Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Je vhodné, aby tehotná žena išla na pohreb?

anjel65
22. aug 2012

dobry den,chcem sa opytat ci je vhodne aby isla tehu zena v 6 mesiaci na pohreb niekomu,koho dlho poznala.

usiko
22. aug 2012

podla toho ako sa citis, ak mas uplne bezproblemove tehu tak mozes, ale ja by som nesla..som precitlively typ, a neurobilo by mi todobre....ja by som neodporucala...

janinah
22. aug 2012

mne by pohreb nevadil,vadili by mi tie momentálne horúčavy 😒 a teda by som nešla

strapco13
22. aug 2012

je to vhodne abysi sla ak sa na to citis, a rovnako je normalne, ze ak sa na to necitis fyzicky ci psychicky tak nepojdes
mne zomrel svokor, ked som bola tiez v 6. mesiaci..ale mne svokra jednak zakazala ist, ze to nie je dobre pre tehotnu, a jednak to bolo v case kedy mi starci 18 mesacny poobede spal, cize tak ci tak by som nemohla ist..sla som az na kar
cize vyslovene zavisi od teba ci sa na to citis

siusinocka
22. aug 2012

ahoj je to na tebe pokiaľ sa chceš skutočne rozlúčiť s tým človekom tak chod ale stoj vonku aby ti neprišlo zle. ak to bol len niekto známy tak by som nešla a radšej by som išla s kvietkom na cintorín ked už bude po pohrebe. neviem aká si citlivá tak to treba zvážiť podľa toho. a ak ide o odgondolovanie tak stačí ísť pol hodinu po začatí pohrebu to prídeš skoro nakoniec odgondolovať. netreba sa zbytočne vystavovať psychickému vypätiu...

anjelicek26
22. aug 2012

@anjel65 - tehu nie je choroba, chod, ak mas pocit, ze ti na tom cloveku zalezalo. Dieta v brusku citi sice, ze si smutna - ale to citi aj keby si sedela doma, aj tak budes na to, ze je akurat pohreb mysliet. Ono je to symbolicke rozlucenie aj akousi ulavou v bolesti. Takze ja by som isla.

maslenka47
22. aug 2012

"dlho poznala" je dost nespecificky vyjadreny vztah k dotycnemu. dlho poznam dost ludi, ale zeby som mala potrebu sa im trepat na pohreb.... Ale ak by mi stal za to, zeby som sa s nim chcela dostojne rozlucit, tak by som sla. Urcite by som svoj dovod (ne)ucasti neskryvala za tehotenstvo.

pastelka74
22. aug 2012

...ja by som sa tichunko rozlúčila stým človekom v myšlienkach...ked ste si boli blízky,tak v srdci a spomienkach ho budeš mať neustále....tie horúčavy sú ozaj neznesiteľné a nevieš ako stebou psychika zamáva.....chod radšej na druhý deň,venuj poslednú kytičku,spomienku...zapál kahanček.....

popelka5000
22. aug 2012

Myslim si,ze by si nemala ist.Rozluc sa doma v tichosti pri sviecke.Urcite ti nepomoze sa pozerat na placucich truhliacich.

l_e_n_o_c_k_a
22. aug 2012

ja som v 6.mesiaci a minuly tyzden som bola na pohrebe... ja som nemohla neist... keby som ostala doma, aj tak by som bola v myslienkach stale tam...

makupcik
22. aug 2012

...ak chceš ísť..choď..ak nie..nie...ja som bola na pobrebe človeka, ktorý zomrel tragicky, keď som bola v 5. mesiaci..neobla som ho pozrieť až do truhly, keďže bol dosť znetvorený (vraj) ale bola som.. :( je to to posledné čo môžeš pre toho človeka urobiť...ale ak sa na to necítiš...rozlúč sa len v myšlienkach...alebo zdiaľky...neexistuje tu zlé riešenie...

katuska169
22. aug 2012

ja som bola v osmom a aj deviatom mesiaci na pohrebe najprv dedkovi a potom banbke

rainbow0508
22. aug 2012

Ja som bola uz skoro v 8mom, ked mi zomrela mladsia sestra...aj som sa bola s nou rozlucit a stala vedla rakvy...a nic sa nestalo. Ono nie je dolezite, ci ist alebo nie...dolezite je, ako dokazes citovo zvladnut ten moment. Pri prilisnom strese a citovom vypati sa moze nieco stat. Ale aj nemusi...ja som bola castou rodiny bombardovana, aby som nesla, hlavne mamou...ale zvladli sme, aj ked to bolo velmi tazke, lebo som sa bala o prcka, aby mu to nesukodilo. ...ale sestra je sestra. A ak je ti ta osoba blizka, sama zvaz, nakolko blizka. Ja viem, ze by som si vycitala, ak by som nesla. A som rada, ze som bola.

kurekovakatarina11
22. aug 2012

ahoj.ja som bola vo 8.mesiaci tehotenstva,ked mi umrel svokor,každý mi hovoril,aby som nešla ani k truhle,ani na pohreb,aby som si ho pamatala takého,aký bol ked žil,ale nepočuvla som ich,lebo som ho mala velmi rada a nelutujem to.je už na tebe,čo urobiš a ako sa budeš pritom cítit,nech sa rozhodneš ako chceš,nik ti to nemože vyčítat.

malinkaaninka
22. aug 2012

pohreb je posledná rozlúčka..šla by som .myslím si,že stres je xkrát horší pre dieťa ako smútok.a stres zažíva kvantum matiek..

michaela80
22. aug 2012

Ja som bola v 24 tt ked mi zomrel dedko bola som iba na cintorine a zdialky , ku truhle, ci na modlenie som nesla...

veverka84
22. aug 2012

ja som bola vcera a bolo aj teplo...aj som si poplakala aj ma hlava bolela ale jednoducho som chcela a citila ze potrebujem ist...dnes mi je ovela lepsie som taka viac zmierena...pri rakve som nebola bola som vonku a potom na rozlucke pri hrobe...som v 38 tt

kaia
22. aug 2012

Ja som bola na pohrebe mojej babky den po termine. Sice ma rodina odhovarala, ale chcela som sa s nou rozlucit.

zmrzlinkams
22. aug 2012

ja som tiež bola tehotna na dedkovom pohrebe, babatku to neubliži ale skor bude ciitť to ako ty to preživaš, ja osobne som odmietla isť k truhle pozrieť lebo viem že by mi to dobre neurobilo a tak som nebola a ked davali dedka do hrobu manžel my musel utekať zobrať stoličku lebo mi tam došlo ťažko ale potom už bolo dobre taka chvilka to bola, ono pohreb sám o sebe neubliži ale ak si osoba čo viac citovejšie preživa taketo veci tak radčej nechoť a vyvaruj sa takymto miestam ak vieš že by si to ako ty zvladla tak kludne možeš isť nikdto ťa neodsudi kedže čakaš babo je to normalne ...
zaleži na tebe či tam chceš isť ak máš potrebu že tam chceš byť tak kludne chod nemusiš byť priamo pri truhle a nemusiš ani priamo stať pri vkladani truhli do hrobu a kludne si aj stoličku vypytaj ...... ale budeš mať srdce na mieste že si tam bola a rozlučila si sa na poslednej ceste, ale ak sa na to naozaj necitiš tak tam nasilu nechod !

luciferkax
22. aug 2012

Bola som na dvoch pohreboch, babky sa síce zhrozili, ked ma tam videli, ale ja poverám neverííííííím :D

dm1
22. aug 2012

nam to tak vyslo zial ze pocas tehotenstva som bola az na dvoch pohreboch....

adri2211
22. aug 2012

tiez som bola na pohrebe prababky. ani si neviem predstavit, ze by som tam nesla. taktiez poveram neverim.

bianca
22. aug 2012

tu sa vobec nejedna o to ci to je vhodne alebo nie ale ci to zvladne alebo nezvladne.Hlupe povery a predsudky stranou.Hlupe povedacky cloveku jedine komplikuju zivot

lili_mia
22. aug 2012

ak nejde o poveru, ale o strach, že sa možno zosypeš, tak sa s niekým dohodni, kto bude pri tebe stáť .. v taške maj vodu, vreckovky, vlhčené utierky, možno parfém, ak ti bude mdlo, niečo na jedenie, keby ti bolo nevoľno

effkaa
22. aug 2012

Bola som na pohrebe v asi 5. mesiaci svojej babicke. Tiez som mala dilemu, ale som rada, ze som tam bola. Asi by mi bolo luto, ze som sa s nou nebola rozlucit. Ale keby to bol trebars moj sused alebo kamaratov stryko, tak nejdem

rolak
22. aug 2012

išla som na pohreb v ôsmom mesiaci, dedka sme mali veľmi radi a bolo dobre,že sme sa s ním prišli rozlúčiť, veľmi by som si to vyčítala. nič sa mi nestalo,ani malej.

danusskaaa
22. aug 2012

ak to psychicky aj fyzicky zvladnes tak chod. patri sa s clovekom rozlucit. a na povery ja osobne neverim, clovek ktory ta mal rad by ti ani pocas zivota neublizil tak neublizi ani teraz!!!

poisonblu
22. aug 2012

vsetko zalezi na tvojom vztahu so zosnulym a tvojom psychickom rozpolozeni

ja som bola na otcovom pohrebe v 12tt..bola som aj pri otvorenej truhle a zvladla som to vcelku ok, mala som pri sebe manzela a to mi dost pomohlo

vinifred
22. aug 2012

..ja som bola tiež asi v 6 mesiaci svojmu dedkovi...nevidím dôvod prečo neísť,však aj o tom je život...

salma22
22. aug 2012

my sme boli tiez nejako na konci tehu a na pohreb manzelovmu ujovi som nesla ....sice som s nim cestovala za jeho rodinou ale oni to tiez chapali

evickapooh
22. aug 2012

ja som bola v 36 tyzdni ked mi zomrel otec.....samozrejme som bola na pohrebe....ale ak zosnuly nepatril k rodineresp. nebol pribuzny len blizky znamy tak by som asi neisla....

Tu začni písať odpoveď...

Odošli