Je dovolená masáž chrbta počas tehotenstva?

dzudka
11. okt 2011

Chcem sa spytat ci niekto chodil pocas tehotenstva na masaž? Lebo ja som uz bola dva krat a teraz mi niekto vravel zevraj by sa pocas tehu nemalo chodit na masaze tak mam dilemu....lebo trpim bolestami hlavy a potrebujem rozmasirovat urcite body co mam stuhnute a este potrebujem tak 4krat ist na masaze.

stvura
11. okt 2011

Ano, na masaz chrbta a chodidiel chodim...masaz celeho tela ani bankovanie nie (tak mi to povedala maserka) 🙂

dzudka
autor
11. okt 2011

@stvura a v ktorom si tyzdni prosim ta?
lebo mam bolesti chrba a hlava ma boli ze mam stuhnute body migrenozne cize dobre by bolo rozmasirovat mi povedal maser....
cize len chrbta a sije masaz

stvura
11. okt 2011

momentalne som 8tt, zacne 9tt...okrem toho i dojcim a nebol ziadny problem s masazou chrbta a chodidiel, akurat mi nerobila bankovanie a masaz celeho tela, ale to neni az tak dolezite, uz i tak sa mi ulavilo, lebo ja nosim obe deti co mam a velmi som mala stuhnute svaly

gumimaci
11. okt 2011

Hej mozes, maseri maju aj speci masaze pre tehotne. Tehotna sa masiruje v sede.

mbrazd
11. okt 2011

nemozes len masaze, kde je zahrnuty lymfatický systém, kvoli vylučovaniu škodlivýn, svaly nie je problém

dzudka
autor
11. okt 2011

Super ste ma upokojili zatial mozem lezat na bruchu mi to nerobi problem ale asi casom uz nebudem moct 🙂

vejinka
11. okt 2011

ak si dobre pamatam muz ma masiroval kazdy bozi den mala som ukrutne bolesti chrbta a masaz vzdy pomohla takze ziadny strach ked je to tebe prijemne aj babu je to prijemne.. To mas podobne ako sex..super predohra je prave masaz.

zuzka38
11. okt 2011

@dzudka ja som chodila na masaze, ale nikdy som nelezala, vzdy som sedela opreta a tak mi masiroval najma krcnu chrbticu 😎

miskap
11. okt 2011

Masáž chrbta a šije nie je problém. Neodporúča sa masáž chodidiel, lebo tlakom na niektoré body sa môže vyvolať predčasný pôrod.

wieruss
11. okt 2011

@mbrazd prepac, ale nemas pravdu... ja som bola na lymfodrenaznej masazi ruk prave na odporucanie fyzioterapeutky, aby sa podporilo vylucovanie skodlivin lymfou a tiez aby sa rozhybala a odstranili sa pripadne opuchy ... 😉
@dzudka nemali by sa masirovat urcite krize - driekova oblast a masaz by mala byt jemnejsia. Masaz sije a hornej casti chrbta by nemal byt problem, prave naopak uvolnuje a posobi super... tiez by sa nemalo robit odblokovanie chrbtice kvoli zmenam , ktore toto odblokovanie vyvolava... takze masaz ako taka ano 🙂

maser
21. okt 2011

Dobrý deň dámy na masáž samozrejme môžete ísť , dokonca je to odporúčané.Ak to bruško dovolí a je vám to príjemne môžete ležať inak sa prevádza masáž v sede. Masér vie ktorým miestam sa má vyhnúť a kde nemá tlačiť. Mne osobne chodia na masáž ešte na konci 8 mesiaca a vždy šlo o pomoc nie o ublíženie.

ivyk
22. nov 2011

Ahojte dievcata. Chcem sa opytat na danu temu, od zajtra mam zacat rehabilitacie - rasel. zabal, masaz, nejake cvicenia a aj elektroliecba na krcnu chrbticu. Moja obv. lekarka mi to neodporuca, ale rehabilitacna dr. tvrdi, ze bez problemov. Neviem komu verit, bojim sa, ci neposkodim babatku. Som v 14tt. Mam velke bolesti ramena, ruky a krc. chrbtice, takze neviem co ine by som mohla pre tu bolest spravit...co si myslite o tej rehabilitacii? dakujem pekne za rady..

riami78
22. nov 2011

@ivyk Zábaly a masáž možno, ale určite nie elektro!!!

ivyk
22. nov 2011

@riami78 tiez mam obavu z toho elektra, to budem musiet zrusit. zabal je tiez si myslim celkom OK, ale este tu masaz si nie som ista? neviem ci to bude taka sado/maso alebo jemna🙂

riami78
22. nov 2011

@ivyk K tej rehabilitačnej, čo ti odporučila elektro by som nešla ani na návštevu. Skús niekoho iného a samozrejme povedz, že si tehotná a oni už budú vedieť čo a ako.

ivyk
22. nov 2011

@riami78 no problem je, že to tam mám dohodnuté už na zajtra...

nibiru
22. nov 2011

ja som chodila na masaze fizioterapeutovi normalne do nemocnice v 20tt robil mi ju tak ze som sedela masiroval mi hlavne krizovu oblast mala som tam pricviknuty nerv,vyskocenu platniku
(nikto nevie proste od tej doby som krivala a kazdy den plakala od bolesti co vy vystrelovala do praveho klbu az do 35tt kym sa mala nezosunula do lonovych kosti)pretym som si to natierala konskou mastou ale to mi zrusil ze ziadne bilinky netreba riskovat a uz vobec nie hrejivu presli sme n achladivu inak ja mavam teda migreny nic mi nepomaha pocas tehotenstva boli 2x tak silnejsie ale zase nie tak casto.po porode som na 3den dostala hned migrenu a do konca sestonedelia este 4x.ezaz sa to ukludnilo no akonahle zmena pocasia uz ju mam kedze dojcim jedine paralen,cinska masticka na spanky,ciste magnezko a plienkou stiahnut hlavu tak ze necitim ani korienky vlasou.

riami78
22. nov 2011

@ivyk Tak to zruš a objednaj sa inam.

nibiru
22. nov 2011

mne masaz pomahala existovat kazdy vecer mi po pouceni fizioterapeutom priatel masiroval križovu oblast inak by som asi nespala ani jednu noc.

jan_ka_1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barbishkamiracle
17. aug 2013

@dzudka Ahoj,urcite mozes chodit na masaz 🙂.Ked si oddychnes,zrelaxujes sa ty, bude kludne aj babatko.Dolezite je, kto tu masaz robi.Idealne je, ked je terapeut - fyzioterapeut,pretoze presne vie,co moze a co nemoze masirovat. V tehotenstve sa obchadza krizova oblast chrbtice,neodporucam reflexnu masaz chodidiel.
Tie ktore ste z BA,odporucam vam nase studio. Pracujeme v nom iba fyzioterapeutky a mame uz viac ako 10rocnu prax ;).

barbishkamiracle
17. aug 2013

@nibiru pridi k nam 🙂,pomozeme.Odvolaj sa na mna.

barbishkamiracle
17. aug 2013

@nibiru az teraz pozeram,ze aky stary datum 🙂.Ale ponuka stale plati.Ked budu bolesti chrbta,obrat sa na nas 🙂.

nibiru
18. aug 2013

@barbishkamiracle dakujem no je velky predpoklad že ak ostanem znovu tehoná platnička mi vyskočí predtým vyskoččila v 20tt, bolesti mi prešli až ked sa mi malá zosunula do lonových kostí v 35tt tak ked to bude aktualne ozvem sa 🙂

barbishkamiracle
18. aug 2013

@nibiru ok.urcite sa ozvi 🙂, pomozeme.

itisioki
11. okt 2013

baby z michaloviec a okolia.... masáž a po pôrode super prístroj TECARO...pomože pri spevnení bruska 🙂
http://www.tecaro.sk/

barbishkamiracle
23. feb 2014

Mile buduce maminky, zaktualizovali sme nas wellness program pre tehotne. Ak mate bolesti chrbtice,alebo vas trapi akne, nevahajte sa objednat. A ked si chcete len tak uzit relax, odporucam tiez 🙂.

lilien300
7. mar 2014

Ahojte.chcem sa opytat: ja som zatial len v 3tyzdni po IVF. Vcera som mala brutal.bolest hlavy po celej ploche hlavy-nemavam take,max raz do mesiaca,dam si qarelin,ten je silny a hned zaberie,ale teraz nemozem. Isla som zosaliet-uplne cely den. Velmi mi pomohla masaz vzadu (zatylok?) - ako sa konci lebecna kost a zacina krk. Kto bol doma(mama,priatel),prosila som ho o masaz,ale museli silno tlacit,to mi najviac pomahalo. Dnes to mam uplne opuchnute,co mi vobec nevadi,lebo hlava ma uz neboli. Mozem toto praktizovat alebo tym mozem nejako uskodit plodu/om? Poradte mi prosim,lebo som strasne uzkostna a bojim sa,co som.urobila zle a co dobre. Dakujem 🙂

zlatkaa
12. mar 2014

@lilien300 ahoj nemas sa coho bat.... horna cast sa moze kludne masirovat no v prvom trimestri zabudni na masaz kricovej oblasti..... taku jemnu masaz krizov sa odporuca ku koncu druheho trimestra... co mozes je posilnovat panvove dno...v tertom timestri mozes uz kludne masaz uvolni to napätie v oblasti krizov a hovori sa ze je aj lahsi porod.... sama cakam babo a mam poznatky co sa toho tyka... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre