Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Lekárka nevidela srdiečko a musím ísť na zákrok. Je to potrat?

kremberis
14. jan 2013

Bola som u lekarky a ta mi potvrdila, z som v osmom tyzdni, ale nevidela na monitore srdiecko. vravela mi, ze musim ist na zakrok. je to normalne? dakujem...

lenuliatko
14. jan 2013

Určite treba urobiť kontrolné sono s odstupom pár dní, nie robiť predčasné závery. V 8.tt už srdiečko býva, ale tie tt vôbec nemusia byť na 100%, mohla sa posunúť ovulácia, môže mať plodík trošičku meškanie, dnes srdiečko nemusela vidieť a zajtra môže byť. Takže kľud, nestresuj a verím, že na najbliťšom UZV bude srdiečko krásne blikať 🙂

aninocka4
14. jan 2013

ja by som sla na vysetrenie este k inemu lekarovi,ktory ti to potvrdi,alebo vyvrati...a ak sa da,este tyzden pockat,mohlo sa stat,ze lekarka este nic nevidela..urcite nie hned na zakrok...

trti
14. jan 2013

Nie,nie je..to srdiečko sa ešte určite objaví,určite treba ešte počkať,a potom urobiť ďalšie ultrazvuky..

billam
14. jan 2013

Lekarka pravdepodobne videla len prázdny vak, alebo plod bez akcii srdca, preto ti navrhla zákrok - vyčistenie maternice. Zial, niekedy sa aj taketo veci stavaju ☹...ale na tvojom mieste by som navštívila iného lekara, ktory by potvrdil, alebo vyvrátil nazor lekarky....skus počkať este tyzden a objednaj sa k inému....držím palce.

lilyen2011
14. jan 2013

ja by som si dala spraviť hcg.. nech ti vezme krv, a o 2dni tiež ak ti hcg stúpa, tak to nie je potrat a bábo rastie.. + samozrejme kontrolný ultrazvuk u druhého lekára ak ani on neuvidí, tak počkaj pár dní ako písali baby a možno tam už srdiečko bude hlavne nech ti najprv skontroluje či ti stúpa hcg!!

strawberry17
14. jan 2013

je to zial caste...stalo sa to aj mne, mala by ta poslat do nemocnice a tam ti este urobia sono a vysetria ta

pimpulienka
14. jan 2013

Presne tak, počkaj ešte a chod k inemu doktorovi, ako radili maminky..Drz sa!

viktoria12
15. jan 2013

určite si daj urobit hcg ,a urcite aj vysetrenie sono aj u ineho lekara , ja som bola tak v 12tt som bola na kontrole a nebilo srdiecko , robila my doktorka vysetrenia hcg a sono , poslala ma do nemocnice a tak tiez my zobrali krv urobili vysetrenia ale bohuzial to dopadlo zle , ale ty sa nevzdavaj urcite chod aj k inemu , drzim palce

moncicip
15. jan 2013

Ja by som sa tiez priklonila k nazoru ze skus vyhladat este ineho odbornika a ak ti to aj ten potvrdi az potom by som sa zacala bat.

miselkat
15. jan 2013

Ja som to tiez zazila, dokonca az dvakrat, v nemocnici mi urobili kontrolne sono a potom som sla na zakrok. Je mi to luto, prajem skore zotavenie.

xlucia
15. jan 2013

akcia srdca sa da niekedy vidiet az v 10 tt. treba urcite pockat

whiterosses
15. jan 2013

ja som bola tiež na sone v 8tt ...a to ešte nevidno srdiečko. len nerob paniku, myslí pozitívne. neboj všetko bude ok .držím palce. daj potom vedieť čo je s tebou

retusa
15. jan 2013

určite počkaj, u mna len v 10 tt bolo vidieť srdiečko 🙂)))) veľa šťastia 🙂)))

leamax
15. jan 2013

nedaj sa k nicomu dotlacit, len pekne pockaj. ako baby pisu, srdiecko vidiet u niekoho az v 10tt, mas este cas. doktorku posli kade lahsie - pripada mi ako "tabulkova lekarka". a hlavne klud a pozitivne myslenia 🙂 drzim silno prsty, o dva tyzdne tvoje mimko ukaze srdiecko ako zvon a milej doktorke zakyva 😵

ginger_fox
15. jan 2013

Moj syn je tiez "bez srdca" az na vysetreni pred kyretom sa prejavilo. Takze odporucam so zakrokom pockat 🙂

barakr
15. jan 2013

ahoj,aj ja som bola na kyretazi,v 10tt,tiez to iste,ale nakoniec mi iny doktor povedal,ze on caka az do 12tt,tak radsej pockaj a uvidis,ze tam isto bude 🙂

mahulenka87
15. jan 2013

ja by som tiež ešte počkala... kamoške uvidel Dr. srdiečko na usg až v 9.tt

lenka.s
15. jan 2013

urcite by som na zakrok nesla len zaklade informacie, ze v 8tt nie je vidiet srdiecko

henikav
15. jan 2013

Urcite by som este aspon tyzden-dva pockala a sla na dalsi ultrazvuk, niekedy je plodik mladsi ako si lekari myslia, niekedy jednoducho hned srdiecko nevidia, ked je to este priliz malinke a zial niekedy sa stane aj to ze sa jednoducho srdiecko nerozbehne. Drzim palceky, aby Vam tam o tyzden uz srdiecko buchotalo

zuzik311
15. jan 2013

@kremberis ahoj nie je. ja som mal srdiečko až 8+2tt takže určite počkaj.

jankako
15. jan 2013

v nemocke pred zákrokom ti určite spravia utz,takže budeš vedieť či je naozaj zákrok potrebný...bez toho by ti myslím kyret nespravili,aby ti sami nespravili sono.

majuska0407
15. jan 2013

ja mam podobnu skusenosť, len s tym, že mna automaticky dogo poslala ešte k inemu odborníkovy, ktory jej potvrdil, že babetko zomrelo:( a musela som na kyret... do roka som zas otehotnela a teraz mam krasne dve detičky🙂 a dvoch anjelikov v nebíčku moju maminu a babetko:( bola som V 13tt, ale stalo sa to tak okolo 10tt ked som prestala mať tehotenske stavy..

krasneleto
9. feb 2013

boze to co jej tu pisete? ved hadam nie na zaklade domnienok jej doktorka povedala takyto zaver. asi jej krv brala a asi aj podla poslednej menstruacie vie, ako ma plod vyzerat a ked nie je akcia srdca, zial potratila. uvedomujete si ze ste jej teraz vlastne dali uplne falosnu nadej?
hadam si nemyslite ze v nemocnici jej niekto urobi zakrok bez zobratia krvi a kontrolneho sona...

lussi2
10. feb 2013

ahoj aj mne sa to stalo a ked pojdes do nemocnice tak ti sono budu robit dvaja lekari aby sa naozaj utvrdili ci je to zamlcany potrat aj ne to tak robili:(hlavu hore, ja som po prvej mreche hned zostala tehu a ta prisla za mesiac. teraz ma mala uz 7 mes. 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli