Babo je v 30. týždni otočené hlavou dole

lylyjana
3. júl 2020

Zdravim 🙂 Len ma zaujima, ze ak je uz raz babo otocene hlavou dole, no stale ostavaju cca 2mesiace do porodu, moze sa otocit este spat do "nespravnej" polohy? Ake mate skusenosti? Vdaka 🙂

tara42
3. júl 2020

Mne sa to stalo teraz, moja mala bola od 28tt otocena dole hlavickou a potom sa otocila naspat hlavickou hore a tak zostala do porodu. Isla som sekciou ale to by som isla tak ci tak kvoli mojmu zdravotnemu stavu.

evkamotka
3. júl 2020

Haha, moj sa od 35tt pretocil 7x neprehanam, nevymyslam. Vratane 2xaj priecnej polohy

pininka1
3. júl 2020

Mne sa otočil xkrat do pôrodu, dokonca raz behom toho ako som išla z utz na pásy. Ale neriešili sme to keďže sme vedeli že pôjdem na cisarsky

evamea
3. júl 2020

Môj sa točil ako paragraf, raz bol hore hlavou, potom dlho priečne a okolo 30tt už bol dole hlavou a tak sa mu asi páčilo, tak tak ostal už do pôrodu. Ale v tomto týždni tam majú ešte miesto na akrobacie, tak by som sa na to nespoliehala. 🙂

lylyjana
autor
3. júl 2020

super baby, vdaka za odpovede :D dobre vediet, ze sa to este moze pomenit 🙂

nikolieta9
3. júl 2020

Jasne, moze sa to este zmenit ale aj tak uz bud opatrna!

mima1
3. júl 2020

Moze aj nemusi. Ja som dlho mala dobre maleho a nakoniec to otocil hlavou hore. Bola som pred porodom na otocenie a ked ho otocili uz tak zostal do porodu

lylyjana
autor
3. júl 2020

@nikolieta9 hmm a ako speci mam byt opatrna? nieco co by som isto nemala robit?

vilma7
3. júl 2020

Moje dve deti boli celé tehotenstva dolu hlavkou.

nikolieta9
3. júl 2020

@lylyjana nenamahat sa hlavne! Ale to si myslim, ze netreba zdoraznovat, lebo to kazde tehotna baba vie.

selest
3. júl 2020

Moj bol dole hlavou od 20tt a uz sa neotocil. Doktorka sa pri kazdom sone smiala ze je pripraveny na porod.

evamea
3. júl 2020

@lylyjana Ak sa cítiš dobre a nemáš nejaký nález, neotváraš sa, etc., tak kľudne rob čo uznáš za vhodné a čo ti je príjemné. Nemyslím si, že kvôli tomu, že si tehotná, by si mala hocičo prestať robiť, pokiaľ ti to nespôsobuje problémy a byť nejak prehnane opatrná a doslova sledovať každý pohyb. Užívaj si každý deň, pospi, polež, kľudne aj potancuj ak máš chuť. 😄 Ja som upratovala, piekla, varila, chodila na výlety - pokiaľ mi to situácia dovolovala a ja som mala energiu, napriek tomu, že som bola niekoľkokrát v nemocnici. Ale nález sa nevylučoval s fyzickou aktivitou. 🙂 držím palce, hlavne nech je všetko v poriadku a ste zdraví a šťastní už spolu. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre