Môžem chodiť po schodoch?

andolina2
13. sep 2014

Som v 1.mesiaci tehotenstva o dva,o tri mesiace by sme sa odsťahovali do vlastného bytu kde nie je výťah ,sú len schody.

martina833
13. sep 2014

🙂 v pohode, tehotenstvo nie je invalidita, len kym vydes, bude ti to trvat dlhsie a viac sa zadychas

katka1981
13. sep 2014

Robis si srandu? Pokial nie si ochrnuta, tak nevidim problem. Jedine riziko je skotulat sa po schodoch, ale na to si davas urcite pozor, ajked tehotna nie si.

ivec16
13. sep 2014

Ja myslim ze to bude pre tvoju kondicku plus ;)

liz_lemon
13. sep 2014

a? kopec zien tak zije, u nas nefungoval vytah, ked som bola v 9. mesiaci, vyjdes kolko budes vladat, potom si oddychnes, a budes pokracovat dalej
horsie to bude, ked budes mat dieta, s kocikom

monciky
13. sep 2014

schody Ti v tehotenstve urcite neublizia, neviem na ktorom poschodi budete byvat..., ale ja som chodila vzdy len po schodoch, brala som to ako sucast pohybu....
skor by som sa pozastavovala nad zivotom po porode, ked budes mat kocik, nakupy a este predtym ked sa budete stahovat do bytu, vsetko vlacit v rukach po schodoch....

miku1
13. sep 2014

Tak budeš chodiť po schodoch.....Si tehotná, nie invalid, takže nechápem tvoju otázku.

janickacrazy
13. sep 2014

Moja suseda bývala na druhom poschodí bez výtahu a narodili sa jej dvojičky, takže ich pekne-krásne vláčila každý den hore dole po schodoch, kočík si nechávala dole v kočikárni naštastie, ale aj tak to mala fajný telocvik. Ja som bývala na prvom poschodí, takže to nebolo až také zlé. Zvládneš to, neboj sa.

stanislavao
13. sep 2014

de, te, ne, le, di, ti, ni, li
schody este nikoho nezabili, ani tehotnu. kopa zien zije bez viyahu a .... ziju.
tehotenstvo nieje choroba. ja som v 8 mesiaci malovala po rebriku cely byt, stahovali sme sa. to len niektore zeny si myslia, ze ked su tehotne, tak nemozu nic robit a nikam chodit.

titkovamiriam
13. sep 2014

Ja ked som cakala Michala som bývala v jednoizbovom byte na 4p.bez vytahu.Nebolo to problem pri tehu ale ked som porodila - dve deti-kočik ,dnes neverím že som to zvladala...Denne ,niekedy aj dva razy hore dole..z kočikarne bol sklad bicyklov a obchod...

lucinocka
13. sep 2014

@andolina2 ja tiez pozeram byty, ale zaklad je vytah... teraz mame do bytu 20 schodov a zlomila som sa, nakupy, mala vo vanicke, kopu veci co nam trebalo na prechadzku, aby vydrzala v kociku.. esteze som kocik nechvala dole v garazi, trepat kocik po schodoch, konec..

prasiatko30
13. sep 2014

Tehotenstvo nie je choroba a schody nie su problem ale to je asi take iste vyjadrenie ako naco potrebujes pracku ked nase babky prali v potoku a dokazali to aj pri troch detoch a robote na poli? Na kieho frasa chce mat clovek mycku riadu,susicku a auto vsak starocia sa bez toho ludia zaobisli a my take fajnovky by sme len priastroje do domacnosti kupovali a ulahcovali si zivot - lenivce lenive😩😩😩

Takze asi takto pokial mas bezproblemove tehotenstvo tal v podstate v schodoch ako takych problem nie je - problem je ked budes musiet po tych schodoch tahat dieta v kociku- najmenej taky rok+ nakupy+ ked uz zacne byt dieta tazsie a sikovnejsie tak aj nejake tie hracky, bicyklik plus ak si zrazu na prizemi spomenies ze si zabudla penazenku na stole a treba sa vratit a podobne veci ktore dennodenny zivot s detmi prinasa - a ak sa ti este pritrafi do roka a do dna druhe tak potom bude z teba namakany borec to hej - ja kedze nechcem byt a nikdy som nebola mamka borec a schwarzeneger v jednom tak som nesmierne vdacna za exiatenciu vytahu a tuto zbytocnu pomocku som s velkou radostou vyuzivala pocas kocikovskych rokov mojich deti a necitim ze by som nieco zameskala

zita19
13. sep 2014

Neuveris, ale stovky, mozno par tisíc rokov ludstvo pouziva schody. Bez ohladu na vek, pohlavie, graviditu. Ano starym ludom a ludom so zdravotnymi problémami schody robia problemy ale normalny zdravy clovek vyjde po schodoch aj na vyssie poschodia. Dokonca chodza hore schodami je prospesna pre kardivaskulatŕyn system, prosilnuju sa nou svaly predkolenia, posobi dobre proti krcovym zilam... Chodza dole schodami je prospesna pre chrbtove svalstvo... Vytahy tu mame len posledných cca 200 rokov a zda sa, ze nie su az takym prinosom pre ludstvo. Niektori z nch uplne ohlupli...

katarina1984
13. sep 2014

My byvame na 4 a bez vytahu a v pohode,chodila som,zvladla som,aj nakupy som vlacila..len posledny mesiac bol makacka

effie81
13. sep 2014

Nie.Nesmies chodit po schodoch.🙂

iwesska
13. sep 2014

Nerozumiem tvojej otazke. Ked vam doteraz nevadilo , ze dom nema vytah preco su zrazu schody prekazkou? No kedze vznasat sa zrejme neviete, tak nic ine ako chodit po nich denno-denne vam neostava. Ci uz tehotna, netehotna, chora, s dietatom, urazom. Ale tak to ste isto zvazili ked ste ten byt kupili. Snad nechces ostat do konca tehu PN, lebo nemate vytah 😀

mazula
13. sep 2014

V pohode ak nebudes mat rizikove,otvarat sa problemy s krckom tak to zvladnes.ja som bola v tehu zasivana a mame poschodovy dom takze som chodila hore dole aj zasita

ukulela
13. sep 2014

ak nechces kazdy den volat poziarnikov s plosinou, tak musis ist sama po schodoch ... inac otazku spred par dni, ze ci moze tehotna krajat surove maso som povazovala nadlho za vykvet toho, co sa da opytat ... ale toto predcilo ...

tesorinko
13. sep 2014

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ollski
13. sep 2014

...byvame na 3p. bez vytahu, krpcov som mala po 15m, taze som tehotna tahala hore este aj malu, kolkokrat v lahkom kociku a nakupom v nom ;) neskor uz bez kocika, zavadzalo mi brucho 🙂)) mm chodi na tyzdnovky, tak som to pekne krasne zvladala sama, akurat sused mal srandy kopec, ked ma videl s dvoma prckami pod pazuchami 😀 😝... ak si zdravotne ok, tak nevidim problem, ani teraz ani potom s babom, telo si zvykne uplne v poho a nebudes to ani citit 😉, iba to prospeje tvojej kondicke!!
teraz sa mame stahovat a ver alebo nie, za tymi schodami mi bude skutocne smutno, lebo ked je moznost ist vytahom, uz sa vidim ako slapem peso 😖

petra141181
13. sep 2014

jasne ze mozes bez problemou neublizi to ani tebe ani babu

ajanaka
13. sep 2014

neprajem ti to a neiktore si robia srandu, ak budes mat tehu v poho tak vsetko ok.., ale ak zostanes na rizikovom buders mat nejake problemy tak po schodoch je zakazane chodit.!to na margo niektorych mudrych ktore ti tu pisali, okrem toho ano niektora moze tahat aj brucho aj tri deti na sebe a druha nemoze ani tasku zdvihnut aby predcassne neporodila..vies baby ktore vynosili ani nevedeli ako tych jedina odpoved je ze tehotenstvo neni choroba.ano neni ale kadze tehu je ine.

nunusimi
13. sep 2014

My sme tiez na 3p bez vytahu. Posledny mesiac tehu som si dala pauzu niekde medzi 1-2p a dosla domov. Vahu na eras postupne, cize aj svaly si na nu zvyknu. Otrasy nemas tak niet dovod na strach. Ved tehu mizes aj behat a cvicit ak si aj doteraz a nebude to pre teba novinka. Kopec zien cvici az do porodu.
Horsie to ne po schodoch s babom ako uz viacere spominali. Vzdy mi chybala minimalne jedna aj dve ruky aby som vsetko vyniesla domov. Najma ked dieta protestovalo, ze domov nejde a ako naschval mas vtedy najviac tasiek. Ale zvladli sme 2x a tiez mi budu schody chybat ked sa odstahujeme. Ale aj sa tesim, ze nepojdem kazdy den domov ako vianocny stromcek.

lubka1983
13. sep 2014

nie nemozes dokonca ani po chodníku by si nemala

sissy27
13. sep 2014

nie, nemôžeš... keď sa budete sťahovať, tak pristavia žeriav, ten ťa dvihne, cez okno vloží do bytu a tam budeš až kým neporodíš...
kristepanenanebi pokiaľ nie si na rizikovom a lekár ti vyslovene nezakáže chodiť po schodoch, tak môžeš chodiť po rovine aj po teréne, po schodoch aj do kopca, dolu kopcom tiež a kade len chceš...

pribinak
13. sep 2014

Tento týžden tehulkam "ide karta" asi 2 dni dozadu sa jedny pýtala, ci môže chytať mäso, dnes ci môže chodit po schodoch, uvidíme co prinesie nedeľa a voľný pondelok 🙂))

katrinka8
14. sep 2014

Ak nemas rizikove tehotenstvo, kedy by Ti to lekar zakazal, tak tato otazka je v suvislosti s tehotenstvom teda skutocne prehnana 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Tehotenstvo nie je predsa choroba....

julia92
8. okt 2014

Jasne, ze motes chodit po schodoch! 🙂 Zlepsi sa ti kondicka a svaly! Ak nie je tehu rizikove, sup do toho.

tinach
8. okt 2014

Určite by som to nerikovala!!! Skús si a úrade vybaviť stolickovy výťah 😅

miriell
8. okt 2014

Nie je veľmi milé, keď si niektoré maminky robia srandu. Každá sme iná a je lepšie sa opýtať a zmúdrieť ako byť ticho, báť sa a nepoznať odpoveď. Z otázok druhých sa smeje sa väčšinou ten, kto sám toho nevie veľa, lebo vzdelaný človek vie, že sa učíme hlavne otázkami.Takže si z toho nič nerob. 😉
Pokiaľ nebudeš mať rizikové tehotenstvo, tak je chodenie po schodoch prospešné. My bývame na 3.poschodí bez výťahu, v 6.mesiaci mi lekár zakázal chodiť po schodoch, lebo som sa otvárala - podobný vývoj bol aj pri druhom tehotenstve. Nemala som na výber, musela som sa vždy nejako dostať domov. Posledné týždne tehotenstva som už ležala v nemocnici s nohami hore.
Pokiaľ ti sám lekár nepovie, že nesmieš, tak je to super forma pohybu v tehotenstve. A tiež by som sa skôr zamyslela, ako to budeš robiť, keď príde bábätko a budeš musieť vláčiť hore kočík aj s bábätkom - poobzerala by som sa po nejakom veľmi ľahkom. Ale zase aspoň po pôrode budeš mať rýchlo naspäť kondičku a váhu 🙂

marienka1703
8. okt 2014

co to preboha,,,,ved nezacali prazdniny,,,, ????? či som nieco zmeskala ??? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre