Ako vypočítať predpokladaný dátum pôrodu?

teressa4
29. sep 2014

Ja som mala poslednu menstruaciu 31.7. a 25.9. som bola u gynekologicky a povedala mi,ze som v nejakom 4-5 tyzdni,tak ma objednala na kontrolu o dva tyzdne.No tak ja uz tomu nerozumiem,lebo podla tych vypoctou to udajne vychadza,ze by som mala byt min. v 7-8 tyzdni.Ale doktorka povedala inac...srdiecko babatku este tiez nebilo.Tak neviem...

cuculiatko88
29. sep 2014

www.tehotenstvo.academy.sk tu si vypocitas termín pôrodu 😉

chrummka
29. sep 2014

dr ti to neratala presne od toho terminu menstruacie ale neskor, kedze je predpoklad otehotnenia pocas ovluacie co je cca 14 a viac dni od prveho dna menstruacie, a este nejaky ten cas trva v tele kym sa to tam uhniezdi, takze preto len ten 4-5 tyzden, a ak ti robila vaginalne sono tak podla mna to vie podla velkosti priblizne uz odhadnut vzhladom na prax, mne to dr takto vysvetlila.

lulu369
29. sep 2014

Ahoj, vo väčšine prípadov sa termín pôrodu počíta podľa poslednej menštruácie a na stránke, ktorú ti napísala @cuculiatko88 si ho vypočítaš aj sama...No stávajú sa prípady, kedy sa termín vypočíta podľa veľkosti plodu (podľa sona). Mne pri prvých 2 tehu bol termín vypočítaný podľa poslednej menštruácie, no teraz mi doktor termín počítal podľa veľkosti bábätka,lebo v čase keď som mala poslednú mrchu (a zároveň prvú po pôrode) som už bola tehotná 😉

bonaqa2013
29. sep 2014

Ak si mala menz. 31.7 tak termín porodu je 7.4 nasledujúceho roka t.j.2015
vypočítaš to takto jednoducho. k poslednému dňu prirátaj 7. U teba 31 plus 7 je 7. mesiac má len 31 dní.
Od posledného mesiaca menštruácie u teba 7 odrátaj 3. t.j. 4
dátum porodu je 7.4.2015.
Ak by Ti nebolo niečo jasné tak mi napíš - rada poradím. A s tým sa netráp že niečo nesedí, mne lekárka povedala že može byť medzi sonom a skutočnosťou aj rozdiel 2 týždne. popr. si sprav tehu test - čo ukáže.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre