Môžem umývať okná, keď som tehotná?

onga1312
17. mar 2012

mozem umyvat okna v tehotenstve?lebo suseda mi povedala ze mozem potratit.som v 15tt.dakujem

mrka2
17. mar 2012

ja som dnes prave doumyvala okna, ale poviem ti, je to rozdiel v 15.-tom tt a teraz 😝 ja si myslim,ze mozes, ale tak pomalicky, po jednom.. nie vsetky naraz... 🙂

severankasr
17. mar 2012

ja som umyvala 8 tyzdnov pred porodom (32. tyzden TT), lebo inak sa proste nedalo 😵

arasidka123
17. mar 2012

tiez mi neodporucali sa velmi natahovat lebo vzdy je nejake riziko ze sa moze stat nejaka nehoda...

nexa
17. mar 2012

tak to snad zvladne manzel.. 🙂 mna by to ani nenapadlo robit... .taktiez netaham domov tazke nakupy...🙂 od coho ho potom mam?.. 😀

alicia28
17. mar 2012

tehotenstvo nie je choroba, ked ti nic nie je preco by si nemohla robit cokolvek, to potom co uz budeme len sediet a pozerat do steny 😀

ikke
17. mar 2012

ak sa na to citis a ak neplanujes umyt cely panelak za jeden den, tak ano (obrazne... pekne si to rozloz, jeden den jedna izba a nic sa ti nestane) 😉
ja osobne tento rok budem umyvat maximalne tak machlanice po synovi, uz sa na to necitim (alebo:kazda vyhovorka dobra 😅 )

opica
17. mar 2012

ja som umyvala vzdy a aj upratovala bez problemov cele tehotenstva. nikdy som sa nesetrila, robila som vsetko, dokonca aj miernejsiu turistiku...

poleva
17. mar 2012

koľko máš rokov? nič v zlom,ale pýtaš sa ako malá.musíš vedieť ty,aké máš tehotenstvo,či v pohode,či máš-nemáš problémy,atd...ak si dospelá,čo asi si - tak sa rozhodni podľa seba.

luba142
17. mar 2012

Podla toho ake mas tehotenstvo , ci si bez problemov a tak. Ja som do poly tehu umyvala v pohode okna, ked mi to tak vyslo. Ale potom mi vyslo aj v 8 mesiaci umyt okna, pred velkou nocou akurat bolo a to uz som neumyvala 🙂

ajca123
17. mar 2012

Ahoj kašli na okna a nebo nech ti niekto pomôže..
Ja pri treťom som makala na dome ako blbá lebo sme prerabali dom a nechcela som aby deti spali v zaprasenom.
No a čo sa stalo??? To že sa malému spravil uzol na pupečnikovej šnure :( začal mat sklz vo vývoji :( s váhou
Ale drobec nám prežil v brusku a narodil sa s váhou 2500g a 47 cm a to po termíne.
Popros rodinu nech ti pomôžu.

leleh
17. mar 2012

V ziadnom pripade neumyvaj, na predporodnej priprave nam hovorili ze riskujeme zamotanie pupocnej snury alebo odlupovanie placenty. Hlavne ten pohyb je zly ked nedociahnes a snazis sa natahovat co najvyssie a do stran tak trhavo, neviem ci ma chapes....Za taketo riziko tie okna nestoja ani keby boli zo zlata. Takze zvaz si to, ja by som sa na ne vykaslala 😉

zebra41
17. mar 2012

ja som umyvala. ani ma nenapadlo,ze by som nemohla...tak pri druhom to vyuzijem 🙂

lolko_lenka
17. mar 2012

ja som si okná nechala po prerábke umyť manželovou sesternicou 🙂

pink_lady
17. mar 2012

v 15.tt by som sa nebala zamotania pupocnej snury, ale skor presilenia a nasledneho krvacania a vynuteneho lezania na kvapackach (vlastna skusenost ked ma priblizne v 15.tt chytila "upratovacia mania" 😝 )

janinah
17. mar 2012

neblázni,jediné obdobie,kedy môžeš do práce zapratať manžela,staršie deti,babku a kamošky a ty by si sa na okná trepala 😉 užívaj si ,relaxuj ,kým je drobec v brušku,potom budú nestíhačky a frmol 🙂

a2303
17. mar 2012

Ja som si obe tehotenstvá odrobila, spravila výšku a detičky mám kľudné (klop-klop) 😵 podľa mňa ak všetko robíš s mierou a chrániš sa (gumené rukavice, pri savu a tak si treba dať respirátor), tak by malo byť všetko ok. My sme vlani v auguste prerábali umývala som okná, dvere,podlahy, všetko a v okt. som rodila. Tehotenstvo nie je choroba, všetko sa dá len s mierou. Mne aj môj gynekológ vždy hovoril, že všetko môžem ale nemám zdvíhať 50 kilové vrecia 😀 skôr vraj nie je dobré podľa neho pribrať viac ako 12 kg a nič nerobiť, telo zlenivie aj svaly a pri pôrode potom telo tak nevládze akoby malo.

stardust
17. mar 2012

a preco by si nemohla? Tehotenstvo nie je choroba a trochu aktivity nezaskodi.

inffinity
17. mar 2012

Kdyz jsi tehotna muzes delat cokoliv s mirou. Ale ja jsem si to uzivala rekla jsem ze to nesmim tamto nesmim atd atd a uzivala sem si.. 😀 dlouho si zas tak pekne neodpocines takze ja bych zapojila zbytek rodiny a dirigovala bych to z gauce 😀 jinak ja sem si odrobila prerabali sme a pomahala sem pokladat dlazbu, sparovala sem podlahy, koupelnu vsechno umyvala u pristiho tehu hadam nebudeme nic prerabat 😀

ani3012
17. mar 2012

ak sa žena cíti fajn,tak prečo by robiť nemala...čo sa týka umývania okien,tak je skôr nebezpečné len z dôvodu úrazu a žena by mala myslieť aj na bábätko,lebo keď padne,tak to nemusí zostať len napr. pri zlomenej ruke....

bambibam
17. mar 2012

Jasné ,že môžeš pokiaľ nekrvácaš a od lekára nemáš nariadené ležať. Ked sa budeš cítiť unavená oddýchneš si a pokračuješ dalej,ved nejde o preteky. A čo sa týka potratenia - to sa môže stať hoci kedy a dôvod nemusia byť okná ,ale genetický dôvod,dedičný ....choroba proste nemysli na zlé a susedu zavri za dvere lebo len plaší. Ja som napr. celé tehotenstvo vláčila jednu dcéru na rukách - teraz pokračujem, ak ti to pomôže ja som 2 dni pred vianocami premalovala obývačku a to som bola v 8 mesiaci a nepraskla som. Iba som 25 prespala skoro celý deň.

anavila
17. mar 2012

prepáč, ale to je riadna somarina, počas stavania nášho domu som bola dva krát tehotná, umývala som okná, a všetko čo bolo treba, vláčila som obedy chlapom, neobmedzovala som sa, zdravý pohyb ti nemoze vobec uskodit....ved umyvanie okien nieje tazka robota....ja som pocas tehotnestva bola aj na turach, a aj na kolotoci :D a na kolieskových korčuliach.a tu som...mám zdravé deti chvalabohu, takze ak nemás nejake zdravotne vazne kompliacie a si zdrava tak nevidim dovod sa takto zúbožňovať 😵

janemari
17. mar 2012

Ja ked som bola tehotná som sa sťahovala,prerábala byt,čiže maľovala,zariaďovala,upratovala napriek tomu,že v 26tt ma museli zašívať,lebo sa mi spúšťal pôrod. Jednoducho nemala som na výber a nakoniec som donosila zdravé dieťatko v termíne. Samozrejme,musíš dávať na seba pozor,ale ked robíš rozumne nič sa ti nestane. Koľké len ležia a potratia,takže pokiaľ sa má dieťatko narodiť narodí sa.

elzu
17. mar 2012

Bývala "pověra", staré ženy řekávaly, že těhotná žena nemá věšet prádlo, natahovat se se zvednutýma rukama, tedy ani mýt okna, protože věřily, že se dítěti omotá pupeční šňůra kolem krku, udusí se a žena potratí... Jestli tomu člověk věří nebo ne, je už na každém zvlášť... Já jsem ale celé těhu dělala vše s mírou a podle toho, co mi řeklo tělo...nicméně na přelomu prvního adruhého trimestru jsme se stěhovali a potají jsem odtahala docela dost těžkých krabic (abych to urychlila stěhovákům), druhý den mě bolela záda jak čert, břicho tvrdlo a já si nadávala, že jsem fakt husa...ale díky Bohu se nic nestalo a Johanka je zdrává tady s námi na světě 🙂

zuzin78
18. mar 2012

jasne ze mozes. tehotenstvo nie je choroba 🙂 ja som ako tehotna behala za starsou . vsetko treba s mierou 😉

barca127
18. mar 2012

ak sa na to citis tak kludne ja som umyvala okna este v deviatom mesiaci lebo sa mi chcelo 🙂) a povery su len povery

katren
18. mar 2012

@onga1312 to akoze myslis vazne??? JPP /jedna pani povedala/ funguje u teba spravne....vylaka ked nemusi.... 😝
ja som este v siedmom mesiaci umyvala okna, ale mm sa na mna nemohol pozerat, tak som "zvladla" len 3 a potom vsetky ostatne doumyval on 😀 😀

katka1981
18. mar 2012

Mne bolo povedane, ze nie je dobre davat ruky nad hlavu kvoli tomu, ze sa moze babatku omotat pupocna snura okolo krku. Ale ja ti dam jednu prakticku radu, tehotenstvo netrva vecne, a okna to preziju, takze kasli na okna 🙂 Popripade sa spytaj svojho gynekologa.

mandragora22
18. mar 2012

tak je pravda, ze prilisne natahovanie moze sposobit problemy, ale nemusi. je to individualne. ja som si osobne prve tri mesiace davala velky pozor, vela som oddychovala a z domacich prac to najdolezitejsie a najzeravejsie. potom to paradoxne stupnovalo, cim som bola vo vyssom stadiu, tym som viac doma makala. take veci ako umyvat hajzel s domestosom alebo savom, boli u mna v 8 a 9 mesiaci samozrejmostou. keby ze to neurobim, tak doma zhnijeme, lebo nebolo toho, kto by to urobil 😢 😢 😅 😀 😀 😀
povery su jedna vec, druha vec je tvoj zdravotny stav. taktiez si nerob nic s rad "silnych zenskych", ktore zrejme v tehotenstve aj murovali dom, kedze ta tu poniektore zosmiesnuju, porad sa s lekarom, ten pozna tvoj zdravotny stav, a ak mas aj napriek zdraviu obavy, tak ich umyvaj tak, aby si sa nenatahovala a aby nehrozil zaroven nejaky pad - zo stolicky alebo schodikov, na ktorych budes stat 😉 su zeny, ktore prelezia cele tehotenstvo, lebo maju problemy, tie by sa ti iste z tvojej otazky neposmievali 😉

zazalienka
18. mar 2012

ja teda neviem ale tehotenstvo nie je choroba.. cca v 23 tt naši menili okná tak sme mali celorodinnú brigádu, na rebrík, z rebríka, vešať záclony🙂 doma som fugovala do posledného dňa, umývala podlahy, okná. bez problému.. a to mám už teda aj svoj vek 🙂 samozrejme iné je rizikové tehotenstvo, ale pokiaľ je žena zdravá tak nevidím problém..

pingu1
18. mar 2012

????!!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre