Mám 17 a som tehotná

michaleja_west
25. nov 2013

dneska som sa dozvedela ,že som v 6 týždni tehotenstva ,doktor povedal ,že som mala zlú antikoncepciu ,kedže pozor som si dávala ,frajer s ktorým som tri roky to dieťa nechce ,chce aby som išla na potrat pretože s nami nechce byť ,moji rodičia mi povedali ,že nás podporia finančne aj po všetkých stránkach nech mám školu a všetko ,pochopili to a podporujú ma od prvej chvíle ,neviem čo mám robiť pretože o frajera prísť nechcem ,vyčíta mi ,že mu zničím život ,že príde o mladosť a ,že nebude mať ani školu kôli tomu ,že som sa sprosto rozodla ,strašne ma to mrzí lebo neviem čo mám robiť ,odkedy to viem tak odvtedy viem ,že mu život nevezmem ale dám a bude ho mať dobrý ,a teším sa na neho keď sa štupel narodí ale na 10% ma mrzí frajerové správanie pretože nechcem o neho prísť a chcem aby bábo malo otca.. bojím sa toho ,že okolie to nepríjme a bude ma odsudzovať a myslieť si ,že spávam s kadekým jak k**** ..

maria200981
25. nov 2013

@nechtik si to napisala uuuplne ze krasne pravdivo a zdielam absolutne tvoj nazor

matozazzo
25. nov 2013

@michaleja_west Mas moj obdiv a podporu... take rozhodnutie 17, to chce velku odvahu a bojovnost. Nebude to lahke,ale ty si sa uz rozhodla. Partnera nezmenis,ale stale mozes najst lepsieho ;) Mozno sa partner zmeni sam pri narodeni babatka,ale nespoliehaj sa na to,celu svoju lasku davaj sebe a babatku 🙂

lilienlukacs
25. nov 2013

Mat dietatko je dar , nase maminy kedysi rodili v tomto veku a ked mas takych skvelych rodicov ako mas mas moznost dat novy zivot krasnemu babetku. Vela dievcat v mojom okoli by babetko nesmierne chceli a nedari sa im. Dieta je zazrak. Priatela ktoreho mas podla vsetkeho nebudes mat cely zivot.. Kedze ste este velmi mladucky. Ale to dieta by si mala uz na cely zivot a to ti za ten zivot raz podakuje, Musis byt silna premysli si to, myslim si ze ak si bola tak dospela sexovat mala by si byt dostatocne dospela znasat nasledky ale je to na tebe, neviem ci nejaky muz stoji za to aby si pre neho tak vela stratila.

maria.vinea
27. nov 2013

ak si s frajerom bola tri roky a on zrazu dieta nechce, aj ked sa on pricinil, tak si ta nezasluzi. Potraty neuznavam, kedze sama som po dvoch spontannych potratoch a je to velmi bolestive najme psychicky, preto ti drzim palce a za podpory rodicov bude vsetko v poriadku, ver tomua. mysli pozitivne, rozhodne si babo nechaj, kolko zien by s tebou tvoj nezelany stav menilo.

blcha76
27. nov 2013

@michaleja_west ...nebudem ti do toho kecať, ale ja som mala tiež 17 keď som otehotnela. Nikdy, ale nikdy som to neoľutovala. Vôbec si nemyslím, že by si si tým zničila život, a to ešte aj keď ti rodičia budú pomáhať. Aj ja som mala malé dieťa a chodila som kde som vlastne chcela... Sem-tam ti ho môžu aj rodičia postrážiť, sem-tam pôjdeš s ním atď. Nedá sa to všetko opísať, ale keď sa pozriem spätne, tie radosti a aj starosti... nad všetkým sa pousmejem, sú to zážitky...
Mimochodom, pred dvoma týždňami som mu už bola na stužkovú 🙂 . Ono je to tak, vtedy som ešte chodila do školy a jedna profesorka mi povedala (nikdy na to nezabudnem): "Nič si z toho nerob, lepšie je mať dieťa skoro ako nikdy...".
Ani nevie akú pravdu mala. Teraz sa snažíme o bábätko už vyše tri roky a nedarí sa 😢 ...
Držím palčeky, aby si sa rozhodla správne 🙂 .

balada6
27. nov 2013

nechaj si to babetko...ak ho frajer nechce a ty ma spomoc od rodiny,,,,,,, uvidis akou stastnou ta urobi,,,,,ak budes starsia pochopis ze si nemohla urobit nic lepsie,,,,,,,,,,,,

sheila72
27. nov 2013

Ahoj, ja som tiež otehotnela v 17. A porodila v 18., teraz mám 19 a mám 9- mesačnú krásnu dcérku. Zmaturovala som na samé 1, zatiaľ som na RD 🙂 nenechaj sa odradiť, teraz to možno budeš mať ťažké, ale keď sa babo narodí, všetci ho budú zbožňovať 🙂

michaleja_west
autor
27. nov 2013

Ja si ho určite nechám, lubim ho už teraz 🙂

verulka
29. nov 2013

@michaleja_west ono ja by som to hned tak rzantne neriesila s drahym ani jeho rodicmi 😉 je to fakt fakt tazke...u nas moji svokrovci neboli nadseni (slusne povedane) a ked sa krpata narodila, vsetko s apomenilo...mali sme dlhsie adaptacne obdobie, ale rozhodne bol osuper, ze som to dokazala ustat bez nenavisti a hnevu..moje deti maju uzasnych starych rodicov 😉 a ako som pisala- aj tvoj drahy...mozno mu to cele dopne..a mozn onie..ale je fajn nechat to otvorene a opriat im cas...proste neriesit a uvidis ako to dopadne (hlavne je, ze ty babo chces a tvoji rodicia su s tebou 😉) drzim palce 😉

mamka34
7. dec 2013

michaleja_west, dobré rozhodnutie, možno, ak sa narodí maličké, zmenia postoj rodičia Tvojho priateľa, aj on sám. Neboj sa. Mladý je asi riadne vystrašený, určite sa aj hanbí aj bojí. Možno mu treba odpustiť, že sa zatiaľ chová zbabelo, veľa starších mužov nechce dieťa, ktoré splodili. Možno sa úplne otočí po narodení malého. 🙂

desantana
7. dec 2013

Ja som rodila ako 18-ročná. Rozdiel u mna bol ten, ze moj priateľ, rovesnik, sa odo mna neodvratil. Moji rodičia v tom case vsak ano. Ale vsetko zle prehrmelo a ja mam dnes uz 18 ročnú úžasnú dcéru. A okrem toho tituly pred menom aj za menom 😀 To pisem len aby si vedela, ze sa vsetko da zvládnuť aj popri dieťatku. Držím palce, nech ti v zivote vsetko vychádza.

eri28
12. dec 2013

@michaleja_west prepac, ale tvoji potencionalny svokrovci si mozu strcit svoje peniaze aj stvojim hlupim chalonom, viem co je 17 mam ich za sebou, ale niektory chlapci su strasne primitivny a nedospely aj po 20 a viac, tak uvidis neskor jeho spravanie, ked postoj nezmeny vykasli na neho aj cele tri roky, aj moja najvedcia laska vznikla v 15 a skoncila v 18 a ineho som nikdy nechcela a teraz mi je smiesne po rokoch som stastna, ze som sa za neho nevydala aj ked chcel, ale vsetko bolo take decke a hlupe az tomu nemozem uverit a ten naozaj pravy prisiel az v 28 rokoch muz dospely a zrely a nedam ho za nic...
A verim ti ze sa tesis na babo, nikdy by som neverila, ale dieta je neskutocne krasne poslanie mamy a nikdy by som ho nevymenila....
a 17 v dnesnej dobe podla mna nie je tak malo, jasne, ze skola sa da robit aj dialkovo, a zmeni ti drobec cely zivot, ale viem, ze ani minutu nebudes lutovat a prajem ti len to najlepsie v zivote 😉

lucyferova207
6. aug 2014

@michaleja_west este ze si snim bola od zaciatku prvej triedy na strednej :DDD ale on to bohuzial zistil az po dva a pol rokoch :DD

viki107
6. aug 2014

v ktorom si tyzdni?? ja som tiez tehu a mam 17 len ja to mam trosku naopak priatel ten ok rodina to je uz horsie ale ked sa chce vsetko sa da... 🙂 drzim palceky ak by si chcela pokecat kludne napis IP 🙂 😉

viki107
6. aug 2014

aha prepac teraz som si vsimla ze uz drobcek je na svete gratulujem a prajem vela zdravia... ;)

kliara
6. aug 2014

@michaleja_west - rozhodla si sa správne, blahoželám a tvoji rodičia majú môj obdiv. Partnera a okolie príliš nerieš, okolie nech sa stará o seba a zametá pred vlastným prahom. A či už o partnera prídeš alebo nie, to ukáže až budúcnosť, hlavná vec, že máš podporu rodičov a budeš mať bábätko, na ktoré sa tešíš a už teraz ho ľúbiť, to je najdôležitejšie, držím palce, všetko zvládneš.

kliara
6. aug 2014

Jéj, pozerám, že toto je už staršia téma a malinký je na svete, blahoželám, je úžasný a ty môžeš byť na seba hrdá.

anatalia77
7. aug 2014

@viki107 ako sa mas ty? Ako to prijali tvoji rodicia? A kedy mas vlastne termin?

luckahh
27. nov 2014

Mám 17 a mám tento istý problém s rozdielom, že som nebrala antikoncepciu a nepoužívali sme žiadnu ochranu. Keď sme zistili, že čakáme bábo, nasľuboval môj drahý frajer všetko, čo sa dalo. Rodičia (aj jeho, aj moji) nám ponúkli byt, kde budeme môcť bývať aby sme mohli byť rodinou. No on časom začal odmietať o tehotenstve ani len počúvať. Začali sme sa veľa hádať a obaja povedali jeden druhému veci, čo nás budú mrzieť. No vedela som, že je čas postaviť sa na nohy a dať to doporiadku. Povedali sme si, že sa ľúbime a ľúbime aj to malé a chceme byť spolu. No on pristupuje len k variante "budeš s malým bývať u rodičov, starať sa o neho sama a ja niekedy prídem za vami"... Čo je veľmi smutné, že ma chce v tých chvíľach nechať samu napriek tomu, že nám je spolu dobre a ľúbime sa, len preto aby si mohol žiť svoj život. V pohode zmaturovať a ísť na výšku. Nejaké rady?

maslenka47
27. nov 2014

@luckahh Nuz.. ja si nemyslim, ze sa lubite.. to je len tvoja vysnena predstava o vasom vztahu. Partner ma EVIDENTNE iny nazor. Na to nie su ziadne rady, bud sa s tym zmieris, alebo sa budete cely zivot trapit - obaja, pripadne vsetci traja.

doty1
27. nov 2014

@luckahh no láska to možno je, ale zodpovednosť je kdesi v prdeli.... 😒 budeš bývať u rodičov, ja ku vám niekedy prídem, až raz neprídem....silno by som sa pripravovala práve na tento scenár. Ja neviem, som síce o dekádu staršia ako ty, ale hovoriť o láske a ľúbení, keď pri prvom vážnom probléme (ktorí ste spískali len vy dvaja) ťa chce nechať samu, to mi teda ako láska nepríde...

luckahh
27. nov 2014

@maslenka47 @doty1 tom ma stašne ničí :( ja ho ľúbim viac ako vlastný život, aj to dieťa :(( plačem každý deň doma a prosím ho...vždy som mu strašne verila a bol úžasný frajer, len neviem, či budem vedieť byť s niekým, ktorý zodpovednosť za naše dieťa prehodí na mňa samú a tým pádom aj mojich rodičov... neviem si predstaviť povedať mu, že je koniec.. neviem si predstaviť byť s niekým iným....Ale on ma núti dokonca to, že som tehotná držať v tajnosti aby sa to jeho kamaráti nedozvedeli a nezkomplikovalo mu to život.... Nemáte niekto nejakú radu? Spravím čokolvek

sue
27. nov 2014

@luckah radu? Ostat u rodicov,netajit tehotenstvo a odkladat bloky z vybavicky a tvojej stravy. Uz sa mu neozvat,az ked sa narodi dieta a samozrejme poziadat o urcenie otcovstva. Snaz sa udrzat dobry kontakt aj s jeho rodicmi,pre teba aj pre dieta to bude lepsie... Na neho sa snaz nemysliet. Mas co robit. Uc sa,aby si zo skoly co najmenej vypadla,pripravuj sa na materstvo . Chalanovi mozno dojde,ale obavam sa,ze ak mu tvoj alebo jeho otec nestrelia par zauch a nedonutia ho spravat sa zodpovedne,vase dieta bude mat len otca na navstevy. A rada na zaver: nikdy ziadneho muza nepros o lasku ;) laska sa neda vyprosit,vysvetlit,vyziadat ani vyplakat... Musis sa zmierit so svojim snad docasnym statusom osamelej matky. Neries jeho priatelov. Bud mu dojde alebo nie...

maslenka47
27. nov 2014

@luckahh Lubit znamena aj respektovat jeho rozhodnutie - v tomto pripade rozhodnutie, ze nechce byt s tebou rodina. Ak ho mienis citovo vydierat, aby zostal s tebou... to nie je laska, ani z tvojej strany ani z jeho. To je potreba ho vlastnit.
Mozes byt hnusna svina a zmanipulovat ho tak, aby skakal, ako ty piskas.. Ale to sa skor ci neskor obrati proti sebe. Jednoducho sa zmier s tym, ze si pre pana bola len na zabavu a o rodinny zivot zaujem NEMA. To ste si holt ale mali vydiskutovat predtym, nez si s nim zacala trtkat bez ochrany. Osobne nechapem zenske, co si s chlapom spravia dieta a potom cakaju, ze z nich zrazu bude idealna rodinka 😠

katka1981
27. nov 2014

@michaleja_west, mas to tazke. Ale poviem ti jedno, aj to najneposlusnejsie, najvzdorovitejsie dieta, je daleko viac ako neviem aky uzasny frajer. A ak sa zachoval ako sa zachoval, mal ta len na jednu jedinu vec. Keby ta miloval, tak to dieta s radostou prijime. Dieta je vyvrcholenim lasky. Mas podporu u rodicov, nemas co riesit. Nebol by ani dobrym otcom pre to malicke.

velkacica
27. nov 2014

brala antikoncepciu (teraz nie je podstatné, že "zlú"), decko ste teda neplánovali a nechceli. Ako to, že sa na to teraz tešíš? Nemusela si tým pádom kupovať a užívať antiku...

doty1
27. nov 2014

Otec dieťaťa, ktorý presviedča svoju partnerku, aby tajila tehotenstvo, lebo jemu by to skomplikovalo život je kretén. Život si skomplikoval sám (aj s tebou 😉 ) a bohužiaľ, život je sviňa a za chyby sa platí.
Zvyšok súhlas so @sue niet čo dodať
A ešte by som poďakovala rodičom za to, že ma nenechali v s...ch

luckahh
27. nov 2014

Proste sme si počítali dni a verili za sa to 25. deň cyklu nestane. Bolo to hlúpe, ale to už nikto nevráti. Boli sme spolu vyše dvoch rokov a proste som si nemyslela, že aj keby sa to stane, môže to takto dopadnúť. @maslenka47
Jediné, čo by sa teraz dalo, by bolo postaviť sa na nohy a ísť do toho spolu. Spravila by som všetko preto aby mal, čo najmenej starostí a bol, čo najmenej obmedzení životom so mnou a s bábom. Len on to proste odmieta i len skúsiť.
@sue myslíš, že by bolo dobré riešenie ukončiť to? Myslíš,že by tá moja bolesť prešla časom? Nebolo by lepšie teraz držať sa toho, ako si to on predstavuje a starať sa o dieťa sama a čakať či sa spamatá?

sue
27. nov 2014

@luckahh ale ty ho nemas ;) co tomu nerozumies? On ta nelubi,nestoji o zivot s tebou a dietatom 🙂 neuraz sa,este si tak sialene mladucka,ze urcite ta ocari este niekolko muzov,kym najdes toho praveho. Ale na to potrebujes mat rada samu seba. To teraz nemas,kedze sa radsej drzis chlapa co ta nechce ako kliest. To chces s muzom co ta nelubi prezit dalsich 50rokov? Neblazni prosim ta 🙂 hlavu hore. Zvladnes to,ale bez toho mumaka co ti spravil dieta ;)

sue
27. nov 2014

...tym som chcela povedat to,ze nemas co ukoncovat. Vy dvaja momentalne spolu ziadny vztah nemate. On je biologicky otec vasho dietata,to je vsetko.... A prosim ta,po porode nezabudni na yntikoncepciu....existuje aj taka,co je vhodna pri dojceni...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre