 2018

@zenaajmama mas pravo si odrezat nohu, alebo ruku? Zjavne nemas potuchy ako potrat prebieha.

tinaa64
5. apr 2018

@zenaajmama takze to nieje zabitie hej?ked pri tom zomrie dieta....a tak krutym sposobom...a co prava doetata?aj ono nema pravo zit ?....aj ked v inej a hlavne milujucej rodine..

zenaajmama
5. apr 2018

@tinaa64 https://www.zakonypreludi.sk/zz/1986-73 nech sa pači- tu je zákon, môžeš si prečítať kto načo má právo.
Žena tiež ma pravo na svoj život.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre