Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Išli by ste na dovolenku do Chorvátska v 33. týždni?

snehovica
17. jún 2015

Ahojte išli by ste na dovolenku do Chorvátska v 33 tt,? Tehotenstvo zvládam veľmi dobre, dobre sa cítim , nemám žiadne problémy....

peggy589
17. jún 2015

ano išla by som a aj som bola v 31tt.ak je všetko v poriadku,tak chod 🙂

nevelyn
17. jún 2015

Ahoj, bola som na dost akcnej poznavacej dovolenke mimo Europu na konci prveho trimestru a bolo to uplne ok zdravotne, psychicky som sa trochu stresovala. Znama ale kvoli tehotenstvu prisla o drahu dovolenku v Karibiku - zdalo sa bezproblemove, no dostala komplikacie den pred odletom. Chorvatsko je velmi rozumna destinacia, jediny problem je asi cestovne poistenie - na tehotne sa komercne poistenie zdravotnych vyloh vztahuje vacsinou iba do urciteho tyzdna/mesiaca - treba nastudovat ich poistne podmienky. Osobne by som to bez cestovneho poistenia neriskla, akakolvek komplikacia suvisiaca s tehotenstvom by sa mohla nepekne predrazit.. Moze sa spoliehat na to, ze stihnete dojst domov, ale nemusi to vzdy vyjst.

emita
17. jún 2015

Tych tem je tu viac. Ja som sa po precitani tejto rozhodla ze ostavame doma.
https://www.modrykonik.sk/forum/o-tehotenstve/je-vhodna-dovolenka-pri-mori-v-6-mesiaci-tehotenstva/

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenulienka86
17. jún 2015

Ja urcite neidem 🙂 pozri, nic ti neutecie. Do chorvatska este zbehnes xkrat. Ale ked sa rozhodnes predsa ist, tak vzdy lepsie chorvatsko co mas za rohom nez nejaky egypt 🙂

onlika
17. jún 2015

Nesla by som. Aj ked je cele tehu v pohode, nikdy nevies, co sa moze stat. A 33tt, to uz je, podla mna, rizikove obdobie na akukolvek cestu. Da sa dovolenkovat aj na SK a k moru sa da ist aj s malym babatkom. Takze ja by som neriskovala a rok pockala 😉

anelehka
17. jún 2015

joj,za mna urcite nie,ja som nahle porodila v 32tt...

ivet1371
17. jún 2015

Ja by som nešla

mawka
18. jún 2015

nesla by som, to uz je take finale. aj ked som mala v tehu vsetko ok, citila som sa perfektne aj na konci, ale nie. pri predstave, ze cestujem xy hodin, to slnko a ze sa kedykolvek moze nieco stat, tak nie. o rok pojdete uz vsetci 🙂

biancal
18. jún 2015

Nesla by som..problemy mozu prist zo dna na den ako napr.u mna (porodila som v 30tt)

wewe22
18. jún 2015

nesla by som je to dlha cest a nejde len o to ze sa moze cokolvek stat ale predstava ze s takym bruchom sedim tolky cas v aute
ja som nesla ani na liptov na svadbu koli tej ceste

sednaja
18. jún 2015

Ani by mi nenapadlo uvažovať o tom, aby som niekde takto išla.....

sweetangel20
18. jún 2015

Ja som bola minulý rok v Chorvátsku a bolo všetko v pohode. A som rada, že som išla 😉 robili sme častejšie prestávky po ceste

luciferkax
18. jún 2015

netrufla by som si.""ja som bez varovania rodila v 28tt a fakt som nemala dovtedy ziadne tazkosti

stanislavao
18. jún 2015

ja som isla v takom obdobi cez cele slovensko do polska a uplne v pohode. pokial vam nic nieje, tak preco nie. len by som sa asi poinformovala, kde je tam nemocnica, porodnica a podobne a mala na to poistku liecebnych nakladov.

cmulinko
18. jún 2015

v ziadnom pripade by som nesla...a ked uz ano,tak aj s taskou do porodnice a pozbierala by som vsetky informacie o tom ako dostat novorodenca narodeného v Chorvatsku spat na Slovensko...lebo to len tak lahko nepojde bez dokladov.To si potom predlzite dovolenku o dost,kym sa to vsetko cez ambasadu vybavi.

sviecka
18. jún 2015

Urcite nie!

alaguema
18. jún 2015

nie, nešla. Aj keď je to za rohom, ako tu už niekto veľmi k veci podotkol, keby si tam porodila, musela by si riešiť cez našu ambasádu prihlásenie na osobitnú matriku. Bez dokladov pre bábo nemôžeš cestovať ani späť do vlasti. V prípade komplikácií, akútna sekcia a podobne, by bolo tiež asi vhodné zistiť, čo kryje tvoja poisťovňa v zahraničí.

aduskah
18. jún 2015

Bez cestovneho poistenia urcite nie. Aj ked sa citis dobre, nikdy nevies ci neporodis skor alebo nebudes potrebovat lekara z dovodu tehotenstva a tak sa ti to moze sakra predrazit. Vacsina poistovni poistuje do ukonceneho 26 tyzdna, prave koli nakladom na predcasny porod. Takze ja som isla na dovolenku k moru ako tehotna, ale do toho 26 teho tyzdna. Tento rok pojdeme na balaton, pocitam ze odtial sa stihnem vratit keby nieco. Nasla by som si inu alternativu.

andyndy21
18. jún 2015

Ani ja by som nesla, bola som v 20 tt na Kanarskych a mala som tam mensie zdrav. komplikacie, takze som bola celu dovolenku v strese a vobec som si to neuzila.Nikdy nevies ci sa situacia nezmeni zo sekundy na sekundu.

vodavodickova
18. jún 2015

tiez som minuly rok riesila presne tuto dilemu a dokonca v presne 33tt...ale nesla som.nestoji to za to.vsetko pocka.

nikolet_89
18. jún 2015

ja som bola v 29tt a bola to makacka 😀 ale isla by som preco nie, v chorvatsku aj keby sa nedaj boh nieco stalo tak sa dorozumies v nemocnici...ale jedna vec, ze ta nepoistia v ziadnej poistovni pre pripad porodu ci potratu...tak si to treba zvazit

micha1979
18. jún 2015

Ahoj. Ja som bola ale v 26 tt, cca pred 2 rokmi, mala som urobene aj poistenie navyse a robili sme casto prestavky cestou autom. Tento rok idem v 27 tt a ideme tiez autom ale planujeme prespat v madarsku az na konci pri hraniciach a potom ist dalej. Inac si budem musiet kuknut poistenie ked tu vela bab pise ze do 26 tt poistuju, lebo to uz mam spravene 🙂

rebekamarcusko
18. jún 2015

Ja by som uz nesla. Je to podla mna uz dost velke riziko.

seahorse27
18. jún 2015

Ja osobne by som nesla, radsej by som absolvovala dovolenku u nas na Slovensku....naco zbytocne riskovat? V tehotenstve je to tak, ze vsetko vyzera byt v uplnom poriadku a zo dna na den sa to moze zmenit...Tiez som bola akcna minule leto, ked som bola tehotna. Boli sme na 2 dovolenkách, ale len na SK a po navrate z tej druhej som naklusala hned do nemocnice, lebo mi hrozil predcasny porod. Bola som v 29.tt...Neviem si predstavit, ako by som sa s tvrdnutim brucha a s otvorenym krckom trmacala domov z Chorvatska...

mantilka
18. jún 2015

Ja by som nesla mimo SK...radsej potom na rok so spuntom. Predcasne otvaranie moze zacat z nicoho nic...
Nahodne som sa dohodla na zoznamovacej kontrole so svojou porodnickou v 34. tyzdni ....po prezreti, hrozne oznamenie"ostavate u nas, otvarate sa". Nic som netusila, tyzden pred tym som bola u svojho dr. ,a vsetko bolo OK.
Bola som na infuzkach 3 tyzdne....posledny tyzden hroza...

januelik
24. jún 2015

Dobrý deň prosím vás o radu možem cestovať autom do Chorvátska keď som len v prvom mesiaci?

red_kika
24. jún 2015

ja idem buduci tyzden, to budem v 31tt, takze pohoda si myslim 🙂

sense
24. jún 2015

Nie ale skor by som sa pytala lekars ako na mk

libka1
24. jún 2015

Ja som teda akcna az az, nijak som sa pocas tehotenstva neobmedzovala, letela som velakrat pocas tehotenstiev, ale v 33 tyzdni by som uz nesla. 😉 Vacsina leteckych spolocnosti po 32 tyzdni tehotnu uz nezoberie, vedia preco to robia... A autom by som tu streku v 33 tyzdni nesla uz vobec. Inac zdravim z Chorvatska 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli