Asi som tehotná, naši ma zabijú. Koľko stojí potrat?

hilduska96
22. aug 2012

ahojte, som fakt zúfala, pravdepodobne som tehotná, ale nemôžem to nikomu povedať, lebo mám fakt prísnych rodičov, ani nevedia že niesom panna. Neviem na koho sa obrátiť a neviem čo robiť, menzes nemám týždeň a test mi vyšiel pozitívny :( asi .........ja neviem , koľko stojí potrat, nevie niekto? ďakujem za odpovede som fakt zúfala

benne
22. aug 2012

@anavila veru, veru.. ešte mi tu chýba niečo v tom zmysle, že Modrý Koník za každý komentár k tejto diskusii venuje bábätku dievčatka 3 centy, tak hop-šup zdieľajte 😀 😀

-veľmi citlivá téma - potrat, škoda, že sa o nej takto žartuje a na druhej strane, škoda, že ste jej toľké uverili, trošku nadhľadu, predýchať, popremýšľať a tak písať.. lebo ste niektoré okamžite zaútočili na iné účastníčky debaty a úplne zbytočne.. teda nie celkom, lebo fanklub hildusky sa isto zabavil (a nepýtajte sa ma ako viem, že to je klamstvo, ja to jednoducho viem, lebo som už dospelá, asi teda som, len ja nemám to auto, tak ktovie 😀 )

petraxy6
22. aug 2012

@benne mňa by zaujímalo, aké autá to boli 😕 😕 😕 😕 😕 😕

digysa
22. aug 2012

@petraxy6 😎 😀 😀 😀 😀 🙂 😀 😀 😀 😅 😕 😎 😀

petraxy6
22. aug 2012

@digysa smiech? 😀 Ty to nechceš vedieť? 😅 😀 😎

p4
22. aug 2012

@benne neviem ako ty,ale ja sa celkom dobre bavim. viem ze o potrate by sa nemalo zartovat,ale lepsie ako keby to bola fakt pravda. 😀

lea_nr
22. aug 2012

@benne no nespoliehaj sa na tú dospelosť, keď nemáš auto vieš ako nespĺňaš základné poznávacie znamenie :-P

@p4 neboj je nás tu viac čo sa na tom zabávame...aj keď potrat nie je bohvieaká zábavná téma ale keď niektoré to vedia tak vtipne načať 😎

p4
22. aug 2012

@lea_nr len ma mrzi,ze mi usla depata o dokazoch,ze chlapci su naozaj dospeli, lebo maju auta. 😀

cukroska
22. aug 2012

@liave konečne aj múdru reč tu čítam,veď hodili debat všetky jak 16 .tky!!/česť výnimkám/ 😉 veď zvoziť pod čiernu zem to dokáže každý...najjednoduchšie...neodsudzujem,ani neschvaľujem,urobila chybu/a kto chyby nerobí/veď je ešte dieťa a či je to pravda ,či nie načo sú také"rady"!!omg ...je to smutné,ale čo počúvam na všetky strany teraz sexujú už vraj aj 13-14 ročné,len ich zrejme zabudnú doma poučiť a vybaviť antikou....

vejula
23. aug 2012

@nanulik tak to ti budem trochu oponovať, naši su nabožní a v 16 ma na chatu pustili.... A potom v 17 na stanovčaku so samými chalanmi. Ale ide o to, že nemali dôvod mi neveriť, aj ked su nabožní, vedia ako ma vychovali, a mna by nenapadlo ich sklamať, teda resp. nenapdlo by mi sklamať takto samu seba, pretože mam svoju hodnotu.
KEd som mala prveho chalana - v 18 tich trvalo vyše pol roka kym som sa s nim prvy krat vyspala, pretože to malo pre mna už vtedy hodnotu 😉
Nikdy by ma ani nenapdlo, len tak hodiť jednorazovku po diske a podobne, toto išlo vždy mimo mna, teda hlavne mimo môjho svedomia

hirjak
23. aug 2012

@ani3012 o akej osobe je reč?

nikola81
23. aug 2012

Mna len mrzi, ze niekto roky bojuje o potomka a bezuspesne a niekto si vrzne a je v tom.... 😒

sisaha
23. aug 2012

@petraxy6 a ktovie, ci by vedela vytriedit podla toho, ci mal maleho, velkeho, tenkeho, hrubeho 😀

nicebaculka
23. aug 2012

@patulu ahoj,,, no beriem EUTHYROX 165,5mg.... ale ja som ich vtedy preestala brat lebo nik nepovedal ze to musim takze kvoli tomu ze som ich nebrala babo zomrelo :( ale teraz poctivo beriem stale a mam asi znizenu funkciu

petraxy6
23. aug 2012

@sisaha možno mala z každého rožku trošku 😀 😀 😀 😀 😀

ani3012
23. aug 2012

@hirjak ďakujem za reakciu
zakladateľka témy....mala vloženú fotku ku ktorej sa priznala,že nie je jej a ešte k tomu s takým problémom až neuveriteľným...to že dievča otehotnie tak skoro-chápem ale potom ešte napísať,že tam boli 4.chlapi a ona nevie,kto je otec je fakt naozaj prehnané...myslím,že téma bola založená úmyselne...ale o to tak nejde ako o tú ukradnutú fotografiu....
autorka témy si ju už zmazala...

patulu
23. aug 2012

@nicebaculka aha,takže ty si ich nebrala...??ja beriem euthyrox 100 ale tiež len tak hociako a tiež mam zniženu...len za to sa pytam lebo sa trocha snažime o druhe babo a endokrinologička mi povedala že ak ostanem tehotna tak z tychto liekov môže byt dieťa chore....

luciferkax
23. aug 2012

@nela82 veru, niekedy som aj ja rada, že dcéru nemám, lebo čo ak by náhodou bola ako ja 😉 😉 😉 😉 ale zas, ja sa na svjo život nesťažujem 🙂 🙂 🙂
aj rozum raz príde, len niekedy je už neskoro 😀 😀

luciferkax
23. aug 2012

@patulu skáčem vám do debaty, mne zas povedala endokrinologička, že tie lieky sú potrebné hlavne v tehotenstve, len ak sa v tele "zblbnú hormony", tak ti môže trebať upraviť dávku, napr. zvýšiť alebo znížiť, pretože nesprvávne dávkovanie môže poškodiť bábatko,resp. vyvolať predčasný pôrod... čiže, keby som otehotnela, tak rýýýýýýýýýýýýchlo k nej,a le pokračovať v braní liekov

patulu
23. aug 2012

@luciferkax aha,dakujem za radu,už som sa bala.... 🙂

nicebaculka
23. aug 2012

@patulu nie nie nebrala som ich,,,ja som si myslela ze to babu skodi ako aj ine lieky a to prave som robila chybu ze som ich nebrala,, moja gyna ma nato neupozornila :(....to je hovadina,,,,,ak mas tu chorobu co mam ja mala by si lieky brat ... rano nalacno.. nechapem preco ti hento tvoja lekarka povedala,,, pri tejto chorobe sa vo volea pripadoch este davka o polovicu navysuje a kontroluje sa stale THS

janicka11
23. aug 2012

že 16ročná tehotná????

patulu
23. aug 2012

@nicebaculka dakujem

nalla
23. aug 2012

podľa mňa by sme mali napísať na Ministerstvo školstva, aby sa zamysleli nad tým, že skrátia tieto príšerné dlhé prázdniny 😀

ale inak, musím uzať, že dnešná doba je svinstvo...

ja som už aj na seba počula reči, že preto som so svojim chlapom tak dlho (6 rokov - prvý a zatiaľ jediný a nechystám sa meniť 😝 ), lebo sa bojím roztiahnúť nohy iným (to som napísala doslova ako to bolo povedané), a vraj veď kto by ma chcel, keď som taká "svätica", že sa bojím dať aj iným (tiež takmer doslova). a o už mám čosi po 20tke, a aj dámy, ktoré to púšťajú do éteru majú čosi po 20tke.

veľa ľudí si myslí, že len sexom je človek živý, a že len sexom sa všetko vyrieši, a vzťahy sú len o sexe a keď nedáš tak si looser a pod.

nič s tým asi nenarobíme

aduskatt
23. aug 2012

jejda, zabava graduje, graduje, graduje🙂)

andryskam
23. aug 2012

@nalla Plně s tebou souhlasím 😉 Já jsem se svým, nyní už manželem od mých 14 let (za měsíc mi bude 30 let). Taky to je a byl můj jediný chlap v sexu. Je mi to jedno, ať si říká každý co chce, já toho nelituju. Taky jsem už slyšela řeči typu, že jsem si moc neužila. Ale to já přece nepotřebuju, jsem spokojená a nyní máme spolu 6ti měsíčního chlapečka. Na to, že jsme spolu dlouho, tak až nyní. Do té doby jsme si užívali jeden druhého 🙂

A co se týče zakladatelky diskuze - Nevím, nevím, že by dcera silně věřících rodičů si vyhodila až tak z kopýtka???

andrejka1974
23. aug 2012

ja som z mojim manzelom tiez od svojich 16 rokov a nikdy by som ho nevymenila bol moj prvy a zostal , uz sme spolu skoro 20 rokov manzelia a tiez ma na zaciatku kazdy odhovaral od nasho vztahu vsetci boli proti aj moji rodicia bali sa ze nedostudujem a ja som stastne dostudovala a teraz su stastni mam krasnu velku rodinu

andrejka1974
23. aug 2012

@hilduska96 urcite sa pozhovaraj s rodicmi a ver mi ze ti pomozu

hilduska96
autor
24. aug 2012

Takže ahojte, vidím, že tu nastala teda riadna diskusia. Väčšina z Vás ma odsudzuje a pritom ma nepoznáte, neviete v akom prostredí som vyrastala a vyrastám. Od malička som sa musela učiť a akonáhle som dostala dvojku, hneď bola bitka od otca 😒 (on je vojak z povolania a aj mama si už dosť vytrpela), teraz idem do druhého ročníka na OA a zatiaľ každý rok som skončila s vyznamenaním(myslím od ZŠ), takže na tom nie je nič divné, že ovládam gramatiku, ako tu jedna pani písala, veď nás naučili písať desaťprstovou hmatovou metódou a z diktátov som mala vždy jednotky, ale poďme k veci. Toto je len odkaz pre tie ženy, ktoré sa mi snažili fakt pomôcť a písali mi hlavne cez IP, keďže ich bolo dosť, tak sa hlásim cez túto diskusiu. Tehotná nie som, dostala som včera menštruáciu, takže sa mi uľavilo. A mimochodom nie som jediná, kto robí takého hlúposti, by ste sa čudovali, v akom svete žijete. Je to tak, ale všade je len sex, alkohol a drogy. Chvála Bohu na alkohol a drogy ma nikto nenahovorí. A čo sa sexu týka, tak už budem opatrná, toto ma dosť vystrašilo. To bolo také dobrodružstvo a aspoň raz som chcela nejako utiecť z reality a z toho čo ma doma čaká 😖 , poviete si, ale prečo sexovať s toľkými chlapmi, no zdalo sa nám to ako dobrý nápad, aj keď o počestnosť som prišla s mojou prvou veľkou láskou, ale on ma opustil, tak to mi teda na sebavedomí nepridalo. S mamou sa nemôžem o takýchto veciach rozprávať, ona robí poslušne slúžku otcovi už 20 rokov a pochybujem, že sa to zmení. Takže preto som hľadala, nejakú útechu na tomto fóre, ale vidím, že som sa mýlila. V budúcnosti, ak budem mať nejaký problém, tak tu pomoc určite už hľadať nebudem. Niektoré vaše slová dosť boleli 😒 , ja som chcela radu a nie, aby ste mi vynadali a odsudzovali ma. Zbohom 🙄 PS: ešte raz ďakujem za pomoc babám, ktoré mi písali do IP

lulu89
24. aug 2012

Pozri,co som si tu citala vsetky tie nazory,tak uprimne suhlasim s niektorymi z nich.......kedze uz nie si tehotna,tak to ber ako ponaucenie,neviem co ta nabadalo k tomu aby si sexovala ako kralik s kym kolvek koho ani nepoznas..............ja mam 23,mam mladsie sestry 21 a 19,ale ani jedna nasa kamoska ci niektora z nas nerobila co ty.......co cakas? ze ta okolie kamosov zacne brat inak? si pre nich len madrac,na ktorom si uziju a potom si budu medzi sebou robit ciarky.......co je to vlastne za zabavu,ozrat sa do nemoty,vyspat sa ani nevies s kym a potom tu pisat take bludy......sama si za to mozes......chlastas a sexujes ako dospela,tak sa potom k vzniknutym problemom postav ako dospela........alebo maj celkovo spravanie ako dospela......a pohlavne choroby ti nieco hovoria.......porozmyslaj nad sebou,ci chces prezit svoje detstvo takto,alebo spoznat skutocne hodnoty zivota a mat okolo seba ludi,ktorym mozes cokolvek povedat a nie anonymne pisat na net...........to je len moj nazor a moj postreh..........

hilduska96
autor
24. aug 2012

@lulu89 vidím, že ste si môj posledný príspevok neprečítali pozorne, ja nepijem alkohol a ani nikdy nebudem, jasne som písala, že to s tými chalanmi sa stalo len raz a nebudem sa už obhajovať, pokiaľ ste nechodili v mojich topánkach, tak to nepochopíte nikdy a nič nečakám 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre